Uchwały AP. Składki opłaty

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Wojciech Frąk » Niedziela, 17 Styczeń 2010, 12:28

Witam
W sobotę 16.01.2010 Zarząd Aeroklubu Lubelskiego uchwalił nowe składki dla członków. Dla sekcji Modelarskiej składka roczna ( łącznie z pieniędzmi odprowadzanymi do Warszawy ) członka zwyczajnego wynosi 240 zł przy wpłacie jednorazowej i 480 zł rocznie przy wpłatach miesięcznych ( czyli 40 zł miesięcznie). Młodzież ucząca się i studenci do 25 roku życia posiadają 50 % zniżkę czyli odpowiednio 120 zł i 240 zł. Dla młodzieży do 16 roku życia składka nie zmienia się czyli wynosi 12 zł. Składka dla członków stowarzyszonych nie została jeszcze ustalona. Dla innych sekcji stawka wynosi 300 zł i 600 zł. Jest to wzrost składki o 12,5 zł dla dorosłego i 5 zł miesięcznie dla młodzieży do 25 roku życia, oczywiście przy założeniu że płacimy od razu za cały rok. Z pieniędzy modelarza w kasie aeroklubu nie zostaje nic ? wszystko pochłania Warszawa. Niestety nie jest to koniec wydatków. Potrzebne będą jeszcze pieniądze na pielęgnację pasa modelarskiego ? koszenie, nawozy, środki ochrony roślin, itd. Itp. Wkrótce odbędzie się zebranie na którym będziemy dyskutować co dalej. Opierając się na wcześniejszych deklaracjach kolegów dyskusja będzie kręcić się wokół tematu zostajemy czy opuszczamy Aeroklub. Jeden z kolegów zadeklarował chęć stworzenia własnego lotniska modelarskiego kilka kilometrów od Radawca. Przypuszczam że o wszystkim zadecyduje rachunek ekonomiczny. Ile będzie kosztowało stworzenie nowego lotniska modelarskiego i opłaty za jego użytkowanie. Grunt należy do kolegi. I jeszcze jeden plus : nie będzie marudzenia szybowników że im wlatujemy w pas ( jakby oni nigdy nie dopuszczali się niskich przelotów nad nami). W aeroklubie pozostanie z pewnością kilka osób ( w tym ja) potrzebujących dużo przestrzeni do lotów treningowych modelami ( np. F3J). Co zrobi reszta ? czas pokarze. Szkoda tylko tej całej pracy wniesionej w obecne lotnisko i rozwój sportu modelarskiego. Czarno widzę przyszłość modelarstwa w naszych aeroklubach.
Nie demonizujmy ceny licencji - 40 zł. Badania także muszą robić szachiści i brydżyści. Obecna cena licencji dla seniora nie jest wysoka. To przecież równowartość około 6 piw wypitych w knajpie. Sam wczoraj dwa wypiłem :)
pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 17 Styczeń 2010, 20:59

Obawiam się że realia ,które tworzy AP spowodują ,że większość zrezygnuje z członkostwa w AP a jeśli w swoich posunięciach AP doprowadzi do obciążenia posiadaczy licencji FAI do dodatkowej opłaty na AP ( niezgodnej z ustawą o sporcie ) możliwe ,że okaże się że sporo osób zrezygnuje też z licencji ( w końcu zawody mozna rozgrywać bez płatnego patronatu AP) tego typu rozwiązanie nie tylko zniszczy sport modelarski ale doprowadzi do zmiejszenia i likwidacji dotacji na sport modelarski ,która otrzymuje AP. Gdzie bedą jeździć działacze obserwatorzy?. Nie jestem przeciwnikiem AP od urodzenia mieszkałem na przeciw lotniska jako dziecko grałem na nim w piłkę i puszczałem modele . Tyle że w tamtych czasach na modelarzy spoglądano z radością jako narybek szybownictwa i lotnictwa , wielu z nas swoją pasję przelało na coraz większe samoloty. Boli mnie fakt ,że traktuje się nas jak materiał do łatania dziury w "pasie" pracowicie wykopanej przez doradców działaczy i dyrektorów centrali AP. Panowie działacze musicie zrozumieć ,że nasza zależność od AP jest minimalna . My możemy "zbudować" lotnisko modelarskie na 1ha pola u gospodarza ,który za 1000 zł (składaka czterech członów AP z radością odda pastwisko na nasze lądowisko). Powiem więcej z obserwacji klubów w Niemczech i Czechach wynika że na pokazy modelarskie przyjeżdza więcej widzów niż na pokazy lotnicze a koszt ich organizacji jest snacznie mniejszy niż koszt prganizacji pokazów lotniczych. Nie czuje sie na siłach by zmuszać mój rodzimy aeroklub do dopłacania do mojego członkostwa w AP nie pozwala na to mój honor, nie mam też chęci do płacenia pieniędzy do centrali bo uważam je za stracone, wole je dać do rąk mojego dyrektora lub kupić pół tony materiału na budowę pasą w AJG. Powiem tyle centrali AP należy się ze strony modelarzy jedynie "gest Kozakiewicza" i ani grosika. Kibicuję AP jako organizacji ale reprezentowanej przez inne twarze takie ,w których widać pasję i miość do lotnictwa a nie pasję w kopaniu coraz większych dziur ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Wojciech Frąk » Niedziela, 17 Styczeń 2010, 22:18

Witam
Drogi kolego Kamyczek wielokrotnie już pisałeś co myślisz o obecnej sytuacji w AP, więc kolejne wklepywanie podobnych tekstów nic nowego nie wnosi a tylko wypłasza i zniechęca potencjalnych dyskutantów.
Mam wrażenie że zbyt emocjonalne podejście do tego problemu nie pozwala koledze na racjonalne myślenie o przyszłości. Od powiedzenia " Zróbmy" do otrzymania gotowego produktu i powiedzenia " Zrobione" droga jest daleka i niepozbawiona wybojów. Pierwsza i podstawowa rzecz: czy kolega zebrał już sztab ludzi gotowych przeprowadzić tą operację od początku do końca ? Czy są chętni ? Proszę wpisywać się na społeczną listę twórców nowego tworu. Mam nadzieję żę admin udostępni trochę miejsca dla społeczników. Oby tylko nie było tak jak z naszymi politycznymi partiami kanapowymi - dużo szumu a kanapa w połowie pusta. Więc nich kolega pozwoli się wypowiedzieć innym, tym mniej odważnym i nienawykłym do agresywnej retoryki używanej na innych forach.
pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 17 Styczeń 2010, 23:25

Wszystko w swoim czasie kolego poczekam cierpliwie na rozwój sytuacji. ;)
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Henryk Urban » Czwartek, 21 Styczeń 2010, 19:00

Witajcie.
W dniu 26.01.2010r jest posiedzenie ZAP także powinien być obecny przewodniczacy KM lub jego zastepca.
Będzie mowa o zatwierdzeniu zmiany wysokości opłat za licencje zawodnika,zobaczymy co nas czeka :evil:
Cały plan posiedzenia jest na forum szybowce com,liczymy że KM powiadomi na forum o nowych ciekawych opłatach,może niezedrą z nas skóry :evil:
Jeszcze nowy news: Z dzisiejszego tzn.21.01.2010 spotkania komisji specjalnosciowych w AP wynika,że licencje sportowe bedą tańsze lub wręcz zawarte w cenie składki na AP .( cytat z forum dyskusyjnego szybowce com).
Widać że licencje będą "tańsze" tzn.droższe :shock: ,czyli zapłacisz na AP masz licencje ,płać i płacz :evil:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Andrzej Grodzki » Piątek, 22 Styczeń 2010, 14:14

Jako modelarze i obywatele mamy również w ostateczności takie prawo:

Obywatelskie nieposłuszeństwo, świadomy, otwarty, bez użycia przemocy, akt złamania obowiązujących norm prawnych przez obywateli, który ma doprowadzić do zmiany niesprawiedliwych przepisów prawa i związanych z nimi decyzji władz. Protestujący zakładają przy tym gotowość do spokojnego przyjęcia wszelkich grożących im za to represji.

Zasadą jest, że podejmowane działania w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego mają zawsze charakter pokojowy, przybierają postać np. manifestacji, demonstracji, petycji lub pochodu albo też odmowy respektowania praw uznanych za niesprawiedliwe.

Takie metody walki propagował i stosował w praktyce np. twórca niepodległych Indii M. Gandhi oraz przywódca Murzynów w USA M.L. King. Strategię obywatelskiego nieposłuszeństwa wykorzystała również opozycja polityczna w Polsce, po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 i delegalizacji ?Solidarności?.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 24 Styczeń 2010, 21:32

Witam,
Andrzeju, nam niepotrzebne jest "obywatelskie nieposłuszeństwo", tylko coś w rodzaju STRAJKU WŁOSKIEGO. Polega on na przesadnej pilności w wykonywaniu wszystkich obowiązków służbowych.

Wystarczy, że wykonamy swoje prawa i obowiązki członka zwyczajnego AP, czyli...
Wszyscy idziemy na Walne w swoich A.Regionalnych > przesłuchujemy Delegatów na Krajowe/Walne > wybieramy tych, którzy nie chcą składki i którzy żądają powtórzenia konkursu na Sekretarza Generalnego/Dyrektora Biura Zarządu AP > po sprawie. A jak nie, to będziemy się później martwić.

Czytam troche grupę AP i tam aż wrze od tych składek i sposobu przeprowadzenia konkursu na D/SG. Padają mocne słowa z "przekrętem" włącznie.
Wystarczy sie dogadać z szybownikami, spadochroniarzami itp, i można swojego delegata wysłać. Oni tylko czekają na sprzymierzeńców.

Jeśli w marcu na Walne/Krajowe znów pojadą jacyś mentalnie ospali delegaci w większości, to przegłosują nie tylko podwyższenie składki, ale i zatwierdzą sprzedaż pereł koronnych AP w celu łatania dziury budżetowej, bo składka "okazała się niewystarczająca"(!!!).

Pozdrawiam,
Tomek

PS
To jest "moje oficjalne" stanowisko wobec składek i konkursu na D/SG - iść na Walne A.Regionalnego i dopilnować wybrania właściwych Delegatów na Walne Zgromadzenie AP w marcu.
Ciekaw jestem, jakie jest oficjalne stanowisko Komisji Modelarskiej?

PS2
Link do info o grupie dyskusyjnej o AP - http://www.szybowce.com/news/
Trzeba założyć konto czatu/grupy dyskusyjej. Nazwa konta, serwery poczty przychodzącej i wychodzącej: news.avapila.com
i potem subskrybować: ava.aeroklub-polski
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 24 Styczeń 2010, 23:40

Nam Tomku potrzebny jest cód ,ktory moim zdaniem szybko zbliża proponuje go nazwać "puste koryto" bo tyle bedzie on oznaczał dla pseudo-działaczy z AP.

Admin. - wysyłam egzorcystę. Image
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 25 Styczeń 2010, 20:21

Kamil,
Czy ty nie rozumiesz, że to puste koryto, będzie oznaczać podejrzaną redystrybucję majątku AP i, co grośniejsze, zniechęcenie rzetelnych/uczciwych ludzi do działania w ramach wspólnej organizacji?

Zastanów sie o czym piszesz.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Boniecki Jerzy » Poniedziałek, 25 Styczeń 2010, 21:24

W Aeroklubie Nadwiślańskim połowę składki na AP płaci Aeroklub Nadwiślański, składka na Aeroklub Nadwiślański bez zmian 5 PLN na miesiąc.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Wtorek, 26 Styczeń 2010, 20:19

Uważa pan że jest to własciwe dzialanie?. Moze wszyscy zapiszemy się do Aeroklubu Nadwiślańskiego i bedzie jedno lotnisko do zlicytowania ...Pan Jerzy nie uważa chyba że to właściwe rozwiązanie ani dla modelarzy ani dla AN?Z tego co pan napisał wynika ,że dla AP nie liczy się dobro Aeroklubów regionalnych. LICZY SIĘ TYLKO KASA Proszę mnie poprawić jak się mylę...

Poza tym zgodnie z PKT 10 Uchwały Nr 223/4/XVI/2007 Zarządu Aeroklubu Polskiego z dnia 13 lutego 2007r. AP przeczy samemu sobie bo tą ustawą potwierdza Ustawę o Sporcie i gwarantuje wydanie licencji bez dodatkowych kosztów , jednocześnie w PKT 3 Gwarantuje posiadaczowi licencji takie same prawa do otrzymania nominacji do kadry i dofinansowania w takim samym zakresie jak wszyscy. Pozostaje zatem możliwość posiadania LIcencji FAI bez koniecznoości członkostwa w AP i płacenia za to dodatkowych pieniędzy ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Leszek Kaczmarski » Niedziela, 28 Marzec 2010, 08:39

Proponuje Panom herbu AP aby sprawdzili jak funkcjonuje aeroklub na Słowacji, jakie koszty ponoszą członkowie klubów oraz stowarzyszeń. Ile wynosi startowe w kat f3f, jaką pomoc otrzymuje reprezentacja na MŚ. A taki mały kraj....
Leszek Kaczmarski
f3f@op.pl
Awatar użytkownika
Leszek Kaczmarski
 
Posty: 14
Dołączenie: Niedziela, 19 Luty 2006, 21:40
Miejscowość: Zakopane

Re: Uchwały AP. Składki opłaty

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 31 Marzec 2010, 22:21

Witam Leszku nie pozbyłeś się jeszcze złudzeń. Choroba która drąży AP jest śmiertelna i nieuleczalna a sam twór od pewnego czasu zjada się od ogona. Sprzedadzą sprzęt, potem lotniska ,potem stołki na których siedzą , wezmą odprawy i zostanie szyld i tradycja...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Poprzednia

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron