Pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba w sobotę 1 lipca br. na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi rozegrano zawody modeli swobodnie latających zaliczane do punktacji końcowej Pucharu Polski "15 Memoriał Romana Straburzyńskiego".
W jubileuszowym Memoriale wystartowało 48 zawodników z Krosna, Suwałk, Chrzanowa, Hrubieszowa, Warszawy, Wałbrzycha, Poznania, Bydgoszczy ,Gliwic, Białegostoku oraz modelarze z Mielca, Sowińca,Kamienia i Stalowej Woli.Tarnobrzescy modelarze wystąpili jako współorganizatorzy zawodów oraz pełnili funkcje chronometrażystów.
Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, silnego wiatru z południowego-zachodu, co jest nie korzystne z układem lotniska udało się przeprowadzić pięć kolejek lotów.
W klasie modeli F1A i F1C nie było dogrywek natomiast w klasie F1B trzech zawodników musiało rozstrzygnąć lokatę w dogrywkach.
Modelarze startowali w czterech kategoriach modeli: F1A-modele szybowców startujących przy pomocy holu,F1B-modele z napędem gumowym,F1C-modele z napędem spalinowym oraz F1Q- modele z napędem elektrycznym.
Klasyfikacja - open i juniorów. Dzięki sponsorom na okoliczność jubileuszowego 15-go Memoriału każdy uczestnik zawodów otrzymał z rąk Jerzego Straburzyńskiego (syna Romana) pamiątkowy medal, naklejkę oraz koszulkę okolicznościową.
Puchar przechodni ufundowany przez rodzinę Romana Straburzyńskiego wraz załącznikiem - beretem Romana , powędrował do zwycięzcy w klasie modeli silnikowych F1C Mariusza Gąsiorowskiego z MOKSiR Chrzanów.
Na zakończenie zawodów uczestnicy spotkali się przy grilu by podzielić się wrażeniami po zawodach.
Serdeczne podziękowania sponsorom za okazaną pomoc finansową i wszystkim,którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów.
A oto wyniki:
F1A open:
1. Bartosz Karłowski - Aeroklub Bydgoski
2. Henryk Krupa - Aeroklub Podkarpacki
3. Krzysztof Fraś - Aeroklub Poznański
F1A juniorów:
1. Krzysztof Fraś - Aeroklub Poznański
2.Seweryn Nowaczyk - Aeroklub Bydgoski
3.Piotr Wielosz - Hałasa - UKS"Jedynka "Hrubieszów
F1B open
1.Dawid Lipski - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
2.Tomasz Lipski - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
3.Zofia Zdancewicz - OSiR Suwałki
F1B juniorów
1. Dawid Lipski - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
2. Zofia Zdancewicz - OSiR Suwałki
3.Patryk Bajer - UKS"Jedynka "Hrubieszów
F1C open
1.Mariusz Gąsiorowski - MOKSiR Chrzanów
2.Marek Roman - Aeroklub Warszawski
3.Edward Burek - Mieleckie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
F1Q open
1.Stanisław Bolko - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
2.Kamil Pogonowski - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
3.Michał Paździor - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
Z modelarskim pozdrowieniem
Sędzia Główny Zawodów Janusz Żak
Dyrektor Zawodów Norbert Suwała
A tu link do fotek:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Link do wyników:
https://drive.google.com/open?id=0B_7YN ... 2xZazFTclE