Reprezentacja na ME / MŚ

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Darek Kuras » Poniedziałek, 1 Luty 2010, 14:06

Interesuje mnie temat miejsc reklamowych na dresach/ strojach reprezentantów na zawody rangi ME / MŚ.
Swego czasu nosiliśmy na dresach loga LOT'u i TU FILAR. Czy AP szczegółowo określa powierzchnie i miejsca na stroju reprezentacyjnym na których można umieszczać loga sponsorów ? Czy każdy "posiadacz" takiego stroju, może sobie umieścić na nim dowolne logo sponsora?

Druga kwestia to czas w którym dany reprezentant otrzyma swój strój, bo często odbywa się to dopiero na zawodach, a wtedy nie ma ani czasu ani możliwości (profesjonalnych) aby takie logo przyszyć / naszyć.

Pytanie rodzi się stąd, że każdy z reprezentantów musi wpłacić na chwile obecną 2000 PLN, żeby uczestniczyć w w/w zawodach. Jeśli finansuje to sam, to możliwe ze nie ma tego problemu, ale jeżeli znalazł lub szuka sponsora to ma to wg mnie istotne znaczenie.

pozdrawiam

Darek
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez morgan1169 » Poniedziałek, 1 Luty 2010, 15:35

Kolego Darku, wejdż na stronę organizatora w/w imprez i policz koszty a będziesz wiedział za czyje pieniądze jedziesz. Ja policzyłem w minionych latach i wychodziło to tak :startowe około 300 Euro , pobyt w zależności od ilości dni około 150 Euro no i dojazd bo za dres to sobie musisz sam zapłacić. Mnie wychodzi na to że jedziesz za swoje i jakie kolwiek ograniczenia sponsoskie nie powinny mieć miejsca a jeżeli takie są to całość powinien finansować niestety sponsor.
Pozdrawiam i przyjemnego liczenia.
Hieronim Józef Morgała
pol-1169
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Pawel Praus » Wtorek, 2 Luty 2010, 15:06

Według mnie to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, kto płaci za dres? Ty - więc w mojej opinii to co z nim zrobisz to twoja sprawa.
W sprawie czysto technicznej, czyli terminu wejścia w posiadznie dresu to wydaje mi się że powinno być tak jak w sklepie czyli kasa na stół i zabieram towar... Zawsze można też wykorzystać już wcześniej posiadany.
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Wtorek, 2 Luty 2010, 16:08

Darek Kuras napisał:
Pytanie rodzi się stąd, że każdy z reprezentantów musi wpłacić na chwile obecną 2000 PLN, żeby uczestniczyć w w/w zawodach. Jeśli finansuje to sam, to możliwe ze nie ma tego problemu, ale jeżeli znalazł lub szuka sponsora to ma to wg mnie istotne znaczenie.

pozdrawiam
Darek


Moje pytanie to z jakiego powodu masz płacić , czy Aeroklub wystawi na tą kwotę imienny dowód wpłaty z określeniem przeznaczenia tych pieniędzy i czy przedstawi wiarygodną kalkulację kosztów tj jaka jest wielkość dotacji , jaki jest koszt noclegów , posiłków , noclegów ilu zawodników i ile osób stanowi ekipa. Moim zdaniem powinieneś po calej imprezie dostać imienne rachunki na całą kwotę. A tak na marginesie te zawody są na Krecie bo tam 2 tys kosztują tygodniowe wczasy ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Darek Kuras » Środa, 3 Luty 2010, 09:15

Jeżeli chodzi o mnie to sprawa dotyczy MŚ w F2A, B, C, D Gyula - Węgry, ale to jest chyba jeżeli chodzi o pismo z AP nie istotne - podejrzewam że wszyscy nie zależnie na jakie zawody jadą dostali prikaz wpłaty 2k (chyba ze się mylę)
Nie jest żadną tez tajemnicą koszt - wszystko jest podane w biuletynie
Co można tam wyczytać: koszt uczestnictwa dla seniora 250 eur (265 F2B) juniorzy free, bankiet 25 eur, hotel ok. 30eur/noc x 7 = 210 w tym śniadanie lub camping ok 4 eur/noc, wyżywienie na torach. Razem senior ok. 485 (500) eur , czyli w przybliżeniu 2000zł, junior 235 eur (ok. 940zł), a musi płacić również 2000zł(?).
Co do dresu to płaci się za niego (chyba) oddzielnie oddzielnie, dojazd we własnym zakresie.

Dodatkowe pytanie do wiedzących: jaka jest kwota dofinansowania na udział w MŚ z Ministerstwa?
Czy możemy zobaczyć kalkulacje kosztów?

pozdrawiam
Ostatnio edytowano Środa, 3 Luty 2010, 11:25 przez Darek Kuras, łącznie edytowano 1 raz
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Pawel Praus » Środa, 3 Luty 2010, 09:51

Darku, pisma które otrzymali reprezentanci zostały przygotowane jeszcze przed opublikowaniem przez organizatora MŚ biuletynu, stąd kwota, która się tam znalazła była szacunkowa (określona na podstawie kosztów udziału w poprzednich imprezach tego typu). W chwili obecnej trwają negocjacje z MS w sprawie wysokości dofinansowania.
O ich wyniku wszyscy zainteresowani zostaną przeze mnie osobiście poinformowani.
Ponadto uważam iż nie jest to temat wart poruszania w tym miejscu....Przecież masz mój numer telefonu :D
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 3 Luty 2010, 10:15

Co to za reprezentacja ? W której trzeba sobie kupić występ ? A dotacja z ministerstwa sportu to idzie na jumbo jet-a. Coś mi się wydaje że AP znów chce na modelarzach zrobić interes. Moim zdaniem jako reprezentacja nie powinniście płacić ani złotówki. To się w głowie nie mieści za zawody płać ,za licencje płać, za iprezy wpisane w kalendarz płać , za klub płać ,a jak jesteś najlepszy to też płać , wygląda na to ze mamy utrzymywać cały ten kramik na naszych barach.

Wychodzi na to że występ w reprezentcji to kara chciałeś być najlepszy to teraz płać ... Sptytajcie się lepiej co będzie jak ktoś wygra też mu karzą zapłacić za to że wygrał , to jest jawna kpina i ktoś mi jeszcze powier że warto w tym związku uczestniczyć....
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Pawel Praus » Środa, 3 Luty 2010, 11:54

Szanowny Kamilu jeśli są wyniki to i o sponsora nietrudno.
Uzyskanie dofinansowania wymaga niestety sporo czasu i zachodu (dobrze mieć kogośkto za tym pochodzi), ale przecież przymusu nie ma...realia są jakie są, modelarstwo lotnicze niestety nie jest i nie będzie sportem olimpijskim - w związku z czym nie ma możliwości finansowania kadry w 100% przez nasz kraj...
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Darek Kuras » Środa, 3 Luty 2010, 11:55

Paweł, z MS nie ma już chyba co negocjować bo zgodnie z ofertą AP nr 503, dostaliśmy pozytywną opinie przyznania dofinansowania na kadrę narodowa (rozumiem cały sport lotniczy )w kwocie 1 800 000 PLN - patrz złącznik cz.6. Negocjacje trwają chyba tylko już na poziomie Zarządu AP, ale tez to powinno być proste bo skoro była oferta to w niej zapewne jako jeden z punktów widnieje pula na modelarzy.
Skoro oferowaliśmy i przeszło, to mamy to co chcieliśmy.
Czy wiadomo ile chcieliśmy ( modelarze) ?

Chodzi tu o pieniądze, wiadomo sprawa drażliwa, więc powinna być krystaliczna.

Z grubsza licząc w kadrze modelarskiej jest około 80 osób (nie liczę rezerwy).
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez chomiq » Środa, 3 Luty 2010, 12:14

Kamil, nie wiedziałem że masz ambicje wyjazdu na MŚ w tej klasie? Koledzy sobie dyskutują, jest pytanie ze strony modelarzy, jest odpowiedź KM, więc po co się wtrącasz? Twoje komentarze są beznadziejne i destrukcyjne, zauważ, że po twoich nic nie wnoszących wypowiedziach kończy się każdy wątek na tym forum. I to są moje ostatnie słowa do ciebie na forum.

Do pozostałych: podglądając profil innego użytkownika mamy opcję niefortunnie nazwaną "dodaj do wrogów", dzięki niej po zalogowaniu nie wyświetlają się nam komentarze wybranego użytkownika. Kadrze życzę wytrwałości w przygotowaniach i wielu sukcesów.

Pozdrawiam
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 3 Luty 2010, 12:33

Kolego zdejmij okulary i popatrz na liczby jak dalej tak będzie to zapłacisz za to że masz model i aparaturę a że pewnie latasz szybowcem to zapłacisz jako reprezentant za szybowiec transport i powietrze którym oddychsz i w którym latasz . Za kilka lat przy tej tendencji będą ogłaszali nabór do reprezentacji na podstawie zaoferowanej wpłaty jak na licytacji . Kto da więcej jedzie ....
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Piotr Gałkowski » Czwartek, 25 Luty 2010, 15:14

Dokładnie Chomiq to samo zauważyłem. Po każdym poście kamyczka F3F zaczyna się robić niepotrzebny bałagan i zamieszanie. Dla mnie niektóre posty są WIELKIM NONSENSEM. A tak jeszcze do tego modelarstwo nie jest typem sportu piłka nożna czy F1 gdzie można zarobić kokosy. Modelarstwo to jest pasja i zabawa do pewnego stopnia. Każdy na początku musi zainwestować pieniądze żeby rozwinąć swoje umiejętności i poza tym to jest wielka frajda.

Nie bronię Kamyczkowi pisać na tym forum swojego zdania, tylko proszę o jedną rzecz, proszę pomyśleć co się piszę za każdym razem, tworzy się niepotrzebne zamieszanie które można uniknąć.
Pozdrawiam Piotr Gałkowski

GG: 9036816
Piotr Gałkowski
 
Posty: 29
Dołączenie: Poniedziałek, 18 Czerwiec 2007, 21:08
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 25 Luty 2010, 17:52

Najgorsze jest to że niektórzy nie przyjmują do wiadomości że to co nazywają nonsensem bywa realnym zjawiskiem i pokrywa sie w praktyce z tym co się dzieje. Zanim kolega oceni moje posty prosze nam udowodnić że to co napisalem mija się z prawdą. A może kolega też dostaje profity za pisanie jak w Ap jest idealnie ?
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez Piotr Gałkowski » Czwartek, 25 Luty 2010, 20:41

Kamyczek F3F napisał:Co to za reprezentacja ? W której trzeba sobie kupić występ ? A dotacja z ministerstwa sportu to idzie na jumbo jet-a. Coś mi się wydaje że AP znów chce na modelarzach zrobić interes. Moim zdaniem jako reprezentacja nie powinniście płacić ani złotówki. To się w głowie nie mieści za zawody płać ,za licencje płać, za iprezy wpisane w kalendarz płać , za klub płać ,a jak jesteś najlepszy to też płać , wygląda na to ze mamy utrzymywać cały ten kramik na naszych barach.

Wychodzi na to że występ w reprezentcji to kara chciałeś być najlepszy to teraz płać ... Sptytajcie się lepiej co będzie jak ktoś wygra też mu karzą zapłacić za to że wygrał , to jest jawna kpina i ktoś mi jeszcze powier że warto w tym związku uczestniczyć....


Dz.U.05.155.1298 - sport kwalifikowany
Rozdział 3
Art. 34. 1. Zawodnicy, którzy nie otrzymują wynagrodzenia w związku z uprawianiem sportu kwalifikowanego, mogą otrzymywać stypendium sportowe, wypłacane przez klub sportowy na podstawie umowy określającej co najmniej obowiązki zawodnika i klubu sportowego oraz wysokość stypendium.
2. Członek kadry narodowej może otrzymywać stypendium sportowe niezależnie od otrzymywanego wynagrodzenia z tytułu uprawiania sportu kwalifikowanego albo stypendium sportowego, jeżeli uzyska kwalifikacje do igrzysk olimpijskich lub zajmie miejsce medalowe we współzawodnictwie międzynarodowym, i zobowiąże się w formie pisemnej do realizacji programu przygotowań olimpijskich albo programu przygotowań do mistrzostw świata lub Europy, opracowanego przez właściwy polski związek sportowy, oraz do udziału w tych zawodach.

Nie wiem jakim problemem są licencje. Ja ją załatwiłem w 4 dni a 40 złotych to jakiś wielki wydatek nie jest.


Kamyczek F3F napisał:Kolego zdejmij okulary i popatrz na liczby jak dalej tak będzie to zapłacisz za to że masz model i aparaturę a że pewnie latasz szybowcem to zapłacisz jako reprezentant za szybowiec transport i powietrze którym oddychsz i w którym latasz .


Proszę czytać powyżej sport kwalifikowany

Proszę się postarać na międzynarodowych zawodach F3F, koszty zwrócą się w ciągu kilku miesięcy.


Kamyczek F3F napisał:Za kilka lat przy tej tendencji będą ogłaszali nabór do reprezentacji na podstawie zaoferowanej wpłaty jak na licytacji . Kto da więcej jedzie ....


Bez komentarza.


Według mnie posiadanie licencji to potwierdzenie ważnych badań lekarskich.

Rozdział 3
Art.29
4. Minister właściwy do spraw kultury fizycznej i sportu w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia, kwalifikacje lekarzy uprawnionych do wydawania zaświadczeń lekarskich, a także rodzaj niezbędnych badań lekarskich dla osób ubiegających się o przyznanie licencji zawodnika lub trenera, uwzględniając specyfikę poszczególnych dyscyplin sportu.
Pozdrawiam Piotr Gałkowski

GG: 9036816
Piotr Gałkowski
 
Posty: 29
Dołączenie: Poniedziałek, 18 Czerwiec 2007, 21:08
Miejscowość: Warszawa

Re: Reprezentacja na ME / MŚ

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 25 Luty 2010, 22:02

Panie Piotrze, te wszystkie ustawy czy uchwały chyba nie dotyczą modelarzy bo przez ostatnie dziesięć lat byłem w kadrze i reprezentacji i jakoś nie widziałem stypendium które miał bym dostawać. Proszę to wyjaśnić albo nic na ten temat nie pisać bo czytając takie motywacje to może modelarzy coś trafić. Albo Pan sobie z nas kpi albo nie wie co pisze.

H.J. Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Następna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron