REGULAMINY

REGULAMINY

Postprzez Boniecki Jerzy » Piątek, 30 Czerwiec 2006, 08:12

Proszę wszystkich o nadsyłanie propozycji do treści regulaminów nadawania licencji modelarza oraz licencji sędziego. Regulaminy te muszą być zatwierdzone w tym roku. Zamiast narzekać na ich treść proszę zaproponować własne rozwiązania.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Regulaminy

Postprzez Boniecki Jerzy » Niedziela, 5 Listopad 2006, 20:34

Witam ponownie.
Dosyć długo czekałem ale sie nie doczekałem. w listopadzie Komisja Modelarska zakończy prace nad zmianami regulaminów i jeżeli koledzy się nie obudzą to będą mogli mieć pretensje tylko do siebie, jeszcze nie jest za późno na propozycje zmian.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez ORLIK » Poniedziałek, 6 Listopad 2006, 11:01

Witam!
Proszę o przesłanie propozycji KM to wtedy przedstawię swoje uwagi do projektu.

T. Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

regulaminy

Postprzez Boniecki Jerzy » Poniedziałek, 6 Listopad 2006, 15:52

Regulaminy nie są tajemnicą można je znaleźć tu http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/regulaminy_ap/ , ze wzgledu na koniecznosć dostosowania do ustawy o sporcie kwalifikowanym w ubiegłym roku biuro AP opracowało nowe regulaminy. Projekty te zostały rozesłane w ubiegłym roku do aeroklubów i stowarzyszeń.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez ORLIK » Czwartek, 9 Listopad 2006, 13:08

Witam!
Według mnie powinien zniknąc §3 pk2fposiada zgodę lekarza pierwszego kontaktu lub poradni sportowo-lekarskiej na uprawianie modelarstwa lotniczego i/lub kosmicznego

Przeciez to jest zupełnie nie potrzebne i nie widze zadnych racjonalnych powodów aby tego wymagac od modelarzy.

Usunąc również
§ 7 pkt2. Osoba posiadająca ważną licencję musi być ubezpieczona od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) na skutek uprawiania sportu.

Nie widze zadnego powodu aby tego wymagać .Przeciez jak jeździsz samochodem to nie musisz miec NW.

1.AP może pozbawić zawodnika i pomocnika licencji w razie:
a. odmowy uczestnictwa w reprezentacji kraju,
a jak ktos nie moze z powodów finansowych czy losowych to co tez go usuniecie (mało precyzyjny ten zapis)b. odmowy lub zaprzestania udziału w procesie szkoleniowym i we współzawodnictwie sportowym,

c. odmowy poddania się badaniom lekarskim.
I znowu te badania moim zdaniem nie potrzebne.

1. AP pozbawia zawodnika i pomocnika licencji w razie:
a. stwierdzenia przez poradnię sportowo-lekarską lub lekarza pierwszego kontaktu niezdolności do uprawiania modelarstwa lotniczego i/lub kosmicznego,

Uważam natomiast że zamiast tych wszystkich zapisów o badaniach nalezy w $4 dopisać punkt w którym wniosek o wydanie licencji musi potwierdzić (kierownik prezes instruktor modelarstwa) Tzn potwierdzić że dana osoba kwalifikuje się do wydania licencji. Została przeszkolona i umie latać.

Pozdrawiam

Tomasz Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Regulaminy

Postprzez Boniecki Jerzy » Czwartek, 9 Listopad 2006, 22:12

Proponuję przeczytać ustawę o sporcie kwalifikowanym, tam jest wyraźnie napisane o ubezpieczeniach. Zgodnie z nią i nie jest to nowość bo tak też było w poprzedniej ustawie jest to obowiązek klubu z tą różnicą że jest to bardziej jednoznacznie napisane czyli obowiązek klubu czytaj stowarzyszenia.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez ORLIK » Piątek, 10 Listopad 2006, 13:56

W takim razie zapytam wprost kto z szanownych kolegów modelarzy ma ubezpieczenie NW od uprawiania modelarstwa?
I czy ktos sprawdza ten fakt na zawodach?
To że coś jest zapisane w ustawie nie oznacza że jest słuszne. A może ta ustawa jest do kitu i to ją trzeba najpierw zmienić.

Pozdrawiam

T. Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Regulaminy

Postprzez Boniecki Jerzy » Piątek, 10 Listopad 2006, 14:42

Zapraszam kolegę do Lisich Kątów na kurs instruktorów, wiele rzeczy się wyjaśni. Informacja na ten temat znajduje sie tutaj http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/dz ... smicznego/
pisemne zaproszenie zapewne dojdzie później.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Jerzy Zieliński » Sobota, 11 Listopad 2006, 13:18

Chciałbym odpowiedzieć p.Koseckiemu, że posiadam (razem z synem) ubezpieczenie NNW związane z uprawianiem sportu. Kosztowało dosłownie kilka złotych wykupione razem z ubezpieczeniem OC (też od uprawiania sportu). OC wykupiłem wcześniej niż wyjaśniły się przepychanki z OC zbiorowym i będę je kontynuował, bo jednak to zbiorowe opiewa wg mnie na zbyt małą kwotę.
Myślę, że kolegów mających taką czy inną formę NWW, które "zadziała" również w przypadku "modelarskim" jest więcej, tylko tak głośno tego nie demonstrują.
Co do "poświadczania wniosku o licencję przez instruktora":
-kolega Kosecki z licencji zrobiłby niedługo świadectwo kwalifikacji, z egzaminami, zaświadczeniami itp.
Licencję musi posiadać również pomocnik zawodnika na starcie, a przecież pomocnik nie musi umieć latać tak jak zawodnik.
Ja proponuję po prostu "nie przeginać".
J.Zieliński
BG-80, SP-1890, POL-1890
Jerzy Zieliński
 
Posty: 69
Dołączenie: Piątek, 31 Marzec 2006, 11:44
Miejscowość: Włocławek

Postprzez ORLIK » Czwartek, 16 Listopad 2006, 12:03

Witam!
Panie Zieliński, to nie ja w swoich uwagach do Regulaminu wymagam "świadectwa kwalifikacji" Jak Pan zauwazył to dotyczczasowy regulamin wymaga posiadanie odpowiednich badań i ubezpieczeń. Moja propozycja ogranicza się jedynie do posiadania OC i potwierdzenia przez instruktora, kierownik alub prezesa sekcji lub stowarzyszenia, że dana osoba kwalifikuje sie do wydania licencji. I tyle. Proszę więc nie insynuować, że chcę wprowasdzania swiadectwa kwalifikacji.

Pozdrawiam

T. Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Jerzy Zieliński » Czwartek, 16 Listopad 2006, 14:07

Panie Kosecki, proszę na spokojnie czytać posty. W moim poście nie "zauważam" nic na temat dotychczasowego regulaminu, bo to nie żaden regulamin "wymaga posiadanie odpowiednich badań i ubezpieczeń", tylko ustawa i akty wykonawcze do niej. Również w swym krótkim tekście nie "insynuowałem", że Pan chce wprowadzania świadectwa kwalifikacji. Zauważyłem tylko, że wprowadzanie do regulaminu kolejnych poświadczeń poprzedzonych egzaminami itp. zrobi niedługo z regulaminu licencji zakres wymagań taki jak przepisy o świadectwach kwalifikacji. Dalsze dyskusje nt. tych fragmentów mojej wypowiedzi nie będą miały miejsca (przynajmniej z mojej strony), bo nic one nie wnoszą do meritum sprzwy i są zapewne nudne dla pozostałych Forumowiczów.
Ominął Pan jednak fragment dotyczący licencji dla pomocników, jak również wcześniej nie pokusił się Pan o rozważenie strony merytorycznej sprawdzania umiejętności i wydawania poświadczeń o tym, że osoba się kwalifikuje do wydania licencji, że została przeszkolona i umie latać.
Miał Pan zapewne na myśli kategorie wymagające pilotowania modeli (RC, uwięź). Jak Pan sobie wyobraża takie sprawdziany dla innych klas i czy proponowanego przez Pana poświadczenia nie ominąłbym występując o poświadczenie, że umiem wystartować gumówką. Przepisy dotyczące wydawania licencji nie przewidują wydawania licencji oddzielnie dla różnych klas.
Sprawdzania kwalifikacji nie rozwiązali do dziś twórcy przepisów o świadectwach, a Pan chce wprowadzić zapis do regulaminu wydawania licencji, który znów będzie albo martwy, albo omijany.
Nie wymyślajmy sami przeciwko sobie przepisów, które jeszcze bardziej ograniczą ilość osób chcących nie tylko latać (bo to można robić nie posiadając licencji), ale również chcących startować w oficjalnych zawodach, reprezentować Aeroklub itp.
BG-80, SP-1890, POL-1890
Jerzy Zieliński
 
Posty: 69
Dołączenie: Piątek, 31 Marzec 2006, 11:44
Miejscowość: Włocławek


Powróć do Informacje Komisji Modelarskiej AP archiwum

cron