Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Tu rejestracja jest niepotrzebna.

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 14 Styczeń 2010, 22:41

Wiesz Tomku ja sobie zapłace za licecję zgodnie z tym co mi gwarantuje ustawa o sporcie czyli koszt wydania samej licencji nikt mnie nie zmusi do placenia za czlonkostwo w AP bo to nie zgodne z ustawą o sporcie, jeśli każą mi zapłacić więcej zgłoszę do ministerstwa sportu rzecznika praw obywatelskich że świadomie złamano przepisy prawa obowiązujące w RP, prawda jest taka że żadna uchwała nie może być sprzeczna z ustawą o sporcie a tam napisano jasno że organ wydający licencję ma obowiazek wydania ich bez dodatkowych kosztów każdemu kto się o ta licencję ubiega bez względu na przytnależność klubową .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez chomiq » Piątek, 15 Styczeń 2010, 22:32

Tak sobie czytam i mam pewien problem ... bo tak na prawdę nie wiem:
- jak wygląda struktura AP, zarząd, sekretarz, kto ma nad nimi kontrole?
- co to jest komisja modelarska?
-- kto ją wybiera, jaki jest skład, kto ją finansuje?
-- jakie są aktualne jej działania i wpływ na przepisy, składki, zawody, kadrę itd...
- co to jest sekcja modelarska AP?
-- kto ją wybiera, jaki jest skład, kto ją finansuje?
-- jakie są aktualne jej działania i wpływ na przepisy, składki, zawody, kadrę itd...
- jakie zadanie ma trener kadry narodowej ?
-- kto go wybiera,kto finansuje?
- czy jestem/czy muszę być członkiem, AP aby startować w zawodach w kraju i zagranicą
- czy jestem/czy muszę być członkiem aeroklubu regionalnego, aby startować w zawodach w kraju i zagranicą
- kto reprezentuje mnie, jako modelarza, na forum AP ?
- kto reprezentuje mnie, jako modelarza, przed FAI ?
- kto wydaje licencje: AP, sekcja modelarska, komisja modelarska, trener ?
- czy są jeszcze inne istotne osoby/instytucje które jako modelarz powinienem znać?

Bez znajomości tych faktów trudno mi dyskutować i poprzeć jakąś inicjatywę.
Na pewno mogę te informacje znaleźć przeglądając dziesiątki dokumentów i statutów, z których nie wiem, które są aktualne na stronie AP.(dużo jest archiwalnych, nieusuniętych). Moja wiedza prawnicza jest również na nikłym poziomie. Dodatkowo mam ogólną niechęć do wszelkich organizacji, prezydiów, zarządów itp... więc nie specjalnie lubię przeglądać te dokumenty. Na dodatek, jak przejrzałem stronę AP i jak zobaczyłem, że pan magister ma stanowisko jakiegoś doradcy w AP, to mi się słabo zrobiło. (miało być bez wycieczek personalnych) Przydało by się małe streszczenie dla modelarza na temat struktury AP.

Jaki problem ma AP dokładnie nie wiem, ale wiem jaki problem z AP mają modelarze. Od końca ... na spotkaniu noworocznym w BB było ~25 osób. Szacuję, że w okolicy jest nas co najmniej 100 modelarzy. Przypuszczam, że licencję ma ~20 osób, a w zawodach startuje 10. Tak wiec zainteresowanych tematem licencji jest tylko 10% środowiska ?! I tym zajmuje się nasza "centrala": zawody, przepisy, FAI, karda. A druga część środowiska? Ważniejszym problemem dla całego środowiska modelarzy jest miejsce, gdzie latać ... lotnisko... chyba główny powód, aby być członkiem aeroklubu i jakoś się dogadywać. A jak dorobimy się własnego lotniska, to będziemy inaczej rozmawiać o własnej organizacji.
Nie wiem czy "centrala" ma siły i pomysły, aby zająć się też rekreacyjnymi modelarzami, ale przynajmniej niech im nie przeszkadza (trudności z organizacją zawodów, wpisem do kalendarza, kosztami albo wymogami licencji, itp...). Może powinna się o nich martwić, coś zaoferować, aby było warto należeć do AP ... ale to temat na przyszłość.

O reformach w AP pojawiają się również głosy w innych sekcjach ... ostatnio przy okazji szybowcowego GP w Chile zaglądam na fora szybowcowe. Szybowników również oburza sposób przeprowadzenia ostatniego konkursu, wysokość składki i brak zmian.

Pozdrawiam
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 20 Styczeń 2010, 20:49

Rozmawiałem dziś telefonicznie z panem Jerzym Bonieckim stwierdził że nie będzie zabierał głosu w naszej "przygłupiej dyskusji " dodał też ,że nasi reprezentanci piastują funkcję społecznie i ponoszą koszty dojazdów itp z własnej kieszeni , dodatkowo nie mają nic do powiedzenia w AP. Całą sytuację dopełnia stwierdzenie że KOMISJA MODELARSKA NIE DYSPONUJE PIENIĘDZMI ZGROMADZONYMI NA "KONCIE MODELARSKIM" TZN WSZYSKIE PIENIĄDZE Z DOTACJI I WPŁYWÓW ZWIĄZANYCH Z MODELARSTWEM SĄ W DYSPOZYCJI ZARZĄDU AP Nie widzę więc racjonalnego wytłumaczenia sytuacji w której nasi przedstawiciele nie mogą dysponować naszymi pieniędzmi i choć w podstawowym zakresie nie mają pokrytych kosztów delegacji czy dojazdu do AP. Sprawa jest prosta jeśli mamy płacić pieniadze do AP i naszi reprezentanci nie mają prawa nimi dysponować to takie opłaty uważam za bezsensowne. Dlatego też albo należy jasno ustalic zasady działania KM jej prawa i obowiązki . Albo definitywnie oddzielić Modelarstwo od AP i przynajmniej cześć pieniędzy które teraz płacimy do współnej kasy zachować do dyspozycji modelarzy .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 20 Styczeń 2010, 22:00

Kamyczek F3F napisał:Rozmawiałem dziś telefonicznie z panem Jerzym Bonieckim stwierdził że nie będzie zabierał głosu w naszej "przygłupiej dyskusji " dodał też ,że nasi reprezentanci piastują funkcję społecznie i ponoszą koszty dojazdów
Zadzwoń do kolegi Jerzego jeszcze raz i przekaż, że dla dobra ogółu i konstruktywnych wniosków nie uniosę się dumą za to określenie.
Poproś, żeby zechciał olśnić nas światłem swej mądrości - mimo wszystko.
Zamierzam cierpliwie czekać na owe światło zrozumienia i wiedzy, ów kaganek - czasem kaganiec - oświaty, przynajmniej do schyłku kadencji obecnej Komisji Modelarskiej.

Tymczasem piszmy. Niech pisanie będzie jasnym promykiem nadziei wobec niedostępnego blasku mądrości kolegów z KM.
Od początku internetu pisanie nic nie kosztuje, a można wiele zdziałać nie wychodząc z domu i nie płacąc za dojazdy.
Kiedy już zdecydujemy kupić bilet, będziemy mieć gotową koncepcję, zamiast bić pianę i "rozrywać szaty" w protestach na realnym spotkaniu.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Maciej Czajka » Środa, 20 Styczeń 2010, 22:19

Postawa pana Jerzego Bonieckiego świadczy o stosunku do modelarzy. Uczestniczył przecież w zjeździe AP i powinien poinformować o sprawach dotyczących modelarzy. Okazuje się najłatwiej pouczać innych i "dowodzić" w sposób nie znoszący sprzeciwu.
Pozdrawiam Maciej Czajka
Rocznik 46 ale nie czuję się weteranem. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wieczną młodość, ra-
dość i satysfakcję. Pozdrawiam, Maciej Czajka
Maciej Czajka
 
Posty: 17
Dołączenie: Wtorek, 17 Lipiec 2007, 20:13
Miejscowość: MTS Kwidzyn

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Boniecki Jerzy » Sobota, 23 Styczeń 2010, 16:03

1.Nie byłem na żadnym "ZJEŹDZIE"
2. Na Walnym Zgromadzeniu Delegatów reprezentowałem Aeroklub Nadwiślański i tylko przed jego członkami będę sie tłumaczył z tego co tam zrobiłem.
3. Polecam dokładne czytanie dokumentów takich jak Statut AP i Regulamin Komisji Specjalnościowych. Jest tam opisana struktura i kompetencje. Kompetencje KOMISJI moze sie zmienią ale nie wcześniej niż 31 marca.
4. Demokracja na tym polega że nawet jak mi sie coś nie podoba to pozostając w stowarzyszeniu należy realizować uchwały jego władz.
5. Możliwe że nowa organizacja jest potrzebna, w dziejszych czasach jest to proste, możliwe że powstanie sprawna organizacja, życzę powodzenia. Ja jestem sceptyczny na podstawie faktów : na sejmiku wyborczym było nas ledwo ponad 50 procent, na corocznych szkoleniach jest podobnie, nie chce się części przewodniczących wysłać wyników zawodów dla dzieci aby otrzymać zestaw materiałowy zapewniający podstawowe materiały do szkolenia dzieci.
6. Nie lubie grać w ping pong na forum dlatego nie będę zabierał głosu na ten i podobne tematy.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Kamyczek F3F » Sobota, 23 Styczeń 2010, 17:01

Dlaczego nie chce pan prowadzić z nami dysksji ? Jestem zdania że reprezentowanie interesów modelarzy musi rozpocząć się od zapoznania się z opinią osob których jest pan i koledzy z KM reprezentantami. Jeśli chcę pisać czy wypowiadać się w imieniu kolegów muszę poznać ich opinię . To do czego zmierza metoda reprezentowania modelarzy bez zapoznania się z ich stanowiskiem to jak zostanie tłumaczem japońskiego bez znajomości tego języka. To przeczy logice i nikt tu nie ma zamiaru atakować personalnie nikogo z KM jedynie doprowadzić do usprawnienia i uruchomienia mechanizmu zwanego reprezentowaniem naszych interesów przed władzami AP.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez chomiq » Niedziela, 24 Styczeń 2010, 01:15

Przeczytałem 19 stron Statutu AP i 4 strony Regulaminu Komisji ... nawet nie tak dużo, ale znając życie "papier przyjmie wszystko", a nie wiadomo jak z praktyką?

Wnioski i pytania: (jak się mylę, to mnie poprawcie)
- przewodniczący KM ma prawo uczestniczyć w zebraniach za zarządu AP, jest jakiś skutek tego uczestnictwa? (Statut 18.2)
- KM ma głos doradczy (jak to wygląda w praktyce?) w sprawach związanych z modelarstwem. (regulamin 4.1) (czy wasz głos, czyli nasz głos jest w ogóle brany pod uwagę w Zarządzie AP)
- KM powołuje Zarząd AP, ale tak naprawdę wybiera środowisko (Regulamin 2.5)
- KM posiada wydzielone konto i sprzęt (Regulamin 3.2 i 3.3) ... to jak to jest z tym kontem? Czy zwiększona składka wpływa na jego zawartość? czy opłaty za organizację zawodów, wpisy do kalendarza wpływają na to konto?
- teoretycznie w AP reprezentują mnie jeszcze osoby wybrane na walne zgromadzenie AP, praktycznie na zjazd jada osoby z sekcji "ważniejszych" niż modelarska.
- co robi KM już wiem, a co robią 2 osoby (Dział sportu) w biurze AP do spraw modelarstwa? kto ma na nich jakiś wpływ?

Na piśmie wygląda nawet spoko, ale może w praktyce jako modelarze nie mamy czego szukać w AP. Te proste pytania mają mi odpowiedzieć, czy trwać nadal w AP albo tylko wykupić licencję FAI i latać na wynajętej łączce.

Chyba za dużo ostatnio oglądamy sejmowe komisje, a ten wątek jest w dziale Hyde Park. Mnie nie chodzi o to, aby na forum internetowym tłumaczyć się ze swoich działań czy głosowań. Nie chodzi o żadną "odpowiedzialność prawną" tylko o wytłumaczenie kolegom modelarzom dlaczego jest tak albo inaczej. Kogo mam pytać jak nie KM? Bardziej by mnie interesowała wypowiedź w stylu:
- Zarząd AP uchwalił większe składki dla członków AP, ale to dla nas dobrze, bo składki modelarzy trafiają na nasze konto i rozdzielimy je równo na reprezentacje. Zachęcamy do opłacenia.
albo:
- Zarząd AP uchwalił większe składki dla członków AP, pomimo naszego sprzeciwu, nie chce z nami gadać, składka trafia do komornika, trudno, może uda się to zmienić za 2 miesiące, aby modelarze płacili mniej.
Takiego komentarza nie mam, a ostatnie uchwały KM na stronie AP są z lutego 2009. (gdzie mam szukać?)

Może taka ma być droga, że AP i KM reprezentuje nas tylko formalnie, a życie modelarskie toczy się gdzie indziej. Chętni wykupią sobie licencje. My będziemy organizować zawody poza AP, mistrzostwa i puchary poza AP, klasyfikacje poza AP (nikt nie zabroni nam nazwać jakiejś imprezy Mistrzostwami Polski F3J, lata nas 30 osób, więc raz do roku się spotkamy i sprawdzimy kto wygra) ... kadrę powoła formalny trener AP na podstawie naszych wyników (bo mistrzostw ani pucharu w AP nie będzie). AP i KM zajmą się tylko kadrą. (taka wizja jest sprzeczna ze statutem AP 5.1 głównie 9) ale pozostałymi punktami również)

Cały czas mam nadzieję, że wszyscy modelarze będą się czuli w AP jak u siebie (pierwszy krok: brak nieracjonalnych obciążeń) Pozdrawiam

PS: Przeglądam tę strukturę AP:
- mamy w biurze AP dwóch specjalistów, reszta sekcji po jednym ... to aż tyle papierkowej roboty z tymi modelami? Więcej niż sprawy bezpieczeństwa i inne takie w dużym lotnictwie? Jeśli mamy te samą "papierologię" co duze samoloty, to może warto coś zmienić? Wiem, że organizujemy więcej zawodów międzynarodowych ... jeśli do tego potrzeba więcej osób, to ok.
- jest w AP Biuro Reklamy, wygląda tak: "Zainteresowanych reklamą proszę o kontakt: biuro@aeroklubpolski.pl" ... coś mi się zdaje, że tu jest ogrom niewykorzystanych szans ... w Chile niektórzy dziennikarze traktowali Sebastiana Kawę jako Włocha, bo miał sponsora Air Italy.
Ostatnio edytowano Niedziela, 24 Styczeń 2010, 01:32 przez chomiq, łącznie edytowano 1 raz
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Maciej Czajka » Niedziela, 24 Styczeń 2010, 01:21

Ad. 1. Przepraszam za pomyłkę, moja wina!
Ad. 2. To tam zapadały decyzje o składkach.
Ad. 3. Członkowie wspierający mogą sobie czytać i tak są "niemi"!
Ad. 4. DEMOKRACJA - "forma ustroju państwa,w którym uznaje się wolę większości obywateli jako źródło władzy i przyznaje wszystkim obywatelom swobody i prawa polityczne zapewniające im udział w sprawowaniu władzy"
dla porównania:
DYKTATURA - 1. "ustrój polityczno-społeczny, w którym władzę państwową sprawuje określona klasa społeczna'
2. "absolutystyczne i autokratyczne rządy, znoszące swobody demokratyczne, sprawowane przez jednostkę lub niewielką, wyizolowaną ze społeczeństwa grupę osób": Dyktatura wojskowa, Dyktatura faszystowska.
Ad. 5. Prezes Sekcji na szkolenia ma przyjechać po to, by dowiedzieć się co należy do jego obowiązków, jakie przesyłać dokumenty w 2 egz. /do KM i AP/,ale
praw nie ma!
Ad. 6. Od ponad pięćdziesięciu lat zdecydowanie preferuję inną dyscyplinę sportową - MODELARSTWO !!! Natomiast tenis stołowy w przeciwieństwie do ping ponga słownego, bardzo poprawi sprawność fizyczną.
Z życzeniami sprawności fizycznej i umysłowej dla sprawujących władzę oraz szacunku dla tych nad którymi tą władzę sprawują, a dla władanych, póki co wyrazy współczucia - Maciej Czajka
Ps. Odpowiedź na post p. Przewodniczącego, znaczenia słów: Słownik Języka Polskiego /PWN/
Rocznik 46 ale nie czuję się weteranem. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wieczną młodość, ra-
dość i satysfakcję. Pozdrawiam, Maciej Czajka
Maciej Czajka
 
Posty: 17
Dołączenie: Wtorek, 17 Lipiec 2007, 20:13
Miejscowość: MTS Kwidzyn

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 24 Styczeń 2010, 21:37

chomiq napisał:Może taka ma być droga, że AP i KM reprezentuje nas tylko formalnie, a życie modelarskie toczy się gdzie indziej. Chętni wykupią sobie licencje. My będziemy organizować zawody poza AP, mistrzostwa i puchary poza AP, klasyfikacje poza AP (nikt nie zabroni nam nazwać jakiejś imprezy Mistrzostwami Polski F3J, lata nas 30 osób, więc raz do roku się spotkamy i sprawdzimy kto wygra) ... kadrę powoła formalny trener AP na podstawie naszych wyników (bo mistrzostw ani pucharu w AP nie będzie). AP i KM zajmą się tylko kadrą. (taka wizja jest sprzeczna ze statutem AP 5.1 głównie 9) ale pozostałymi punktami również)


Do nazwy imprezy MISTRZOSTWA POLSKI F3J to się przyczepią tak jak przyczepili się do MISTRZOSTW POLSKI F3F jak ich nie organizował AP za to jak nazwiecie imprezę MISTRZOSTWA MODELARZY POLSKICH F3J to sobie juz mogą pogadać do woli z resztą o randze imprezy świadczą zawodnicy nie nazwa imprezy. A dla nas się liczy szansa zabawy , współzawodnictwa i sportowej rywalizacji a czy patronat bedzie miał wójt, ksiądz czy sołtys mnie to lotto i większości też. AP jest jak metka z ceną nikt się nie obrazi jak ktoś ją odetnie i wywali.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 24 Styczeń 2010, 23:00

Kamyczek F3F napisał:dla nas się liczy szansa zabawy , współzawodnictwa i sportowej rywalizacji a czy patronat bedzie miał wójt, ksiądz czy sołtys mnie to lotto i większości też.
Prócz Was, są jeszcze dziesiątki/setki Instruktorów szkolących co roku tysiące nastolatków. Są też Dyrektorzy Aeroklubów Regionalnych zakładający nowe modelarnie.
Bo modelarstwo w AP, to nie tylko zabawa na łące z kumplami przy kuflu piwa, ale bardzo wartościowa działalność oświatowa. Kiedy jesteś instruktorem/działaczem/kadrowiczem Aeroklubu Polskiego, wtedy trochę inaczej na ciebie patrzą w gminie, spółdzielni czy u potencjalnego sponsora. Wbrew pozorom firma AP jeszcze coś znaczy.
Tradycja/historia i misja Aeroklubu Polskiego budzą szacunek.

I tu, specjalnie dla ciebie Kamil, krótkie przypomnienie z historii i wiedzy o społeczeństwie, bo piszesz tak...
Kamyczek F3F napisał:AP jest jak metka z ceną nikt się nie obrazi jak ktoś ją odetnie i wywali.
Wszystkie ruchy rewolucyjne, które w morderczym szale odcinały się od korzeni, wkrótce tracily tożsamość. Tej pustki nie mogły wypełnić hasła ze sztandarów. Potrzebne były nowe idee. Wymyślone "na kolanie"- faszyzm: czystość rasowa, komunizm: sprawiedliwość oparta na wspólnotowej własności - doprowadziły całe narody do katastrofy i rozpadu. Teraz spadkobiercy "ideowców" budują/kultywują liberalną politykę imigracyjną lub pielęgnuja zalążki dzikiego kapitalizmu.
Wracają do korzeni, kleją resztki swojej potłuczonej tożsamości.

Dlatego, przestań pisać, że Aeroklub Polski jest metką. Bo takie pisanie, nie dość, że obraźliwe dla wielu społeczników/wychowawców/ludzi-legend lotnictwa i modelarstwa, to jeszcze jest zwyczajnie zwyczajnie płytkie.

Powiem, jak kolega Przewodniczący Jerzy kiedyś do mnie, "po wojskowemu"....
Przestań pisać brednie.
I dodam od siebie...
Skoncentruj się na tym, co w misji Aeroklubu Polskiego najbardziej ci odpowiadało i spraw, byśmy pod skrzydłami AP mogli robić to dalej NIE ODCINAJĄC SIĘ OD KORZENI.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 24 Styczeń 2010, 23:34

Tomek jestem realistą i pozbyłem się złudzeń. Twoi idole są odpowiedzialni za stan rzeczy ito ich decyzje zaprowadziły nas w to miejsce w którym jesteśmy dziś. Resurs tych działaczy się skończył i należy ich oddać do muzeum bo zagrażają życiu i zdrowiu modelarzy i modelarstwa w polsce. Nie będzie uleczenia AP bez oczyszczenia tego organizmu z toksyn które go trują od środka a ponieważ malo prawdopodobne jest dokonanie tego w zadowalającym czasie należy zrobić cos od zera i sukcesywnie przejąc obowiązki SM w AP.

Admin. - Kamyczku, litości. Image
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Wojciech Frąk » Poniedziałek, 25 Styczeń 2010, 09:28

Witam
Mój drogi przedmówco skończ z tą wirtualną działalnością. "Zrobimy coś", "trzeba zmienić ", "tak dalej nie może być", - jak na wiecu partyjnym. Jeszcze raz proszę o program ramowy , wskazanie grupy ludzi którzy to zrobią ( przecież nie będzie już AP ) oraz środków finansowych na działalność czyli KONKRETNY BIZNESPLAN. Toczenie piany oprócz opluwania innych do niczego nie prowadzi. Jak Polacy lubią niszczyć, tylko budowanie im nie wychodzi - patrz > związkowiec i Prezydent Wałęsa

pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 25 Styczeń 2010, 20:07

Kamil,
Powinieneś zauważyć dawno, że nie mam żadnych idoli na polu organizacyjnym w AP.
Mam wielu na polu modelarskim, sportowym, instruktorskim, czy najwazniejszym - ludzkim, jeśli można tak powiedzieć o przyzwoitych, rzetelnych osobach z klasą.
Oddzielam osiągnięcia sportowe/instruktorskie/modelarskie od działalności ściśle organizacyjnej. To dwa różne zbiory o niewielkiej części wspólnej, mówiąc twoim językiem przedstawiciela nauk ścisłych.
Więcej...
Ty też jesteś moim idolem... Jeśli idzie o poziom aktywności.
Gdybyś tylko jeszcze zechciał tę aktywność ujarzmić i nadać jej KONSTRUKTYWNY CHARAKTER, wtedy byłbym twoim zagorzałym fanem.

Wsluchaj się w to, co pisze Wojtek, poza tym fragmentem o Prezydencie Wałęsie.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Nowa organizacja modelarska, czy potrzebna?

Postprzez Maciej Czajka » Poniedziałek, 25 Styczeń 2010, 21:11

Tomku!
Masz rajcę. Jestem także przeciwny "wylewania dziecka z kąpielą". AP ma wielką tradycję, sam przez parę dziesiątków lat byłem członkiem Aeroklubu Grudziądzkiego i jestem wychowankiem wspaniałego instruktora Pana Jana Michalskiego i dlatego to najpierw trzeba próbować zmienić tą organizację. Tworzenie innej jest ostatecznością. Jakoś ostatnio nie mamy szczęścia do wybieranych ludzi i chyba przez to ta cała sytuacja w AP i stosunku do modelarzy
/w niektórych aeroklubach regionalnych też/.
Pozdrawiam, Maciej
Rocznik 46 ale nie czuję się weteranem. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wieczną młodość, ra-
dość i satysfakcję. Pozdrawiam, Maciej Czajka
Maciej Czajka
 
Posty: 17
Dołączenie: Wtorek, 17 Lipiec 2007, 20:13
Miejscowość: MTS Kwidzyn

PoprzedniaNastępna

Powróć do Hyde Park - i wszystko jasne

cron