Może pora na zmianę strony ?

Tu rejestracja jest niepotrzebna.

Może pora na zmianę strony ?

Postprzez Wojciech Frąk » Środa, 12 Grudzień 2012, 22:35

Witam
MLIK umiera. Może pora na na zmianę miejsca? Czy nie będzie lepiej jak zaczniemy pisać na popularnych stronach modelarskich? Tutaj mamy tylko elitę, tam całe modelarskie społeczeństwo. Bedzie trudniej, niewygodnie ale nasza informacja trafi do większej liczby modelarzy. Dzięki temu może niektórym z Nich przestanie starczać latanie dla przyjemności, może zechcą spróbować współzawodnictwa. Powinniśmy tam być i zaproponować im taką działalność sportową. To są tylko moje przemyślenia, co Koledzy na to?
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Może pora na zmianę strony ?

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 13 Grudzień 2012, 12:55

Witam Panie Frąk , nie ma sensu zmienianie strony i nie tylko elitka tu zagląda, problem jestzupełnie gdzie indziej juz pisałem na ten temat a na dodatek o jakiej rywalizacji Pan myśli skoro nowe uchwały komisji ponownie zrobiły furtkę dla nieudaczników z grubym portfelem, dotyczy to punktów z P.Ś. , opłaty za licencje , przynależności do aero0klubów, opłaty za organizację zawodów i wiele innych, tu należy wywalić tą komisję jak naj szybciej , ograniczyć dyktatorskie zapędy A.P. na działalność modelarską i wrócić do statutowej działalności komisji modelarskiej , czyli do szkolenia , rozpowszechnianie i dostępu do współzawodnictwa z ludzką twarzą . Moim zdaniem jak tego nie zrobimy to naprawdę modelarstwo umrze, pozostaną tylko cwaniacy co za mamonę kupować sobie będą miejsca w reprezentacji bez zbędnych eliminacji czy rywalizacji.. To tyle na razie a strona MLIK jest dobra tylko ci z komisji jej nie czytają i ignorują zamiast zastanowić się czy jeszcvze pozostala w nich choć opdrobina godności .

Pozdrawiam

H.J. Morgala
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Może pora na zmianę strony ?

Postprzez Wojciech Frąk » Piątek, 14 Grudzień 2012, 09:59

Witam
Uczciwie zarabiam pieniądze i stać mnie na finansowanie wyjazdów i zakup modeli dla syna. Proszę uściślić co to znaczy gruby portfel. Ile muszę mieć miesięcznego wynagrodzenia abym go miał. Czy jest to 1500, 3000, 5000, 7500, 10.000, 20.000, 50.000 zł miesięcznie ? Bez tej informacji czuję się zagubiony :( i niestety nie wiem czy jestem nieudacznikiem co sobie wszystko może kupić. Nadmienię że już jeden warunek spełniam, kupuję od kilku lat stosunkowo drogie modele dla syna. W tym roku straciliśmy 2 nowe modele każdy ok. 4000 zł. Wiec trzeba będzie uzupełnić stratę. Ale na swoje usprawiedliwienie dodam :oops: , ze niestety muszę to robić :oops: bo bez odpowiednich modeli to rzeczywiście nie ma sensu jeździć za granicę, wynik będzie mikry. Nie ma szans na dobrą lokatę ten kto startuje modelem o konstrukcji sprzed 10-15 lat. No chyba że czołówka ma kaca lub się rozchorowała. :wink: Czyli lepiej nie jeździć i nie narażać swojego modelarskiego ego na porządne lanie przez zagraniczną konkurencję. O ile bezpieczniej jest krzyczeć, że bogacze to sobie kupią miejsce, nie wystawiając z kraju zakończenia pleców na solidne razy. A nie trzeba daleko jechać, wystarczy tylko od kolegów z Czech, Słowacji i Niemiec.
Czy ja i mój syn jesteśmy nieudacznikami, którzy za pieniądze kupują sobie miejsca w kadrze? Nadmienię tylko że Tomek jest aktualnym Mistrzem Europy juniorów w klasie F3J. Proszę zgadnąć ilu osobom i ile (w przybliżeniu) Euro musiałem dać, ażeby kupić synowi tytuł? :D
Generalizowanie jest nieprecyzyjną i krzywdzącą metodą ochoczo stosowaną przez naszych rodaków. Ku przestrodze łatwych uogólnień podam przykład za wielkiej wody. Amerykanie w swej masie uważają, że kto nie osiąga sukcesu materialnego, społecznego lub nie jest poważany w jakiejś innej dziedzinie życia to marnuje swój czas na ziemi - jest nieudacznikiem. Taka generalizacja Made in USA.
Jeżeli pofatyguje się pan pod link http://pfmrc.eu/index.php?/topic/33269- ... smicznego/ tam znajdzie Pan wypowiedzi Radka Oleksego na temat możliwości obecnego finansowania i popularyzacji modelarstwa. Nic ująć nic dodać.
Miło podyskutować w odpowiednim dziale :D
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Może pora na zmianę strony ?

Postprzez Andrzej Grodzki » Piątek, 14 Grudzień 2012, 14:39

Wojciech Frąk napisał:Jeżeli pofatyguje się pan pod link http://pfmrc.eu/index.php?/topic/33269- ... smicznego/ tam znajdzie Pan wypowiedzi Radka Oleksego na temat możliwości obecnego finansowania i popularyzacji modelarstwa. Nic ująć nic dodać.

Jeśli KM obraziła się na MLiK (nie jesteśmy już oficjalnym forum KM AP) to ja pytam:
KM chce popularyzować modelarstwo ? wolne żarty, taki krok świadczy o czymś zupełnie przeciwnym. Tylko na forum KM może bronić i przekonywać do swoich racji. KM nie chce już z nikim dyskutować, KM chce tylko rządzić! To nie jest już demokracja! Tak, tak zaraz usłyszę o jakiś walanych itp. anachronicznych instrumentach z zeszłej epoki brrryyy... to tak jak w PZPN wybrańcy (elyta :-) ) zadecydują, a reszta może nas ... "W swojej redakcji Pani może sobie rządzić" Grzegorz Lato.
Zacytuję założenia forum przy jego powstaniu:
Domena internetowa o nazwie MLiK, to skrót od Modelarstwo Lotnicze i Kosmiczne. Czym się zajmujemy? Nasze główne zainteresowania to modelarstwo sportowe. Domena powstała w 2006 roku po zmianach we władzach Aeroklubu Polskiego. Postulaty modelarzy o jawność sprawowania władzy, jak również możliwość dyskusji nad sprawami, które dotyczą środowiska modelarskiego, spowodowały powstanie tej domeny. Najważniejszą częścią jest Forum, które umożliwia nieskrępowaną dyskusję na każdy modelarski temat.

KM odcięła się od całego środowiska modelarskiego, gdzie niezrzeszeni mogą coś zaproponować ? Ciekawe kiedy KM wpadnie na pomysł byłego magistra i przestanie odpowiadać na pytania obywateli jeśli nie posiada się licencji, autentycznie sam przeżyłem, ciekawe kto to wtedy odłożył tą słuchawkę w AP ZG jak dzwoniłem.
Druga sprawa, licencje tylko dla stowarzyszonych to też krok w stronę popularyzacji ?
Przecież widać gdzie zmierza KM to nic nowego „powtórka z rozrywki”.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Re: Może pora na zmianę strony ?

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 14 Grudzień 2012, 14:52

Wojtku, niepotrzebnie się unosisz. Nikt o zdrowych zmysłach, w tym pan Józef chyba, nie kwestionuje waszego sukcesu. Mistrzostwo Europy - tej miary sukces broni się sam, że tak powiem. A panu Józefowi chodziło raczej o całokształt nie/działalności KM i ludzi przyznających sobie wpływ na kształt wszelakich regulaminów. Trudno się w tej radosnej twórczości połapać - ma służyć wszystkim, czy tylko pewnym grupom? Gdzie w tym sens, logika, dobro wspólne?

Taki przykład z podwórka szybowcowego - niech mi ktoś wytłumaczy dopuszczenie pełnej mechanizacji w kategorii F3J/M (te dwumetrówki dla młodzików). W założeniu klasa miała być dostępna - możliwie prosta i tania - więc powszechna.
Który 14-16'stolatek obsłuży pełną mechanizację w szybowcu? Nie wspomnę o młodszych. Więc komu ma służyć ten przepis? Zabawie kilku instruktorów? To zaplanowane, przemyślane działanie, czy efekt chaosu?

(Choć w założeniach zgadzam się z Panem Józefem, to faktycznie mógłby przebierać w słowach - liczyć się z wrażliwością innych. Ja sie staram - choć mam niewyparzoną gębę - to inni też mogą. Nie raz były prośby, narzekania ze wszystkich stron, także Komisji. Tu, o paradoksie! - jedni koledzy z KM bulwersowali się na język i obrażali na forum, inni podkręcali dyskusje do granic ostry język wprowadzając. Dla mnie to koszty wolności wypowiedzi w net'cie.)
Ok, starczy.

Wracając do tematu wątku...

Mlik niech sobie będzie. W założeniach miał być narzędziem kontaktu organizacyjnego - KM i środowiska modelarzy AP.
Nie wypaliło. Trudno.
Nadchodzą nowe wybory Komisji Modelarskiej + Prezes AP prosi nas, modelarzy o opinie. Znaczy, coś się dzieje. Nie szuka się dodatkowych opinii, jeśli jest się głęboko przekonanym, ze wszystko jest cacy i pięknie.
Na marginesie - zapraszam do dyskusji o wyborach KM.
Być może uda się wrócić do idei dialogu.
Nie sądzę, by na innych forach realizacja tej idei była prostsza. Za to podejrzewam, że na forach poświęconych stricte "modelowaniu" nie "organizowaniu", dyskusje "krytyczno-organizacyjno-popularyzatorskie" mogą budzić uśmiech zadumy, ziewanie, lub zdziwienie jako wyraz niezrozumienia. Delikatnie mówiąc.

Bo w końcu...
Modelarstwo Lotnicze, to pasja, w której żaden Aeroklub z jego działaczami nie jest nikomu potrzebny. Choć mógłby być pożyteczny. Kwestia wyboru, wyobraźni, chęci i przyzwoitości... działaczy.

Pozdrawiam,
Tomek

PS Z informacji od Kolegi Założyciela - póki jest jakikolwiek ruch, póty domena mlik.pl będzie działać, a wolność wypowiedzi będzie ograniczona wyłącznie wyczuciem, wrażliwością i kulturą dyskutantów.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Może pora na zmianę strony ?

Postprzez morgan1169 » Piątek, 14 Grudzień 2012, 19:51

Panie Wojtku, niech sie Pan nie gniewa , ja nie mam na myśli jak Pan zarabia, to nie w tym problem, skoro stac Pana na starty w P.Ś. to niech sobie Pan jeżdzi ale nie można z tego czrpac profitów w postaci gratyfikacji puntowej bo znaczna część modelarzy na to sobie nie pozwoli , żyjemy w Polsce i należy stosować takie parametry by wszyscy mieli równe szanse a z takim zapisem uchwały tej możliwości wielu modelarzom zabraniacie, nie sądzeę by ktoryś oszukiwal własne dzieci czy żonę albo rodzinę by wyłożyć pieniądze na zachcianki komisji. Po za tym w kraju są rozgrywane chyba w wszystkich kategoriach P.Ś. i z tych zawodów brać punkty to bym się zgodził , wiecej zawodników startuje i większa rywalizacja natomiast P.Ś. po za granicami to najlepszą szkoła był system wprowadzony na początku zmian wprowadzony przez kol. Kubita po dogłębnej analizie miedzy innymi ze mną i to pomagało i dla tego są wyniki , to dla tego robimy co raz lepsze modele i ten system doło się jakoś pogodzić. To co wprowadzono dotyczące P. Ś. to właśnie jest złe i dyskryminujace tych biedniejszysz. Z tym to ja się nie zgadzam a wręcz uważam że to działanie jest wiece szkodliwe nie pomaga to popularyzacji ani rywalizacji. Jest wiele innych spraw odnośnie finansowania AP co do których też K.M. zachowuje się jak wasal nie licząc sie z modelarzami a potulnie usługuje Z.A.P.Należy pamietać że modelarstwo to piłka czy inny sport gdzie za stary w pucharach otrzymuje się finasowe gratyfikacje , co zaś do przynależności w aeroklubach to już na pewno grube nieporozumienie , bo nic modelarzom nie pomagaja ani nie dają , żdnej pomocy a składki płacić za frajer to tylko w polsce wymagają. Po to jest komisja modelarska by tym z A.P. wreszcie uświadomic że nie będą modelarze pokrywać długów nieudolnych dyrektorów , przykładem jest choćby LOT gdfzie nie tak dawno balowali i przepijali pieniądze spółki a teraz wołają o dofinansowanie z państwa bo plajta im grozi. By było weselej to właśnie LOT jest głównym patronem A.P.
Wielu modelarzy odeszło i to tylko dla tego że zaczeły się wygłupy z badaniami lekarskimi, co raz wyższymi składkami , co raz droższe licencje i nic w zamian to te pomysły doprowadziły do zmniejszania się braci modelarskiej i to są problemy do rozwiązania a komisja ma to gdzieś .

P.S. Gdy by nie modelarze i ich medale z różnych mistrzostw zdobywane za własne pieniądze to ciekawy jestem czy Ministerstwo dało by choć jedną dwudziestą dofinansowania dla A.P

Życzę zdrowych , spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

H. J> Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik


Powróć do Hyde Park - i wszystko jasne