Uchwały AP. Składki opłaty

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Włodek Ulas » Środa, 6 Styczeń 2010, 13:39

Panowie, takie słowne przepychanki nic w temacie nie zmieną! Wysokość składki przegłosowano na walnym AP gdzie delegatami byli Nasi przedstawiciele z Aer. Reg.Więc się na to zgodzili (  o planowaniu podniesienia składki było już wiadomo przed walnym).Płatnikiem składki jest Aer.Reg więc to nie od Komisji Modelarskiej zależy ta wysokość którą my modelarze będziemy musieli (bądz nie) zapłacić ,lecz od nas samych(sekcji modelarskich) jak się dogadamy z Zarządami Aeroklubu . Tak jest też z wysokością składki Aer.Reg.Co do opłat za licencję sportową to istnieją w każdej dyscyplinie sportowej.Aby mieć prawo startu w zawodach sportowych ( sport kwalifikowany) to musimy miec WAŻNĄ licencje -tego wymaga stosowna ustawa. Kto nie startuje w zawodach nie musi takowej posiadać- nie ma takiego obowiązku.Co do wysokości opłaty za licencje to już inna sprawa.W róznych dyscyplinach sportu różne opłaty.Ale czy nie można wzorem innych ( wcale nie z    zagranicy ) ujednolicić wszystkich opłat? A choćby przykład Centralnej Komisji Modelarstwa LOK gdzie podaje się jawnie wysokość dotacji (np.w 2009r 162 tyś. na sport kwalifikowany i 200 tyś zł na sport powszechny)z których dofinansowuje się zawody ogólnopolskie, MP, kadrę, ustalono odgórnie wysokość opłat startowych (junior 10 zł a senior 25zł), stawki dla sędziów.Czy w naszej działalności tak nie można? Myśle że jeśli każdy miał by wgląd w to na co są przeznaczone te pieniądze nie było by takich sytuacji jak obecna.A myśle że będąc członkami Aeroklubu i Sekcji Modelarskich mamy na to wpływ (ale nieobecni nie mają prawa głosu). Jeśli jesteśmy bierni w naszych działaniach to pozostaje się godzić z tym co inni bez nas ustalili
Pozdrawiam Włodek
Włodek Ulas
 
Posty: 11
Dołączenie: Niedziela, 18 Maj 2008, 17:08

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 6 Styczeń 2010, 17:03

przeglosować na walnym to moga nawet 1000 zł od osoby , tyle że nie zmienia to faktu , że opłat tych nikt normalny nie uiści . Zatem nie ma młodzieży nie ma dotacji i trzeba płacić za dzierżawę gruntów. Jeśli AP wykorzysta swoją pozycje monopolisty w wydawaniu licencji i podniesie jej cenę My napiszemy odpowiednie pismo do urzędu antymonopolowego. A poniweaż czterokrotnego wzrostu kosztów nie da się wytlumaczyć inflacja na Ap zostanie zapewne nalozona stosowna kara. I z planowanego zysku zrobi się np. 100tys kary ... Jeśli ktoś dojdzie do wniosku że modelarzy nie będących czlonkami Ap przy zakupie licencji ktoś zechce obciążyć dodatkowymi kosztami napiszemy protest do FAI z pominięciem AP. Wbrew pozorom nie jest to wielki problem zachęcqam kolegów do napisania stosownej notatki na stronie FAI
http://www.fai.org/EmailFAI zobaczymy jak AP wytłumaczy wykorzystywanie wizerunku FAI i licencji do zmuszania modelarzy do członkostwa w AP i wnoszenia za to członkostwo dodatkowych opłat. Osobiscie napisałem juz stosowna informację i proszę kolegów o to samo.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 6 Styczeń 2010, 22:54

Witam,
Włodek Ulas napisał:takie słowne przepychanki nic w temacie nie zmieną! Wysokość składki przegłosowano na walnym AP gdzie delegatami byli Nasi przedstawiciele z Aer. Reg.
Pojedyńczy Delegaci na Zjazd Krajowy AP niczego nie zmienią, jeśli nie będą wyposażeni w plan działania i spójną koncepcję potrzeb Sekcji Modelarskiej.

Ta dyskusja - wolę taką nazwę niż przepychanki słowne - pozwala nam uświadomić sobie, czy interesy modelarzy wewnąrz AP są dobrze reprezentowane.
Wiekszość z nas jest zdania, że nie.
Co zrobić, żeby to zmienić i kto powinien to zrobić? Kto "pociąga za sznurki", kto ma wszystkie narzędzia potrzebne do zmiany?
Moim zdaniem Komisja Modelarska.
Tylko, czy KM zechce działać na miarę i skalę wielkości środowiska, które reprezentuje?
To wszystko.

Przykład - dyskutowany tu temat.
Te składki na źle zarządzany Aeroklub uchwalono na Zjeździe minimalną przewagą kilku głosów. Na około 100 głosujących był niemal remis.
Gdyby na Zjeździe było 5 delegatów więcej głosujących przeciw - z sekcji modelarskiej na przykład - projekt by upadł. Nie tylko modelarze czują, że nie wolno dofinansowywać ruiny, która nie jest restrukturyzowana.

2'a miesiące przed Zjazdem Komisja mogła użyć swojego autorytetu i poprosić nas o wysłanie kandydatów odwołując się do naszego poczucia odpowiedzialności za AP.
Zamiast Zjazdem koledzy z Komisji zajmowali się komplikowaniem Rankingu, stawianiem nowych warunków rozgrywania Mistrzostw Polski i szukaniem lotnisk dla klas F1.
Takie rzeczy może sobie robić Komisja Szybowcowa albo Samolotowa. Cały Aeroklub ma tylu członków, ilu Sekcja Modelarska ma samych zawodników z licencją - tu są dane o liczbie członków AP. Zawodników-modelarzy z licencją jest ponad 7000, a AP ma 7600 członków.


Twierdzenie, że Komisja Modelarska nie ma wpływu na składki jest tylko pozornie prawdziwe.
Sam Stanisław Kubit - Trener Kadry Narodowej przyznaje, że Sekcja Modelarska ma odmienna specyfikę niż pozostałe Sekcje AP. Więc inne zadanie stoją przed KM.
Póki koledzy z KM nie przemyślą wagi swojej roli i zadań, póty będziemy toczyć w kółko dyskusje o opłatach, licencjach, badaniach, ubezpieczeniach, rankingach, czyli wałkować sprawy podstawowe.
Sprawy, które na świecie dawno już rozwiązano w taki sposób, aby do modelarstwa w ramach organizacji przyciągnąć możliwie dużą liczbę pasjonatów.


Pozdrawiam,
Tomek

PS
Do kolegi Kamyczka F3F/Kamila Chipczyńskiego
Kolega przeczyta ustawę o sporcie i w ogóle zorientuje się o czym pisze.
Ustawa o sporcie zabrania pobierania większej opłaty za licencje niż koszty jej wydania i nakłada na Związki Sportowe obowiązek wydawania licencji zawodnikom niezrzeszonym.
Więc gdybybanie kolegi i skargi do FAI nie mają sensu - nikt kto jest niezrzeszony w AP nie musi ponosić "kary" za nieudolność Zarządów i niemoc środowiska.
Kolega w końcu podpisze posty.
Nazwisko pod postem dobrze wpływa na odpowiedzialność za słowo.

Edycja wątku: zaproponowany przez kolegę Kamyczka temat "nowej organizacji modelarskiej" został przeniesiony do Hyde Park'u - viewtopic.php?f=5&t=939 - ponieważ nie jest związany z pierwotnym tematem tego wątku.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Sobota, 9 Styczeń 2010, 16:29

Sprytne rozwiazanie Tomku ,może lepiej dyskusję przenieść do kosza tam jej nikt nie przeczyta. Co do dzialania szanownej Komisji Modelarskiej to należy się mocno zastanowić czy zasiadający w niej delegaci spełniają nasze oczekiwania i reprezentują nasze stanowisko moim zdaniem nie spełniają swoich obowiązków i należy ich zmienić.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez kubit » Niedziela, 10 Styczeń 2010, 20:23

Jedno co należałoby zmienić to zablokować MLiKa dla autorów postów, którzy nie mają odwagi cywilnej podpisać się imieniem i nazwiskiem. Ja z takimi osoboami nie będę dyskutował ani nic im wyjaśniał, choćby nie wiadomo jakie bzdury pisali.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 10 Styczeń 2010, 23:28

kubit napisał:Jedno co należałoby zmienić to zablokować MLiKa dla autorów postów
Konta o egzotycznych nickach i takich samych e-adresach nie są aktywowane. Musi być imię/nazwisko w nicku lub ostatecznie w e-adresie(aktywacja warunkowa). W przypadku kolegi Kamyczka miał miejsce wyjątek, bo:
1. miał w niku F3F,
2. dość szybko udało się znaleźć osoby, które potwierdziły jego tożsamość - wspólnych znajomych.
Pod względem rezygnacji z anonimowości jesteśmy naprawdę bardzo rzadko spotykanym w internecie forum. To dlatego czasem jeszcze ktoś rejestruje się anonimowo, mimo zaleceń i próśb w regulaminie - viewtopic.php?f=11&t=34

Tyle tytułem obrony administracji i Kamyczka.

Mam nadzieję, że kolega Kamyczek w końcu zrezygnuje z anonimowości, i będziesz mógł się odnieść przynajmniej do części poruszanych przez niego spraw, Staszku.
Fragment, w którym pisał o znikomych opłatach i braku badań w Czechach jest inspirujący w/g mnie. Gdybym mógł, żywcem skopiowałbym to do nas.
Komisja Modelarska może.

Czy zechce się tym zająć?
Moglibyście zrezygnować z kilku mniej ważnych obowiązków, na rzecz tych najpilniejszych i zasadniczych, bo... Zdaje sie, że w tym roku aerokluby regionalne, więc i AP, stracą 10'ki/100'ki członków z powodu opłat.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 10 Styczeń 2010, 23:44

Nie jestem tu anonimowy i większość osób mnie zna, nie mam też na celu obrażania pana. Zadałem proste logiczne pytania ,na które nie mogę otrzymać wyczerpującej odpowiedzi. Ponieważ jest pan naszym reprezentantem w AP i członkiem Komisji Modelarskiej wydaje mi się że jest pan kompetentną osoba by zaspokoić moją ciekawość ?. uchylając sie od odpowiedzi utwierdza mnie pan w przekonaniu ,że nie ma pan pojęcia o tym co się dzieje w AP i jak rozwiązać nasze problemy z kwestią opłat za licencje i innymi problemami poruszonymi w tym i innych wątkach. Nie może być sytuacji, w której reprezentuje pan nasze interesy i uchyla się od odpowiedzi na nasze pytania. Nie da się być czyimś adwokatem i nie rozmawiać ze swoim klientem chyba że chce się go rozstrzelać...
Kamil Chipczyński
A jeśli nie pamieta mnie pan ,to spotkaliśmy sie kiedy byłem przewodniczącym sekcji modelarskiej AJG a pan wraz z panem Siatkoskim i Ochmanem wizytowaliście sekcje modelarskie w aeroklubach regionalnych żeby "poprawić" to co nie było po myśli pana Włodarczyka . Czlonek zwyczajny AJG i posiadacz licencj FAI
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez kubit » Wtorek, 12 Styczeń 2010, 12:51

Drogi Kolego Kamilu

Skoro Kolega się ujawnił to możemy trochę podyskutować. Uważam, ze w otwartym, szczerym i wypełnionym dobrymi intencjami świecie, do którego zapewne należymy obydwaj, nie należy używać pseudonimów. W dyskusji szczególnie ze mną nie ma czego się obawiać. Szanuję zdanie innych. Zgadzam się częściowo z opinią, ze nie mam pojęcia co dzieje się w AP. Wiem doskonale co dzieje się w zakresie moich trenerskich obowiązków i spraw z tym związanych. Co ja robię dla modelarstwa już na MLiKu opisywałem i nie będę się powtarzał.
Rzeczywiście sprawa składek zaskoczyła tak samo mnie jak i wielu innych. Nikt mnie w tym zakresie o zdanie nie pytał, natomiast reprezentacja modelarzy na Zjeździe AP, który o tym decydował była mniej niż skromna i to nie modelarze ani Komisja Modelarska o tym decydowali. Ja i tak nie mam możliwości, aby się takimi sprawami zajmować. Może być tak, ze ustalenie tak wysokich składek spowoduje znaczne zmniejszenie licencjonowanych zawodników. I nie da się na przyszły rok powołać kadry narodowej ( w kadrze zgodnie z wymogami Ministerstwa Sportu może być maksymalnie 20% licencjonowanych zawodników). Wówczas moja misja będzie skończona.
Obecnie pewnym wyjściem z sytuacji jest pozyskiwanie licencji poprzez stowarzyszenia modelarskie zarejestrowane w AP. Składki w stowarzyszeniu ustala stowarzyszenie i ?na razie? nie musi odprowadzać wysokich składek od każdego swojego członka do AP. Tak jest ?na razie? bo nie wiadomo co wymyślą kolejne Zjazdy AP, które już się sposobią. Nie muszę udowadniać, ze nie jest to optymalne rozwiązanie.
Mam jednak nadzieję, że w AP wygra jednak pozytywne myślenie w sprawie modelarz-składka i wszystko wróci do normy, którą wszyscy zaakceptujemy.
Pomysły Kolegi o petycjach do FAI czy organizacji ogólnopolskiego stowarzyszenia modelarskiego są tyle samo śmieszne co irracjonalne.
Rzeczywiście byliśmy kiedyś na wizytacji sekcji modelarskiej Aeroklubu Jeleniogórskiego. Nie tyle z inspiracji pana Włodarczyka, co Komisji Modelarskiej wizytowaliśmy najsłabsze Sekcje Modelarskie w Polsce z misją czy nie można im jakoś pomóc. Muszę ?by the way? Koledze powiedzieć, ze pan Włodarczyk zrobił również dużo dobrego dla polskiego modelarstwa ( piszę te słowa pamiętając, ze kiedyś nazywał mnie ?czarną owcą? i zabrał mi na jakiś czas licencję sportową za napisany przeze mnie artykuł polemiczny, który zresztą nigdzie się nie ukazał). Wydarzenia te opisałem w pracy ?Wojna magistersko-modelarska? która ukazała się w limitowanej serii 5 egzemplarzy.
Nie wiem, czy kolega dalej jest przewodniczącym Sekcji Modelarskiej AJG, ale ze smutkiem muszę stwierdzić, że jak była ona słaba w czasie naszej wizytacji tak słabą pozostała. W punktacji za wyniki sportowe za 2009 rok zdobyła 105 pkt ? prawdopodobnie za start kilku zawodników w MP F3F , natomiast w punktacji obejmującej pracę na rzecz młodzieży zdobyliście Koledzy z Jeleniej Góry w 2009 roku 0 (słownie zero) punktów.
Nie piszę o tym, żeby Koledze ?dokopać?, ale aby w jakiś sposób ustawić realia dyskusji.
Otóż najłatwiej wytyczać cele, kierować do boju i działań innych ? od siebie nie dając NIC.
A kto ma pilnować interesów modelarzy, jeśli nie sami modelarze? Ale żeby coś znaczyć, choć trochę się liczyć w tej całej zabawie, to trzeba wziąć w niej osobisty udział a nie wypisywać tylko pseudopłomienne apele, a w przypadku kolegi również brzydkie oskarżenia działalności innych na MLiKu. Wiele z tych pomówień wynika z kompletnej nieznajomości realiów. Przecież z AJG nie było nawet żadnego przedstawiciela na spotkaniu modelarskim w Warszawie, gdzie wiele spraw jest dyskutowanych ?live?. W Aeroklubie Polskim nie ma nadmiaru pracowników, sekretarek itp. Modelarstwem zajmują się dwie osoby i jest to absolutne minimum, abyśmy jako organizacja mogli działać. I to tylko przy założeniu, ze część pracy organizacyjnej przejmą ludzie z terenu. I tak się już dzieje od kilku lat. Szkoda, że w tym działaniu nie bierze udział Kolega Kamil i inni modelarze z okolic Jeleniej Góry.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 12 Styczeń 2010, 13:48

Witam,
kubit napisał:Może być tak, ze ustalenie tak wysokich składek spowoduje znaczne zmniejszenie licencjonowanych zawodników. I nie da się na przyszły rok powołać kadry narodowej ( w kadrze zgodnie z wymogami Ministerstwa Sportu może być maksymalnie 20% licencjonowanych zawodników). Wówczas moja misja będzie skończona.
Gdzie jest obowiązkowy "urzędniczy" optymizm? Wytłumaczyłbym ludziom po co te składki, na jak długo, znalazł rozwiązania na ich zmniejszenie, a nie snuł katastroficzne przepowiednie.
I tak wszyscy by to chętnie zapłacili, gdyby wiedzieli, że nie zostanie zmarnowane, że ktoś w ich imieniu kontroluje to co sie dzieje w biurze AP.
Wbrew pozorom, Staszku, większość z nas ma spore poczucie odpowiedzialności za AP.

kubit napisał:Składki w stowarzyszeniu ustala stowarzyszenie i ?na razie? nie musi odprowadzać wysokich składek od każdego swojego członka do AP.
Czy stowarzyszenia mają prawo wysyłania delegatów z czynnym prawem wyborczym na Zgromadzenie Krajowe? Jeśli nie, to istnienie i wspieranie tych stowarzyszeń, jest osłabianiem pozycji modelarzy w AP. Lepiej żeby wszyscy zapisali się do swojego a. regionalnego i tam działali. Lepiej mieć jedną silną sekcję, niż 10'ki nic nie znaczących. Gdyby sekcje modelarskie a. regionalnych normalnie działały, to nie rozmawialibyśmy o tych składkach na centralę.

A wyjściem z sytuacji wysokich składek jest rozwiązanie zaproponowane przez Zarząd Aerkoklubu Nowotarskiego - ANT ma pokryć 3/4 składki każdego członka zwyczajnego na rzecz Centrali AP.
I choćby takiego konstruktywnego myślenia i porad od was, kolegów z Komisji Modelarskiej, oczekujemy.

Nie lania wody i dyskredytowania niewygodnych rozmówców...
kubit napisał:Nie wiem, czy kolega dalej jest przewodniczącym Sekcji Modelarskiej AJG, ale ze smutkiem muszę stwierdzić, że jak była ona słaba w czasie naszej wizytacji tak słabą pozostała. W punktacji za wyniki sportowe za 2009 rok zdobyła 105 pkt ? prawdopodobnie za start kilku zawodników w MP F3F , natomiast w punktacji obejmującej pracę na rzecz młodzieży zdobyliście Koledzy z Jeleniej Góry w 2009 roku 0 (słownie zero) punktów.Nie piszę o tym, żeby Koledze ?dokopać?, ale aby w jakiś sposób ustawić realia dyskusji.
W jakim niby stopniu przytoczenie osiągów AJG "ustawia realia dyskusji"? Jaki jest związek pomiędzy osiągnięciami AJG a stawianymi przez Kamila pytaniami?
To może od razu zdecydujmy, że prawo zadawania pytań Komisji Modelarskiej i w ogóle odzywania się mają tylko:
a) mistrzowie świata,
b) zdobywcy pucharu świata,
c) rekordziści świata
Wyjdzie na to, drogi Staszku, że nie bedziesz miał z kim pogadać za bardzo. No, ale KM osiągnie stan niebiańskiego spokoju.


Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez kubit » Wtorek, 12 Styczeń 2010, 17:40

Co z tego, że Aerokluby ( w odróżnieniu od stowarzyszeń) mogą mieć swoich delegatów na Zjazdach jak wśród tych delegatów i tak nie ma modelarzy bo nie są w stanie przebić się przez wybory w swoich aeroklubach regionalnych? Bycie w stowarzyszeniach nic w tej sprawie nie zmieni a utrzyma modelarzy w ramach AP.
Jeśli ANT będzie dopłacać do swoich członków to mu za to chwała. Zrobienie z tego precedensu reguły ogólnopolskiej jest czystą fikcją i utopią.
Dyskutować, pytać, spiewać każdy może. Nie powinien jednak przy okazji obrażać ludzi, którzy coś robią, samemu nic nie działając. Dlatego przytoczyłem stan SM AJG - jest to niestety czysta prawda.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Arek Morawski » Wtorek, 12 Styczeń 2010, 18:00

Skąd ta plotka o dofinansowaniu przez ANT składki na AP??
Nie piszcie bzdur!
Wczoraj dostałem SMS-a, że składki na AP i ANT płatne do końca stycznia.

Arek
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 12 Styczeń 2010, 22:44

Witam, (po raz kolejny dziś)
Tu są dane dotyczące ilości członków w poszczególnych a. regionalnych i wpłaty jakie od nich ?ściągnęła? centrala.
7183 członków / 63 aerokluby = 114 osób / aeroklub(średnio)
114 osób(średni aeroklub) x 240zł = 27 000zł.
Jeśli średniej wielkości aeroklub nie jest w stanie wypracować oszczędności lub dodatkowego zysku wielkości 27 tysięcy złotych, to za co bierze pieniądze jego dyrektor i co robi zarząd tego aeroklubu?

kubit napisał:Jeśli ANT będzie dopłacać do swoich członków to mu za to chwała. Zrobienie z tego precedensu reguły ogólnopolskiej jest czystą fikcją i utopią.
Sprawdźmy czy to utopia...
Ustaliliśmy wyżej że średni aeroklub powinien odprowadzić za swoich członków do centrali 27 tysięcy złotych.
Wystarczyłby jeden precedens jak piszesz, a członkowie w pozostałych aeroklubach obudziliby się i zapytali swoje ?władze" za co biorą pieniądze, jeśli nie są w stanie wypracować lub zaoszczędzić takiej kwoty.
Ten precedens podziałałby bardzo stymulująco na aktywność przedstawicieli a. regionalnych.

A. Warszawski ma 715 członków, pomnożyć przez 240zł, daje to 170 tyś zł.
Do niedawna dyrektorem A. Warszawskiego był Mirosław Izydorczak. Podniósł on AW z zapaści finansowej, odblokował konta i przywrócił zdolność kredytową, przyciągnął sponsorów. Doprowadził do stanu w którym A. Warszawski nie ma żadnych wierzycieli(DŁUGÓW), jedynie dłużników, a jego budżet waha się w okolicach 4 MLN PLN.

170 tyś - zrzutka na centralę - to zaledwie 4% z 4'romilionowego budżetu A.Warszawskiego.

To ten sam Mirosław Izydorczak, który 4 lata temu tnąc koszty biura ZAP zredukował zatrudnienie z blisko 50(!!!) do 17 osób zachowując pracę biura . Zaczął wyprzedaż samochodów służbowych. Zarząd AP i pozostali pracownicy biura, tak osłupieli, że Mirek musiał wrócić do Warszawskiego. Ale centrala wychodziła już na prostą.
Niestety nowy Pan Dyrektor Piotr Niewiarowski nie miał już podobnych zdolności i priorytetów. Zatrudnienie centrali wzrosło do 25 osób. Były Trener Kadry Narodowej Pan Paweł Włodarczyk awansował na jego głównego doradcę - patrz tutaj. Po 3 latach powróciły kłopoty finansowe, których owoce dyskutujemy w tym wątku.

Gdyby w A. Warszawskim podjęto decyzję o sfinansowaniu składek na centralę, to bez problemu znalazłyby się na to środki dzięki rzetelnej działalności jednego człowieka. Jeśli taka decyzja nie zapadła, to tylko dlatego, że koledzy z Zarządu mają podobne do nas odczucia w kwestii finansowania nieudolności centrali.

Do czego zmierzam?...
Niech nikt nie opowiada bzdur, że a. regionalny nie jest w stanie wypracować środków na pokrycie dziury budżetowej ?wypracowanej" w pocie czoła przez pracowników biura i jednostek centralnych AP. Jeśli gdzieś tak jest, to Zarząd i Dyrektor tego a.regionalnego powinni zostać wymieni jak najszybciej.

Dygresja.
Samym czynszem z wynajęcia kamienic A. Wrocławskiego prawdopodobnie można by załatać całą tą dziurę ? 2 mln zł - , gdyby tylko je... wynająć.(Losów tych nieruchomosci A. Wrocławskiego dokładnie nie znam ? być może kamienice już rozebrano na cegłę, albo się rozpadły, albo je oddano w ?dobre ręce? i jeszcze dopłacono na remont ? tu spekuluję, to nie ładne, wiem, ale wolno mi.) Informacje o tej sprawie są na stronach A.Polskiego w opracowaniach finansowych itp.

I podsumowanie.
Jedynym powodem dla którego nie warto/nie wolno płacić tej składki jest zgoda na dalszą nieudolność Zarządu AP i Dyrektora ? Sekretarza Generalnego.
I sprzeciw wobec zatwierdzania przez delegatów na Zjazd Krajowy ?pomysłów gospodarczych" godnych przedszkolaka.

Od Komisji Modelarskiej oczekiwałbym zajęcia stanowiska i wskazania możliwych zachowań/wyjść z tej sytuacji.
Udawanie, że problemu nie ma, albo że nas nie dotyczy do niczego nie prowadzi, poza niepotrzebnym wychodzeniem modelarzy z sekcji modelarskich. a. regionalnych.


Pozdrawiam,
Tomek

PS
Arku, nie stresuj się. Całą odpowiedzialność za plotkę na temat ANT możesz zwalić na mnie.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 13 Styczeń 2010, 11:37

Obawiam się że się nie doczekasz odpowiedzi bo szanowna komisja nie ma w zwyczaju wyjaśniać Co do sytuacji w której aeroklub regionalny ma płacić za mnie składki do centrali jest dla mnie nie do przyjęcia . Dzis zapłacą bo nie mają wyjścia a za rok ktoś powie ze jesteśmy pasożytami i złodziejami bo korzystając z okazji wyprowadziliśmy z Aeroklubów regionalnych pieniądze. Ten mechanizm jest nie do przyjęcia i przyzwolenie z naszej strony na tego typu rozwiązanie to okradanie aeroklubów regionalnych za nasza zgoda i z naszym udziałem ! Należy doprowadzić do zniesienia tej składki lub jej zmniejszenia i nie tylko dla nas ale dla wszystkich członków AP bo jej mechanizm gwarantuje jedynie bezkarność w wydawaniu srodków w centrali AP. Następnym paradoksem jest powołanie na doradcę osoby ,która straciła stanowisko bo w oczach większości nie spełniała oczekiwań. Doradcą powinna zostać osoba kompetentna która posiada stosowna wiedzę i umiejętności , jeśli ktoś traci stanowisko bo sie nie sprawdza oznacza to że takich kwalifikacji nie posiada więc jaka jest przyczyna powołania takiego czlowieka na doradce?
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 14 Styczeń 2010, 20:11

Witam,
Dowiedziałem się, że Michał Wójcik z KM działa w sprawie nieproporcjonalności składek modelarzy na centralę.
Oto co usłyszałem bezpośrednio od niego...

Michał twierdzi, że sprawę nieproporcjonalności składki modelarzy, wobec nikłego wykorzystywania przez nas środków AP, próbował naświetlić już poprzedniemu Zarządowi i na ostatnim Zjeździe Krajowym.
Pilotuje sprawę od początku.
Był na ostatnim posiedzeniu nowego Zarządu(w tym miesiącu). Sprawa ogólnie "ulżenia modelarzom" być może wejdzie jako punkt obrad kolejnego posiedzenia.
Pomysły ulgi dla modelarzy są takie:
- zniesienie opłat za licencje - tylko dla członków AP,
- zmniejszenie modelarskiej składki na centralę - tylko po zatwierdzeniu na marcowym Zjeździe Krajowym.

Generalnie ściągalność tej składki jest żadna. Tak jak w tym, cytowanym już wcześniej, dokumencie.
A jedynymi sposobemi jej zmniejszenia lub zniesienia JEST OBECNOŚĆ DELEGATÓW MODELARZY NA ZJEŹDZIE KRAJOWYM i NASZA REPREZENTACJA WŚRÓD CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Trudno sie nie zgodzić z tym zdaniem.
Następny Zjazd Krajowy w marcu.
Wniosek jest prosty... wyślijmy tam naszych delegatów.

Czas wrócic do wątku założonego przez przewodniczącego Jerzego Bonieckiego o tutaj, - tylko datę trzeba zmienić i topic gotowy.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 14 Styczeń 2010, 22:14

- zniesienie opłat za licencje - tylko dla członków AP nie jest mozliwe bo łamie przepisy ustawy o sporcie ,którą sam cytowałeś!!! Skończcie w końcu szukać furtki na ściągnięcie tych pieniędzy od osób ,które chcą mieć tylko licencje bo skonczy się na rzeczniku praw obywatelskich i dywaniku u ministra sportu za łamanie ustawy ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron