Szybowce F1E - Historia w Polsce i na świecie

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Szybowce F1E - Historia w Polsce i na świecie

Postprzez Jan Wojtak » Środa, 25 Kwiecień 2012, 12:38

Jan Wojtak- co ciekawego w F1E

Z zainteresowaniem śledzę aktywność kolegów z F1 i dostrzegłem , tak to odczuwam, niedosyt informacji dot. F1E. Zapraszam wszystkich do współpracy w szerszym opracowaniu tematu F1E dla potrzeb sympatyków tej rozwijającej się coraz bardziej kategorii.W tydzień po Mistrzostwach Polski F1E 2012 czeka nas prawdziwy "festiwal" modeli F1E w Gliwicach. W dniach 14-16.09.2012 odbędą się u nas dzień po dniu aż trzy WC FAI-jeden ukraiński(Puchar Przyjaźni Ukrainy -
"Friendship Cup of Ukraine") i dwa polskie (Puchar Burmistrza Toszka-"Toszek CUP" i Puchar Starosty Raciborskiego - "Governor's CUP"). Jednocześnie rozegrane zostaną trzy Puchary Polski.Udało nam się zaangażować poważnych patronów i sponsorów tych imprez spośród śląskich samorządów.Jako że pomożemy ( na mnie wypadło) zorganizować pierwszy ukraiński WC FAI w kat F1E (14 .09.) ,zaprosiliśmy do dołączenia do tego szacownego grona patronów - Polsko Ukraińską Izbę Gospodarczą ( jest już obiecujący oddźwięk). Jeśli się nie mylę, i tu liczę na ewentualne sprostowania tych co mają lepszą pamięć ,byłem także organizatorem pierwszego WC F1E w Polsce - Pucharu Starosty Raciborskiego -Governor's CUP F1E w Raciborzu.W 1999 r -maiły rangę " open international", a w 2000 r - już jako World CUP FAI) .Warto pozbierać materiały na temat historii F1E w Polsce.Kompletuję zespół redakcyjny folderu, który może uda się wydać do września br.nie tylko w postaci elektronicznej , ale i pisemnej .Jeżeli ktokolwiek widziałby jakąś rolę w tym przedsięwzięciu , będę wdzięczny za odpowiedź.Liczę zwłaszcza na kolebkę F1E w Nowym Targu i na kolegów z Rybnika, od których uczyłem się tej "majestatycznej" kategorii modeli.
Pozdrawiam i czekam na maile ->jan.wojtak@interia.pl<
Jan Wojtak (Gliwice)
Jan Wojtak
 
Posty: 10
Dołączenie: Niedziela, 16 Listopad 2008, 02:59

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron