Zasady organizacji MP

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Zasady organizacji MP

Postprzez ORLIK » Środa, 16 Grudzień 2009, 16:34

Cześć

Zupełnie nie rozumiem intencji uchwały która dopuszcza organizację MP tylko dla kategorii w których organizowany jest PP.
Jestem przeciwny! Chyba, że będą dotacje do organizacji zawodów PP.
Za przykład niech posłuży kat. F3F . W roku 2009 nie był rozgrywany PP w tej klasie, a na MP wystartowało 24 zawodników i ze względu na organizacje MP F3F AP dodatkowo zarobił na licencjach. Dla przykładu w F3B był organizowany PP ,a w MP wystartowało 10-ciu zawodników .
Tak więc wymuszanie na zawodnikach organizacji zawodów pucharowych wcale nie musi przekładać się na ilość startujących, może być wręcz przeciwnie. Część zawodników chętnie wystartuje w MP, a nie koniecznie będzie jeździło po zawodach PP.
A jeśli nie będzie chętnych na płacenie AP i organizowanie zawodów PP to kto będzie stratny jak z tego powodu nie będzie można zorganizować MP?
Innym problemem jest to aby w MP brała udział wieksza liczba zawodników niż miejsc na podium. Ale tego nie osiagniemy przez zwiększenie ilości organizowanych imprez, słuszna jest decyzja określająca minimalną ilość zawodników startujących w MP aby były one uznane. Jednak według mnie powinno to być 10 zawodników, a nie 6.
To jest tylko mój punkt widzenia i taka moja dygresja spisana na gorąco.

Pozdrawiam

T. Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 16 Grudzień 2009, 22:26

Witam,

Także jestem przeciwny. Nawet bardzo przeciwny.
Zaznaczam to na początku, jak Tomek Kosecki, i proponuję, żeby każdy kto będzie sie tu wypowiadał poprzedził wywody jasnym wyrażeniem "za czy przeciw".

Tu jest tekst kontrowersyjnego zapisu. Punkt 7.

Krótki wywód, czyli finansowy aspekt sprawy.
Na całym świecie obowiązuje niepisana zasada, bezdyskusyjny i niekwestionowalny aksjomat - "płacę, to wymagam", inaczej "żądam, bo finansuję".


Puchary Polski są właściwie w 100% finansowane z prywatnych środków zawodników, sympatyków, organizatorów i ich lokalnych sponsorów - darczyńców. Komisja Modelarska i Aeroklub Polski nie mają z finansowaniem PP nic wspólnego.

A więc powstaje pytanie - na jakiej podstawie Komisja Modelarska może żądać organizowania Pucharów Polski nie przeznaczając na nie ani grosza? A tym bardziej, jak może uzależniać rozegranie Mistrzostw Polski od wcześniejszego rozegrania Pucharów Polski.
Moim zdaniem to niedorzeczność.


Moim zdaniem, nawet gdyby KM znalazła sponsora strategicznego na rozegranie rocznego cyklu wszystkich imprez od PP po MP, gdyby na każdą imprezę Pucharową szło z centrali 3-4tysiące złotych, to nawet wtedy Komisja Modelarska nie miałaby prawa stawiać podobnego warunku.
Po prostu w niektórych kategoriach jest więcej organizatorów w innych mniej, jedne konkurencje są prostsze, inne wyjątkowo trudne w organizacji - nie wolno zmuszać ludzi do organizacji czegoś na siłę.
Tym bardziej nie wolno żądania formułować w postaci szantażu - NIE MA PUCHARÓW, TO NIE MA MISTRZOSTW POLSKI.

Pogubiłem się w tym, o co Komisji chodzi.
O próbę aktywizowania środowiska organizatorów? Ale jak? Za pomocą szantażowania zawodników?

Bardzo proszę... Może ktoś z Komisji zechciałby wyjaśnić o co w tym zapisie chodzi?
Co chcecie osiągnąć?
Chcecie pogrzebać kilka konkurencji?


Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 383
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Pawel Praus » Czwartek, 17 Grudzień 2009, 10:51

Byłem jestem i będę przeciwko takiemu postawieniu sprawy.
Założeniem jest popularyzacja modelarstwa, ale zgadzam się z przedmówcami że to nie tak powinno wyglądać, bo co ja biedny zawodnik poradzę na to że nie ma chętnych do organizowania zawodów do PP. Sam mam je sobie zorganizować aby ratować kategorię przed likwidacją???
Jak zorganizuję zawody to nie będę miał czasu na przygotowanie się do udziału w nich - więc w efekcie i tak i tak jestem w plecy...Nie wspominam już o przygotowywanych przeze mnie juniorach - których na każdą imprezę szykuję co najmniej pięciu.
Zapis pkt 7 na szczęście jest dość łagodny:
"7. Mistrzostwa Polski będą ogłaszane tylko w kategoriach w których zgłoszono zawody do Pucharu Polski (3 do 5) lub zawody ogólnopolskie."
Bo wynika z niego że wystarczy organizacja jednej imprezy ogólnopolskiej aby ogłosić MP. - jest to moja interpretacja...
Pawel Praus
 
Posty: 68
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Maciej Czajka » Czwartek, 17 Grudzień 2009, 14:12

Zdecydowanie przeciw! Uzasadnienie, żeby się nie powtarzać, jak u Tomka.
Pozdrawiam, Maciej
Rocznik 46 ale nie czuję się weteranem. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wieczną młodość, ra-
dość i satysfakcję. Pozdrawiam, Maciej Czajka
Maciej Czajka
 
Posty: 17
Dołączenie: Wtorek, 17 Lipiec 2007, 20:13
Miejscowość: MTS Kwidzyn

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Wojciech Lesiuk » Czwartek, 17 Grudzień 2009, 23:02

Jestem przeciw temu zapisowi. :evil:
Co więcej, kilka tygodni temu, razem z Pawłem Prausem - członkiem KM, używaliśmy wszelkich możliwych środków w dyskusji aby zapobiec powstaniu tego punktu w zasadach!
Na obszerne listy do członków KM i Trenera, zmitrężyłem znaczną ilość swojego wolnego czasu i energii...
Niestety nic z tego nie wynikło.
Wątek finansowy jest o wiele szerszy - tu nie chodzi o kasę na PP, której i tak nie ma z AP ale o kasę na MP z Ministerstwa Sportu, bo w przypadku nie rozgrywania MP niektórych kategorii, więcej kasy pozostaje do rozdziału na te bardziej liczne kategorie - te bardziej medalowotwórcze.
Tracimy w ten sposób kolejną grupę licencjonowanych zawodników, bo i po co mają kupować licencje jak nie ma MP? - przecież można polatać na własną odpowiedzialność - cywilną albo w innym pięknym kraju?
Dodatkowo, zablokowana zostaje możliwość powoływania zawodników do kadry narodowej w kategoriach dla których nie są rozgrywane MP - bo takie są zasady rankingowe.
To totalnie nie przemyślany zapis, zły, szkodliwy i beznadziejny...
Nawet nie ma siły się rozpisywać na ten temat...

Jako bonus dodam jeszcze informację, że nasz sprzeciw na mliku, dla KM, nie ma żadnego znaczenia - trzeba napisać oficjalny wniosek i złożyć go do Sekretarza KM - ewentulanie można złożyć pismo do Dyrektora Sportowego Aeroklubu Polskiego - Polskiego Związku Sportowego (o ile jeszcze takowe stowarzyszenie i stanowisko istnieje...)
Tutaj liczę na kolegę Pawła Prausa, że na najbliższym posiedzeniu KM, przedłoży stosowny protest i wniosek zmieniajacy ten niekorzystny zapis.

Z poważaniem - W.Lesiuk
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 142
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Michal Skarwecki » Piątek, 18 Grudzień 2009, 17:04

Także chciałbym dorzucić moje skromne NIE, dla tego zapisu.
Michal Skarwecki
 
Posty: 18
Dołączenie: Niedziela, 6 Maj 2007, 08:28
Miejscowość: Skoczów

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez kubit » Piątek, 18 Grudzień 2009, 18:32

Panowie

Aktualnie obowiazuje zapis, że Mistrzostwa Polski mozna organizować w klasach, w których organizowane są zawody o Puchar Polski lub zawody ogólnopolskie. Przestancie się więc nakręcać , bo nie ma ku temu powodu.
Jest całkiem inną sprawą, że moim zdaniem, w każdej klasie, która ma ambicję zaistnieć nie tylko w kraju zawodnicy powinni startować kilka razy w roku a nie tylko w Mistrzostwach Polski. Najlepiej aby to były Puchary Polski a jeśli z bliżej mi niewiadomych przyczyn nie,
to kilka zawodów oghólnopolskich lub zawodów międzynarodowych. Tego wymagają zasady sportowej rywalizacji.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 228
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 18 Grudzień 2009, 21:58

Witam,
kubit napisał:Przestańcie się więc nakręcać , bo nie ma ku temu powodu. Jest całkiem inną sprawą...
Staszku, być może "nakręcamy" się, bo nie znamy intencji KM ani jasnej interpretacji tego przepisu.
Zamiast poruszać już następną sprawę, nijak związaną z tematem wątku, może zechciałbyś rozwiać nasz niepokój interpretując oficjalnie w imieniu Komisji Modelarskiej ten przepis i przybliżyć nam intencje, którymi sie kierowaliście tworząc go.
Skończysz, być może niepotrzebną, dyskusję.
Paweł Praus podał wyżej interpretację zaznaczając, że jest to jego prywatne zdanie.

Wojciech Lesiuk napisał:dodam jeszcze informację, że nasz sprzeciw na mliku, dla KM, nie ma żadnego znaczenia - trzeba napisać oficjalny wniosek i złożyć go do Sekretarza KM - ewentulanie można złożyć pismo do Dyrektora Sportowego Aeroklubu Polskiego
Wojtku, skąd ta mała wiara w sens publicznej debaty i moc sprawczą opinii publicznej? Czyżbyś na podstawie własnego doświadczenia z pracy w Komisji Modelarskiej i samorządach terytorialnych nabrał przekonania, że statystycznie przeciętny urzędnik ma opinie publiczną w... "głębokim poważaniu"?
W czyim imieniu zamierzasz pisać do Dyrektora Sportowego? Czy znaleźliście już z Pawłem podstawę uchylenia tego przepisu? Wykazaliście jego niezgodność z jakimś przepisem nadrzędnym?
Zamiast tracić czas na "zakulisowe dyskusje" było od razu nagłośnić sprawę na mliku i wywołać publiczną debatę - Komisja Modelarska nie traciłaby czasu na uchwalanie kontrowersyjnego zapisu, jeśliby okazało się, że większość modelarzy jest przeciw podobnym "praktykom aktywizacyjno-popularyzacyjnym".
Tak to już bywa, że ktoś przywiązany do zakulisowych działań, raz sobie coś ugra po cichu z urzędnikiem, innym razem urzędnik pokaże mu... figę z makiem, popisując się odpornością na logikę argumentów.
Nie tak dawno, pamiętam, przestrzegałem cię przed urzędniczym paternalizmem. Z odrobiną przesady można przyjąć, że teraz sam stałeś się jego ofiarą.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 383
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Wojciech Lesiuk » Sobota, 19 Grudzień 2009, 01:25

Tomku,
nie wątpię w sens publicznej debaty... bo zawsze uważałem ją za twórczą ale niespełna dwa tygodnie temu, na oficjalnym spotkaniu KM z Przewodniczącymi sekcji modelarskich AP które miało miejsce w Warszawie, od naczelnego wodza Komisji Modelarskiej dowiedziałem się, że na mlik-u, to sobie mogę wnioskować i pisać na "berdyczów" a dla KM ważny jest wniosek który wpłynie w wersji papierowej do AP lub Sekretarza KM.
Tomku,
nie używaj retoryki negatywowej w dyskusji, bo używasz najgorszego, dziennikarskiego sposobu prowadzenia dialogu!!! Nie zadawaj twierdzących, negatywnych pytań, bo wpisujesz się w styl, który jak dla mnie jest totalnie nie do przyjęcia!!!
Na marginesie:
- do Dyrektora Sportowego AP, może napisać każdy z Nas,
- nikogo nie mam "w poważaniu" jako modelarz, urzędnik i człowiek,
- nie znalazłem żadnych podstaw prawnych uchylenia tego przepisu - ale czy w życiu wszystko musi być uregulowane przepisami a w szczególności tam, gdzie jest to dobra wola dobrych ludzi?
- co do działalności zaklulisowej, to wybacz, ale zdałem się na mądrość grupy ludzi, która miała być reprezentatywna, a nie reprezentacyjna,
Tomku,
mam ostatnią prośbę,milk to forum dyskusyjne a nie mównica do pouczania innych jak mają postępować,
spróbuj cokolwiek załatwić dla świata modelarskiego, to zacznę z Tobą dyskutować.
To tyle i aż tyle jak na 16 godzinny dzień pracy.
Z wyrazami szacunku - W.Lesiuk
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 142
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 19 Grudzień 2009, 20:58

Witam,

Wojtku,
Mało w twojej ostatniej wiadomości treści związenej z tematem, za to sporo zarzutów pod moim adresem. Spróbuję Ci odpowiedzieć tak, żeby temat wątku nie ucierpiał.
W swoim pierwszym post'cie piszesz tak...
Wojciech Lesiuk napisał:Wątek finansowy jest o wiele szerszy - tu nie chodzi o kasę na PP, której i tak nie ma z AP ale o kasę na MP z Ministerstwa Sportu, bo w przypadku nie rozgrywania MP niektórych kategorii, więcej kasy pozostaje do rozdziału na te bardziej liczne kategorie - te bardziej medalowotwórcze.
To bardzo poważny zarzut pod adresem Komisji Modelarskiej. Wynikałoby z tego zdania, że Komisja chce finansować wybrane kategorie, kosztem sterowanego upadku innych. I że dla Komisji Modelarskiej ważniejsze jest zdobycie kilku krążków medalowych więcej, niż swobodna aktywność pod znakiem Aeroklubu Polskiego każdej możliwej kategorii modelarstwa lotniczego.
Zakładam że masz jakieś mocne argumenty na poparcie tej "negatywnej tezy", inaczej byłaby to tylko insynuacja.
A więc prośba do Ciebie...
Czy mógłbyś przedstawić jakieś przekonujące informacje na temat negatywnych intencji Komisji Modelarskiej?

I podtrzymuję pytania do Kolegów z Komisji Modelarskiej...
1. Interpretacja zapisu 7 - Ile minimalnie tych pucharów lub imprez ogólnopolskich jest warunkiem wpisania Mistrzostw Polski do kalendarza sportowego AP?
2. Intencje, cel wprowadzenia tej zmiany? Inaczej... Jakie korzyści, w/g Was, odniesie społeczność modelarska dzięki temu zapisowi?
Argument Staszka - Trenera Kadry Narodowej - o tym, że każdy zawodnik powinien marzyć o kadrze, reprezentacji i medalu, i dlatego Komisja Modelarska chce nas zmusić do startowania w jak najwiekszej liczbie imprez... jest nieprzekonywujący. Zdecydowana większość z nas buduje i puszcza modele dla przyjemności, a nie po to by brać udział w rywalizacyjnym wyścigu szczurów rodem ze sportu zawodowego. Zawodnicza rywalizacja to tylko dodatkowy smaczek pasji/działalności modelarskiej.

Gdyby ktoś miał wątpliwości, co do zasadności moich pytań o interpretację i cel zapisu, to od razu wyjaśniam...
Dobrym zwyczajem każdego rzetelnego ustawodawcy podczas wprowadzania nowego prawa jest:
1. Opis sytuacji prawnej przed wprowadzeniem nowych zapisów ze wskazaniem, co było złe/nie działało.
2. Przedstawienie intencji ustawodawcy - opis celów, zakres zmian i korzyści jakie nowa ustawa ma przynieść.
3. Interpretacja nowych zapisów.

I to by było tyle w temacie.

Teraz możliwie krótko nie na temat. Kto nie chce niech nie czyta, bo poniższy tekst jest bez wartości dla istoty wątku.
Wojtku, piszesz tak...
Wojciech Lesiuk napisał:nie wątpię w sens publicznej debaty... ...ale niespełna dwa tygodnie temu, na oficjalnym spotkaniu KM z Przewodniczącymi sekcji modelarskich AP które miało miejsce w Warszawie, od naczelnego wodza Komisji Modelarskiej dowiedziałem się, że na mlik-u, to sobie mogę wnioskować i pisać na "berdyczów" a dla KM ważny jest wniosek który wpłynie w wersji papierowej do AP lub Sekretarza KM.
Wojciech Lesiuk napisał:nie używaj retoryki negatywowej w dyskusji, bo używasz najgorszego, dziennikarskiego sposobu prowadzenia dialogu!!!
Zdanie z pierwszego cytatu jest wieloznaczne. Pozostawia niedomówienie. Można je zinterpretować negatywnie i pozytywnie:
1. Retoryka pozytywna: Jerzy Boniecki, przewodniczący Komisji modelarskiej, zaznaczył po prostu, że aby wniosek procedować, Komisja wymaga trybu oficjalnego zgłoszenia. Jest to naturalne. Publiczna dyskusja na MLiK to jedno, oficjalny tryb zgłoszenia, co innego.
2. Retoryka negatywna:Przewodniczący Komisji Modelarskiej nie liczy się opinią modelarzy wyrażoną na forum publicznym i próbuje utrudniać możliwość składania przedyskutowanych publicznie wniosków do KM.
Jak czytający ma interpretować twoje zdanie? W/g retoryki pozytywnej, czy negatywnej? Czemu pozostawiłeś niedomówienie? Wreszcie... Czy wolno posługiwać się insynuacją? - to pytania retoryczne.
Poniżej definicja insynuacji w/g http://www.sjp.pl/insynuacja
insynuacja (AMNn)(zwykle w liczbie mnogiej) przypisanie komuś czynów, intencji itp. niezgodnych z obowiązującym prawem lub normami, wyrażone zwykle w postaci niedomówienia lub nieudowodnionych zarzutów


Wojciech Lesiuk napisał:spróbuj cokolwiek załatwić dla świata modelarskiego, to zacznę z Tobą dyskutować
Tu sie różnimy. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem "załatwiania". To egoistyczny i krótkowzroczny styl działania. "Załatwianie" to zgoda na trwanie chorego systemu. Twój styl, twoja sprawa. Zapytam tylko...
Nikt, kto czegoś nie "załatwił", nie jest godzien rozmowy z tobą? - pytanie retoryczne. Jakoś przeboleje ten brak.

A tymczasem, prócz zerwania z urzędniczym paternalizmem, moja kolejna rada dla Ciebie...
Wojciech Lesiuk napisał:To tyle i aż tyle jak na 16 godzinny dzień pracy
Zdecydowanie rekomenduję mniej pracy, więcej snu, więcej relaksu i luzu. A wtedy pozytywnie spojrzysz na świat i ludzi.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 383
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez kubit » Niedziela, 20 Grudzień 2009, 13:57

Drodzy Koledzy

1. Właśnie przesłałem do AP kolejne kilkanaście plików zwiazanych z moją funkcję TKN-a( tym razem kolorowe "łączki")i korzystajac z chwili wolnego czasu przeczytałem ostatnie posty nieco dokładniej. I ogarnęło mnie zdumienie szczególnie, gdy poznałem nową prawdę objawioną przez Wojtka Lesiuka, który przypisał Komisji Modelarskiej działania majace na celu wyciąć niektóre klasy z MP po to, aby było więcej kasy na klasy inne. Otórz drogi Wojtku jest to kompletna nieprawda ( użyłem najdelikatniejszego okreslenia jakie udało mi się na moim twardym w tym momencie znaleźć). Jestem zdumiony, że mogłeś do takiego wniosku dojść. Powinieneś wiedzieć, że w ostatnich latach ( mówię o epoce pomagistrowej) środki na Mistrzostwa ( wszystkie) były dzielone według najprostszego algorytmu ( ilość zawodników startujaca w poprzednim roku w danych Mistrzostwach x 100) . A jak nie 100 to coś koło tego. Jeśli w danej klasie nie są organizowane MP to pozostałe klasy i tak dostaną takie same srodki jakie miały dostać a na pozostałą nadwyżkę na pewno się ktoś chętny w AP znajdzie.
2. Wracajac do zasad to jeszcze raz powtarzam, że ustalenia Komisji są takie, że Mistrzostwa mozna rozgrywać w klasach, w których jest organizowany Puchar Polski albo przynajmniej jedna impreza ogólnopolska. I to powinno zakończyć dyskusję na ten temat bo taki warunek jest na pewno do spełnienia bez żadnych problemów w każdej klasie.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 228
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 20 Grudzień 2009, 23:47

Dziękuję Ci Staszku za wyjaśnienia,
prawda zawsze leży po środku i miałem prawo dojść do tak niedorzecznych wniosków, bo właśnie po raz pierwszy po prawie czterech latach pracy w KM dowiedziałem się o mechaniźmie dzielenia i przeliczania środków na MP z ministerialnego przydziału ale jeśli czujesz się urażony, to bardzo Cię przepraszam, bo wiem ile pracy społecznej Cię to wszystko kosztuje.

Wielki szacun za te "łączki"

Czuję się usatysfakcjonowany Twoimi wyjaśnieniami, jeszcze raz dziękuję i trzymam Cię za słowo, że moja teoria to bzdura! (oczywiście delikatnie pisząc)

Co do wątku mojej wypowiedzi rozwiniętego przez Tomka, nie będę się wypowiadał.
Niech każdy czytelnik wybierze sobie odpowiednią opcję.

Z wyrazami szacunku dla Twojej naprawdę bardzo ciężkiej pracy
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 142
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 21 Grudzień 2009, 19:44

Witam,
kubit napisał:Mistrzostwa mozna rozgrywać w klasach, w których jest organizowany Puchar Polski albo przynajmniej jedna impreza ogólnopolska
Super. Mamy na gwiazdkę od Trenera Kadry Narodowej jednoznaczną interpretację. Dzięki Staszku.

Pozostaje pytanie o intencje ustawodawcy...

Jaką to korzyść ma odnieść modelarska Polska dzięki temu zapisowi?

Czy mógłby się wypowiedzieć pomysłodawca? - Najprecyzyjniej by to opisał.
Bo zakładam, że ten zapis pierwotnie powstał w głowie jednej osoby. Dopiero potem Komisja Modelarska zapłodniona ideą pomysłodawcy, postanowiła zapis wcielić w zycie.

Ciągle nie rozumiem, na czym ma polegać postępowość tego zapisu. Nie tylko ja, co widać w jednogłośnie negatywnych opiniach.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Jest taka sentencja prawnicza "clara non sunt interpretanda" - jasne nie wymaga interpretacji.
Gdyby od razu w zapisie dodać słowa "przynajmniej jedna impreza ogólnopolska", to nie byłoby problemu z wykładnią.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 383
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez Darek Kuras » Wtorek, 22 Grudzień 2009, 12:32

Jestem przeciw zapisowi "zmuszającemu" nas do organizowania dodatkowych imprez (czytaj PP). Zapis ten zrzuca na nas organizatorów (często społecznych) realizację może nawet i słusznych w swej idei przepisów, nie dając nic w zamian.

Pewną furtkę daje tu interpretacja w/w przepisu przez TKN, stąd pytanie:

Czy do "przynajmniej jednej imprezy ogólnopolskiej" zaliczają się też organizowane w naszym kraju zawody Pucharu Świata i inne "FAI Open National & International Series" ?

Pytam, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, choć wydaje się to oczywiste ( w znaczeniu "tak").

pozdrawiam
Ostatnio edytowano Środa, 23 Grudzień 2009, 09:59 przez Darek Kuras, łącznie edytowano 1 raz
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Zasady organizacji MP

Postprzez kubit » Wtorek, 22 Grudzień 2009, 20:01

Kolego Darku

W moim rozumieniu oczywiście tak. Przecież ranga Pucharu Świata jest znacznie wyższa od zawodów ogólnopolskich
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 228
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Następna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron