uchwała KM 50 11 2020

Komunikaty, wydarzenia i aktualności Komisji Modelarskiej i Aeroklubu Polskiego.
Link do strony modelarskiej AP: https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/

Re: uchwała KM 50 11 2020

Postprzez Wojciech Lesiuk » Wtorek, 15 Grudzień 2020, 01:24

No to jeszcze raz info:
https://spjs.ijp.pan.pl/haslo/index/4853/34335

Wystarczy za wszystko.
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: uchwała KM 50 11 2020

Postprzez Mariusz Brożek AW » Wtorek, 15 Grudzień 2020, 02:41

„Aeroklub Polski jest wspólnotą ludzi, dla których pasja lotnicza jest źródłem samorealizacji i rozwoju, łączy nas przyjaźń i współdziałanie oraz tradycja i doświadczenie wielu pokoleń polskich lotników. Wierzymy, że pasja lotnicza może pełnić ważną rolę w kształtowaniu osobowości i charakteru młodych Polaków.”. To z naszej strony: "https://www.aeroklub-polski.pl/o-aeroklubie-polskim/misja-ap/"

Wojtku, jak kiedyś napisał Tomek „forum nie jest oficjalnym narzędziem do komunikacji Komisji Modelarskiej ze środowiskiem modelarzy SM AP, a pełni funkcję dyskusyjną.”. Mamy prawo dyskutować na forum o sprawach mniej i bardziej ważnych dotyczących działalności sportowej AP. Będąc członkiem Komisji Modelarskiej wypadałoby zająć się tym, co w istocie jest niewyjaśnione, budzi wątpliwości bądź jest poważnym uchybieniem, aby jak najszybciej rozwiać wszelkie niejasności i dalej spełniać się jako modelarz. Sam włączasz się do dyskusji, tylko dlaczego zamiast zająć konkretne stanowisko jako osoba poniekąd decyzyjna straszysz i uśmiercasz Koleżeństwo - nawet nie masz odwagi napisać niby kto Twoim zdaniem jest „niezdiagnozowanym alkoholikiem”, którzy z Nas „zmarli za życia” sugerując jednocześnie, że forum to nie „kozetka”, a Ty nie jesteś lekarzem.

Za kogo Ty się uważasz? Do jakiego stopnia jesteś w stanie się posunąć aby uniknąć odpowiedzialności za zakres, do którego Komisja Modelarska jest powołana?

Dziwi mnie, że niewielu ma odwagę choćby uświadomić sobie, jak naprawdę funkcjonuje KM. Zastanawiam się w imię jakich pobudek część koleżeństwa nie dostrzega w Twoich wpisach jedynie obraźliwych tekstów i gróźb zamiast logicznego dialogu. Wiesz co cenię sobie najbardziej? Wolność. I dlatego mogę pozwolić sobie na zgodne z normami prawnymi, zasadami i regułami funkcjonowanie w Naszej małej społeczności modelarskiej. Ciekaw jestem, kiedy część milczących kolegów modelarzy zrozumie, że sensem mojego działania jest jedynie wyjaśnienie wszelkich niejasności, aby nie przekazać w takiej formie młodszym modelarzom tego, co po sobie zostawimy.
Dalej termin Mistrzostw Polski Modeli Latających Na Uwięzi pokryje się z terminem zawodów dla najmłodszych "Młodzi Szybownicy Na Start"

61755964_2395083473883604_3543118813975281664_o-001.jpg
61755964_2395083473883604_3543118813975281664_o-001.jpg (241.59 KiB) Obejrzany 5737 razy




Przypominam Tobie Wojtku, że swoją przygodę z modelarstwem zacząłem w roku 1969 w MDK na Saskiej Kępie i przeniosłem się do Pałacu Młodzieży w 1972 do pracowni oznaczonej 309 a instruktorem był Jan Jóźwiak. Dlatego nie traktuj mnie jak debiutanta, który pojęcia nie ma jak funkcjonuje modelarstwo, na jakich zasadach rozgrywane były dotychczasowe zawody, jak spędzaliśmy wspólnie wolny czas między startami, czym zajmował się Aeroklub Polski na Krakowskim Przedmieściu. I zajmuje Komisja Modelarska.
lepiej widoczni widocznie lepsi.
f2c@onet.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Brożek AW
 
Posty: 102
Dołączenie: Poniedziałek, 6 Luty 2006, 22:42
Miejscowość: Warszawa

Re: uchwała KM 50 11 2020

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 15 Grudzień 2020, 19:59

Mariusz Brożek AW napisał:Wojtku,...
Za kogo Ty się uważasz? Do jakiego stopnia jesteś w stanie się posunąć aby uniknąć odpowiedzialności za zakres, do którego Komisja Modelarska jest powołana?

Myślę, że Wojtek mniej więcej określił już te granicę. I widać, że nie czuje się skrępowany w formułowaniu niezaadresowanych gróźb i zarzutów, ani - jakoś szczególnie - rolą i pracą Komisji Modelarskiej:
- proces o zniesławienie,
- niezdiagnozowany alkoholizm,
- krzywoprzysięstwo,
- wreszcie jakaś wizja kozetki... chyba u psychiatry albo psychologa, bo nie wiem o jakiego lekarza chodziło, ani kto miałby się leczyć? wszystko to jakaś forma autoanalizy, czy jak?

No... nie ma sensu rozmawiać. Po zastanowieniu dodam...
Wcale się środowisku nie dziwię, że nikt nie ma ochoty brać udziału w karczemnych awanturach, bo tak się kończy każda dyskusja o regulaminowych przekrętach.
A kiedy jeszcze grozi proces o zniesławienie, krzywoprzysięstwo, albo niezdiagnozowany alkoholizm - to ostatnie to już poniżej pasa... Mogłaby ucierpieć frekwencja na zawodach, gdyby tak zacząć diagnozować - alkohol jest chyba na liście środków dopingujących.

Ja rozumiem, że tematów i w uwięzi jest sporo, ale trzymajmy się też jakiegoś porządku - jeden temat, jeden wątek.
I zostawmy już ten wątek, do obserwacji - informowania i komentowania kolejnych wydarzeń w temacie "nieoczekiwanego wzrostu frekwencji na zawodach do PP F1C".

Wracając do tematu...
Zakładam, że oświadczenie Sekretarza Generalnego sprawy nie zamyka? Tak jak pisał na początku Heniek - przepisy sportowe FAI/CIAM są nadrzędne w stosunku do regulaminów krajowych. I nie o to chodzi nawet, że NIE POWINNO SIĘ, ale po prostu nie ma sensu uchwalać i publikować sformułowań sprzecznych z przepisami FAI/CIAM, BO BĘDĄ I TAK NIEWAŻNE.
Czy mam rację?
Czy jednak racja zawsze leży pośrodku? czyli, że oba przepisy są ważne, tylko zależy kiedy i komu wygodnie, który z nich zastosować? :D
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: uchwała KM 50 11 2020

Postprzez Pawel Praus » Wtorek, 15 Grudzień 2020, 21:30

Przypowieści Salomona 16:18 Nowa Biblia Gdańska
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

Poprzednia

Powróć do Komisja Modelarska, Aeroklub Polski - informacje

cron