Reprezentacja na ME / MŚ

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Wojciech Frąk » Środa, 3 Marzec 2010, 12:56

Witam
Oj zaczynają strzelać z ciężkiej artyleri. Do rozwiązywania spraw znikających pieniędzy( o ile wogóle znikają) jest odpowiednia służba. Jeżeli niezgadza się nam kasa piszemy pismo do Komisji Rewizyjnej AP. Tylko jedno małe przypomnienie, wniosek należy umotywować. Żadne stwierdzenia " wydaje mi się..." , "słyszałem,że..." czy " w innych stowarzyszeniach to..." Jeżeli panowie uważacie że działania podpadają pod paragrafy prawa karnego to należy zawiadomić prokuraturę. Podpowiadam może to być anonim oby dobrze umotywowany. Skąd wiem o takich możliwościach? Pracowałem w Komisji Rewizyjnej mojego Aeroklubu a teraz jestem członkiem zarządu A.L. Wyjaśniałem wnioski do komisji i chodziłem na Policję składać wyjaśnienia po głupim donosie do prokuratury. Wszystko skończyło się wielkim niczym. Szkoda straconego czasu i nerwów. Więc panowie motywujcie swoje wypowiedzi porządnie a nie na zasadzie kolega mi powiedział. Liczą się tylko dowody i to na piśmie - proszę tu rachunek/dowód wpłaty wczoraj było a dzisiaj znikneło.
P.S. Po to jest papier aby dokładnie przeprowadzić dodawanie. Licząc w głowie można się pomylić.
Ostatnio edytowano Środa, 3 Marzec 2010, 13:05 przez Wojciech Frąk, łącznie edytowano 1 raz
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Środa, 3 Marzec 2010, 13:03

Drogi , nieoceniony Kolego Kamyczku

Proszę uprzejmie jeszcze raz przeczytać moje ostatnie wyjasnienia. Przecież dokładnie piszę o sposobie rozliczania. Nic prostszego jak zapytać ( zadzwonić) do Kolegów, którzy w poprzednim roku byli kierownikami ekip i sami osobiscie rozliczali wyjazdy z biurem Aeroklubu Polskiego. To co sugeruje znajomy kol. Kurasa to głupie kłamstwo ( inaczej nie da się tego okreslić). Proszę zapytać np. Marka Dominiaka, jak rozliczał wyjazd reprezentacji F4C na ME w ubiegłym roku do Norwegii albo kol. Czesława Byrskiego , kierownika ekipy F3B na Mistrzostwach Świata 2009 w Czechach. Jeśli zaś chodzi o to ile w tym roku modelarze otrzymają pieniędzy z MSiT na realizacjw swoich zadań,( dofinansowanie wyjazdów na Mistrzostwa Europy i Świata, dofinansowanie organizacji Mistrzostw Polski, obozy kadry narodowej) to jeszcze sprawa nie jest zakończona. Na ten temat trwa obecnie ostra debata na forum wladz Aeroklubu Polskiego. Po jej zakończeniu na pewno przyznana kwota będzie podana do publicznej wiadomosci - choć z góry można załozyć, ze w tym roku nie będzie ona wysoka. Odpowiadając Mietkowi Czapli- I tak nazwa tej klasy będzie wkrótce zmieniona na np. F5T lub podobnie. RCES czy RMCS wymysliliscie Wy koledzy z Białegostoku na wzór czeski. Szkoda tylko, ze nie jestescie w stanie zorganizować obecnie nawet Pucharu Polski w tej klasie zasłaniając się podobno argumentem, że były do Was pretensie o sposób opracowania wyników z I Mistrzostw Polski w tej klasie, które organizowaliście w Białymstoku ( te pretensje miałem ja osobiscie-publikowane wyniki były faktycznie wyjątkowo niechlujnie opracowane i nie mogłem nie zareagować). A wracam do tej sprawy dlatego, ze sam byłem ( i jestem) goracym zwolennikiem tej klasy, bardzo zależało mi na jej rozwoju i bardzo o nią walczyłem na forum Komisji Modelarskiej. Wasz zapał ograniczył się do rozegrania tylko jednych Mistrzostw Polski. Dlatego obecnie organizujemy Mistrzostwa Polski w Gliwicach, na które także Was zapraszamy
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Darek Kuras » Środa, 3 Marzec 2010, 16:40

Sformułujmy inaczej pytania. Czy prawdą jest że:
1. Aeroklub otrzymuje z MSiT dotacje na udział w ME/MŚ do 70% kosztów udziału?
2. Koszt udziału w MŚ w F2A, B, C, D Gyula - Węgry to ok. 485 EUR /seniora i 235 EUR /juniora?
3. Ze względu na na ograniczoną wielkość dotacji z MSiT, zawodnicy na w/w powinni przewidzieć pozyskanie we własnym zakresie ok. 2000zł (dot. JUN i SEN)?
4. Koszty w pkt. 2 nie obejmują dojazdu, wiec część z tych 2000 ma pokryć np. dojazd, edit1: a reszta stanowi brakujące 30% ?

Jeszcze jedno pytanie dla uściślenia co kryje się pod tymi 70%, czy tyczy się to bezpośredniego udziału ( patrz pkt. 2),
czy jest pod tym jeszcze cała masa innych kosztów? Np. przy zgłaszaniu do kalendarza zawodów PŚ, 25% stanowią koszty obsługi. Może tu też tak jest.

Po co ktoś ma się domyślać, snuć chore (durne, kłamliwe teorie) wyjaśnijmy to raz a dobrze bez owijania w bawełnę.

edit1.dopisek: Nie jest chyba zbrodnią dowiadywanie się na co i w jaki sposób wydawane są nasze pieniądze? Jeżeli jest to tajne, napiszcie : JEST TO TAJNE. Koniec kropka. Jeżeli mamy płacić to chcemy tylko wiedzieć za co. Ogólne sformułowania i odpowiedzi mogą się tyczyć 2 zł an nie 2 tys.
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 3 Marzec 2010, 18:06

Kamil, przestań proszę, to zupełnie nie o to chodzi.
Przekręty finansowe były, ale przed 2006 rokiem.
Jestem przekonany, że obecna KM nie ma nic wspólnego z opisanym przez Darka mechanizmem, który wtedy był standardem.

Możesz prosić/żądać/życzyć sobie od KM czy biura AP pełnej publikacji "podziału" środków z MSiT ale nie w ten sposób. Nie tonem podejrzeń, insynuacji itp. Przynajmniej w stosunku do kolegów z KM. Nic dobrego w ten sposób nie osiągniemy.
Z drugiej strony w dobrym tonie byłoby, gdyby na spokojnie zadane pytanie, ktoś z KM odpowiedział i zamknął temat ucinając wszystkie niedomówienia i narosłe wokół tej sprawy domysły.

Poza tym uważam/jestem przekonany/wierzę, a mam pewne przesłanki by tak sądzić, że obecnie KM i TKN dzielą te środki o niebo sprawiedliwiej. Idealnie nigdy sie nie da, zawsze będzie ktoś mniej zadowolony.

Jedno jest jednak pewne - KM nie ma nic wspólnego z manipulowaniem środkami z dotacji i finansowaniem w ten sposób biura. Z prostego i logicznego powodu - KM nie ma w tym żadnego interesu.
Jestem przekonany, że tak jak nam, zeleży im raczej na tym, żeby środków na modelarstwo było więcej.
Inna sprawa, że mogą nie mieć koncepcji jak to zrobić.

Nie przeginajmy panowie. Proszę.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Nie mam chwilowo czasu odnieść się do wszystkich poruszonych ostatnio spraw.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez model2002 » Środa, 3 Marzec 2010, 18:30

Witajcie!
TKN napisał:
Odpowiadając Mietkowi Czapli- I tak nazwa tej klasy będzie wkrótce zmieniona na np. F5T lub podobnie. RCES czy RMCS wymysliliscie Wy koledzy z Białegostoku na wzór czeski. Szkoda tylko, ze nie jestescie w stanie zorganizować obecnie nawet Pucharu Polski w tej klasie zasłaniając się podobno argumentem, że były do Was pretensie o sposób opracowania wyników z I Mistrzostw Polski w tej klasie, które organizowaliście w Białymstoku ( te pretensje miałem ja osobiscie-publikowane wyniki były faktycznie wyjątkowo niechlujnie opracowane i nie mogłem nie zareagować). A wracam do tej sprawy dlatego, ze sam byłem ( i jestem) goracym zwolennikiem tej klasy, bardzo zależało mi na jej rozwoju i bardzo o nią walczyłem na forum Komisji Modelarskiej. Wasz zapał ograniczył się do rozegrania tylko jednych Mistrzostw Polski. Dlatego obecnie organizujemy Mistrzostwa Polski w Gliwicach, na które także Was zapraszamy.
Rozumiem zmianę nazwy tej klasy na bardziej zrozumiałą.
W latach 2008 i 2009 zorganizowaliśmy i przeprowadzili MP RCES - (dwie imprezy).
W roku 2010 będą III MP RMCS organizator AGliwicki- (zmiana nazwy).
Sekcja Modelarska AB organizowała i będzie organizowała rożne zawody ale poza kalendarzem
doputy KM nie zlikwiduje barier powodujących niską frekfencję na zawodach.
Ja rownież jestem zwolennikiem tej klasy tym bardziej, że w założeniach miała to być klasa
dla wszystkich chętnych nie tylko dla "wyczynowcow".
Pamiętam, że mi pomogłeś wprowadzić tą klasę jako Klasę Narodową ,chociaż gorącym oportunistą był "hamulcowy" Jan Ochman.
Dziękujemy za zaproszenie do Gliwic. Czas pokaże jak to będzie.
Pozdrawiam
Mieczysław Czapla POL-157 skype - czaplam1
Awatar użytkownika
model2002
 
Posty: 27
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 18:43
Miejscowość: Białystok

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Środa, 3 Marzec 2010, 19:46

Organizowanie Mieczysławie zawodów tej klasy poza kalendarzem AP nie ma większego sensu i stanowi dla polskiego modelarstwa sportowego robotę destrukcyjną. Jakie to niby bariery stawia Komisja Modelarska? Myślałem, ze przynajmniej TY nie będziesz mówił rzeczy wyssanych z ksieżyca. A jak chodzi o Janka Ochmana to niestety z perspektywy czasu muszę Mu przyznać rację. Gdyby na Was liczyć, to w tym roku klasy tej już by nie było. I miał rację mówiąc, ze organizowanie Mistrzostw Polski w tej klasie musi być znacznie lepiej przygotowane i poprzedzone dobrze zorganizowanymi zawodami ogólnopolskimi rozgrywanymi na przykład o Puchar Polski. Bez problemów przekonałem moich kolegów z Gliwic, ze szkoda jednak tracić tej klasy i musimy zorganizować w tym roku nie tylko Mistrzostwa Polski ale także zawody ogólnopolskie. Z uwagi na ilość imprez, które my organizujemy to jest dla nas kolejne duże obciążenie. Poza tym mamy dość małe lotnisko na którym jest duży ruch. Przekonanie Szefa Wyszkolenia do zajęcia przez nas dwóch kolejnych dni na RMCS to nie małe wyzwanie. Wielka szkoda, ze ze strony inicjatorów tej klasy czyli modelarzy z Biłegostoku nie mamy żadnego wsparcia a wręcz przeciwnie, jak już powiedziałem mamy destrukcję.
Odpowiadając kol.Kurasowi. Pytać zawsze można, nie można jednak publikować podłych insynuacji bez jakiejkolwiek wiedzy na podmiotowy temat. W najblizszym czasie będziemy dokladnie wiedzieć ile dostaniemy pieniędzy z Ministerstwa . Będzie też wiadomy ich podział na zadania modelarskie. Podziału tego dokona Komisja Modelarska bo ma takie kompetencje. Podział tych środków będzie opublikowany ( na stronie modelarskiej www Aeroklubu Polskiego). Ja osobiście mam wystarczająco dużo zajęć związanych z funkcję TKN-a i nie zajmuję się ani podziałem środków ani preliminarzami. Mam po prostu do pozostałych kolegów z Komisji całkowite zaufanie. Kierownikiem reprezentacji na Mistrzostwa Świata modeli na uwięzi na Węgry będzie znany instruktor, członek Komisji Modelarskiej Paweł Praus, asystent TKN-a w klasach modeli F2. Bez problemu moze przedstawić z kolei preliminarz tego wyjazdu. To samo mogą zrobić wszyscy pozostali kierownicy ekip. Czy teraz jest już wszystko jasne?.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Darek Kuras » Czwartek, 4 Marzec 2010, 00:20

Tak , dla mnie jest to już jasne, nie wiem jak dla innych . Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

Poznałem właśnie liczby. Poczekam na publikacje tych liczb na stronach AP.
Może ktoś zechce je potem skomentować, bo ja raczej nie zamierzam.

pozdrawiam
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 4 Marzec 2010, 10:25

To czekamy na te liczby , poza tym biorąc pod uwagę ciągłe narzekania że KM nic nie może i znikomą skuteczność działania w wielu sprawach ,może tym razem zamiast ustalać KM przygotuje projekt podziału środków przedstawi kryterium tego postępowania i pozwoli zasugerować nam korekty. Jak sami panowie powiedzieli specyfika klas jest tak duża ,że ciężko ocenić wymagania . Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jak atak na KM jedynie jako bardziej demokratyczną formę podziału dóbr które otrzymamy. Pan Kubit napisał o zaufaniu do kolegów z KM , istnieje jednak szansa że takim zaufaniem nie są panowie obdarzeni ze strony modelarzy. Nie ma też podkomisji które mogły by reprezentować wszyskie grupy zainteresowanych w jednakowym stopniu.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez model2002 » Czwartek, 4 Marzec 2010, 14:27

Witajcie!
Stanisławie pytasz: Jakie to ja widzę bariery ograniczające frekwencje na zawodach ?
Gdybyś uważnie czytał te forum to byś zauważył, że większość dyskutantow o tym pisze a
Kamyczek dokładnie wyszczegolnił. Ja tylko dodam, że to Zarząd AP wymyślił te wszystkie dodatkowe opłaty a KM zaakcetowała (bo ileż tak naprawdę może kosztować wpis imprezy do kalendarza lub czy jest potrzebne zaświadczenie lekarskie, żeby stwierdzić że modelarz nie może umrzeć na lotnisku :lol:
Oceniasz poziom organizacyjny MP nie będąc na imprezie a tylko na podstawie wynikow,
to jest niesprawiedliwe i krzywdzące.
Pozdrawiam
Mieczysław Czapla POL-157 skype - czaplam1
Awatar użytkownika
model2002
 
Posty: 27
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 18:43
Miejscowość: Białystok

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Czwartek, 4 Marzec 2010, 14:34

No to wreszcie osiagamy konsensus. Nie ma podkomisji ale są kierownicy ekip i nie wszyscy są w strukturze trenerskiej. Jeszce raz podkreslam, ze można z nimi porozmawiać. Otrzymane srodki zostaną rozdysponowane na poszczególne zadania według kryteriów przyjetych w latach poprzednich. Czyli na Mistrzostwa Polski według ilosci startujacych w danych Misytrzostwach w roku poprzednim ( wzglednie kwota, która była przydzielona w roku poprzednim pomniejszona o wspólczynnik wynikajacy z ogólnie mniejszych środków), na wyjazdy według potrzeb poszczególnych ekip z uwzględnieniem prawdopodobieństwa zdobycia medali. Znaczy to, że na modele klasy S, modele swobodnie latajace, modele F4, będzie przyznana nieco wyższa kwota jak na modele na uwięzi i zdalnie sterowane . Przydział, który dokona Komisja nie będzie już w tym roku dyskutowany bo nie będzie na to czasu. Można dyskutować nad zmianami przyjętych kryterów na przyszłość. Od razu trzeba zaznaczyć, ze najlepszym forum na takie dyskusje będzie coroczne spotkanie Komisji Modelarskiej z Przewodniczacymi Sekcji Modelarskich Aeroklubów oraz Prezesami Stowarzyszeń Modelarskich, które corocznie organizowane jest przez biuro Aeroklubu Polskiego pod koniec roku.
Ostatnio edytowano Czwartek, 4 Marzec 2010, 14:39 przez kubit, łącznie edytowano 1 raz
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 4 Marzec 2010, 17:45

kubit napisał:... Znaczy to, że na modele klasy S, modele swobodnie latajace, modele F4, będzie przyznana nieco wyższa kwota jak na modele na uwięzi i zdalnie sterowane . Przydział, który dokona Komisja nie będzie już w tym roku dyskutowany bo nie będzie na to czasu. Można dyskutować nad zmianami przyjętych kryterów na przyszłość.


Nie widzę przyczyny dla ,której klasy S swobodnie latające i F4 miały by dostać więcej pieniędzy , Na MP F3F w ubiegłym roku była taka liczba zawodników ,że nie możliwości by ta klasa dostała mniej niż F4 swobodnie latające , i S-ki . Nie ma ku temu żadnych przesłanek . Pisanie o tym że nie ma czasu na podział na forum jest też bzdurą która jak dla mnie pachnie grabieniem do siebie i kolegów. Jak podzielić kasę to KM potrafi w tydzień i nikogo nie pytając ? . Jak rozwiązać sprawę licencji trzy lata będzie mało ? Nie ma takiej możliwości jawnie i równo na forum . Co to za przewidywane osiągnięcia ze szlanej kuli czy u Cyganki , a może z fusów ? Ja przewiduję że w F3B będziemy mieli Mistrza Świata , w f3J wicemistrza a f3f Pierwsze trzy lokaty . Dośc błazenady z rozdzielaniem na swoją modłę po to jest tu forum by przedstawić zasady, podział , wysłuchać opini kolegów i zrealizować wolę większości .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Czwartek, 4 Marzec 2010, 20:56

W klasie F3F nie jest powoływana kadra narodowa i w tej klasie nie są rozgrywane Mistrzostwa Europy i Świata. Tak samo jak w klasach Małych Form. Na organizacje Mistrzostw Polski Malych Form open( które zresztą ja organizuję ) nie otrzymuję ani złotówki z Aeroklubu Polskiego. Klasy te są całkowicie równorzędne z klasą F3F w sensie ich rangi. Przewidywania i oceny kol. Kamyczka mnie i Komisję nie interesują. Jeśli kolega chce równości to niech poprosi o azyl Kim Dzong Ila lub Fidela Castro. Kolega, jak ten przysłowiowy partyzant ukrywajacy się 20 lat w lesie po wojnie nie zauważył, że komuna już się skończyła. W zwiazku z przybraniem po raz kolejny chamskiego i bezczelnego tonu dyskusji przez kol. Kamyczka kończę tym razem definitywnie udział w tej dyskusji.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Piątek, 5 Marzec 2010, 11:35

Jasne podzieliliście kasę między swoich i po swojej myśli a teraż kończycie dyskusje Jest F3B jest F3J i F3K i są Mistrzostwa Polski F3F. Proszę mi tu nie udawać głuchych i rodzielić te pieniądze na forum we wsółudziale kolegów to jest na to odpowiednie miejsce i czas . Jeśli nie piszemy do Ministerstwa pismo że środki z dotacji rozdzielono bez naszej zgody i wiedzy , a jest nas wielu którzy to pismo chętnie opatrzą swoim podpisem. Dość samowolki ze strony KM do rozdrapywania kasy miedzy swoich jesteście pierwsi , do załatwienia spraw licencji , badań ostatni . Pytam się grzecznie gdzie była stosowna informacja o przyznaniu środków w jakiej kwocie i proponowanym przez panów podziale.Waszym obowiązkiem było poinformować nas w odpowiednim czasie o tej sytuacji i uwzględnić nasze opinie. Poza tym określanie kolegów latających w F3F mianem tych którzy wyszli z lasu jest obraśliwe hamskie i nie może mieć miejsca w przypadku naszego reprezentanta

kubit napisał: Jeśli kolega chce równości to niech poprosi o azyl Kim Dzong Ila lub Fidela Castro. Kolega, jak ten przysłowiowy partyzant ukrywajacy się 20 lat w lesie po wojnie nie zauważył, że komuna już się skończyła.


Jesli szanowny pan Kubit wyciąga takie argumenty to zapraszam do tego lasu, bo wiele się od nas może pan jeszcze nauczyć . Od kultury, przez reprezentowanie wspólnych interesów. Nie muszę uciekać i prosić o azyl bo mam tu wielu kolegów którzy myślą tak samo. Prosze uważać żeby pan nie musiał przypadkiem poprosić o azyl.

Admin.- Tygodniowy ban(blokada konta) na przemyślenie sposobu prowadzenia dyskusji. (I proszę nie kasować wpisów administracyjnych)
Ostatnio edytowano Piątek, 5 Marzec 2010, 16:19 przez Kamyczek F3F, łącznie edytowano 1 raz
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Piątek, 5 Marzec 2010, 16:13

Doskonałe pociągniecie Admina. Gdyby jeszcze któryś z kolegów Kamyczka wylał Mu kubeł zimnej wody na głowę to byłbym bardzo zobowiazany.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Piątek, 5 Marzec 2010, 16:24

Temat podziału gotówki jest nadal aktualny proszę go przedstawić na forum czekamy ....

ps. kolega administrator poczyta posty pana Kubita bo modelarze z F3F nie są z lasu ...
proszę wymóc na KM przedstawiewnie rozliczenia dotacji bo śmiem twierdzić że po raz kolejny zachodzi prawdopodobieństwo rozdzielenia pieniędzy bez zachowania podstawowych zasad, według kaprysu KM.

Admin.-Ban był niekompletny, powód - pierwszy raz w histori tego forum uzycie funkcji blokady dostępu. Teraz wszystko powinno być ok. Kamil ma tydzień na ochłonięcie.

Admin.- Kolejne posty jako odbiegające od tematu wydzieliłem do nowego wątku, o tutaj: posting.php?mode=edit&f=4&t=958&p=3641#preview
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron