PP F3J i F3B w tym samym terminie

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

PP F3J i F3B w tym samym terminie

Postprzez Wojciech Frąk » Poniedziałek, 31 Maj 2010, 23:07

Witam
W zeszłym roku zostałem doprowadzony do pionu i oper... za przeprowadzenie zawodów PP F3J w Radawcu w tym samym terminie co PP F3B. W późniejszych rozmowach z członkami komisji modelarskiej ( w roku 2009 ) usłyszałem że taka sytuacja jest naganna i będzie zwalczana z urzędu. To ma być ostatni raz i tak nie może być już nigdy po wsze czasy. Koniec i basta. Mój honor nie ucierpiał, użyłem mydła i wody, spłukałem i dalej robię swoje.
Więc nastał nam rok 2010 i sytuacja się powtórzyła. Teraz w tym samym czasie mieliśmy PP F3J w Gliwicach I F3B na północy Polski. Cisza na stronie( MLIK ), nikt nie podnosi rwetesu. Gliwice ogłosiły termin swojej imprezy z dużym wyprzedzeniem w stosunku do organizatorów PP F3B. Kto tu komu wchodzi w szkodę? Frekwencja zawodników była w Gliwicach tragiczna( połowa to juniorzy i nowicjusze ). Droga komisjo ( a przynajmniej jej przedstawiciele ) czemu zmieniliście zdanie w tym roku ? Proszę o wyjaśnienia. Niestety boję się czy nie mamy różnych standardów postępowania dla poszczególnych organizatorów i członków Aeroklubu Polskiego. Jeżeli nie to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.
pozdrawiam Wojciech Frąk Aeroklub Lubelski
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: PP F3J i F3B w tym samym terminie

Postprzez Wojciech Frąk » Wtorek, 1 Czerwiec 2010, 22:24

Witam
Dzisiaj rozmawiałem z jednym z członków komisji modelarskiej na temat postu, który zamieściłem powyżej. Wniosek z dyskusji nasuwa się tylko jeden a jest to stare polskie przysłowie: "Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz." Nie konsultujemy między sobą terminów zawodów, czyli na własne życzenie skazujemy się na niską frekwencje. Jeżeli chcemy frekwencji na zawodach to, czemu robimy w tym samym czasie PP F3B i F3J. Okres "lotny" trwa w przybliżeniu pół roku. Zawody rozgrywamy w weekendy, czyli mamy do dyspozycji 26 terminów. 2 terminy zabierają MP obu klas, więc zostaje 24 terminy. Czy trudno jest pomieścić 5 imprez F3J i 3 F3B w tym czasie? Myślę, że zawodzi nas koordynacja i dobra wola, też swoje czyni egoizm. I biję się tu we własne piersi, nie jestem bez winy. W zeszłym roku Arek Morawski napisał mi info, że prosi mnie o przeniesienie zawodów F3J w Radawcu na inny termin to od razu wyjechałem " żaden F3B nie będzie mi ustawiał terminu moich zawodów". Głupio wyszło. Jeżeli chcemy, aby nasze klasy wróciły do dawnej świetności, potrzebna jest nam współpraca i planowanie. Nie można sobie nawzajem strzelać goli.
Mamy demokrację, więc tak jak w normalnym życiu Komisja narzuca nam ogólne zasady, ale tak naprawdę to my ( klasy i podklasy) jesteśmy odpowiedzialni za to, co sobie zafundujemy > "Jak sobie pościelisz...."
Pozdrawiam Wojciech Frąk
Ps. Zapraszam do dyskusji
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: PP F3J i F3B w tym samym terminie

Postprzez Arek Morawski » Środa, 2 Czerwiec 2010, 00:04

Chyba impreza w INO nie odebrała frekwencji Gliwicom, no może 2 zawodników z Grudziądza, bo Poznania nikt nie dojechał do INO pomimo, że mieli tylko 114 km. Weź jeszcze pod uwagę F3F, w której startują zawodnicy F3B.
Jak weźmiesz kalendarz to zauważysz, że zawody były mniej więcej co 2 tygodnie:
PP F3F 10-11.04 Zbocza Wisły-Parski, Starogród, Nowe
PP F3F 24-25.04 Zbocza gór k/Tęgoborzy
MP F3F 14-16.05 Klif w Mechelinkach
PP F3B 29-30.05 Inowrocław
MP i PP F3B 12-13.06 Nowy Targ
26-17.06 Eurotur F3B Brno (dla nas ok. 200 km)
MP F3J 10-11.07 Bielsko-Biała
itd.
Niestety któraś impreza musiała się pokryć, a że padło na Gliwice - trudno, widocznie Romkowi Czerwińskiemu inaczej nie pasowało. Jest 5 PP w F3J przecież nie trzeba być na wszystkich.

pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Re: PP F3J i F3B w tym samym terminie

Postprzez Wojciech Frąk » Środa, 2 Czerwiec 2010, 00:15

Witam
Taka odpowiedź nie napawa optymizmem. Czyli dalej "Wolność Tomku w swoim domku". Ok. Dalej bedziemy zaliczać zawody na poziomie 9-14 zawodników. Śmiech na sali. To ja dziękuje za współzawodnictwo w PP i będę wybierał Eurotour. Tam przynajmniej nauczę się jak latają najlepsi.
z poważaniem Wojtek Frąk
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin


Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron