Do Komisji Modelarskiej gorąca prośba.

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: Do Komisji Modelarskiej gorąca prośba.

Postprzez kubit » Czwartek, 5 Listopad 2009, 17:59

Kłaniam się Tomku
Właściwie to chyba dobry moment w naszej dyskusji aby zbilansowć moje zaangazowanie w modelarstwo.
Piszesz mi Tomku co jeszcze mógłbym robić to ja Ci chcę powiedzieć co ja już robię.
1. W każdy poniedziałek w godz. 18-21 my, wszyscy ludzie zajmujacy się organizacją życia modelarskiego w Gliwicach, spotykamy się na zebraniu w "Bagateli". To taka restauracja PSS "Społem" Gliwice gdzie jest dobry nastrój do dyskusji. Obecność nie jest obowiazkowa a i tak za każdym razem przychodzi na to spotkanie od kilku do kilkunastu osób. To nasz klubowy wieczór.
2. Jestem w Radzie Nadzorczej "Społem" PSS Gliwice z wyboru a nie z nadania ( już od około 25 lat). "Społem" utrzymuje Klub Modelarza i go finansuje.
3. Funkcja TKN-a to nie jest jeden etat jak to oceniał mój poprzednik, ale może 1/4 etatu czasu by się uzbierało ( oprócz tego komputer, komóra no i fura - wszystko finansowane z zapomóg, których udziela mi żona). Funcja TKN-a to przede wszystkim masa papierkowej i terminowej roboty. Na razie jeszcze niczego wyraźnie nie zawaliłem.
4. Jestem w Zarządzie Aeroklubu Gliwickiego. Musimy mieć dobre kontakty z pozostałymi Sekcjami no i mieć wejscie na lotnisko.
5. Biorę udział jako wykładowca we wszystkich kursach organizowanych przez AP dla nauczycieli no i dla instruktorów sportu.
6. Kilka razy w roku, najczęściej ze Stasiem Paździorkiem jeździmy po szkołach i wygłaszamy prelekcję na temat modelarstwa ( chętnie nas zapraszają)
7. Komisja Modelarska też wymaga bycia kilka razy w roku na jej zebraniach.
8. Corocznie publikuję na łamach Skrzydlatej i Modelarza kilka artykułów.
9. Organizuję ( oczywiscie z pomocą moich znakomitych kolegów z Gliwic) Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych ( poprzednio to był Dęblin - to około 160 zawodników, 60 osób obsługi i 10 klas), Mistrzostwa Polski Modeli Małych Form i Latajacych Skrzydeł ( to przez te klasy funkcjonowałem swego czasu jako czarna owca polskiego modelarstwa), Mistrzostwa Polski Modeli F1E, 3 zawody o Puchar Polski, Zawody o Puchar Śląska i koordynuję organizowanie pozostałych imprez w Gliwicach - jeszcze około 15-tu w tym 3 Puchary Świata, Mistrzostwa Model S itp.
10 Przygotowuję corocznie 6 ofert ( każda to kilkanaście stron) dla miasta na dofinansowanie naszej działalności i je potem rozliczam. To naprawdę zajmuje dużo czasu i tego najbardziej nie lubię robić!
11. Oczywiście cały czas buduję, modernizuję swoje modele, oblatuję je i trenuję. Startuję intensywnie w zawodach. Czasami udaje mi się odnieść jakiś sukces.
12. No i na koniec spłacam kredyt za "Qbitberg". To duży komfort mieć swoje ( nasze) miejsce do treningu i zawodów na zboczu, z którego nikt Cię nie pogoni widłami.
13. O wykładach na uczelni już nie wspomnę bo robię to w zakresie umowy zlecenia ( na godziny to około 1 etatu)
14. Byłbym zapomniał o pracy dyplomowej na stopień tenera I klasy. Jak ją obronię to też w jakiejś formie opublikuję ( to na temat treningów i startów w klasie F1E)

Wymieniam te czynności dlatego, żeby osoby które czytają to forum nie nabrały przekonania, że aktywność członków Komisji Modelarskiej kończy się w momencie zakończenia wyborów. Nie mogę opisać dokładnie co robią pozostali koledzy ale chyba nie mniej ode mnie. Czy to dużo czy mało, osądź sam. Ja chyba jestem już zbyt stary, bo wydaje mi się, że więcej robić już nie mógłbym za co Cię szczerze przepraszam.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Do Komisji Modelarskiej gorąca prośba.

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 5 Listopad 2009, 19:18

Również się kłaniam, Staszku,
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nigdy nie wątpiłem w Twoje, Jurka i Michała zaangażowanie. Ale skoro poruszyłeś temat "licencji na pracę i działanie", to po prostu zapytałem jak wygląda aktywność pozostałych członków KM wyłącznie w zakresie prac samej komisji - jakie pozostali mają na komisji zadania?
To wszystko.

Jeszcze raz powtórzę żebym nie został źle zrozumiany...
Nigdy nie wątpiłem w Twoją aktywność i zaangażowanie. Raczej odwrotnie. Ze względu na pewną drobną różnicę wieku, modelarze Twojego pokroju i pokolenia są dla mnie wzorem i powinni być dla wielu. A że od "malucha" budowałem szybowce, to na twoich publikacjach uczyłem się prawdziwego modelarstwa.

kubit napisał:Piszesz mi Tomku co jeszcze mógłbym robić to ja Ci chcę powiedzieć co ja już robię.
W sumie dobrze wyszło. Wielu uważa, że są aktywni i poświęcają mnóstwo czasu. Czytając tę listę można odnaleźć proporcje i nabrać pokory. :)
Jednak nie napisałem nic w sensie dorzucania Wam obowiązków - moje rozważania miały na celu wyłącznie odciążenie Komisji Modelarskiej w jej zadaniach.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron