Markery na torze dla uwięzi

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez Mariusz Brożek AW » Sobota, 27 Marzec 2021, 10:33

Wojciech Lesiuk napisał:No cóż, znów jakiś "bełkot czy chichot", w zasadzie nie na temat co wysokości markerów na 31 metrze ogrodzenia toru - nie wiem o co chodzi, zupełnie.

Przykre jest to że dalej idziesz w zaparte. Zatem kolejne konkrety i uświadomienia Tobie jak i Markowi że nie masz racji jeśli chodzi o wysokość umiejscowienia markerów:

Tor Czajka.jpg
Tor Czajka.jpg (113.14 KiB) Obejrzany 11402 razy

To najbardziej znany nam tor modelarski dla modeli latających na uwięzi. Prosty szkic nie kłamie tam siatka rozpięta jest na promieniu 30 metrów. Ponieważ przepis stanowi wyraźnie: "fence minimum radius 22 m" Jeśli zatem 1 metr stanowi dla Ciebie problem...
Tor Czajka 2.jpg
Tor Czajka 2.jpg (164.41 KiB) Obejrzany 11402 razy


to samo jest na Litwie w Wilnie:
Tor Wilno.jpg
Tor Wilno.jpg (120.44 KiB) Obejrzany 11402 razy

Tor Wilno 1.jpg
Tor Wilno 1.jpg (246.88 KiB) Obejrzany 11402 razy


I jeszcze Wierzawice:
Tor Wierzawice.jpg
Tor Wierzawice.jpg (107.98 KiB) Obejrzany 11402 razy

Tor Wierzawice 1.jpg
Tor Wierzawice 1.jpg (172.35 KiB) Obejrzany 11402 razy

Super tor dla modeli latających w Wierzawicach, rzeczywiście asfalt zakończony metrowej szerokości paskiem zieleni do siatki, nie osiąga średnicy 60 metrów, co nie znaczy że w każdych przytoczonych trzech przykładach znaczniki wysokości lotu są umieszczone niezgodnie z regulaminem FAI. Są na wysokości 6 metrów od poziomu środka kręgu. Tak jak wymaga tego regulamin i zdrowy rozsądek.
Dlaczego w przytoczonych przykładach nie wiszą wyższej? Przecież, według Twojej teorii powinny wisieć zdecydowanie 1 metr wyżej...
Powstrzymam się od dalszych komentarzy. Naprawdę powstrzymam !
lepiej widoczni widocznie lepsi.
f2c@onet.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Brożek AW
 
Posty: 102
Dołączenie: Poniedziałek, 6 Luty 2006, 22:42
Miejscowość: Warszawa

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez kubit » Sobota, 27 Marzec 2021, 20:15

No to powróćmy do meritum

Umieszczenie markerów na ogrodzeniu o promieniu 31m na wysokości 1,29; 2,58; 3,875 i 7,75 plus niwelacja terenu jak podali i upierają się przy tym dwaj zawodnicy ( nazwiska znane redakcji) jest kompletną bzdura. Takie usytuowanie markerów nie będzie pomocne ani dla zawodników ani dla sędziów. Byłoby wręcz szkodliwe. Chyba, ze pijany zawodnik będzie leżał na torze i z jego poziomu będzie sterował modelem. Może rozczaruję tych dwóch geniuszy ale takiej sytuacji w Gliwicach nie przewiduję. Markery będą usytuowane na ogrodzeniu o r = 31m na wysokości 1, 2, 3, 6 m + niwelacja terenu czyli 15 cm. Dodatkowo będą 3 markery przenośne, które będą ustawiane na r =24 m na wysokościach 1,2,3,6 m + niwelacja terenu na promieniu 24m czyli na wysokości 1.12, 2,12, 3,12,6,12 m. Będą ustawiane wówczas gdy będą startowały modele F2A i F2C. Przykre jest tylko dla mnie, ze jeden z tych zawodników ( nazwisko znane redakcji) starszy, że jeżeli nie zastosujemy się do jego bzdurnego pomysłu to kłopoty będę miał ja i inwestor. Cytuję:

skoro nas nie rozumiesz, to proponuję Ci aby projektant zwrócił się o opinię do FAI - inaczej inwestor może mieć problemy - Ty również.
Próbowałeś odkręcić płaską śrubkę gwiazdkowym śrubokrętem? - tu jest tak samo (uniwersalność powoduje problemy)


Ciekawe, kogo ten gościu ( nazwisko znane reakcji) na nas naśle. Typuję , ze będzie to albo FSB albo CIA
W tak oczywistej sprawie nie mam zamiaru zwracać się do FAI - nie będę się kompromitował.Zresztą nie wiadomo na jakiego geniusza tam się natknę. Wystarczy kodeks sportowy FAI.
Tak wygląda merytoryczna pomoc członków obecnej Komisji Modelarskiej ( nazwiska znane redakcji) w tak ważnej sprawie jak budowa profesjonalnego toru modelarskiego dla modeli na uwięzi w Gliwicach.
Bardzo proszę o potwierdzenie, czy mam rację jeśli chodzi o wysokości markerów stałych i przenośnych

Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 28 Marzec 2021, 04:24

Szanowny Panie Kubit, jest Pan dla mnie mistrzem i niech tak zostanie po kres świata.
Niestety, tym razem Pan "lekko" przesadził.
Proszę o wskazanie na tym forum, czy i w jaki sposób zwrócił się Pan oficjalnie do KM lub AP o pomoc w sprawie budowy toru w Gliwicach? - chodzi mi o uzgodnienia techniczne, bo wiem, że była inna prośba do AP - znam jej treść i odpowiedź.
Chcialbym zaznaczyć, że moja korespondencja oraz rozmowy z Panem miały jedynie charakter prywatny - nigdy oficjalny a teraz z premedytacją prześmiewa Pan publicznie m.in. człnków KM - nie trudno ustalić, jak to zrobił Pan Brożek, że chodzi tutaj też o mnie, czyli osobę publiczną. Sprawdziłem sobie stronę UM Gliwice i okazuję się, że Pan również jest osobą publiczną i mam nadzieję że skłoni to Pana do należnej refleksji w tej sytuacji i na tym forum, skoro wykorzystuje Pan prywatną korespondencję do publicznego ośmieszania m.in. mojej osoby - zaznaczam, osoby publicznej.
Jeszcze raz podkreślam - to nie ja wymyśliłem markery wysokości lotu na 31 metrze, proszę być obiektywnym i sobie przypomnieć co mi Pan odpowiedział przez telefon jak Panu powiedziałem, że trzeba zainstalować dla A i C markery do pomiaru wysokości lotu na 24 metrze licząc od środka kręgu - bo w ten sposób będzie to wykonane poprawnie wobec zapisów kodeksu FAI - rozmawialiśmy jeszcze o grubości i długości tych znaczników - cytowałem Panu poszczególne wartości.
Życzę powodzenia na dalszych etapach projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę toru.
Ps. Nie mogę się już doczekać ujrzenia "przenośnych " markerów o wysokości 6 metrów z zamontowanymi znacznikami podczas zawodów, chyba zostane przy ogrodzeniu - bo na tor to raczej nie wyjdę, nawet pomimo kasku na głowie...
Ostatnio edytowano Niedziela, 28 Marzec 2021, 06:13 przez Wojciech Lesiuk, łącznie edytowano 1 raz
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 28 Marzec 2021, 05:32

Szanowny Panie Brożek, nie musi się Pan powstrzymać, to czasem szkodzi.
To co potrzebowałem to już Pan napisał w kilku postach - dziękuję.
Dziękuję również za analizę poglądową wielkości torów na świecie - to gotowy materiał dla naszego eksperta technicznego F2 w CIAM aby się tym problemem zainteresować na forum FAI - porozmawiam z Nim prywatnie, zobaczę co powie - markery wysokości lotu na ME i MŚ dla F2C zazwyczaj stoją na 24 metrze, co oznacza, że jak stoją na 31, to z punktu widzenia zawodnika, model F2C musi latać dużo niżej przy wyprzedzaniu, tak aby nie przekroczyć znacznika na wysokosci 6 metrów, o tym właśnie jest ta cała dyskusja.
Widać jak na dłoni, że problem jednak istnieje - to tylko matematyka - nic złego :)
P.s Ile razy w życiu otrzymał Pan lampę za wysoki lot w F2C? Czy w takim razie było to sprawiedliwe, skoro markery wysokości lotu dla 6 metrów stały, stoją i mają stać na różnej odległości od środka kręgu?
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez Mariusz Brożek AW » Niedziela, 28 Marzec 2021, 06:36

Lampy czyli ostrzeżenia daje sędzia od oceny wysokości lotu. Jest na wieży kontrolnej w trakcje biegu i bez problemu ocenia wysokość lotu zawodników na podstawie markerów umieszczonych na wysokości 6 metrów a nie ponad 8 metrów jak to na początku określiliście popierając to dokumentacją techniczną.
OK, co do powstrzymywania się jeżeli Wojciech Lesiuk i Marek Dominiak uważają, że kodeks sportowy FAI jest niższej rangi zbiorem przepisów aniżeli Ich rozbuchane ego, niech sami zwrócą się o opinię do FAI. Sami! Zastanawia mnie również, dlaczego nie straszą i nie wprowadzają swoich „genitalnych wymysłów” w Wierzawicach?
plac dla modeli latających z wrotkowiskiem.jpg
plac dla modeli latających z wrotkowiskiem.jpg (198.77 KiB) Obejrzany 11389 razy


Skoro jesteśmy w temacie projektu toru w Gliwicach, staje się coraz bardziej przejrzyste, kto spartaczył projekt podając niezgodne z kodeksem sportowym FAI wytyczne, a tym samym wykonanie toru dla modeli latających z wrotkowiskiem, który powstał w ramach modernizacji Parku E. Szymańskiego w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy ze środków publicznych - ale o tym napiszę w najbliższym czasie.
Cytuję: „skoro nas nie rozumiesz, to proponuję Ci aby projektant zwrócił się o opinię do FAI - inaczej inwestor może mieć problemy - Ty również.”. To skoro w ten sposób zwraca się do Ciebie członek KM odpowiedzialny za planowanie wydatków i wykonanie planu wydatków, może czas najwyższy rozliczyć KM z działalności ostatnich lat, tym samym dowiemy się jaki był Ich wkład w rozwój modelarstwa.

I do Wojtka Lesiuka - jeśli masz zamiar napisać „Tu nie chodzi o rację”, daruj sobie.
lepiej widoczni widocznie lepsi.
f2c@onet.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Brożek AW
 
Posty: 102
Dołączenie: Poniedziałek, 6 Luty 2006, 22:42
Miejscowość: Warszawa

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 28 Marzec 2021, 10:31

Szanowny Panie Brożek,
Dziękuję za wyjaśnienia - niestety nic Pan nie zrozumiał. Nie zamierzam przyjmować od Pana żadnych poleceń prywatnie czy jako członek KM.
Wskazany przez Pana obiekt stał się mekką warszawskich rolkarzy, bo ma taką drugą funkcję z czego można być jedynie dumnym.
A niespodzianka dla Państwa piszących wkrótce :)
Nawet się nie spodziewalem że to takie proste...
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez Mariusz Brożek AW » Niedziela, 28 Marzec 2021, 12:17

Wojciechu, ale Ty wcale ze mną nie musisz dyskutować ani nie przyjmować poleceń prywatnie czy jako członek KM. Nie Ty zacząłeś ten wątek dotyczący markerów powieszonych na płocie o promieniu 31 metrów na wysokości ponad 8 metrów. Według Ciebie i Marka.
Moje pytanie jest proste. Jak ma sędzia stojący tak że jego wzrok jest na wysokości sześciu metrów oceniać lot gdy widzi trzy znaczniki na wysokości ponad 8 metrów ?
Na razie jest regulamin FAI i tor powstanie zgodnie z tym regulaminem. No chyba że złożysz wniosek o zmianę regulaminu.
Co do mekki warszawskich rolkarzy... Bywam tam często z dziećmi i jakoś szału nie ma... Zupełnie inaczej jest w innych częściach Warszawy, gdzie też bywam. Ja wiem, że placu dla modeli latających tam nie ma a w planach koncepcyjnych jak i powykonawczych ten tor zaistniał. Właściwie nie tor a plac dla modeli. A realizacja nastąpiła ze środków publicznych i efektem jest całkowicie nieużyteczna struktura dla modelarzy chcących latać modelami na uwięzi. Co jest nieużytecznego i kto... to oczywiście w osobnym wątku.
SAM_0385.JPG
SAM_0385.JPG (291.25 KiB) Obejrzany 11375 razy

wygląda to naprawdę nieźle. A po za jednodniowym pokazem nic więcej się nie dzieje od strony modeli latających na uwięzi.
SAM_0393.JPG
SAM_0393.JPG (347.36 KiB) Obejrzany 11375 razy

wrotkarzom nie są potrzebne dwa czerwone kółka. Do niczego. Modelarzom zresztą też bo średnice są "od czapy" i widać że projektowała to osoba nie mająca pojęcia o wyścigu f2c. Ale przede wszystkim odległość około 50 metrów od bloku mieszkalnego dyskwalifikuje położenie tego toru.
wracając do markerów-osobnych tyczek to bez problemu dla sędziów są ramki z siatką zaopatrzone w ciężkie betonowe podstawy. To dobre miejsce do "zadrutowania" sześciometrowych" tyczek
13268601_1128227053902592_3249549757438851863_o.jpg
13268601_1128227053902592_3249549757438851863_o.jpg (299.39 KiB) Obejrzany 11375 razy

27629376_1740961729295785_4956424831496709898_o.jpg
27629376_1740961729295785_4956424831496709898_o.jpg (303.7 KiB) Obejrzany 11375 razy

za plecami mechanika czyli na odpowiednim promieniu. Tylko czy to jest potrzebne skoro do tej pory było bez problemu? Dla mnie zdecydowanie jest to bez sensu. No ale jak Szanowny Kolega przeforsuje zmiany w regulaminie FAI razem z Markiem... wypad mi będzie zaakceptować zmiany. Nie jedyne zresztą. Zabijające królewską formułę F1 w modelarskim wykonaniu.
lepiej widoczni widocznie lepsi.
f2c@onet.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Brożek AW
 
Posty: 102
Dołączenie: Poniedziałek, 6 Luty 2006, 22:42
Miejscowość: Warszawa

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez kubit » Niedziela, 28 Marzec 2021, 13:05

Szanowni Koledzy

Jeszcze raz zwracam się z pytaniami:
1. Czy umieszczenie markerów na ogrodzeniu o R=31m na wysokościach: 1,15m, 2,15m.3.15m i 6,15m ( 15 cm to spadek terenu toru ) będzie prawidłowe, czy nie
2. Czy w takiej sytuacji będą jeszcze potrzebne markery przenośne, czy nie

Resztę wątków zostawiam na dyskusję przy ognisku po uroczystym otwarciu toru

Zdravim
Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez Mariusz Brożek AW » Niedziela, 28 Marzec 2021, 14:11

Rzeczowe i na temat wątku, ponowione pytanie. Moja odpowiedz brzmi:
w punkcie 1: będzie prawidłowe.
Dlaczego? Bo tak stanowią na dzień dzisiejszy przepisy FAI. Mogą być zmiany kiedyś w przyszłości jak chociażby i w F2C zwiększenie długości linek ale na razie to obowiązuje nas to: https://www.fai.org/page/ciam-code
w punkcie2: markery przenośne absolutnie nie są potrzebne.
Dlaczego? Bo nie wymagają tego przepisy FAI
Na razie praktykuje się markery na płocie oddalonym od środka "minimum promień 22 metry". Ponieważ przepis stanowi wyraźnie: "fence minimum radius 22 m".
Interpretacja przepisów jak dla mnie jasna i jednoznaczna. Oczywiście jest to tylko moja opinia z którą jak widać dwóch przedstawicieli Komisji Modelarskiej się nie zgadza. Bo ma do tego prawo. Ale rzeczowej dyskusji niestety nie podejmują... I na pewno wniosku w najbliżej przyszłości o zmianę regulaminu FAI nie złożą...
lepiej widoczni widocznie lepsi.
f2c@onet.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Brożek AW
 
Posty: 102
Dołączenie: Poniedziałek, 6 Luty 2006, 22:42
Miejscowość: Warszawa

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 28 Marzec 2021, 17:33

Mariusz Brożek napisał:"Moje pytanie jest proste. Jak ma sędzia stojący tak że jego wzrok jest na wysokości sześciu metrów oceniać lot gdy widzi trzy znaczniki na wysokości ponad 8 metrów?"

A od kiedy to w F2C sędzia stoi czy ma wzrok na 6 metrach (n/p markera) i ocenia wysokość lotu modelu? - w tym konkretnym przypadku sędzia stoi w wieży która ma być posadowiona za ogrodzeniem toru na wysokości 2 metrów liczonej od poziomu środka kręgu w oddaleniu 62 metrów od przeciwległego markera, który najczęściej jest obserwowany przy wyprzedzaniu się modeli - zdarza się, że modele robią to na tzw. "kanapkę", czyli 3 na raz - jaką wysokość widzi zawodnik a co sędziowie gdy 6 metrowy marker zostanie odsunięty z 22 metra na 31 metr od środka kręgu a sędziowie nadal mają wzrok na tym samym poziomie? - i jak bardzo zacieśnia się przestrzeń do prawidłowego wykonania manewru dla 3 pilotów jednocześnie?
No i nie ponad 8 metrów tylko 7,75 ale to znów tylko matematyka :)

Odnośnie pytań Pana Kubita - dla F2A i F2C są różnice w przepisach co do sposobu oceny wysokości lotu oraz posadowienia sędziów za to odpowiedzialnych (pomijam F2B) - w F2A sędzia oceniający poprawność wysokości lotu modelu musi czy powinien mieć wzrok na wysokości 3 metrów (są budowane specjalne stanowiska dla tych sędziów - takie "gniazda" za ogrodzeniem toru osłonięte dodatkową siatką bezpieczeństwa), wnioskuję zatem, że w przypadku spadku toru, czy konieczności niwelacji terenu, posadowienie sędziego F2A i markera wysokości lotu musi być na tej samej wysokości 3 merów liczonych od poziomu środka kręgu po obu stronach toru - tak aby sędzia widział całe okrążenie modelu, którego wysokość lotu nie może przekraczać 3 metrów - czy to jest ta sama wysokość widziana przez sędziego gdy przesuwamy marker z 24 metra na 31 metr? - no tak - a co widzi zawodnik? - jedni mówią, że nie ma to znaczenia a drudzy że ma.

Dlatego w przepisach FAI dot. F2, na stronie 86-88 kodeksu jest dokładnie opisane gdzie powinno znajdować się ogrodzenie a i tym samym raczej na nim markery dla A i C, a wcześniej czy w dalszej części kodeksu nic nie jest napisane o niwelacji terenu czy spadku toru (prawdopodobnie przyjęto poziom zero dla środka kręgu i 24 metra) czy chociażby łączenia torów A,B, C i D - oczywiście to są wytyczne do organizacji zawodów rangi ME czy MŚ ale są i tyle.

Jak pokazują zamieszczone w tym wątku zdjęcia - praktyka bywa różna, być może nikt tego dokładnie nie rozbijał "na atomy" - ale skoro jest dyskusja, to wolno mieć wątpliwości.
To mój ostatni wpis w tym wątku.

Zdrowia życzę - to teraz ważniejsze od szczęścia :(

Na tym kończę swój udział w tej dyskusji - czas wrócić do innych obowiązków.
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez Mariusz Brożek AW » Niedziela, 28 Marzec 2021, 19:08

Wojciech Lesiuk napisał:
Mariusz Brożek napisał: Moje pytanie jest proste. Jak ma sędzia stojący tak że jego wzrok jest na wysokości sześciu metrów oceniać lot gdy widzi trzy znaczniki na wysokości ponad 8 metrów?

A od kiedy to w F2C sędzia stoi czy ma wzrok na 6 metrach (n/p markera) i ocenia wysokość lotu modelu? - w tym konkretnym przypadku sędzia stoi w wieży która ma być posadowiona za ogrodzeniem toru na wysokości 2 metrów liczonej od poziomu środka kręgu w oddaleniu 62 metrów od przeciwległego markera, który najczęściej jest obserwowany przy wyprzedzaniu się modeli - zdarza się, że modele robią to na tzw. "kanapkę", czyli 3 na raz - jaką wysokość widzi zawodnik a co sędziowie gdy 6 metrowy marker zostanie odsunięty z 22 metra na 31 metr od środka kręgu a sędziowie nadal mają wzrok na tym samym poziomie? - i jak bardzo zacieśnia się przestrzeń do prawidłowego wykonania manewru dla 3 pilotów jednocześnie?
No i nie ponad 8 metrów tylko 7,75 ale to znów tylko matematyka :)


Dziękuję za życzenia i Każdemu także życzę dużo zdrowia.
Tor dla modeli na uwięzi powstający w Gliwicach to obiekt budowany według przepisów FAI.
Screen Shot 03-28-21 at 02.51 PM.JPG
Screen Shot 03-28-21 at 02.51 PM.JPG (70.12 KiB) Obejrzany 11353 razy

Czyli rzeczywiście mówimy o średnicy 62 metry. Czyli na tym obiekcie będą rozgrywane i inne kategorie niż tylko Królewska Formuła F1 w miniaturowym wykonaniu F2C. A kodeks wyraźnie mówi:
Screen Shot 03-28-21 at 02.49 PM.JPG
Screen Shot 03-28-21 at 02.49 PM.JPG (67.15 KiB) Obejrzany 11353 razy

Po polsku jest to miej więcej tak: Przepis 4.1.14 Wysokość lotu a) do wykonania tego zadania musi być zatrudnionych dwóch sędziów, po jednym dla każdego znacznika.
Przyczepiłem się ponad ośmiu metrów bo taka jest pierwsza informacja !!!
lepiej widoczni widocznie lepsi.
f2c@onet.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Brożek AW
 
Posty: 102
Dołączenie: Poniedziałek, 6 Luty 2006, 22:42
Miejscowość: Warszawa

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez kubit » Niedziela, 4 Kwiecień 2021, 15:19

Dziękuję za dyskusję

Na jej podstawie podejmuję decyzję:

Markery na torze w Gliwicach będą umieszczone na ogrodzeniu toru ( R=31m)na wysokościach 1,15, 2,15, 3,15 i 6,15 m. Przy czym 15 cm to jest niwelacja terenu.
Nie będzie markerów przenośnych

Zdrowych i Szczęśliwych Świat Wielkanocnych
życzy

Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez RobertT » Środa, 14 Kwiecień 2021, 13:53

Dzień dobry,

nie wnikając w całość dyskusji, ale rzuciło mi sie w oczy, że dotyczy markerów na kręgu - czy była by możliwość zainstalowania markerów dla modeli F2B? Jeżeli nie to też się nie stanie, ale skoro markery mają być robione to może dla akrobatów udało by się zainstalować?
Tutaj wielkich wymagań nie ma ;)

Pozdrawiam
Załączniki
markery.png
markery.png (76.64 KiB) Obejrzany 10311 razy
RobertT
 
Posty: 2
Dołączenie: Niedziela, 28 Marzec 2021, 18:36

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez kubit » Środa, 14 Kwiecień 2021, 19:44

Oczywiście markery dla klasy F2B na torze modelarskim w Gliwicach będą zgodnie z wytycznymi FAI

Pozdrawiam

Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Markery na torze dla uwięzi

Postprzez RobertT » Czwartek, 15 Kwiecień 2021, 10:25

Ok, świetnie :)

Jak idzie ogólnie budowa? Warunki pogodowe niezbyt sprzyjają... fajnie, że powstaje taki tor, będę chętnie przyjeżdżał polatać co jakiś czas z Krakowa :)
RobertT
 
Posty: 2
Dołączenie: Niedziela, 28 Marzec 2021, 18:36

PoprzedniaNastępna

Powróć do F2A, F2B , F2C, F2D, F2E, F2F, F2G - modele latające na uwięzi