Zjazd Aeroklubu Polskiego

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Wojciech Frąk » Czwartek, 5 Marzec 2009, 19:42

Witam
Jeszcze jestem w szkoku po informacji na temat niektórych, planowanych do przegłosowania uchwał na Walnym. Zajmę sie tylko jedna tą najbardziej niebezpieczną dla naszego portfela. Proponowane jest by od każdego członka aeroklubu regionalnego Aeroklub Polski otrzymywało składkę w wysokości 200 zł. I to nie jest składka roczna tylko miesięczna. Wychodzi że każdy modelarz (członek aeroklubu regionalnego) rocznie wesprze "czapę" tylko 2400 zł. Jesteśmy najliczniejszą grupą w AP, wiec wychodzi na to że na naszych barkach spocznie utrzymywanie Centrali. Ciekaw jestem ilu zostanie modelarzy w aeroklubach po tej uchwale. Przecież natychmiast wzrosną składki i to nie o 200 ale o wiekszą kwotę - coś musi zostać przecież w kasie na prowincji. Pod rozwagę kolegom delegatom na Walne. Warto o tym porozmawiać z innymi delegatami na zjazd we własnych aeroklubach.
pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Boniecki Jerzy » Piątek, 6 Marzec 2009, 08:39

Witaj
To raczej plotka, taka kwota na pewno nie przejdzie, wśród delegatów jest dużo dyrektorów aeroklubów regionalnych i nie jest to w ch interesie. Modelarzy członków zwyczajnych wcale nie jest dużo, najwięcej jest szybowników, to jest efekt tworzenia klubów modelarskich wspierających AP, których członkowie nie mają nic do powiedzenie bo nie mają czynnego prawa wyborczego. Modelarze są potęgą w sporcie bo mamy najwięcej zawodników licencjonowanych. Jedyna droga to bycie członkiem zwyczajnym i branie czynnego udziału w działalności aeroklubu regionalnego i wtedy możesz zostać delegatem na zjazd i mieć coś do powiedzenia.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Wojciech Frąk » Piątek, 6 Marzec 2009, 12:58

Witam
Niestety nie jest to plotka. Jest taki projekt uchwały. Inna sprawa czy zostanie zaakceptowany przez walne. Tak czy inaczej jakieś opłaty będziemy musieli przekazywać do centrali. Opłaty wnoszone przez modelarzy w macierzystych aeroklubach na pewno wzrosną. O ile, to tego dowiemy się po Zjeździe.
pozdrowienia
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Boniecki Jerzy » Piątek, 6 Marzec 2009, 14:21

Jak się jest członkiem to trzeba płacic składki i aby mieć coś do powiedzenia trzeba jechać na zjazd. Napisz konkretnie kto jest autorem takiej propozycji.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Wojciech Frąk » Sobota, 7 Marzec 2009, 17:02

Witam
Ze smutkiem musze stwierdzić, że ja i tylko ja, jestem producentem tej nieszczęsnej informacji. Moja wina polega na tym że po rozmowie z kolegami źle przeliczyłem planowane całkowite roczne wydatki mojego aeroklubu na składkę należną dla AP. Dzieląc całą sumę przez ilość miesięcy i członków popełniłem błąd arytmetyczny.I wyszło mi to co widoczne jest w pierwszym poście. Moja gorąca głowa zrobiła resztę. Szybko napisałem post no... i stało się. Wszystkich za tą pomyłkę i zamieszanie przepraszam.
pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Boniecki Jerzy » Sobota, 7 Marzec 2009, 19:31

Witaj
Przynajmniej się tym interesujesz a takich niestety jest niewielu, czego dowodem są te strony że wielu dużo mówi, dzwoni ale jak ma napisać kilka zdań na mliku to .....................
Podobnie jest w całym AP, czasami mam wrażenie że jest to organizacja podziemna, tydzień do zjazdu i już rozpoczeto oficjalnie dyskusję.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Boniecki Jerzy » Niedziela, 8 Marzec 2009, 22:04

Doczekalimy się na stronie AP jest forum zjazdowe http://forum.aeroklubpolski.pl/index.php?showtopic=10

może pojawią się tam kandydaci do Zarzdu AP ze swoimi pomysłami na zarządzanie a nie tylko ogólniki i obiecanki
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 9 Marzec 2009, 00:41

Witajcie.
Pozwoliłem sobie przenieść, temat z Hyde Park tutaj, ponieważ to są najważniejsze sprawy.
W dyskusji można się mylić, można mieć inne zdanie. Po to dyskutujemy aby wyjaśnić sobie pewne sprawy.
Czytam forum przedzjazdowe AP na bieżąco.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Boniecki Jerzy » Poniedziałek, 9 Marzec 2009, 18:49

Witam
Powinniśmy określić kto powinien być członkiem Zarządu AP. Moim zdaniem podstawową sprawą jest konflikt interesów czyli bycie człnkiem Zarządu AP i prowadzenie działalności gospodarczej i świadczenie usług dla aeroklubów lub ich członków. Moźe do piątku kilku kandydatów się ujawni, na razie mamy dwóch kandydatów na prezesa. Decyzje zapadają przez głosowanie dlatego usytuowanie członków Zarządu ma duże znaczenie, jak również możliwości czasowe (częsty brak qworum). Większość delegatów to prezesi i dyrektorzy ale nie trzeba być delegatem aby być członkiem zarządu.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Boniecki Jerzy » Środa, 11 Marzec 2009, 12:54

Witam
Zamieszczam tekst napisany przez Michała Wójcika
Aeroklub Polski przed XXV Zjazdem Krajowym.

1. Gdzie jesteśmy zrzeszeni?
W Aeroklubie Polski - Polskim Związku Sportów Lotniczych i Aeroklubach Regionalnych.

2. Dlaczego ?
W związku z podjęciem uchwał przez kolejne Zjazdy Krajowe Aeroklubu Polskiego.

3. Co z tego wynika ?
a) Inne zadania główne.
- PZSL celem głównym jest osiąganie wysokich wyników sportowych.
- AR celem głównym są usługi z zakresu szkolenia lotniczego.
b) Inne podstawowe akty prawne regulujące prowadzoną działalność.
- PZSL Ustawa o Sporcie Kwalifikowanym.
- AR Prawo o Stowarzyszeniach.
c) Inne podstawowe źródła finansowania
- PZSL dofinansowanie zadań zleconych z Ministerstwa Sportu
- AR wpływy ze świadczonych usług.
d) Odrębna osobowość prawna
e) Odrębne prawo własności

Komentarz do:

Pkt 3 ppkt a
? AP skupia się na realizacji zadań zleconych przez Ministerstwo Sportu i osiąganiu wysokich wyników sportowych na arenie międzynarodowej.
AR na prowadzeniu działalności usługowej w tym szkolenia lotniczego.
Pkt 3 ppkt b
- AP - Ustawa o Sporcie Kwalifikowanym wymusza dostosowanie prowadzonej działalności do jej wymogów, a regulacje w sportach lotniczych trzeba na siłę dopasowywać tak, aby spełnić podstawowe kryteria.
- AR od dawna opierają swoją działalność na innej regulacji bez konieczności przestrzegania prawa sportowego.
Pkt 3 ppkt c
- AP podstawowym źródłem przychodu jest dofinansowanie zadań zleconych z MS, które w sposób bezpośredni generuje budżet w stosunku MS 40% - AP 60%, co przy niewielkim odpisie na obsługę jest podstawowym powodem powstawania znacznego deficytu w bilansowaniu.
- AR w podstawowej masie pozyskują wpływy z działalności gospodarczej i są zmuszone do bilansowania swoich budżetów w oparciu o realne przychody .

Wniosek

Brak realizacji uchwały dotyczącej przejęcia od ULC nadzoru nad lotnictwem lekkim (sportowym) przez Aeroklub Polski, dużej liczbie samodzielnych podmiotów działających ramach innych regulacji prawnych, rozbieżnych celach, innych źródłach finansowania i nałożeniu wzajemnych roszczeń z tytułu prawa własności, to trzeba sobie zadać następujące pytanie, dokąd zmierza Aeroklub Polski - Polski Związek Sportów Lotniczych,
Związek Stowarzyszeń ?
Brak odpowiedzi na to pytanie spowoduje to że ponownie wybierzemy władze, które przed wyborami będą ?MY?, a po wyborach ?ONI?.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Zjazd Aeroklubu Polskiego

Postprzez Andrzej Grodzki » Środa, 11 Marzec 2009, 15:16

Cześć.
Na forum zjazdowym pojawiły się dwa nowe tematy ?Kandydaci na kandydatów? >>> jeszcze puste.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa


Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron