Wolność słowa a Hyde Park Moderate Doloroso MLIK

Tu rejestracja jest niepotrzebna.

Wolność słowa a Hyde Park Moderate Doloroso MLIK

Postprzez ZYGA » Niedziela, 26 Luty 2006, 17:29

2 marca 2006
Wątek został zablokowany ponieważ większość wiadomości pochodzi z całą pewnością z tego samego komputera.Stąd, zachodzi uzasadnione podejrzenie, że użytkownicy-goście o następujących nickach: Rakieciarz ,Bydgosta, Rakieter 2, Zygmunt Wydrzyński, tuz, CZESŁAW ELEKTRYK, Anna Czesław Walczakowie, "Walczakowie też modelarze", Adam REMUS to ta sama osoba.

Niektóre fakty nie wymagają komentarza.
Tomek Osiński



Witam.nazywam się Zygmunt Wydrzyński.Z zawodu jestem psychologiem a z zamiłowania modelarzem.Pracuję w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Grudziądzu.Jako modelarz dwa razy w tygodniu pomagam w prowadzeniu zajęć modelarni integracyjnej.Modelarnię tą od pięciu lat prowadzi społecznie p.Wiesław Poliński.W zajęciach uczestniczą dzieci upośledzone w stopniu umiarkowanym.Przy p.Wiesławie zobaczyłem,co to znaczy terapia zajęciowa sensu stricto.Wykonuję też ekspertyzy i diagnozy dla Sądów Rodzinnych i Opiekuńczych.Z zawodową ciekawością czytam wszystkie wypowiedzi Forum MLIK.W psychologii klinicznej stosujemy testy na wychwycenie ukrytej agresji.Ta może ,jak wiadomo,być skierowana na zewnątrz i do wewnatrz.Są wśród nas ludzie ,których głównym "psychomotorem",pożywka emocjonalną są konflikty.Dobrze się czują ,gdy widzą wroga.Gdy nie ma wrogów-to trzeba komuś wrogość przypisać.Są "inteligentni i mili"dopóki się z nimi zgadzasz.Popatrzmy teraz na niektóre wypowiedzi i ich cenzurę.Każda wypowiedż przeciwnika,będzie uważana za atak.Atak na nas na nasze jedynie słuszne poglądy.Atak na nieprzemijające wartości.Czy to się kolegom nie kojarzy z jakimś fragmentem naszego życia publicznego!?? A może pokusicie się o małą autodiagnozę przed lustrem-no kogo widzisz?Uczciwego człowieka?A może pieniacza?POZDRO>ZYGA
ZYGA
 

Postprzez Radek Pilski » Niedziela, 26 Luty 2006, 22:25

Witam,
Brakuje mi w Pańskiej wypowiedzi konkretów, zatem mogę się tylko domyślać, że przeszkadza Panu albo fakt, że forum jest moderowane, albo sposób samego moderowania.
Czy dobrze odczytałem Pańską wypowiedź ? Jeśli tak, to poproszę, o konkretne propozycje, jakie zmiany według Pana uczyniłyby to forum (w jakimś sensie) lepszym.
Pozdrawiam,
Radek
Awatar użytkownika
Radek Pilski
 
Posty: 62
Dołączenie: Sobota, 4 Luty 2006, 20:52
Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

Moderowanie forum-wolność słowa czy manipulacja?

Postprzez ZYGA » Niedziela, 26 Luty 2006, 23:33

Nigdy nie poznałem p.Włodarczyka.Nie było okazji ani powodu..zaangażowanie emocjonalne=zerowe.Ton wypowiedzi na temat tego pana znacznie odbiega od standardów uznanych za europejskie.Początkowo wyglądało to na wyścig-kto bardziej "dowali."To chyba Kamil Cyprian Norwid powiedział,że my Polacy nie potrafimy elegancko różnić się w poglądach .CBDU[co było do udowodnienia].Norwid powiedział także ,że Ojczyzna to wielki,zbiorowy obowiązek.Może idąc za jego przykładem przyjmiemy,że modelarstwo to nasz wielki,zbiorowy obowiązek.Chyba,że wolimy wyglądać jak delegacja polskich eurodeputowanych? Nikt nie traktuje poważnie skłóconych środowisk.Już papierz Benedykt xv do Romana Dmowskiego powiedział"wolna Polska?to mrzonki-czy widział pan kiedyś dwu polskich parlamentarzystów mających takie samo zdanie np.na temat granic Polski?"Tyle samo będzie poglądów na temat modelarstwa.Wysłuchajmy tłumionych podobno dotychczas inicjatyw oddolnych .Bez tworzenia mobingu wobec osoby pana określanego z prymitywna złośliwościa mgr TKN .Tak się składa,że mam dwa fakultety i powinienem podwójnie obrazić się ." Ja tu nie mówię o karze śmierci,jak słynny kaowiec zREjsu,ale......"Pozdrawiam.Dziękuję za zainteresowanie poprzednią moja wypowiedzią.Życze ciekawej,nie kastrowanej dyskusji...Zygmunt Wydrzyński
ZYGA
 

Postprzez Czaro » Niedziela, 26 Luty 2006, 23:56

nie chodzi tu o poglądy byłego TKN, ale o to, że wprowadzał je w życie i narzucał je nam, jako jedynie słuszne.
Piszesz, że nie wiele wiesz o Włodarczyku. Może więc nie należy zabierać głosu w tym temacie?
Ostatnio edytowano Poniedziałek, 27 Luty 2006, 10:46 przez Czaro, łącznie edytowano 1 raz
jedyna pewność to niepewność, reszta to niezawodność

Czarek Janas
Awatar użytkownika
Czaro
 
Posty: 48
Dołączenie: Piątek, 10 Luty 2006, 00:25
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 27 Luty 2006, 00:26

A ja uważam, że nie powinno dyskryminować się dyskutantów zaczynających wypowiedź w sensie... "Nic nie wiem na ten temat, ale właśnie tym chętniej się wypowiem - moja niewiedza nie przeszkadza mi w zajęciu stanowiska". :lol:
To cytat z mojego kolegi. On żartował. Ma talent do takich powiedzonek.
Kiedyś usłyszałem powiedziane całkiem serio "nie czytałam tej książki ale i tak wiem,że mi się nie podoba".
Teraz jeszcze przyjdzie mi zapamiętać "nie znam tego pana ale nie podoba mi się, że wszyscy go krytykują". :lol:
Ten pierwszy przykład (mojego kumpla) wydaje mi się najzabawniejszy, jest dość uniwersalny. Drugi też jest dość zabawny.
Trzecie zdanie musi być uzupełnione o kontekst i nazwiska lub tytuły. Inaczej traci walory dowcipu.
Może piszę trochę nie na temat, ale jak dyskutować z kimś kto sam przyznaje się na początku, że nie wie o czym mówi?
Ostatnio edytowano Wtorek, 28 Luty 2006, 10:21 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 1 raz
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Radek Pilski » Poniedziałek, 27 Luty 2006, 09:24

Panie Zygmuncie,
cieszę się, że trochę więcej sobie wyjaśniliśmy i nie pozostawiliśmy niedomówień. Nie odpowiedział Pan jednak w cale na moje pytanie. Wciąż nie rozmiem Pana aluzji dot. moderowania (por. "cenzura", "kastrowanych"). Czy ma Pan jakieś obserwacje lub teorie, które świadczyłyby o tym, że to forum jest źle moderowane?
Co do krytyki pana Włodarczyka. To forum jest otwarte dla wszystkich. Dlaczego nie widzimy tutaj obrońców pana Włodarczyka? Oni przecież też mają możliwość wypowiedzenia się. Zachęcam wszystkich do wypowiadania się, byle w kulturalny sposób. Nie potrzeba nam tutaj obraźliwych anonimów (jakie niestety zaczęły się pojawiać - udowadniając jednocześnie, że forum bez moderowania nie ma póki co racji bytu).
Pozdrawiam,
Radek
Awatar użytkownika
Radek Pilski
 
Posty: 62
Dołączenie: Sobota, 4 Luty 2006, 20:52
Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

Forum bez moderowania,agora dla tych co myślą prawidłowo.?

Postprzez Zygmunt Wydrzyński » Poniedziałek, 27 Luty 2006, 17:06

Drodzy Interlokutorzy Trzej !Dziękuję za inteligentne,pełne ciepła ,zachęcające do dyskusji odpowiedzi.Gratuluję Panom dobrego samopoczucia i samozadowolenia z przyjętego stylu dyskusji.Szanuję to i postaram się dostosować.Na początku instrukcja dotycząca mojej pierwszej na Forum wypowiedzi"Jeśli ukończyłeś osiem klas lub gimnazjum-przeczytaj.Jeśli masz maturę-poproś żeby CI ktoś przeczytał"Może ja to uproszczę [jak w reklamie MUMIO]Eksplikuję cytat"..których pożywką emocjonalną są konflikty."-Popatrzcie ,jak się ożywiliście,prawda? Po drugie-krytykowanie,atakowanie kogokolwiek chwytami poniżej pasa wzbudza u normalnych ludzi podświadome uczucie dyskomfortu.U ludzi z deficytami parcjalnymi wywołuje to tzw."szade frojde"tzn radość ze złych uczynków[Adler"psychologia głębi.]Np;oni najbardziej śmieją się "kiedy się jakiś gruby przewróci albo się młynarz z mąką wymłóci."Gdyby jakiś zwolennik p.Włodarczyka wystawił się na strzał,co?byłaby fajda? A teraz cytat z innego klasyka.Pan T.Osiński -vide 5 linia od góry napisał"ale nie podoba im się,że wszyscy go krytykuja" TO MANIPULACJA !nie ma w mojej drugiej wypowiedzi takiego zdania.Gdybym już napisał,to raczej tak:nie znam tego pana ,ale nie podoba mi się JAK NIEKTÓRZY go krytykują.Nie wszyscy a niektórzy.JAK dotyczy kultury wypowiedzi a NIEKTÓRZY skali zjawiska[ilości krytykujących w całej uprawnionej do wypowiedzi populacji].Wyczuwacie subtelna różnicę JAK:obiektywnie czy subiektywnie,kulturalnie czy arogancko. Fanatyczne wypowiedzi w stylu "Balcerowicz musi odejść"mogą być mało skuteczne.No chyba,że towarzysz sekretarz tak kazał nam mówić[Kim Dzong Il].Tyle Ewangelii na dzień dzisiejszy.Moja pierwsza wypowiedż była ukłonem w stronę instruktorów modelarstwa .To co robią ,to nie tylko dmuchawce,latawce,wiatr.Jak się to czasem niektórym wydaje.To terapia zajęciowa,profilaktyka kreatywna.Ukłon chyba był zbyt subtelny-bo zbyt trudny do odczytania.Przepraszam,może ja to uproszczę.Pozdrawiam Zygmunt Wydrzyński
Zygmunt Wydrzyński
 

Postprzez as » Poniedziałek, 27 Luty 2006, 19:34

Ale jazda. :)))
"Czyzty apsórt" jakby to napisał słynny jaś śmietana.
as
 

Postprzez tuz » Poniedziałek, 27 Luty 2006, 19:59

Domyślam się ,kto kazał asowi pisać taką inteligentną krytykę.Za małyś chyba?
tuz
 

Postprzez as » Poniedziałek, 27 Luty 2006, 23:23

to jest ten... no jak mu tam...
już pamiętam: P. H.

Czego i innym życzę :lol:
as
 

Postprzez Radek Pilski » Wtorek, 28 Luty 2006, 09:28

Panie Zygmuncie,
nie udało mi się jednak od Pana uzyskać klarownej odpowiedzi na moje pytania. Trudno. Dla mnie to EOT (koniec tego tematu).
Pozdrawiam,
Radek
Awatar użytkownika
Radek Pilski
 
Posty: 62
Dołączenie: Sobota, 4 Luty 2006, 20:52
Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 28 Luty 2006, 14:28

Nic dodać, nic ująć, Radku.
Może tyle tylko, że w Hyde Park'u z założenia ma obowiązywać pełna swoboda wypowiedzi - stąd - różnej maści ignoranci powinni czuś się tu jak u siebie.
A nieudolnie przemycane między wierszami obelgi... hmmm, może to te standarty europejskie, o któych wspominał subtelny Zygmunt.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Panu Rodosławowi ad vocem.

Postprzez Zygmunt Wydrzyński » Wtorek, 28 Luty 2006, 20:17

Drogi Panie Radosławie.Dziękuję za odpowiedż.przepraszam za opóżnienie mojej strony.Praca.Koniec ferii.Pozwoli Pan,że po raz ostatni ,nadużywając nieco pańskiej cierpliwości,wyjaśnię.Miałem na myśli pierwszą i drugą wypowiedż pana Tomasza O.na temat pana Włodarczyka i Fanklubu TKN.Złośliwe,negatywnie zabarwione,prostackie.W poscie z 25.05.godz 12.38 przed"Włodarczyk" wypadałoby dodać małą literkę
"p"chociażby ze względu na różnicę wieku.W ostatniej wypowiedzi na mój temat pan Tomasz.Ojuż nie ma wątpliwości ,co do mojej i kilku anonimów obecności na FORUM."jakoś trzeba posprzątać ten bałagan"Czy nie odczuwa pan dysonansu poznawczego?Wolność słowa na Forum -tylko dla przychylnych wypowiedzi?Wykastrować [a nie mówiłem?]wypowiedzi nieprzychylne !Drukować same laurki !!!Coś tu znajomo pachnie!Może Łukaszenką albo demokracją kubań ską?Obym się mylił
....Pozdrawiam . Zygmunt Wydrzyński. PS.Czy skrót EOT w wolnym tłumaczeniu oznacza "zamknij się na zawsze"?
Zygmunt Wydrzyński
 

Pytanie do doktora Zygmunta

Postprzez Anna Czesław Walczakowie » Wtorek, 28 Luty 2006, 22:28

Oboje z żoną jesteśmy modelarzami w Pracowni Konserwacji Zabytków.Robimy dioramy,ostatnio w skali 1;25 RWD 5bis Skarżyńskiego,może pan widział.Żona,parodiując trochę pana styl pyta czy pan patrzy na zegarek czy konsultuje się z nim?ukłony,Walczakowie
Anna Czesław Walczakowie
 

wyjaśnienie dla państwa Walczaków

Postprzez Zygmunt Wydrzyński » Wtorek, 28 Luty 2006, 22:41

Oto odpowiedż na państwapytanie.Dziecko głęboko upośledzone patrzy na zegarek i co widzi?Zegarek,bransoletkę.Dziecko upośledzone w stopniu umiarkowanym widzi,że ta mała wskazówka jest na sześć i ta duża blisko sześć-co to znaczy?że za pół godziny kolacja.Normalny człowiek,do których w pewnym sensie się zaliczam, pomija funkcję instrumentalną chronometru i po prostu patrzy,która godzina...Pozdrawiam.dr Zygmunt
Zygmunt Wydrzyński
 

Następna

Powróć do Hyde Park - i wszystko jasne

cron