Uchwały AP. Składki opłaty

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez ORLIK » Środa, 16 Grudzień 2009, 16:34

Cześć
Ponieważ nie wiem gdzie jest właściwe miejsce na moje refleksje związane z ostatnimi decyzjami AP dlatego zdecydowałem się napisać to tutaj.
Może jestem pesymistą ale ostatnie decyzje na pewno nie przyczynią się do rozwoju kwalifikowanego modelarstwa lotniczego w Polsce.
Zjazd AP podjął decyzję w sprawie wysokości składek. Wysokość składki jest uzależniona od ilości członków w Aeroklubie Regionalnym.
Myślę, że przy takim postawieniu sprawy Aerokluby nie będą zainteresowane zwiększaniem ilości członków zwyczajnych. Wręcz przeciwnie będą zmniejszać ilość członków, a większość będzie funkcjonowała jak wolni strzelcy.
Bo np. taki modelarz zrzeszony w Aeroklubie musi teraz zapłacić 240 zł składki do AP i ok 90 zł za licencje sportową. Natomiast klub lub stowarzyszenie wspierające AP 120 zł składki, 100 za licencję klubu za zawody do PP 100 zł i za organizacje MP 200 zł .
Podsumowując Modelarz który chce być członkiem Aeroklubu Regionalnego i brać udział w zawodach musi zapłacić minimum ok 330 zł plus ubezpieczenie.
Natomiast klub lub stowarzyszenie modelarskie 320 zł tylko dlatego, że chce zorganizować zawody umieszczone w kalendarzu AP.
Może jestem złym prorokiem, ale według mnie taka sytuacja w roku 2011 spowoduje zmniejszenie ilości imprez i zawodników.
Bardzo proszę o podanie jakichś argumentów które mogą przekonać mnie aby zapłacić 320 zł jako klub.
Co zyskujemy jako stowarzyszenie na tym, że należymy do AP?.
Ano to że możemy zorganizować zawody za swoje pieniądze które zostaną umieszczone w kalendarzu AP i brać udział w oficjalnej rywalizacji.
Czy to jest dla klubu zysk? Czy to raczej AP nie powinno zabiegać aby było jak najwięcej zawodników i zawodów modelarskich? Przecież z tego tytułu AP może ubiegać się o dotacje . Kluby i stowarzyszenia aby dostać dotację na organizacje imprez wcale nie muszą być członkami AP. Myślę, że niektórzy o tym zapomnieli. Proszę pamiętać. że grupa modelarzy z ambicjami startu w Mistrzostwach Świata jest bardzo mała. A będzie jeszcze mniejsza jak nie będzie "pozytywnej propagandy" modelarstwa. Ta pozytywna propaganda modelarstwa polega na organizowaniu jak największej ilości imprez w kategoriach oficjalnych.
Można na ten temat dużo pisać pozostawiam jednak ten fakt do przemyślenia wszystkim tym którzy decydują o przyszłości modelarstwa i lotnictwa w Polsce.

Pozdrawiam

T. Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Maciej Czajka » Środa, 16 Grudzień 2009, 18:39

Witam!
Uchwalenie składki dla członków wspierających nie dając w zamian prawa głosu to iście szatański pomysł, który doprowadzi do rezygnacji z członkostwa stowarzyszeń i klubów /chyba, że o to chodzi/. Popieram stanowisko kol. Koseckiego w sprawie organizacji Mistrzostw Polski tylko w kategoriach, w których
organizowane są PP /co ma piernik do wiatraka???/
M. Czajka
Rocznik 46 ale nie czuję się weteranem. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wieczną młodość, ra-
dość i satysfakcję. Pozdrawiam, Maciej Czajka
Maciej Czajka
 
Posty: 17
Dołączenie: Wtorek, 17 Lipiec 2007, 20:13
Miejscowość: MTS Kwidzyn

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 17 Grudzień 2009, 16:18

Witam,
No to jest kolejna farsa.

Sytuację w której Zarząd i Zjazd Krajowy AP nakładają na członków zwyczajnych koszty utrzymania Aeroklubu Polskiego porównałbym do takiego przypadku...

Oto zdegenerowany i zepsuty arystokrata zwraca się do ?poddanych? i sympatyków o środki na kontynuowanie swoich hulanek.
W zamian za roczną składkę oferuje przyjęcie wszystkich do herbu rodowego.
Na wypadek braku chętnych szantażuje bankructwem rodu i wyprzedażą majątku za bezcen.
Część już spieniężył, część stracił, kolejne cenne składniki majątku szykuje do wyprzedaży.

Bowiem ten zepsuty arystokrata, spadkobierca wielkiego niegdyś rodu, DZIEDZICZY POTĘŻNY MAJĄTEK ? kamienice, hotele, lotniska, hangary, magazyny, samoloty, szybowce, szkoły. Zatrudnia setki wysoko wykwalifikowanych pracowników.
Majątek spokojnie mógłby generować dochód - mógłby dawać utrzymanie jemu i jego pracownikom. Dawna świetność i nowoczesna organizacja/działalność rodu przyciągałyby tysięczne rzesze sympatyków.

Wystarczyłoby profesjonalnie majątkiem zarządzać.

Wracając do tematu...
Dlaczego w Biurze ZAP nie ma profesjonalnego menedżera?
Na pomysł finansowania bieżącej działalności Biura ZAP składkami członków zwyczajnych AP wpadłby uczeń szkoły podstawowej. Więcej...
Na taki pomysł finansowania swoich zabawek wpadłby nawet przedszkolak z grupy starszaków.

Jeśli za samo prawo zgłoszenia się do zawodów miałbym zapłacić w przyszłym roku prawie 400zł, bo tak to wychodzi, to będę sobie musiał wszystko mocno przemyśleć.
Jakoś mi nie leży finansowanie wygłupów zepsutego arystokraty.
To jakby zgoda na trwonienie majątku i dziedzictwa AP przez kolejne nieudolne Zarządy i amatorszczyznę kadry Biura ZAP.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Darek Kuras » Piątek, 18 Grudzień 2009, 15:58

Pozwolę sobie dorzucić moje zestawianie za 2009:

Licencja klubu - 100zł (bez niej nie dostanę dotacji z samorządu na sport kwalifikowany)
Składka członka wspierającego - 300zł
Organizacja zawodów PP x2 - 2x100zł
Organizacja zawodów PŚ x1 - 470zł (85eur+ 25%koszty AP+ koszty bankowe)
RAZEM: - 1070zł z jednego maleńkiego Klubu SM2
Dotacje z AP: - 0zł

Żeby chociaż wyjazdy reprezentacji na MP albo MŚ były w całości dotowane, a tu do każdego zawodnika w tym roku trzeba było dopłacać jeszcze po chyba 1500zł.

W tym roku zapłaciliśmy już na 2010: 850zł (licencja, 1xPP, 1xPŚ, 1xotwarte międzynarodowe). Zostanie jeszcze tylko składka cz.wspierającego.
Jak dla mnie stowarzyszenia oparte na pracy wolontariuszy, powinny być w dużej części zwolnione z tych opłat. Jeżeli koszty organizacji będą rosły to będziemy musieli podnosić opłaty startowe, jeżeli przekroczymy "magiczna granice" to nikt do nas nie przyjedzie, jak nikt nie przyjedzie to za rok nie będziemy nic organizować.

Pozdrawiam

" F2B or not to be"
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Arek Morawski » Czwartek, 24 Grudzień 2009, 14:33

Czy Komisja Modelarska zrobiła cokolwiek aby obniżyć składkę do AP dla modelarzy? Przecież nie korzystamy z majątku AP w takim samym stopniu jak samolociarze, szybownicy... itd.
Łąkę do latania można znaleźć gdziekolwiek, zresztą modelarze F1E najlepiej o tym wiedzą, a lotnisko oglądają pewnie tylko z okna samochodu.

pozdrawiam
Arek Morawski
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez kubit » Sobota, 26 Grudzień 2009, 13:16

Przypuszczam, że władze AP ustalajac tak wysokie składki nie konsultowały się z Przewodniczacym Komisji Modelarskiej. Z Komisją jako taką na pewno nie i ze mną też nie. Przypuszczam również, że władze te nie zdają sobie sprawy z odrębności specyfiki sportu modelarskiego w porównaniu z pozostałą działalnością lotniczą. Moje ponad 40-letnie tłumaczenie istoty sprawy w tej materii zmieniajacym się przecież wielokrotnie w tym czasie władzom Aeroklubu Gliwickiego nie dało żadnych efektów. Każda władza jaka by nie była uważała niezmiennie, ze powinniśmy, my modelarze, mieć takie same obowiazki jak pozostałe Sekcje. Jaki będzie efekt tych ostatnich postanowień? Moim zdaniem Sekcje Modelarskie Aeroklubów będą w naturalny sposób zamierać a modelarze będą przechodzili do stowarzyszeń albo zajmą się lataniem rekreacyjnym. A co do takich ludzi jak ja - to może to jest własnie ta cienka czerwona linia, którą trzeba wreszcie przekroczyć?
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Maciej Czajka » Sobota, 26 Grudzień 2009, 21:59

Przewodniczący Komisji Modelarskiej chyba coś na ten temat wie, był delegatem na ostatnim Zjeździe.
Maciej Czajka
Rocznik 46 ale nie czuję się weteranem. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wieczną młodość, ra-
dość i satysfakcję. Pozdrawiam, Maciej Czajka
Maciej Czajka
 
Posty: 17
Dołączenie: Wtorek, 17 Lipiec 2007, 20:13
Miejscowość: MTS Kwidzyn

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Wtorek, 5 Styczeń 2010, 10:19

Witam szanownych kolegów Tak sobie czytam i dochodzę do wniosku że AP chce się pozbyć modelarzy. Tu nastąpiła mała pomyłka to AP jest zależne od modelarzy a nie modelarze od AP... Taka polityka spowoduje rezygnację wielu zawodników z licencja AP bo dla startu w 4 imprezach w roku płacenie takich opłat to całkowity bezsens tym bardziej ze w zamian nie dostają nic. W przypadku uchwalenia takich składek proponuję calkowitą rezygnację z członkostwa w AP na rzecz Stowarzyszenia Modelarzy Polskich , i całkowitą rezygnację z wymagania licencji AP w tym stowarzyszeniu do latania nie potrzeba nam lotniska AP. Ciekawe kto pojedzie na Mistrozstwa Europy czy Świata. Pan Ochman I pan Kubit ? Panowie w komisji modelarskiej mają reprezentować nas modelarzy. Jeśli to podnoszenia składek to wymysł Komisji Modelarskiej AP to należy poddać pod głosowanie czy w obecnym składzioe powinna ona funkcjonować w AP. Mineły już dawno czasy komuchów i dotacji z AP modelarze nie dostają nic z AP a nikt z nas nie jest idiotą by dać się jawnie okradać . Koszt wydrukowania licencji AP nie przekracza 50 zł reszta to naciąganie modelarzy.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez kubit » Wtorek, 5 Styczeń 2010, 15:19

Kolega Kamyczek F3F chyba nie czytał co powyżej napisałem na temat skadek. Polecam więc ten tekst jeszcze raz. A wogóle to trudno dyskutować z anonimami bo tak symbol Kamyczek F3F należy tak traktować. Czyżby kolega nie miał odwagi cywilnej aby się podpisać swoim imieniem i nazwiskiem?
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Wtorek, 5 Styczeń 2010, 18:18

W sumie to nie ma dla mnie znaczenia co AP zrobi dla modelarzy i członków AP. Obawiam się tylko ,że AP podnosząc składki dla modelarzy spowoduje że zrezygnuja oni z czlonkostwa w AP a razem z nimi skończy się branie pieniędzy z UKFIS na młodzieżowy sport modelarski. Jeśli mowa o samej licencji FAI to nie ma też mozliwości na różnicowanie opłat za licencję FAI z powodu przynleżności klubowej lub jej braku.Zatem może pora skończyć tą farse z APi pseudo działaczami , bo nie jesteśmy w niczym zależni od AP a karmienie darmozjadow z naszej kieszeni nie jest dla mnie rzeczą normalna. Szanowni koledzy pora uciekać z tego statku zwanego AP bo to już nie tylko statek nie latający ale szybko tonący...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Wojciech Frąk » Wtorek, 5 Styczeń 2010, 23:10

Witam
I znowu bicie piany. Nie chcesz być członkiem AP to wypisz się - będziesz miał więcej kasy na modele do latania na własnym podwórku. Pseudodziałacze modelarscy, jak kolega obiektywnie zauważył, wykonują różne czynności na rzecz AP i środowiska modelarskiego ale za własne pieniądze i nerwy. Niestety tylko AP może organizować i wysyłać zawodników na oficjalne zawody FAI. Żadna inna organizacja nie ma prawa przeprowadzać Mistrzostw Polski w sportach lotniczych wtym modelarstwie Lotniczym i Kosmicznym. W danym kraju FAI uznaje tylko jedną oganizację jako przedstawicela sportów lotniczych. Jeżeli niektórzy koledzy mają nadzieję, że FAI da dla ich stowarzyszenia lub organizacji takie same uprawnienia jakie ma AP ( np. wydawanie licencji sportowych) to jest to tylko pobożne życzenie. Podobnie próbowali działać jeżdźący zawodniczo samochodami RC i niedwuznacznie powiedziano im, że w Polsce jest już jeden przedstawiciel sportów samochodowych - Automobilklub Polski.
A tak z drugiej strony AP przyzwyczaiło nas ( raczej socjalizm w wydaniu wschodnioeuropejskim - według zasady posłuszni mają profity ), że wiele rzeczy otrzymywaliśmy za darmo lub po śmiesznie niskich cenach. Ale czasy zmieniły się, koniec z pełnym dofinansowaniem z kasy państwowej. Masz hobby to finansuj je za swoje dochody, nie masz pieniędzy to nie baw się. Czy kolega wie ile kosztuje członkostwo w Yachtclub Polska lub coroczne wykupowanie karty wędkarskiej? A to dopiero początek jak, chcesz startować w zawodach to kup lub wypożycz sprzęt, ubezpieczenie siebie i sprzętu, startowe, transport... itp,itd. Napewno wychodzi o wiele drożej niż nasze latanie zawodnicze !
Nikt nam nie zabrania bawienia się w innej piaskownicy. Wyczyn to wyższa szkoła jazdy i nie wszyscy potrafią utrzymać się w siodle.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tadeusz Sawicki » Wtorek, 5 Styczeń 2010, 23:13

Od 4 lat jeżdżę z dziećmi do Czech na zawody w kat. F1N, A6, Satori. Będąc na zawodach w grudniu zapytałem czeskich kolegów ,jak wygląda struktura organizacyjna modelarstwa w Czechach.Okazało się że Aeroklub Czech zajmuje się tylko lotnictwem. Jednostką organizacyjną modelarstwa jest Svaz Modelaru Czeske Republiky [SMCR].Jest to stowarzyszenie klubów modelarstwa lotniczego, kosmicznego, kołowego, kolejowego, plastikowego, modeli pływających.Zrzeszonych jest w nim 430 klubów,posiadające ok. 7000 członków. Cele i zadania SMCR są takie same jak naszego aeroklubu.Jest członkiem międzynarodowych federacji sportowych: CIAM FAI, NAVIGA, MOROP, ISRA, ESROC.Zajmuje się również podziałem środków budżetowych. Kluby płacą składki na rzecz SMCR w wysokości 50 koron [ok. 8,50 zł.] za członka do 18 roku życia i 100 koron [ok.17 zł.] powyżej 18 lat [rocznie]. Licencja obowiązuje również dzieci, ale kosztuje 50 koron dla dzieci, 100 koron dla dorosłych.Duże zdziwienie wzbudziły pytania o badania lekarskie i opłatę za wpis zawodów do kalendarza.tego w Czechach nie ma.SMCR zapewnia również modelarzom ubezpieczenie OC.Ciekawie wyglądają opłaty startowe, które dla dzieci wynoszą 10 koron [1 zł 70 gr.], a dla dorosłych 30.
Bardziej dociekliwym podaję link do strony SMCR ;

http://translate.googleusercontent.com/ ... lbpekWMX4w

Wobec powyższego niech nie dziwi fakt ,że czeski kalendarz jest pełen imprez.

Pozdrawiam.
Tadeusz Sawicki
 
Posty: 17
Dołączenie: Niedziela, 15 Listopad 2009, 21:18

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Wojciech Frąk » Wtorek, 5 Styczeń 2010, 23:25

Witam
Wszystko fajnie i tanio. Tylko jedno małe pytanko do kolegów z południa: ile mają własnych lotnisk? Jeżeli chcą latać na lotniskach aeroklubowych to muszą pytać o zgodę właściciela. Oni nie są członkami aeroklubu narodowego! My jako członkowie aeroklubów regionalnych mamy prawo do użytkowania lotnisk aeroklubowych na terenie całej Polski !
pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 6 Styczeń 2010, 00:41

Witam,
Do kolegi Kamyczka...
Używa kolega mocnego języka, stawia odważne tezy i pozostaje anonimowy. To balansowanie na krawędzi zablokowania konta. Nieładnie jest operować czyimiś nazwiskami, samemu pozostając anonimowym.
Jako pełniacy obowiązki administratora(chwilowo) proszę kolegę o zmianę nicka na imię i nazwisko lub podpisanie postów, bo mail z którego zarejestrowane jest konto niestety też jest anonimowy.
A jako zwykły użytkownik odniosę sie do poniższego apelu kolegi...
Kamyczek F3F napisał:Szanowni koledzy pora uciekać z tego statku zwanego AP bo to już nie tylko statek nie latający ale szybko tonący...
Szczury opuszczają tonący okręt jako pierwsze. Potem pasażerowie - najpierw dzieci i kobiety, dalej meżczyźni. Następnie załoga. Na końcu tonący statek opuszcza Kapitan.
Ta kolejność nie jest przypadkowa. Prawdopodobnie już kolega rozumie, jako istota obdarzona intelektem, skąd się bierze.
Kolejność opuszczania statku wynika z POCZUCIA ODPOWIEDZIALNOŚCI. Szczury, choć inteligentne, nie czują się za nic odpowiedzialne, więc czmychają jako pierwsze. Załoga i Kapitan na końcu - odpowiadają za pasażerów i statek.
Zostawmy to porównanie, wróćmy do Aeroklubu...
Małe dementi i sprostowanie - Aeroklub Polski to nie grupa darmozjadów, to nie lotniska i sprzęt.
Aeroklub Polski to my wszyscy - członkowie zwyczajni, sympatycy, zawodnicy. AP to dziedzictwo - u zarania, blisko 100 lat temu grupa ludzi o wspólnych zainteresowaniach powołała do życia organizację, której głównym celem było udostępnienie/ułatwienie uprawiania pasji lotniczej sobie i szerokim rzeszom.
Początek był bardzo dobry. Potem AP sie zinstytucjonalizował, zbiurokratyzował, by wreszcie skomuszeć ze szczętem.
Wszystko, co trzeba teraz zrobić, to wrócić do korzeni. Tak mi podpowiada minimum poczucia odpowiedzialnosci.

Wracając do tematu wątku...
Arek Morawski napisał:Czy Komisja Modelarska zrobiła cokolwiek aby obniżyć składkę do AP dla modelarzy?

kubit napisał:Przypuszczam również, że władze te nie zdają sobie sprawy z odrębności specyfiki sportu modelarskiego w porównaniu z pozostałą działalnością lotniczą. Moje ponad 40-letnie tłumaczenie istoty sprawy w tej materii zmieniajacym się przecież wielokrotnie w tym czasie władzom Aeroklubu Gliwickiego nie dało żadnych efektów.

Staszku,
Tłumaczenie ludziom z Zarządu AP - spadochroniarzom, pilotom szyb. i sam., paraglajciarzom itp - specyfiki modelarstwa lotniczego jest jak opowiadanie ślepemu o kolorach i proszenie go o namalowanie obrazu.
Powinniśmy mieć w Zarządzie AP swoją reprezentację. Wtedy nie byłoby potrzeby opowiadania Zarządowi o specyfice i potrzebach tyleż licznego co zróznicowanego środowiska modelarzy lotniczych.
Dlaczego rok temu, kiedy był Zjazd Krajowy z zadaniem wybrania Zarządu AP, nie rekomendowaliście nam 2-3 kandydatów-modelarzy do zarządu AP???
Dlaczego nie poprosiliscie wszystkich modelarzy o stawienie się na Walnych Zebraniach Aer. Regionalnych i wysłanie swoich delegatów na Zjazd Krajowy AP?
Czemu nie odwoływaliście się do naszego poczucia odpowiedzialnosci?

kubit napisał:Moim zdaniem Sekcje Modelarskie Aeroklubów będą w naturalny sposób zamierać a modelarze będą przechodzili do stowarzyszeń albo zajmą się lataniem rekreacyjnym. A co do takich ludzi jak ja - to może to jest własnie ta cienka czerwona linia, którą trzeba wreszcie przekroczyć?
Bo brak wam "urzędniczego optymizmu" i wiary w sens wspólnego działania?

Pisałem już w wątku "Gorąca prośba do KM", że Komisja Modelarska powinna zająć się sprawami ogólnymi - pozycją Sekcji Modelarskiej w AP miedzy innymi.
Jeśli, jak piszesz, Sekcja Modelarska ma odmienną specyfikę, to Komisja Modelarska powinna przyjąć odpowiedni do tej specyfiki styl/schemat działania.
Ze względu na różnorodność klas, liczebność modelarzy, dynamikę zmian w modelarstwie, Komisja Powinna przyjąć styl działania Zarządu AP(w pozytywnym znaczeniu :)), stworzyć w ramach AP coś w rodzaju "Zarządu Sekcji Modelarskiej" zajmując się sprawami ogólnymi, sprawy drobne powierzając Podkomisjom.

Zacznijcie działać z wizją, spójrzcie na sprawy z szerszej perspektywy, dalekowzrocznie wybiegnijcie w przyszłość.
Liczę na Was.
Więcej... Odwołuję się do waszego poczucia odpowiedzialności, a liczę na wasze wyczucie potrzeb środowiska, kontakt z rzeczywistością, nadążanie za dynamika zmian, na waszą wiarę i optymizm "urzędniczy", których nie brakuje uczestnikom tego forum, jak widać po postach.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 6 Styczeń 2010, 10:36

Kolego Tomaszu nie jest tu rzeczą ważna kto ,tylko to o czym napisalem . Prawda jest taka że AP wykorzystuje pozycję monopolisty w wydawaniu licencji FAI. Jesli Ap nie potrafi być rentownim przedsiębiorstwem to należy zmiejszyć liczbę pracowników sekretarek ,lokai i dyrekorów. Opłaty ,które chce pobierać AP nie mają uzasadnienia w zwiększeniu kosztów związanych z wydaniem licencji FAI . Jesli panowie urzednicy nie potrafia w polsce wydrukowac licencji FAI za 50 zł to zapraszam do Czech to przecież UE i tam wydrukują takie licencje za 100kc albo mniej. Co do opłat za wpisanie zawodów do kalendarza AP to za tą kase mozna kupić dyplomy dla wszystkich uczastników nie tylko 4 przysłane przez AP. Panowie z komisji modelarskiej nie powinni milczeć i obawiać sie Urzedników AP bo są głosem modelarzy i występują w naszym imieniu .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Następna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum