Reprezentacja na ME / MŚ

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Sobota, 27 Luty 2010, 22:44

Drogi Tomku

Zamiast tak namiętnie udzielać rady innym spróbuj sam coś zrobić. A Ty gadasz, gadasz..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................gadasz i gadasz ( to znaczy piszesz).
Popatrz na kalendarz imprez AP i zobaczysz , jeśli nie jesteś ślepy albo zaślepiony co robię ja albo moi koledzy z Gliwic. Spróbuj chociaż zorganizować osiedlowe zawody w latawcach.
Wówczas będziesz miał namiastkę delegacji aby nakreslać kierunki działania dla innych.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 27 Luty 2010, 23:39

kubit napisał:Wówczas będziesz miał namiastkę delegacji aby nakreslać kierunki działania dla innych.
Wystarczy mi wolność słowa.

Ale zapewniam, nie raz brałem udział w organizacji imprez modelarskich i inicjowałem ich przeprowadzenie.
Tylko nie wydaje mi się, żeby miało to jakiekolwiek znaczenie dla mojego, lub kogokolwiek prawa do komentowania stanu Aeroklubu Polskiego, Sekcji Modelarskiej, działań Zarządu AP i Komisji Modelarskiej.

To tyle.
Więcej nie napiszę na temat wolności słowa, bo byłoby to rażące naruszenie zasad akcji, w której biorę udział, czyli JEDEN TEMAT = JEDEN WĄTEK.

PS
Nikomu nie udzielam rad. Zwyczajnie kometnuję rzeczywistość, wysuwam propozycje.
Trochę szkoda, że zamiast wskazania błędów w moich ocenach i przedstawienia własnych propozycji/koncepcji, natrafiam na opór, demagogię i próby podważenia mojego prawa do wypowiadania się - ze strony kolegów z KM głównie.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Niedziela, 28 Luty 2010, 00:12

Gadanie , gadanie , jeszcze raz gadanie kogoś, kto niczego nie robi ,niestety jest dla wszystkich realnie myślących całkowicie niewiarygodny. Jak pojawi się Twoje nazwisko wśród organizatorów w kalendarzu AP to będziesz partnerem do dyskusji. Na razie Jesteś WIELKĄ GEMBĄ i niczym więcej.Dla mnie i dla wszystkich, którzy w tym kalendarzu istnieją.I nie chce mi się na tym forum tłumaczyć takim osobom jak Ty,Kamyczek i Morgan 1169 jak wielką pracę wykonują dla dobra modelarstwa polskiego członkowie Komisji Modelarskiej i wszyscy modelarze, którzy organizują zawody. Tacy jak Wy ciągle nas obrażacie. Dlaczego nie przyjedziecie na coroczne spotkanie Przewodniczących Sekcji. Wy strzelacie zza węgła - jatrzycie, gadacie bzdury, kłamstwa i podpuszczacie innych. Nie reprezentujecie jakichkolwiek pozytywnych wartości. Chodzi Wam o 40 zł opłat za licencję? Podajcie swoje adresy to przyślę Wam te pieniadze, tylko nie jątrzcie więcej i nie piszcie bzdur na temat licencji. I wreszcie weźcie się za jakąkolwiek robotę.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 28 Luty 2010, 10:39

Z całym szacunkiem dla ciężkiej pracy pana i KM , to że niektórzy z nas zwracają uwagę na obecna sytuację i starają się uświadomić KM problemy nie jest oznaką chęci krytykowania kolegów działaczy .Odnoszę jednak wrażenie że KM preferuje zachowanie strusia i woli schować głowę w piasek a każdą krytyczną opinię odbiera jak atak na jej członków. Moim zdaniem powinien się pan cieszyć z tego że są jeszcze osoby ,które przyglądają sie tej sytuacji i sygnalizują wątpliwości. Wracając do stwierdzenia że nie ma nas na liście organizatorów zawodów , ma pan rację tylko w jednym że nie organizujemy ich pod skrzydłami AP. I tu powinien zadać pan pytanie dlaczego tak jest ? Odpowiedż w moim przypadku jest prosta u mnie wszyscy są jednakowo traktowani Z licencją , bez niej , Czesi , Polacy czy Słowacy a zamiast biegać i robić tony papieru i płacić za umieszczenie zawodów w kalendarzu , Wolę kupić z własnej kieszeni puchary i dyplomy i rozegrać imprezę dla czystej zabawy .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Niedziela, 28 Luty 2010, 11:17

No i wreszcie mamy jasność. Uprawianie sport niestety trochę kosztuje ( wpis do kalendarza - 100 zł i licencja). A wy się po prostu bawicie. W tym miejscu nasze drogi rozchdzą się całkowicie i możemy wreszcie skończyć tę dyskusję.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Wojciech Frąk » Niedziela, 28 Luty 2010, 11:35

Witam
Zaświtała mi znowu pewna myśl. Czy aby nasza dyskusja nie czerpie siły z jeszcze innych ułomności ludzkiego charakteru - poczucia niedowartościowania (nielicencjonowanych) i polskiej przywary "sobiepaństwa"? Dowartościować można się za jedyne 40 zł a z drugim trzeba stoczyć wewnętrzną walkę - trzeba się nagiąć do reguł społeczeństwa.
W Polsce mamy dwa światy sportu - Sport Licencjonowany i rozgrywki amatorów np. TTKF-ie. Te dwa światy żyją obok i nie ma żadnej przeszkody, aby uczestniczyć w ich życiu. Jest tylko jeden warunek: należy przestrzegać przepisów (nie tylko stowarzyszenia). Nie podoba ci się ustawa o Sporcie Kwalifikowanym to bądź amatorem i graj np. piłkę nożną w TTKF-ie. Chcesz uczestniczyć w rozgrywkach Mistrzostw Polski to zapisz się do Licencjonowanego Klubu Sportowego. Twój wybór. Oczywiście można startować naraz tu i tu, ale trzeba przestrzegać przepisów i kilku reguł właściwych dla każdej grupy. TKKF także jest Stowarzyszeniem o zbliżonym statucie do AP - ale jest organizacją nastawioną na sport masowy( czytaj- nielicencjonowaną). W rozgrywkach klubów licencjonowanych nie mogą startować zawodnicy bez licencji, choć ta reguła nie działa w drugą stronę i w zawodach amatorskich(niższej rangi) mogą walczyć razem amatorzy z licencjonowanymi. Modelarstwo nie jest jakąś specjalnie traktowaną częścią spotu, więc miesza się w "worku sport" z innymi dyscyplinami, czyli rządzi się podobnymi dla wszystkich regułami.
Kiedyś grywałem amatorsko w koszykówkę ( do czasu aż ostatecznie siadło mi kolano) to było fajne doświadczenie grywać razem z zawodnikami uczestniczącymi w rozgrywkach I i II ligi kosza. Nie przeszkadzało nam, że nie staniemy do walki o Mistrzostwo Polski, liczyła się tylko zabawa we współzawodnictwo. Wtedy i dziś nie ma znaczenia jestem tu czy tam, liczy się tylko satysfakcja ze współzawodnictwa.
Kolego Kamyczek bardzo dobrze, że organizujesz inne niż oficjalne zawody tak trzymać. Liczy się zadowolenie z dobrze wykonanej roboty i pysznej zabawy.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 28 Luty 2010, 16:37

Dziękuję koledze za miłe słowa . Dla mnie liczy się współzawodnictwo i dobra zabawa a to czy AP powiesi wyniki tych zawodów na swojej stronie nie jest ważnie. Nie ma też znaczenia Czy pan Kubit , Boniecki i cała reszta działaczy będzie biła brawo czy opluwala mnie na każdym kroku. Płace za licencję tylko po to żeby pan Kubit nie pisał że mnie nie stać na modelarstwo, ale poza licencją nie mam zamiaru płacić za trzy dyplomy i wpisanie do kalendarza zawodów 100zł,po czym oglądać i wysłuchiwać działaczy i prosić się o uznanie zawodów bo wystartował w nich jeden zawodnik bez licencji. U mnie jest jedna klasyfikacja Polak , Czech , Słowak , z licencją czy bez niej. A konkurencje szanowni koledzy to się rozgrywa w równej walce a nie w walce na licencje , narodowości i przynależność klubową . Skończyły się czasy w których kluczem do kadry , dotacji i wyniku na zawodach była czerwona książecczka . Dość podziałów na równych i równiejszych .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 28 Luty 2010, 17:31

Demagogia, manipulacje słowne i obelgi...
Dyskutowanie w taki sposób nie ma sensu faktycznie. Jednak...
Ponieważ TKN stawia mi publicznie zarzut totalnej biernosci, krytykanctwa posuwając się do manipulacji słownych, to czuję się zmuszony odpowiedzieć.
kubit napisał:Jak pojawi się Twoje nazwisko wśród organizatorów w kalendarzu AP to będziesz partnerem do dyskusji. Na razie Jesteś WIELKĄ GEMBĄ i niczym więcej.Dla mnie i dla wszystkich, którzy w tym kalendarzu istnieją.I nie chce mi się na tym forum tłumaczyć takim osobom jak Ty,Kamyczek i Morgan 1169 jak wielką pracę wykonują dla dobra modelarstwa polskiego członkowie Komisji Modelarskiej i wszyscy modelarze, którzy organizują zawody. Tacy jak Wy ciągle nas obrażacie
W kolejności wagi nadużycia:
1. Nigdy nie krytykowałem żadnego organizatora zawodów. Wręcz odwrotnie - kiedy ktoś z KM pisał(w tym TKN) "że środowisko modelarzy jest bierne", to ja pytałem wtedy, skąd tylu organizatorów imprez w Polsce, skąd tylu sędziów itp itd.
Przypisywanie mi słów krytyki pod adresem organizatorów jest niedorzeczne. Perwersja tej manipulacji polega na próbie schowania się "działaczy" za plecami organizatorów.

2. Zarzut jakobym nigdy żadnych zawodów nie zorganizował - to kłamstwo. Po krótce, nie wchodząc w szczegóły... W latach 2000-2006 co roku byłem inicjatorem rozegrania w moim AR PP i/lub MP F3J i F3B. Klasa F3B została "przeze mnie reaktywowana" po dwóch latach nierozgrywania MP.
Dalej... byłem sędzią, sekretarzem, pomocnikiem, kierownikiem startu na wielu imprezach innych kategorii z zawodami "młodzi modelarze na start" i "Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych" włącznie.

3. Co zmusiło mnie do wypowiadania się o stanie SM AP i działalności KM?...
Prócz organizowania byłem/jestem zawodnikiem. Sam próbowałem startów na MŚ, ale też przyglądałem się jak Aeroklub traktuje wybitnych polskich zawodników/kadrowiczów...
rok 2000
Jan Woźny - wybitny zawodnik i taktyk F3J, zgodnie z rankingiem zakwalifikował się do reprezentacji - usunięty z niej z jakiegoś durnego powodu bodajże podwójnego obywatelstwa polsko-brytyjskiego - wkrótce zakończył "karierę" w Polsce - szkoda bo przewyższał nas o jedną ligę, był 3'ci w Anglii.
początek lat 2000
Pan Edward Trzopek - najwybitniejszy polski zawodnik, instruktor, taktyk szybowców RC; 5x na pudle w MP F3J pod rząd(!!!); wyniki w rankingu uprawniające do reprezenatacji; i co? i przesuwany na rezerwowego za pomocą bezsensownych i zmanipulowanych pseudo zgrupowań kadry narodowej. Wstyd.
Takich historii jest dziesiątki.
Na moją absencję od 3 lat na zawodach wpłynął epizod z 2005r.
"Zabiegałem" o wyjazd na MŚ F3B w Finlandii. Poszły środki od sponsorów na sprzęt ok 20tyś. Miałem też zarezerwowane 100% środków na wyjazd 4'ech osób - 16tys. Złozyłem list intencyjny od sponsorów do AP o chęci sfinansowania wyjazdu. I co?
Uwczesny dyrektor-sekretarz generalny pan Siatkowski poinformował listownie sponsorów, że Aeroklub Polski nie firmuje udziału Polski w Mistrzostwach Świata F3B, i że jest to moja prywatna inicjatywa...
Skutki tej interwencji Aeroklubu Polskiego u sponsorów były opłakane...
Nie zostałem potraktowany jak złodziej tylko dlatego, że ci ludzie mnie znali z wcześniejszych lat. Mocno tłumaczyć się jednak musiałem, a fakt ten zaważył w przyszłych latach na współpracę, a raczej jej brak.
Słowem...
Kilka lat aktywności w Aeroklubie... zawodnik, organizator zawodów i wyjazdów na MŚ, menadżer reprezentacji, dziesiątki ludzi zaangażowanych, bo przecież sam tego nie robiłem... by zasłużyć na miano złodzieja. :roll:

Co się zmieniło?...
Teraz, kiedy nauczony doświadczeniem próbuję opisywać to, co nie działa w Sekcji, żeby takie rzeczy nigdy już się nie powtórzyły w mimo wszystko MOIM AEROKLUBIE... jestem WIELKĄ GĘBĄ, NIEROBEM - w/g TKN i jak piszesz Wojtku - NIEDOWARTOŚCIOWANYM NIEUDACZNIKIEM.

Dzięki Koledzy.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Wojciech Frąk » Niedziela, 28 Luty 2010, 17:34

Witam
Chyba kolega mnie do końca nie zrozumiał. Istnieje podział ale tylko od nas zależy jak go bedziemy postrzegać.

pozdrawiam Wojtek
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 28 Luty 2010, 20:20

Kolego podziały tworzy sztucznie AP i KM , bo łatwiej jest kierować skłóconym środowiskiem. Jedną osobą która odczuła na sobie mobilizację środowika był pan Włodarczyk jak stracił swój stołek. Jak środowisko modelarskie się zjednoczy skończy się rozpędzeniem towarzystwa wzajemniej adarocji pod skrzydłami AP.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 28 Luty 2010, 22:39

A propo tematu wątku:
właśnie przed chwilą kolega z Węgier napisał mi na Skype, że Polska jako jedyna nie zgłosiła reprezentacji na MŚ 2010 w uwięzi - w pierwszym terminie.
Będę dzwonił do AP jutro w tej sprawie :)

Pozdrawiam wszystkich
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Darek Kuras » Poniedziałek, 1 Marzec 2010, 10:16

Dla mnie wypowiedzi Tomasza "WIELKIEJ GĘBY" Osińskiego :) , są jednymi z najcelniejszych, zmuszających do myślenia i uwypuklających skostniałość, bezsilność, a czasami głupotę "systemu". Nie wszystkim jest to w smak, to widać.

Na początku tego wątku z kolegą morgan1169 przedstawiliśmy nasze wyliczenia kosztów udziału w zawodach MŚ, łącznie z przewidywaną dotacją MSiT dla AP (na wszystkie dyscypliny lotnicze). Jeden ze znajomych czytając to powiedział tak:
" Słuchaj mechanizm możne być prosty, wy wpłacacie kasę która w 100% (albo więcej) pokrywa koszt waszego udziału, AP na ten sam cel dostaje dotacje z MSiT, ale jest to kasa z której co do 1GR muszą się rozliczyć (w znaczeniu przeznaczenie na w/w imprezę - rachunki f-ry itp.), z waszej nie. To jak dar z niebios, możne iść na dowolny cel, łatanie dziur budżetowych itp."
Dlatego tez pytałem o konkretną wartość części tej dotacji dla modelarzy (przypomnę tort ma 1 800 000 PLN).
Paweł P. mówił o trwających negocjacjach (dla mnie bzdura jak dotacją jest już pozytywnie zaopiniowana).
Przypomnę: składając wniosek wpisuje się kwoty na co się chce tą kasę przeznaczyć. Czy ktoś wie o ile my modelarze wnioskowaliśmy?

Jestem również organizatorem imprez, wiem jak trudno jest zdobyć środki finansowe na organizacje, na działalność zwłaszcza w południowo-wschodniej Polsce, gdzie nie ma 150 firm na kilometrze kwadratowym. Dlatego uważam (i to powiedział już Tomek), że na co jak na co ale na Reprezentację jadąca na MŚ czy ME sponsora /ów należy szukać odgórnie czyli przez AP. Jest to zupełnie inna płaszczyzna działania niż dla pojedynczego klubu, można "zadziałać" u dużych międzynarodowych firm, do których ja/my jako "20'stoosobowy klub Huragan-Kozia Wólka" nie mamy dostępu. Nie jest to chyba "nie możliwe" ( może nawet tu wspólnymi siłami zredagujemy jakąś ofertę sponsorską, wystarczy wtedy wysłać, umówić się na spotkanie ). Tomek jak by co to na hasło "Pomożecie", na pewno nie odmówimy :D .

Aeroklub przecież nie ponosi kosztów szkolenia takiego zawodnika, wyjazdów na zawody (PP, PŚ itp.) i nikt tego nie żąda. Aeroklub ma nawet z tego profity: licencje, (których koszt, to w tej chwili hologram za 0,50zł/szt), składki klubów (ostatnio płaciłem 300zł), licencje klubów (100zł), organizacja zawodów przez kluby ( PP 100zł/szt, PŚ ca.750zł/szt), dotacje z MSiT na tych właśnie zawodników, którzy jeszcze sami sobie muszą zapłacić 100% dlatego że reprezentują ten kraj na MŚ czy ME.
Wygląda to w tej chwili tak: starajcie się, organizując sobie zawody (płacąc za nie), my wam to (czytaj: wyniki) podliczymy i jak będzie OK ( tzn zapłacicie) to łaskawie pozwolimy jechać na zawody (a nie zapomnijcie zapłacić za dres reprezentanta bo te 2000zł nie starczy dla pewności trzeba jeszcze 500-600zł), przepraszam "dostaniecie koledzy możliwość", wykupu licencji (koszt produkcji j/w 0,50zł ), startu w zawodach ( zorganizowanych przez kluby które za to zapłaciły).

Najfajniej się rządzi czyimiś pieniędzmi, to wiemy.
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Wtorek, 2 Marzec 2010, 12:39

Posypuję sobie jeszcze raz głowę popiołem. Jak mogłem nie skojarzyć niektórych faktów z działalnością Tomka, a szczególnie Jego zabiegów w sprawie wyjazdu na MŚ w F3B. Słyszałem o tej sprawie. Z drugiej jednak strony, jak wynika z wyjaśnień Tomka, był On aktywny w poprzedniej dobie, gdy modelarstwem dowodzono jednoosobowo. Wszystkie podane przykłady dotyczą Jego działalności przed 2006 rokiem. To co się stało, że obecnie Tomek już nie wykazuje aktywności, oprócz pisania na forum? I dlatego tak obrzuca błotem obecną Komisję Modelarską nazywając ją ?beznadziejną??

A oto kilka przykładów nieprawdziwych informacji, które wypisuje Tomek.
1. Struktura trenerska to nie wymysł p. Włodarczyka tylko mój osobisty i powstała ona w 2006 roku a więc zaraz po tym jak zostałem TKN-em.
2. Nie po to powstała ta struktura, aby komuś zamykać usta, ale wręcz odwrotnie. Po to, aby były osoby odpowiedzialne za poszczególne grupy klas modeli latających i aby one w dużej a w większości przypadków w decydującej mierze decydowały o działaniu tych grup klas w jak najszerszym tego słowa znaczeniu. Nie mam licencji na znajomość wszystkich klas i na przykład Marek Dominiak o wiele lepiej ode mnie zna problemy klas F4 a np. Jerzy Boniecki klas S
3. Struktura składa się z wybitnych modelarzy, zawodników i instruktorów, którzy sami zadeklarowali chęć działania z pełną świadomością oczekiwań wobec nich. W przypadku, gdy na dane stanowisko asystenta było więcej chętniej o wyborze decydowała Komisja Modelarska. Ogromną złośliwością jest pytanie Tomka, na jakim polu osoby wybrane są wybitne. Trzeba być wyjątkowym arogantem, aby nie znać osób, które są w strukturze trenerskiej i nie wiedzieć, jakie wartości sobą reprezentują.
4. Nieprawdą jest, że w 2006 roku powstało 5-6 podkomisja jak pisze Tomek. Za mojej kadencji działała tylko jedna podkomisja F4 do końca 2009 roku. I bardzo dobrze mi się z nią współpracowało. Między innymi na jej wniosek został zmodyfikowany sposób kwalifikacji zawodników do reprezentacji. Żadnej innej podkomisji nie było.
5. Deklaruję, ze z największą radością powitam podkomisję np. w klasie F3F lub F3B. Na pewno będę z tymi podkomisjami współpracował i jak najbardziej brał pod uwagę wypracowane przez nie wnioski. Nie ma żadnych przeciwwskazań aby podkomisje powstały nawet w sposób elektroniczny. Tylko, że tak jak z powstaniem ZMW ( Związku Modelarzy Wyzwolonych) tak samo będzie i z tymi podkomisjami. Ich propagatorzy nie są niestety zdolni do konkretnego działania a tym samym do zorganizowania jakiejkolwiek podkomisji

I jeszcze trochę na temat co się w ostatnich latach zmieniło ( po 2006r ). Tomek napisał, że prawie nic się nie zmieniło ( co jest kolejną nieprawdą).
1. Komisja Modelarska, która działa obecnie i ta poprzednia powstały w wyniku wolnych demokratycznych wyborów. To samo dotyczy TKN-a. Wszystkie decyzje będące w jej kompetencji powstają na skutek przegłosowania w demokratyczny sposób. Głosowanie odbywa się często w sposób elektroniczny.
Tutaj radosna wiadomość dla Kamyczka. Wkrótce będą wybory nowej Komisji ( i automatycznie nowego TKN-a) - najwyższy czas, aby rozpocząć akcję przeprowadzenia zmian.
2. Powstały klasy narodowe, w których można rozgrywać Mistrzostwa i Puchary Polski( np. F1S czy RMCS)
3. Tak samo można rozgrywać Mistrzostwa i Puchary Polski w tak zwanych klasach tymczasowych FAI np. F3F, czy w klasach małych form, w kategorii ?open?. Poprzednio było to surowo zabronione.
3. Osobiście napisał Kolega Tomek, że jeśli przed 2006 rokiem ?szef? uznał, że na niektóre MŚ lub ME jechać ?nielzja? to się nie jechało, choćby się samemu znalazło środki finansowe. Teraz sytuacja jest odwrotna. Zachęcamy i dofinansowujemy wyjazdy na wszystkie MŚ lub ME. Nie zawsze modelarzy jednak chcą jechać. Tak było w ubiegłym roku- Mistrzostwa F3A były w Portugalii i dla naszych reprezentantów było to za daleko. Byłaby dla Komisja Modelarskiej sytuacja absolutnie komfortowa, gdyby tak jak dawnej Tomek, również obecnie ktoś zorganizował środki finansowe na wyjazd. Ekipa reprezentacyjna miałaby duże zielone światło.
4. Na wyjazdy reprezentacji jeżdżą obecnie tylko zawodnicy, kierownik ekipy ( zawsze ze środowiska klas, które są rozgrywane), który ten wyjazd współorganizuje i niekiedy sędzia chronometrażysta ( koszt jego pobytu pokrywa organizator). Nie jedzie dodatkowo tłumaczka i nie jedzie TKN- chyba, ze występuje w roli zawodnika. W przypadku Mistrzostw juniorów zawsze staramy się tak ustalać ekipy, aby z juniorami jeździli ich instruktorzy. Zgodnie z zasadami MSiT wyjazd na ME lub MŚ nie może być finansowany w 100% przez MSiT. Muszą być inne środki zaangażowane. Nie ma mowy , jak to sugeruje złośliwy ( albo durny) znajomy kol. Kurasa , aby AP miał jakieś korzyści z dopłat zawodników do wyjazdów. Zresztą w tym roku kierownikiem reprezentacji na Mistrzostwa Świata na uwięzi jest kol. Paweł Praus. Proszę z nim porozmawiać, może On przedstawić preliminarz tego wyjazdu i kol Kuras przekona się, ze mówię prawdę.
5. Wprowadziliśmy obiektywny, punktowy system kwalifikacji do kadry i reprezentacji ( jego wersja pierwotna to był mój projekt powstały na podstawie konsultacji ze środowiskiem) , który Komisja stara się cały czas udoskonalać zgodnie z sugestiami kolegów ze struktury trenerskiej a i samych zawodników. Nie ma typowania po ?uważaniu?.
5. Znacznie obniżono wpłaty za licencję. Niestety AP bez konsultacji z KM wprowadził drakońskie składki. To jest problem z którym Komisja Modelarska musi się w najbliższym czasie zmierzyć.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez model2002 » Środa, 3 Marzec 2010, 01:55

Witajcie!
TKN Stanisław Kubit napisał: Powstały klasy narodowe, w których można rozgrywać Mistrzostwa i Puchary Polski( np. F1S czy RMCS)
Nowa klasa narodowa elektroszybowcow RC od początku jej powstania nosi nazwę RCES i umiejscowiona jest w kategorii F5.
W kalendarzu modelarskim na 2010 r. też jest ten sam błąd.
Pozdrawiam
Mieczysław Czapla POL-157 skype - czaplam1
Awatar użytkownika
model2002
 
Posty: 27
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 18:43
Miejscowość: Białystok

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 3 Marzec 2010, 10:09

Odnoszę wrażenie że efektem zadawania przez kolegów niewygodnych pytań jest milczenie KM ,lub atak na innego z kolegów mający na celu odwrócenie uwagi od poprzednich postów .
Panie Stanislawie wyprzedzając atak na nas wiemy że jesteśmy be , fe , fuj , wielkie ryje , nieroby , lenie , i szukamy tylko powodu do tworzenia zamieszania itd ...
Poroszę odnieść się do wypowiedzi kolegi DARKA K :
Darek Kuras napisał:" Słuchaj mechanizm możne być prosty, wy wpłacacie kasę która w 100% (albo więcej) pokrywa koszt waszego udziału, AP na ten sam cel dostaje dotacje z MSiT, ale jest to kasa z której co do 1GR muszą się rozliczyć (w znaczeniu przeznaczenie na w/w imprezę - rachunki f-ry itp.), z waszej nie. To jak dar z niebios, możne iść na dowolny cel, łatanie dziur budżetowych itp."
Dlatego tez pytałem o konkretną wartość części tej dotacji dla modelarzy (przypomnę tort ma 1 800 000 PLN).
Paweł P. mówił o trwających negocjacjach (dla mnie bzdura jak dotacją jest już pozytywnie zaopiniowana).
Przypomnę: składając wniosek wpisuje się kwoty na co się chce tą kasę przeznaczyć. Czy ktoś wie o ile my modelarze wnioskowaliśmy?


Panie Stanisławie nie ma możliwości by rozwiać wszelkie wątpliwości i podejrzenia . To nie są pytania w kategorii czy jest życie na Marsie ? W naszym przypadku wszystko da się sprawdzić i jednoznacznie wyliczyć i pokazać . Proszę nas nie traktować jak średniowiecznych chłopów . My umieć liczyć , umieć pisać , i nie być idioci , My wiedzieć że 1+1 =2 a wy nam wmawiacie że to dalej jest 1...
Panowie bardziej laminarnie prosze do nas podchodzić przy mniejszym oporze razem dalej zalecimy a tak jak teraz to zaraz będzie znowu jakiś flater i coś lub ktoś odleci....
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron