Refleksja

Tu rejestracja jest niepotrzebna.

Refleksja

Postprzez Darek Kuras » Środa, 13 Kwiecień 2011, 21:33

Nie da się nie zauważyć ze biorytm naszego szacownego Forum jest w głębokim dole i nawet info o nowym TKN od dobrych kilku dni pozostaje bez echa, co w czasach świetności było by nie do pomyślenia.

Szkoda bo była to zawsze moja codzienna "obowiązkowa" lektura.

Wymiana informacji i dialog z KM, który miał byc podstawą funkcjonowania, okazał się na dłuższą metę niewypałem, z różnych przyczyn. De facto spora cześć dyskusji kończyła się w końcu, słowną bijatyką. Nerwy puszczały po obu stronach, a skończyło się to jak widać obrazą majestatu. Co więcej okazało się że ci nasi, wcale nie są nasi w sporej liczbie spraw istotnych ( przykład licencje które obiecywano nawet po 10 PLN).

Stąd moje pytanie czy nie należało by re-definiować co niektórych wspólnych celów, by w dużej grupie mieć większy wpływ na decyzje nas dotyczące. Nie jest to dobry przykład ale tak jak dobrze zorganizowane związki zawodowe wpływają na zarząd f-my tak dobrze zorganizowane środowisko modelarzy (pomijając nawet w tym wszystkim KM) jest moim zdaniem w stanie wywrzeć skuteczny nacisk nawet na taką skamielinę jaką jest AP.

pozdrawiam
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Refleksja

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 17 Kwiecień 2011, 12:43

Darek Kuras napisał:Stąd moje pytanie czy nie należało by re-definiować co niektórych wspólnych celów, by w dużej grupie mieć większy wpływ na decyzje nas dotyczące.
Darek Kuras napisał:dobrze zorganizowane środowisko modelarzy (pomijając nawet w tym wszystkim KM) jest moim zdaniem w stanie wywrzeć skuteczny nacisk nawet na taką skamielinę jaką jest AP

Jestem za - rozumiejąc, że masz na myśli zwięzły, jasny plan organizacji sekcji i realizację kilku fundamentalnych pryncypiów, jak wiecznie dyskutowane, a wciąż nie "załatwione" licencje, badania lekarskie i ubezpieczenia.

Jednak bez KM i przedstawiciela modelarzy w Zarządzie AP niemożliwe jest reformowanie sekcji "od wewnątrz", a jedynie budowanie nowej "na zewnątrz".
Dlatego...
Już przed, NA DŁUGO PRZED, następnymi wyborami nowego Zarządu AP i KM powinniśmy znać/wyłonić kandydatów, ich wizje funkcjonowania sekcji, także deklarację objęcia pewnego zakresu obowiązków w ramach KM.
Njlepiej byłoby głosować na całą listę gotowego składu KM, nie na poszczególnych kandydatów. Głosowanie na poszczególne osoby sprawia, że często do KM wchodzi ktoś przypadkowy, bo... zgodził się kandydować i jest znany, więc przeszedł. Potem nic nie robi, albo robi, co mu sie podoba - najczęściej miesza w kategoriach, którymi jest zainteresowany z racji startu w nich.(!!!) A przecież w Komisji Modelarskiej chcielibyśmy mieć ludzi działających z szerszej perspektywy, a nie... klapki na oczach i własna kategoriia.
Głosowanie na listę powinno wyeliminować tę przypadkowość kandydatów, jednocześnie sprawi, że nowa KM będzie w miarę dobranym zespołem ludzi o podobnej koncepcji funkcjonowania sekcji, co znów powinno poprawić sprawność i skuteczność ich działania.

I to tyle, co mam do powiedzenia w kwestii redefiniowania celów sekcji, a zwłaszcza o dialogu na ten temat z obecną Komisją Modelarską.

Pozdrawiam,
Tomek Osiński
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa


Powróć do Hyde Park - i wszystko jasne

cron