Tyle się tu naczytałem o licencjach, że mam pytanie.

Tu rejestracja jest niepotrzebna.

Re: Tyle się tu naczytałem o licencjach, że mam pytanie.

Postprzez Paweł Ertmański » Niedziela, 9 Maj 2010, 22:30

Witam

Na forum pfmrc.eu wygospodarowano nam dział dla stowarzyszenia, jest to zaraz po @ główny kanał kontaktu z nami.

http://pfmrc.eu/viewforum.php?f=143

Pozdrawiam
Paweł Ertmański
 
Posty: 5
Dołączenie: Poniedziałek, 26 Kwiecień 2010, 20:30

Re: Tyle się tu naczytałem o licencjach, że mam pytanie.

Postprzez Paweł Ertmański » Środa, 2 Czerwiec 2010, 22:43

Witam

Chciałbym napisać ostatni post na tym forum. A skieruje go osobiście do pana Stanisława Kubita który w sumie był prowodyrem zarejestrowania się tutaj.

Otóż przypomnę że zadeklarował pan publicznie wpłatę 1000zł na konto stowarzyszenia modelarzy o ile takie się pojawi [tutaj domniemany szyderczy śmiech autora postu]. Po jakimś czasie pojawia się stowarzyszenie modelarzy, podane zostały wszystkie dane kontaktowe oraz numer konta.

Nie otrzymałem nawet PW bądź też @ w tej sprawie. Człowiek z pana dorobkiem sportowym i naukowym, pracującym jako wykładowca w wyższej szkole, trener kadry narodowej, cieszący się względnym autorytetem środowiska modelarzy poległ na całej linii.

Wstyd to to co powinien pan teraz odczuwać. Daje się słowo to choćby sam papież nakazywał a diabeł obiecywał cały świat i jego bogactwo to się danego słowa nie łamie.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Modelarzy Paweł Ertmański

Admin.: Post został zgłoszony przez jednego z użytkowników jako naganny.
Wysyłam autorowi postu ostrzeżenie. Powód - irracjonalny atak na Trenera Kadry Narodowej.
Jednocześnie proszę autora o przeedytowanie tej wiadomości do cywilizowanej formy.
Ja nic nie zmieniam wedle zasady - "irracjonalny atak kompromituje atakującego, nie osobę-cel ataku".
Paweł Ertmański
 
Posty: 5
Dołączenie: Poniedziałek, 26 Kwiecień 2010, 20:30

Re: Tyle się tu naczytałem o licencjach, że mam pytanie.

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 8 Czerwiec 2010, 14:58

Witam,
Paweł Ertmański napisał:Stowarzyszenie w najbliższym czasie planuje rozpocząć prace przygotowawcze do projektu EFS o zasięgu ogólnopolskim mającego na celu tworzenie nowych modelarni.
Proszę ROZPOCZĄĆ ten chwalebny projekt. Zaiste, szczytny cel ma Pana stowarzyszenie. Popieram.
Kiedy projekt wejdzie w fazę realizacji i powstanie już kilka nowych modelarni, bardzo proszę o pochwalenie się sukcesami na naszym forum.
Byłby to dowód dotrzymania słowa zgodnie z wyznawaną przez Pana zasadą...
Paweł Ertmański napisał:Daje się słowo to choćby sam papież nakazywał a diabeł obiecywał cały świat i jego bogactwo to się danego słowa nie łamie.


W kwestii 1000zł dla nowego stowarzyszenia...
Pana stowarzyszenie w/g założeń nie jest konkurencją dla Aeroklubu...
Paweł Ertmański napisał:Stowarzyszenie nie ma na celu wchodzić w drogę AP jako związkowi sportowemu. Sport kwalifikowany jest całkowicie poza perspektywą działalności stowarzyszenia.

Otóż TKN proponował 1000zł wsparcia dla stowarzyszenia, które z sukcesami właśnie PRZEJMIE zadania Aeroklubu wobec zawodników i stanie nie dla nich korzystna alternatywą. Stosowny cytat z proponowanego statutu...
kubit napisał:Aeroklub Polski jest obowiązany do wyposażenia każdego członka ZMW w sprzęt w kwocie , no bądźmy skromni ,2000 zł na sezon.
Do każdej imprezy organizowanej przez ZMW Aeroklub Polski ma obowiązek dopłacić 5.000 zł
Do zawodów organizowanych przez ZMW dopuszcza się tylko modelarzy, którzy nie splamili się posiadaniem licencji Aeroklubu Polskiego ( a jeżeli kiedykolwiek takową posiadali to złożą oświadczenie woli, że już więcej jej nie wykupią)
Obecni członkowie Komisji Modelarskiej mają się trzymać od ZMW w bezpiecznej odległości piat kiłometrow, po groźbą unicestwienia ich modeli przy najbliższej okazji.
Reprezentację Polski na MŚ lub ME wyznacza według wyłącznie własnego uznania spośród członków ZMW Wiceprezes pełniacy automatycznie funkcję TKNa


Panie Pawle,
Jasno widać, że zaszło nieporozumienie. TKN nie zamierzał wpłacać dotacji dowolnemu stowarzyszeniu, o nieokreślonej liczbie członków i zadaniach rozbieżnych z potrzebami zawodników.
Proszę czytać posty z większą uwagą.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Jestem ciekaw, czy przeproszenie TKN'a za bezzasadne zarzuty przyjdzie Panu z równą łatwością, co formułowanie ich w dość niestosownej formie.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Ryszard » Czwartek, 10 Czerwiec 2010, 11:14

post anulowany
Ostatnio edytowano Wtorek, 15 Czerwiec 2010, 12:40 przez Ryszard, łącznie edytowano 2 razy
Rysiek
Ryszard
 
Posty: 34
Dołączenie: Sobota, 5 Wrzesień 2009, 09:32
Miejscowość: Śląsk

Re: Tyle się tu naczytałem o licencjach, że mam pytanie.

Postprzez kubit » Wtorek, 15 Czerwiec 2010, 11:55

Drogi Panie Pawle Ertmański - Prezesie Polskiego Stowarzyszenia Modelarzy

W sotatnim okresie czasu nie czytałem postów na MLiKu bo miałem wiele istotnych spraw do zrobienia. Między innymi byłem głównym organizatorem Mistrzostw Polski Modeli Latajacych dla Juniorów Młodszych. Są to bez wątpienia największe ( i moim zdaniem najwazżiejsze) zawody modelarskie w Polsce. I szczerze mówiąc nie zauważyłem wiekomnego faktu rejestracji Stowarzyszenia Polskich Modelarzy w Iławie. I z tego ale tylko z tego powodu naprawdę się wstydzę. Deklarując wpłatę 1000 zł miałem na myśli fakt powstania Stowarzyszenia , które będzie alternatywą dla Aeroklubu Polskiego a nie dla takiego, którego tylko nazwa sugeruje, że jest stowarzyszeniem ogólnopolskim. Z drugiej strony rozumiem, że nie od razu Kraków zbudowano i nie od razu Iława stanie się stolicą polskiego modelarstwa. I w tym rozumieniu doceniając intencje współzałożycieli i czekajac na efekty ich pracy już przesłałem na konto SPM wspomniane 1000 zł, co, mam nadzieję odnotuje Pan Prezes na tym forum choćby po to aby zdjąć ze mnie odium człowieka deklarujacego gruszki na wierzbie. I realnie patrząc na sprawę nawet nie będę miał pretensji jak w szerszym horyzoncie czasowym Stowarzyszenie Polskich Modelarzy w Iławie tak naprawdę nie stanie się stowarzyszeniem ogólnopolskim a zostanie na przykład gminnym albo powiatowym. Mnie osobiscie całkowicie usatysfakcjonowałby fakt aby przesłane przeze mnie pieniadze przyczyniły się w jakimś drobnym stopniu do tego aby członkowie współzałożyciele Stowarzyszenia Polskich Modelarzy w Iławie zorganizowali w tym roku zawody latawcowe dla młodzieży ich pięknego miasta a w przyszłym aby ich młodzież wystartowała w Mistrzostwach Modeli Latajacych dla Juniorów Młodszych które najprawdopodobniej znowu rozegrane zostaną w Gliwicach.

Z życzeniami wielkich dokonań
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Tyle się tu naczytałem o licencjach, że mam pytanie.

Postprzez Paweł Ertmański » Czwartek, 17 Czerwiec 2010, 14:10

Witam

Pieniądze rzeczywiście znajdują sie już na koncie stowarzyszenia za co bardzo dziękuje.

Paweł Ertmański Prezes Stowarzyszenia Polskich Modelarzy
Paweł Ertmański
 
Posty: 5
Dołączenie: Poniedziałek, 26 Kwiecień 2010, 20:30

Re: Tyle się tu naczytałem o licencjach, że mam pytanie.

Postprzez Pawel Praus » Piątek, 18 Czerwiec 2010, 09:26

Mój drogi imienniku wydaje mi się, że dla porządku wypadałoby napisać ciut więcej....
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

zdjęcia z pikniku modelarskiego w Czechach, w których wzieli

Postprzez Ryszard » Poniedziałek, 23 Sierpień 2010, 18:54

Jerzy Markiton napisał:... Chętnie też zapoznam się z sukcesami pszowskich modelarzy w Ostravie, zresztą nie tylko ja, cała Polska czeka na te informacje...
- Jurek

w odpowiedzi na powyższe zamieszczam zdjęcia z pikniku modelarskiego w Czechach (w Bochuminie na samej granicy), w których wzięliśmy jako modelarnia czynny udział i tylko silny wiatr uniemożliwił naszym dzieciom latanie RC (z powodu tego wiatru organizatorzy poprosili o nielatanie małymi słabosilnikowymi modelami, no a my mieliśmy tylko takie, ale na taki sam piknik za rok zbudujemy większe modele i wtedy polatamy z Czechami, a może nawet wcześniej).


piknik modelarski Bochumin 16.08.2010
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

a na tym zdjęciu czeskie dzieci i nasze polskie modele:
Image

no i nasz nowy modelarz prawie 8 letni Michał, po pierwszym locie w którym jak sam mówi szybował ES-em:
Image
Rysiek
Ryszard
 
Posty: 34
Dołączenie: Sobota, 5 Wrzesień 2009, 09:32
Miejscowość: Śląsk

dowód dla niedowiarków, my latamy i będziemy latac na hali

Postprzez Ryszard » Piątek, 18 Luty 2011, 19:34

Jerzy Markiton napisał:Chętniej poczytałbym o postępach we wdrażaniu nowatorskiej, innowacyjnej metody szkolenia dzieci i młodzieży latania modelami RC na hali, zwłaszcza trójpłatowcami.... Mnie za rok tylko jednego udało się doprowadzić do stanu, że powiedzmy nie po każdej wizycie na sali musi naprawiać model ! Sam mam niedosyt z powodu marnej (1/rok) wydajności, więc chętnie skorzystam z przykładów bardziej doświadczonych. Chętnie też zapoznam się z sukcesami pszowskich modelarzy w Ostravie, zresztą nie tylko ja, cała Polska czeka na te informacje...

Panie Stanisławie? To Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych od tego roku są już imprezą otwartą ? Nie obowiązuje już 7-mio osobowy limit ? W Pszowie mamy nowe Stowarzyszenie ? Fantastycznie !!!
- Jurek


Jurku, mówisz masz, jak tu zobaczysz my już latamy i będziemy latać na hali i Ty też jesteś zaproszony na te loty co sobotę od 13.00 do 14.0 w MOSiR w Radlinie.(UWAGA: poniższy post napisał 16 letni Giulio na pfmrc.eu, ja tylko zmieniłem nieco kolejność opisanych zdarzeń, dla uzyskania większej czytelności mojej odpowiedzi dla Jurka):

Po zajęciach poszliśmy na halę MOSiR-u w Radlinie (dziękujemy dyrektorowi za udostępnienie) i dokonalem oblotu Quasara:
Image
Image
Image

I przelot harierem tuż obok mojej głowy:
Image

Emocje zeszły dwie godziny po oblocie, a radość z tego,że mi się udało -jeszcze nie! :mrgreen:

Jako dodatek stare zdjęcie, (naszego instruktora z zawodów ogólnopolskich w Częstochowie 2006 roku, na zdjęciu 9 letni syn Pana Ryszarda i jego model):
Image

No i nareszcie mamy już czym latać na pokazach dotarł do nas 1,5m zoom z EPP, tylko czy to duży model, czy tylko taki mały Krzysiek ?
Image



Pierwsze zajęcia w modelarni w Radlinie, przysło 10 osób:
Image
Robiliśmy modele "styrek", ja byłem jednym z instruktorów, drugim oczywiście Pan Ryszard oraz (nie oczywiście :D) Pan Daniel:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

A to model akrobacyjny Pana Daniela, ja i Pan Daniel:
Image

Zbliżenie na silnik (10cm. MDS):
Image

I model od tyłu:
Image


Potem byly zajęcia w Pszowie:
Image
Image

Ja coś kombinuję przy szybowcu F3J/M:
Image

Paweł szykuje trochę ciężkawego MK34 do lotu i będziemy wkrótce latać razem (huraa, będę mieć kompana :D):
Image

Piotrek (jeszcze nie przedstawiony) skleja kadłub modelu "Kowalik":
Image

Dzieciaki oprócz latania i sklejania modeli ćwiczą na symulatorze:
Image

Bartek, nasz 8-letni modelarz z Radlina, przyjechał do Pszowa i robi rzutka z kartonu:
Image

Paweł przez większość zajęć się obija zamiast dokończyć prawie gotowy model klasy F3J/M "Fuks" i narzeka, że nie ma nic do roboty:
Image

Ja i Daniel1 też się czasem obijamy :mrgreen: :
Image

Tym razem Krzysiek2 usadowił się na korytarzu z Danielem:
Image

Ja "wyłamuję" półkę serwa z szybowca :oops: :
Image

Szymon1 skleja kadlub "Kowalika":
Image
To by było tyle na dzisiaj. 8)





A taki list dostaliśmy własnie za pośrednictwem NK:

" Witam i pozdrawiam wszystkich modelarzy lotniczych z Radlina. Jako maly chlopiec tez uczeszczalem do modelarni w Radlinie. Pod pilnym okiem pana Dylicha stawielem pierwsze kroki w powietrzu. Dzis jest to bardzo odlegly czas, ale cos z tamtych czasow mi pozostalo. Modelarnia wszczepila mi hobby w normalne zycie. Obecnie pracuje jako pilot w towarzystwie lotniczym Tai Airways.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zycze instruktorom oraz modelarzom wysokich lotow bez turbolencji. Over... "
Ostatnio edytowano Piątek, 29 Lipiec 2016, 18:13 przez Ryszard, łącznie edytowano 3 razy
Rysiek
Ryszard
 
Posty: 34
Dołączenie: Sobota, 5 Wrzesień 2009, 09:32
Miejscowość: Śląsk

zajęcia na nowej modelarni w Radlinie

Postprzez Ryszard » Niedziela, 20 Luty 2011, 17:20

jvbvbjb
Rysiek
Ryszard
 
Posty: 34
Dołączenie: Sobota, 5 Wrzesień 2009, 09:32
Miejscowość: Śląsk

Re: Tyle się tu naczytałem o licencjach, że mam pytanie.

Postprzez Ryszard » Piątek, 29 Lipiec 2016, 18:13

Rysiek
Ryszard
 
Posty: 34
Dołączenie: Sobota, 5 Wrzesień 2009, 09:32
Miejscowość: Śląsk

Poprzednia

Powróć do Hyde Park - i wszystko jasne