Reprezentacja na ME / MŚ

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Piotr Gałkowski » Piątek, 26 Luty 2010, 20:08

Jeżeli osoba uzyska kwalifikacje do igrzysk olimpijskich lub zajmie miejsce medalowe we współzawodnictwie międzynarodowym może się ubiegać o stypendium.

Napisałem w poprzednim poście. Modelarstwo jest sportem kwalifikowanym. Proszę jeszcze raz przeczytać poprzedni post dokładniej.
Pozdrawiam Piotr Gałkowski

GG: 9036816
Piotr Gałkowski
 
Posty: 29
Dołączenie: Poniedziałek, 18 Czerwiec 2007, 21:08
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 26 Luty 2010, 22:00

Piotrek,
Wróć do swojego postu, gdzie cytowałeś ustawy, i spróbuj zrozumieć co znaczą te zapisy. Zamiast polecać czytanie twojego postu znacznie starszym i znacznie bardziej doświadczonym kolegom.

Wytłumacze jak wygląda interpretacja na przykładzie jednego z zapisów który cytowałeś....
Piotr Gałkowski napisał:Według mnie posiadanie licencji to potwierdzenie ważnych badań lekarskich.
Rozdział 3 Art.294.
Minister właściwy do spraw kultury fizycznej i sportu w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia, kwalifikacje lekarzy uprawnionych do wydawania zaświadczeń lekarskich, a także rodzaj niezbędnych badań lekarskich dla osób ubiegających się o przyznanie licencji zawodnika lub trenera, uwzględniając specyfikę poszczególnych dyscyplin sportu.
W cytacie istotne są pogrubienia. W skrócie to zdanie brzmiałoby tak....

Minister określi kwalifikacje lekarzy i zakres badań UWZLĘDNIAJĄC SPECYFIKĘ DYSCYPLINY. Co to oznacza?... Niech cię nie zmyli szyk zdania(!).

Minister Sportu/Zdrowia wykonuje następujące czynności:
1. Uwzględnia/określa specyfikę dyscypliny,
w oparciu o nią...
2. wyznacza rodzaj/zakres niezbędnych badań lekarskich,
w oparciu o rodzaj badań...
3. wyznacza niezbędne kwalifikacje lekarzy, które uprawniają ich do wykonania danego zakresu badań i wydania zaświadczenia.

Inaczej mówiąc...
Ten zapis nie mówi, że Minister nakazuje badać wszystkich jak leci.
Zapis ten nakazuje Ministrowi ustalić, czy ze względu na specyfike danej dyscypliny nie należałoby w ogóle odstąpić od badań - szachiści i modelarze - , albo ze względu na specyfikę innej dyscypliny - skoczkowie narciarscy, spadochroniarze, piloci - przebadać ich jak kosmonautów.

Niestety nikt z Aeroklubu Polskiego, nikt z Komisji Modelarskiej do dziś nie postarał się o ustalenie i przedstawienie Ministrom specyfiki dyscypliny "modelarstwo lotnicze i kosmiczne".
Być może czekają na zaproszenie Ministra...?

Piotruniu, podejrzewam, że zakres twoich "badań" można ograniczyć do pisemnego oświadczenia rodziców dla twojego instruktora, że nie jesteś zwolniony z lekcji W-F'u ze względów zdrowotnych.
I byłaby to wystarczająco restrykcyjna interpretacja zapisu o badaniach do licencji, którą wystawi ci sam instruktor za darmo.

A teraz praca domowa...

Podobnie zrób z pozostałymi cytatami z ustaw, które przytoczyłeś: rozłóż na czynnkiki pierwsze - analiza > teraz zrozum każdy zwrot/wyrażenie z osobna > złóż ponownie w całość - synteza.
Po zrozumieniu zapisu, dobrze jest odnieść go do rzeczywistości, czyli praktyki w AP, innych PZS'ach, innych krajach.
Bardzo dobrze jest też przeczytać uzasadnienie zapisu/ustawy, a także poznać jej tło historyczne i polityczne(niestety).
Wykonasz te wszystkie czynności, a zrozumiesz rzeczywisty sens NORMY PRAWNEJ.

Do pracy.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Darku, przepraszam za wypowiedź nie na temat. W sumie Paweł tam wszystko wyjaśnił... Płacimy za dres, więc przyszywamy sobie do niego co nam się podoba.
AP nie ma prawa oblepiać nas naklejkami sponsorów od których środki do nas nie docierają.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Wojciech Frąk » Sobota, 27 Luty 2010, 11:21

Witam
Stypendium można dostać nie tylko od Ministra. Wystarczy tylko poszukać możliwości w swoim województwie. Jest Prezydent miasta, Starosta i Marszałek, wszyscy oni rozdają stypendia sportowe. Przegapiłem nabór u Prezydenta Lublina ale w połowie roku złożę dokumenty mojego syna na drugie półrocze. Obecnie czekam na decyzję Starostwa i Marszałka. W linku znajdziecie artykuł a w załączniku listę stypendystów. Zobaczcie ilu jest modelarzy i jakie osiągneli wyniki - w większości kołowych lub pływających. I proszę nie piszcie na forum że uzyskanie stypendium graniczy z cudem i warunki są wyśrubowane. Jak nie da minister to da inny urzędnik. Trzeba tylko porozglądać się i powypełniać druki.
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640, ... linie.html
Stypendia przyznane I półrocze 2010[1].pdf
(58.54 KiB) Ściągnięto 690 razy

pozdrawiam wojtek
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Sobota, 27 Luty 2010, 14:51

Serdeczne gratulacje Wojtku za własciwe przedstawienie sprawy. W innych miastach np. w Gliwicach modelarze nie dostają stypendium ale za to otrzymują jednorazowe nagrody. Oczywiscie aby stypendia mogły być wypłacane to modelarstwo musi być zaliczone do sportów kwalifikowanych. To znaczy, że zawodnicy muszą posiadać licencje. Ciekawe czy czołowi dyskutanci potrafią skojarzyć jedno z drugim.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Sobota, 27 Luty 2010, 16:15

Z calym szacunkiem dla szanownego pana ja nigdy nic nie dostalem od AP jako dziecko i przez moje lata modelarstwa .
Jedyne czego oczekuję obecnie to nie utrudnianie dostępu do modelarstwa jako sportu.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Sobota, 27 Luty 2010, 17:06

Jeśli ktoś utrudnia Kol. Kamyczkowi dostęp do modelarstwa , to proszę powiedzieć kto - wspólnie wykosimy go równo z trawą. Dostał Kolega możliwość wykupienia licencji modelarskiej i dostał Kolega mozliwość startowania w Mistrzostwach i Pucharach Polski. Dostał Kolega takze mozliwość ubiegania się o kadrę i reprezentację ( w innych klasach , nie w F3F- bo w tej klasie nie powołuje się kadry). To bardzo dużo.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 27 Luty 2010, 17:19

kubit napisał:Oczywiscie aby stypendia mogły być wypłacane to modelarstwo musi być zaliczone do sportów kwalifikowanych. To znaczy, że zawodnicy muszą posiadać licencje. Ciekawe czy czołowi dyskutanci potrafią skojarzyć jedno z drugim.
W nowej, jednolitej Ustawie o Sprocie nie ma takiego pojęcia jak "sport kwalifikowany", a także sport zawodowy, amatorski itd. Nie ma też pojęcia licencje.
Można się domyślać, że Ustawodawca w sprawach licencji pozostawia wolną rękę Polskim Związkom Sportowym. Ponieważ w jednych dyscyplinach licencje są niezbędne, w innych bezużyteczne i bezcelowe.
Ciekawe jak na brak definicji "sport kwalifikowany", brak słowa "licencje" i innych sztucznych, nieżyciowych pojęć w nowej ustawie zareagują czołowi działacze AP i KM?


Wojciech Frąk napisał:Jest Prezydent miasta, Starosta i Marszałek, wszyscy oni rozdają stypendia sportowe. Przegapiłem nabór u Prezydenta Lublina ale w połowie roku złożę dokumenty mojego syna na drugie półrocze. Obecnie czekam na decyzję Starostwa i Marszałka.
Wojtku, rozumiem, że jesteś menadżerem swojego syna.
To naturalne, godne pochwały i naśladownictwa...

Twojemu synowi-ZAWODNIKOWI trudno byłoby trenować i zajmować się menadżerką - zdobywać środki na sport. Dlatego mu pomagasz.
Pytanie..
Czy syn poprosił cię kiedyś o załatwienie stypendium? - co mu odpowiedziałeś?
Na pewno nie odpowiedziałeś mu - idź i sam sobie załatw. Tylko zająłeś się jego sprawami pozasportowymi.

Na tym właśnie polega problem w kontekście całego związku Aeroklub Polski...
Choć centrala utrzymuje się niemal wyłącznie ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU, TO NIE WIDZI POTRZEBY ZAJĘCIA SIĘ SPRAWAMI ZAWODNIKÓW.
Normalna centrala, prócz rozdzielenia środków z Ministerstwa, potrafi jeszcze zdobyć przyzwoite kontrakty sponsorskie.

Zawodnicy pytają - dlaczego nie mamy sponsorów strategicznych, dlaczego nie mamy stypendiów przynajmniej dla kadrowiczów, tak jak w innych związkach sportowych?
Działacze AP i koledzy z KM odpowiadają - bo sobie nie potraficie załatwić. Przecież jest tak wiele możliwości. Idźcie i postarajcie się.

Słowem...
Działacze AP i koledzy z KM żądają od zawodników wykazania się umiejętnościami menadżerskimi.
Zawodnik kadrowicz/reprezentant polski ma W/G KM i TKN BYĆ JESZCZE WŁASNYM MENADŻEREM.


W historii AP nie zdarzyło się żeby działacze podpisali kiedykolwiek wartościowy kontrakt sponsorski. O sposorowaniu przez LOT kilku biletów lotniczych rocznie i obecnie nieodpłatnym wynajmowaniu centrali kilku pomieszczeń na siedzibę mówi się, że to SPONSORING STRATEGICZNY.

Wojtku,
W ogóle to znamienne, że drogę do stypendiów opisuje na forum modelarskim menadżer-ojciec własnego syna, a jeszcze nigdy na pomysł napisania takich instrukcji nie wpadli koledzy z KM, lub pracownicy centrali.
Wiem wiem, zaraz odpowiedzą - przecież my pracujemy społecznie. To dlaczego w biurze nie pracuje profesjonalista od promocji sportu, stypendiów, kontaktów z organami władzy itp???
Odpowiem...
Bo Komisja Modelarska woli zasłonić się regulaminem K. Specjalnościowych i głosić, że jest od innych spraw - od analizowania kandydatów do struktury trenerskiej.
A sprawy trudne i strategiczne dla Sekcji Modelarskiej, jak stypendia i sponsoring woli powierzyć zawodnikom.


Puenta.
Z woli działaczy-demagogów i za nieświadomym przyzwoleniem zawodników...
Aeroklub Polski jest związkiem sportowym, w którym jest najwięcej menadżerów sportu wśród zawodników, a nie ma żdnego profesjonalnego menadżera wśród działaczy.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
I żeby nie było niedomówień. Nie piszę tych słow jako człowiek, który w zyciu nie załatwił złotówki na sport i tylko marudzi.
Piszę to jako zawodnik-menadżer. Wystarałem się w zyciu o sporo środków na wyjazdy swoje i kolegów. Także juniorów.
Po prostu mam dość wciskania kitu, że zawodnik musi być też swoim własnym menadżerem, bo nie do CENTRALI należy poszukiwanie sponsorów.

Edycja: poniważ pisałem z TKN w tym samym czasie...
kubit napisał:Dostał Kolega możliwość wykupienia licencji modelarskiej i dostał Kolega mozliwość startowania w Mistrzostwach i Pucharach Polski. Dostał Kolega takze mozliwość ubiegania się o kadrę i reprezentację ( w innych klasach , nie w F3F- bo w tej klasie nie powołuje się kadry). To bardzo dużo.
On nic nie DOSTAŁ. Nic takiego nie OFIAROWAŁ mu Aeroklub Polski ani Komisja Modelarska.

TO JEGO PRAWO GWARANTOWANE KONSTYTUCJĄ.

Polskie Związki Sportowe nie są od reglamentacji aktywności sportowej obywateli.
PZS'y są od stworzenia możliwie najlepszych warunków nieskrępowanego rozwoju sportu.


PZS JEST OD WSPIERANIA ZAWODNIKÓW, a nie od przeprowadzania dowodów swojej niemocy.

Przeczytaj, Stanisławie, nową ustawę o sporcie, zwłaszcza uzasadnienie do niej.
Ostatnio edytowano Sobota, 27 Luty 2010, 22:03 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 4 razy
Powód: dynamiczny rozwój wątku
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Henryk Urban » Sobota, 27 Luty 2010, 17:41

Cześć.
Temat o stypendiach : http://aeroklubpolski.pl/aeroklub/img/_193132914.pdf
Zawodnicy czekają na przełom w tym temacie ,nieporuszanym od lat. Komisjo modelarska do dzieła.

Pozdrawiam Heniek.
Ostatnio edytowano Niedziela, 28 Luty 2010, 11:41 przez Henryk Urban, łącznie edytowano 2 razy
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Sobota, 27 Luty 2010, 17:45

A Ty Tomku przestań wreszcie robić podziałał na działaczy i zawodników. Zrozum, że w modelarstwie nie ma działaczy. Jeśli Ci się wydaje, że w centali są jacyś działacze to podaj przykład. Jesteśmy tylko My modelarze. I sami dbamy o nasze sprawy tak jak potrafimy i tak jak nasz amatorski czas na to pozwala. Ponadto często wartości niematerialne i prawne są znacznie ważniejsze od pieniędzy.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 27 Luty 2010, 19:43

kubit napisał:A Ty Tomku przestań wreszcie robić podziałał na działaczy i zawodników. Zrozum, że w modelarstwie nie ma działaczy.
Oczywiście, że są działacze.
Koniecznie trzeba oddzielić kolegę zawodnika na lotnisku czy wieczorem przy wodzie mineralnej od jego funkcji w związku sportowym.

Na płaszczyżnie towarzysko-modelarskiej szanuję wszystkich kolegów z KM których znam... Nie będę wymieniał po nazwiskach, ale wiadomo, że są wśród was wybitni zawodnicy, świetni organizatorzy zawodów modelarskich, fantastyczni koledzy z lotniska.

Jako ludzie odpowiedzialni za całą rzeczywistość modelarską jesteście jednak... beznadziejni.
I w żaden sposób mój respekt i sympatia dla każdego z was z osobna nie mają prawa wpłynąć na ocenę efektów waszej pracy jako Komisji Modelarskiej.

Ja rozumiem, że wielu modelarzy się waha, kiedy mieliby skrytykować kolegę, za to co robi jako działacz. Jeszcze innym przyjaźń uniemożliwia prawidłową ocenę działalności kolegi-działacza, czy wręcz popycha do wystawiania pozytywnych ocen ZA DZIAŁALNOŚĆ ZE WZGLĘDU NA PRZYJAŹŃ właśnie.
Tak nie wolno.

Wierzę, że to rozumiecie.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Kiedyś na zawodach ogólnopolskich "u siebie" dostałem "karne okrążenie" za "drobny" bład. Błąd był absolutnie niewidoczny dla nikogo poza jednym sędzią siedzącym 150m od pola startu.
Oczywiście byłem trochę wkurzony na siebie, ale jednocześnie czułem dumę, że jako organizatorzy wybraliśmy do sędziowania najbardziej obiektywną osobę, która nie zawahała się wlepic "swojemu" "karniaka", choć podobno brakowało milimetra.

Sport, tak jak działalność, ma sens wtedy, kiedy przestrzegamy zasad uczciwości, rzetelności, a przyjaźń nie wpływa nam na obiektywizm ocen.

Sędzią był Waldek Frączek "wypożyczony" z F2C.
Na marginesie...
Słyszałem, że ostatnio na zawodach F2C są problemy z obiektywizmem sędziowania. Mogę kolegom wskazać sprawdzonych kandydatów na sędziów z niezbędnym doświadczeniem w F2C. Waldek Frączek i Robert Gurdała. :wink:
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Wojciech Frąk » Sobota, 27 Luty 2010, 20:55

Witam

Część postów czytam ze zdziwieniem, wstydem czy poczuciem bezradności. Już nie wiem jak rozplątać ten spór. Do głowy przychodzi mi tylko jedna myśl - zderzenie postawy socjalnej z konserwatywno-liberalną. Nikt nigdy nie spowoduje pojednania między ludźmi o takich przeciwstawnych poglądach. Osobiście mam poglądy liberalne, więc uważam, że za pracę należy płacić. Jeżeli ktokolwiek robi coś dla nas za darmo( nawet, jeżeli uważamy, że jest to zła robota) to zastanówmy się, choć przez chwilę czy jesteśmy w stanie zastąpić tego człowieka, i to już od zaraz. Wykaż obowiązków jest tak obszerny, że nawet osoba zatrudniona na pełnym etacie miałaby problemy z jego wykonaniem. Od osoby pracującej społecznie nie można wymagać aż takiego zaangażowania ? z czego utrzyma się przy życiu? Jakoś nie widziałem majętnych rentierów chcących zmierzyć się tym problemem. Proponuję, więc zatrudnijmy na etacie Trenera Kadry i Menadżera ? ze składek modelarskich, którymi się sami opodatkujemy, wtedy przed nami otworzy się świetlana przyszłość. Brzmi śmiesznie? Pewnie, przecież nawet niektórzy nie chcą opłaty za licencję.
Każdy zawodnik powinien być menadżerem lub jego posiadać. Za usługi menadżera należy płacić, gdyż tylko wtedy jest wydajny. Nie dotyczy to sytuacji ojciec-syn czy żona-mąż tu działa inny system motywacyjny. Panowie zapomnijcie, że związek będący prawie bankrutem da wam menadżera ? skąd weźmie na to pieniądze. W wielu małych związkach sportowych to sam zawodnik wyszukuje sobie środki na uprawianie sportu ? nie patrzmy na takie potęgi jak piłka nożna, siatkowa czy koszykówka i inne. Jesteśmy biedni i sami musimy o siebie zadbać.
Przejrzyjcie na oczy i nie rozpalajcie w sobie płonnych nadziei. Oczywiście żebrak może stać z kapeluszem na rogu, ale czy z datków wybuduje willę?

pozdrawiam Wojtek
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez kubit » Sobota, 27 Luty 2010, 21:31

Jeszcze raz Wojtku uznanie za bardzo trafną - moim zdaniem ocenę sytuacji. Beznadziejni i żałośni są Ci, którzy sami nic nie robiąc, wymagają od innych rzeczy niemozliwych do wykonania.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 27 Luty 2010, 21:51

Wojciech Frąk napisał:Przejrzyjcie na oczy i nie rozpalajcie w sobie płonnych nadziei. Oczywiście żebrak może stać z kapeluszem na rogu, ale czy z datków wybuduje willę?
Nie przychodzi ci na myśl, że zawodnicy/reprezentanci, organizatorzy zawodów itp indywidualnie wydeptując ściezki do potencjalnych sponsorów po jakieś drobne sumy tak naprawdę żebrzą właśnie? o to żeby zorganizować jakieś zawody na poziomie, o to, żeby na Mistrzostwa Świata pojechał pełen zespół razem z trenerem i kierownikiem ekipy.

To juz nawet nie chodzi o modelarzy.

Pusty śmiech rozpaczy mnie ogarnia, kiedy Sebastian Kawa - niepokonany od 2003 roku na wszystkich zawodach międzynarodowych w których startował PROMUJĄC POLSKIE SZYBOWCE - musi prosić na stronie A. Bielsko-Bialskiego o drobne wpłaty, bo brakuje mu 30 tys. na wyjazd do Chile po następne złoto....

W normalnych związkach sportowych prawdziwy menadżer po sukcesie zawodnika natychmiast podpisuje kontrakt sponsorki...
Wojciech Frąk napisał:Za usługi menadżera należy płacić, gdyż tylko wtedy jest wydajny
...Kontrakt, od którego ma prowizję.

Ja nie wymagam od KM szukania sponsorów dla Sekcji. To zajęcie dla profesjonalistów.
Od KM wymagałbym tylko, aby TYCH PROFESJONALISTÓW przynajmniej zapytała, jaką wartość promocyjno-reklamową dla potencjalnych sponsorów ma organizowanie co roku pakietu kilkudziesięciu imprez modelarskich i wysyłanie na Mistrzostwa Świata kilkunastu reprezentacji Polski.


KM woli bawić się w regulaminy, dobieranie asystentów, licencje, badania, składki, rozliczenia ze "współzawodnictwa sportowego klubów", ZAMIAST DZIAŁAĆ I MYŚLEĆ STRATEGICZNIE.

Tymczasem dla dużych firm dołożenie 2'u czy 5'ciokrotności tych 300tys zł z Ministerstwa Sportu to ułamek ich budżetu reklamowego.
Niestety do tego skarbca kluczem jest PROFESJONALNE PODEJŚCIE DO PROMOCJI I ZARZĄDZANIA.

Żaden zawodnik w imieniu 20'stoosobowego klubu Huragan-Kozia Wólka takiego konrtaktu nie zdobędzie.

Czy Aeroklub, Sekcja Modelarska mają szansę? Ze swoimi setkami imprez w każdym zakątku Polski i dziesiątkami reprezentacji narodowych?
No, o to wypada PRZYNAJMNIEJ ZAPYTAĆ PROFESJONALISTÓW OD MARKETINKU, REKLAMY I ZARZĄDZANIA.

Edycja:
kubit napisał:Beznadziejni i żałośni są Ci, którzy sami nic nie robiąc, wymagają od innych rzeczy niemozliwych do wykonania.
Spróbowałeś, Stanisławie, jeśli twierdzisz, że to niemożliwe? Albo ktoś z KM?
Żałosne jest to, że nikt z was nie spróbował NAWET ZAPYTAĆ PROFESJONALISTÓW, a twierdzicie, że się nie da.
Ostatnio edytowano Sobota, 27 Luty 2010, 22:07 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 4 razy
Powód: DYNAMICZNY ROZWÓJ WĄTKU
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Wojciech Frąk » Sobota, 27 Luty 2010, 22:06

Witam
Ok. Tomku. Jeżeli szukanie funduszy na przeprowadzenie zawodów nazywasz żebractwem to Organizatorów nadchodzących Mistrzostw Europy w piłce nożnej można swobodnie nazwać Super Żebrakami. Szkoda, że nie rozróżniasz aktywnej działalności (i nie chodzi mi tu aktywną publicystykę) od biernego stania w miejscu i czekania na cud.

pozdrawiam Wojtek
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 27 Luty 2010, 22:10

Wojtku,
Chodzi o proporcje... To co jest w stanie "załatwić" pojedynczy zawodnik czy organizator jednej imprezy jest śmieszne, w porównaniu do tego, co może zrobić Polski Związek Sportowy jako całość. Prawda?
Inaczej....
To co może jeden zawodnik w swoim imieniu, jest "śmieszne" w porównaniu do tego, co może MENADŻER-PROFESJONALISTA W IMIENIU CAŁEGO ZWIĄZKU, np. Aeroklubu Polskiego.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
"Śmieszne", nic nie ujmując naszym wysiłkom.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron