UWAGA!! Nowe Licencje

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Mariusz Jarecki » Sobota, 29 Styczeń 2011, 23:20

Witam wszystkich.
Licencji nigdy nie miałem i w tym roku pomimo chęci startu w F1S miał nie będę. (przyczyna - patrz wyżej)
AP sam się przyznaje, że koszt licencji to 60 pln. 240pln to składka na AP. Jeżeli tak, to żądanie jakiejkolwiek innej kwoty od osób, którzy chcą posiadać tylko licencję i nie być członkami AP to praktyka monopolistyczna naruszająca podstawową zasadę równości i należy niezwłocznie powiadomić opowiednie zajmujące się takimi sprawami organy ( pisząc "powiadomić"mam na myśli twór o nazwie KM). Jeżeli ktoś pragnie posiadać samą licencję, powinien zapłacić 60 pln i to wszystko. Pozdrawiam.
Mariusz Jarecki
 
Posty: 4
Dołączenie: Środa, 19 Sierpień 2009, 22:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Piotr Szymański » Niedziela, 30 Styczeń 2011, 10:02

Koledzy paralotniarze spotkali się z zarządem AP
i ja juz nic z tego nie rozumiem jest uchwała ale ma na celu tylko wywołanie dyskusji hehehehe
poczytajcie sami :

W dniu 28 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Aeroklubu Polskiego z przedstawicielami Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego. W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciel Komisji Lotniowo-Paralotniowej przy AP oraz przedstawiciel kadry narodowej. Rozmowa dotyczyła problemów i przyszłości sportu paralotniowego i lotniowego.

Poruszone zostały między innymi tematy dotyczące interpretacji zapisów Kodeksu Sportowego FAI. Przedstawiono opinie środowiska paralotniowego i lotniowego w sprawie planowanego sposobu przyznawania sportowych licencji FAI. Członkowie Zarządu AP poinformowali, że zapisy uchwał w sprawie opłat za licencje sportowe, które znalazły się na stronie internetowej, są na razie projektami i mają za zadanie między innymi wzbudzić dyskusję w środowisku. Zarząd PSP przedstawił propozycje działań na rzecz rozwoju sportu paralotniowego.
Strona F1E
http://modelpiotrekf1e.pl.tl
Zapraszam
Piotr Szymański
 
Posty: 66
Dołączenie: Piątek, 29 Grudzień 2006, 21:03
Miejscowość: Racibórz-AGL

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez morgan1169 » Niedziela, 30 Styczeń 2011, 11:31

A to ciekawe.Projekty do dyskusji? to dla czego jest napisane że uchała obowiązuje od 15 stycznia.Niezłe przwekrętasy ten AP.
To tak samo jak w wielu innych sprawach.Wstyd że tacy ludzie tam są.
Jak będę miał możliwość to na zjazd się wybiorę i zapytam o wiele innych spraw finansowych nie tylko o licencje i ich koszty.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 30 Styczeń 2011, 18:28

Jak sięgam pamięcią wstecz to zawsze tak było testowanie srodowiska następnie twierdzenie ze to projekt i przymiarka . Mnie satysfakcjonują tylko głowy tych ,którzy sie pod tą ustawą podpisali . Trzeba zamienić stwierdzenie tych panów "To nie my" na toniemy ,bo moim zdaniem (pozwolicie koledzy ze to ujmę w lotniczym języku ) na WYLOT tyle że na zbity pysk. Jaką logikę ma takie postępowanie podział licencji na AP i FAI (chyba tylko po to żeby mniej odprowadzić składek do FAI ) Następna sprawą jest powoływanie do reprezentacji Polski ,które faworyzuje członków AP . Reprezentacja Polski nie może być kartą przetergową.. Jesteś w AP możesz być w reprezentacji nie to won. O uczestnictwie w reprezentacji mają decydować wyniki klasyfikacji i nie ma tu znaczenia czy jesteś AP czy nie .Każdemu należy się w takim samym stopniu udział w Reprezentacji Polski i korzystanie z tego tytułu z dotacji z ministerstwa. Reprezentacja jak sama nazwa mówi reprezentuje nasz kraj a nie AP . I w tym przypadku AP jest jedynie organem wykonawczym który ma powołać reprezentację na podstawie wyników sportowych. Dość podziału modelarzy na naszych i obcych . Skończyły się czasy czerwonych książeczek bez których nie dostałeś mieszkania , stanowiska , czy talonu na auto. Jaki ma sens jeśli czołówka np z F3K nie jest członkami AP pojedzie 30 z listy bo kupił licencję i jest członkiem AP bzdura , nie dostanie dotacji na kadrę bo nie jest z AP bzdura, Dotacja jest dla kadry , kadra dla najlepszych a AP jest tylko organem wykonawczym. Jeśli kto kolwiek z kolegów z F3K , F3F i inych klas mimo wyników zostanie pominięty w kadrze i dotacji należy to zgłosić do ministerstwa sportu a z naszej strony powinien otrzymać 100% poparcie. Jeśli ma się honor nigdy nie zajmie się miejsca kolegi który jest lepszy ale w oczach AP gorszy bo nie ich ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 30 Styczeń 2011, 23:10

Hmm, wydaje mi się że zaczynam rozumieć intencje uchwałodawcy, czyli Zarządu AP, choć na pierwszy rzut oka nie jest to takie oczywiste...
Mam nadzieję, że po spotkaniu KM z Zarządem, ktoś potwierdzi moje rozumowanie lub jemu zaprzeczy...
Słowem kluczem w uchwale Zarządu AP jest zwrot "w okresie przejściowym", który może oznaczać, że tabelka dotycząca opłat za wydawanie licencji będzie obowiązywać dopiero za dwa lata, tj. dokładnie: w dwa lata od dnia wejścia w życie nowej ustawy o sporcie...
W nowej ustawie o sporcie są przepisy "końcowe i przejściowe", które mówią, że Związki Sportowe mają dwa lata na dopasowanie swoich wewnętrznych regulacji do wymogów nowej ustawy, co może oznaczać, że nadal obowiązuje stary regulamin i system opłat za wydawanie licencji (jak również wynikających z tego tytułu uprawnień - dla kadry i zasięgu obowiązywania - RP+FAI), a przedstawiona Uchwała ZAP jest projekcją zmian, które zaczną obowiązywać za dwa lata z nowym regulaminem, który dopiero ma być opracowany w wyniku dyskusji...łącznie z przedstawionym cennikiem w układzie macierzy...

Jak dla mnie, to trochę dziwna konstrukcja uchwały ale gdy wezmę pod uwagę to co jest napisane na forum paralotniarzy oraz inne drobne fakty, to chyba jest to możliwe...
Pozdrawiam - W.Lesiuk
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Henryk Urban » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 00:57

Cześć
Właśnie wydaje ci się że rozgryzłeś zagadkową uchwałę ZAP-u,ale jest zupełnie inaczej.
Nowa uchwała weszła w końcówce 2010r,czyli okres przejściowy 2 letni od wejścia ustawy to 2011 i 2012 ,jak byk masz w/w ustawie Roz.12 Art.82 pkt.2 i Art. 83. pkt.1 . ZAP uchwalił to co uchwalił bez żadnych konsultacji z KM i myślał że modelarze ciemny lud to łyknie,a teraz ich dziwne tłumaczenia że to tylko projekt a to testują środowisko i takie tam bzdety.
A jaki związek ma dostosowanie wewnętrznych regulaminów ZS do zapisów nowej ustawy z nowym cennikiem-żaden to tylko pretekst do przykręcenia nam śruby.Ewentualne zmiany w cenniku licencji powinny być wprowadzone w zeszłym roku,a teraz ludzie chcą startować w lutym w zawodach i są pozbawieni licencji Fai. i AP ,bałagan jak był tak jest do dzisiaj, szkoda gadać :shock:

Narazie.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 10:34

Być może jest tak jak napisałeś, bo ja tą uchwałę w pierwszym podejściu odczytałem tak jak Ty.
I być może ZAP nas testuje, jednakże zwróć uwagę, że na naszej stronie AP (modelarskiej zakładce) widnieją dotychczasowe zasady licencjonowania.
Czas pokaże...
Pzdr
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 12:30

Sprawa jest prosta Nie da się ukręcić kasy na tych z poza AP... , Nie ma też przepisu ,który blokował by ich uczestnictwo w reprezentacji, a tym samym nie ma przepisu który by to uczestnictwo osób z poza AP sankcjonował brakiem dotacji ze strony ministerstwa sportu. Ap wymyśliło więc kruczek z licencjami i wydawaniem licencji FAI i AP tylko tym z AP. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jeden fakt . Mianowicie w taki sam sposób chce się degradować członków klubów zarejestrowanych w AP. AP jest jedynie organem wykonawczym w przypadku Reprezentacji Polski , nie ma prawa do decydowania o tym kto sie w niej znajdzie jedynym kryterium są wyniki sportowe, a jedynym kryterium rozdziału dotacji z ministerstwa jest powołanie do reprezentacji . Zastraszanie zawodników i przymuszanie ich do zapisania się do AP bo inaczej nie dostaną się do reprezentacji i nie dostaną dotacji z ministerstwa jest łamaniem prawa i ustawy o sporcie ! Prosze przedstawić tu na jakiej podstawie wyłoniono kadrę F3K na rok 2011 ? Jak wyglada ranking F3K 2010 i kogo powołano do kadry ? I podstawowe pytanie jak pierwsza 40tka z f3k czy f3f lub innej klasie bedzie z poza AP to na MŚ czy ME pojedzie 41 z tej klasyfikacji. Dlaczego w kadrze F3K nie ma kol Jerzego Juraszka POL-3552 Bo jest "NZ"Pewnie kolegi Adama.S też by nie było gdyby nie zapiosał się z przymusu do AP ... W ubiegłum roku PP.F3F też wygrał człowiek z poza AP i dziś nie było by go w reprezentacji ... W ilu innych klasach wybór reprezentacji odbył się na zasadzie przynależności do AP . DOŚĆ KUMOTERSTWA KOLESIOSTWA I DZIADOSTWA !!!!
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Henryk Urban » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 22:57

Cześć.
Odnośnie tego:
Wojciech Lesiuk napisał: jednakże zwróć uwagę, że na naszej stronie AP (modelarskiej zakładce) widnieją dotychczasowe zasady licencjonowania

Wojtku zwracam uwagę na te zapisy i inne a aktualność owych pokazuje jak jest prowadzona strona, co tam jest obowiązującymi przepisami kto to wie?
Spojrzałem jak to wygląda cennik licencji 2011 w pierwszym lepszym związku i tak:
12zł składka roczna na związek( nawet zapłacę 24zł chyba adekwatna kwota do tego co nam oferuje AP)
5 zł licencja krajowa
40zł licencja międzynarodowa
do wyboru do koloru.
A w AP składki 240zł roczna, raczej tak wysoką powinni płacić piloci szybowców i samolotów którzy wykorzystują sprzęt i majątek AP,może w ZAP-ie nie wiedzą kto to modelarz ?

Pozdrówka.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 23:40

Z tymi składkami masz rację - ja również sprawdzałem w innych związkach, nawet płaciłem swojego czasu podobną kwotę za moje dziecko - zresztą widać to też po opłatach zagranicznych, że 369 PLN to kwota z kosmosu, z wykorzystywaniem sprzętu również masz rację - lotnicy - ci na prawdziwych skrzydłach :), powinni się cieszyć, że my modelarze popularyzujemy ich sport i ciągniemy ludzi na lotniska i uczymy młodzież w politechnicznym duchu :)
Mam nadzieję, że ZAP wycofa się z tych opłat.
Pzdr
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Adam Kopacz » Wtorek, 1 Luty 2011, 12:03

Przedstawię Kolegom pobieżnie czym skutkować będzie decyzja Zarządu AP w sprawie opłat za licencje sportowe dla krośnieńskiego modelarstwa.
Z 12 zawodników licencjonowanych na 2011 r. licencje przedłuży tylko 4 (kadra narodowa, opiekun i pilot) opłacąjc po 60 zł.
Ośmiu juniorów, którzy osiągnęli poziom sportowy, posiadają sprzęt i powinni rozpocząć rywalizację na zawodach ogólnopolskich nie wykupi licencji, bo opłaty przekraczają możliwości finansowe ich rodzin. Spośród 7 modelarzy, których usilnie przez dwa lata przekonywałem do startu w zawodach, licencji nie wykupi żaden.
Nie bedę też miał sumienia, aby propagując modelarstwo lotnicze wśród dzieci, młodzieży i rodziców przedstawiać im "światlaną przyszłość" , jak ich czeka w tej dyscyplinie sportu; praca i nauka w modelarni, później rywalizacja sportowa, wyjazdy na zawody krajowe i zagraniczne, reprezentacja Polski. W tej sytuacji mogę im jedynie zapewnić, że będą robić jaskółki i kowaliki dopóki starczy im cierpliwości.
Takie wspaniałe pomysły Zarządu AP skutecznie też zniechęcają i tak nieliczną grupę społecznych działaczy i instruktorów i poddają w wątpliwość sens dalszej pracy.
Pragnę poinformować, że w 2010 r. z tytułu różnych wymaganych opłat na rzecz Aeroklubu Polskiego Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych wpłaciło kwotę wynoszącą 30% budżetu Stowarzyszenia. Nieliczni sponsorzy, ktorzy przekazali dotacje na rzecz Stowarzyszenia pytają w ostrych słowach, dlaczego z ich pieniędzy opłacam "jakąś organizację", zamiast środki przeznaczać na funkcjonowanie modelarni i szkolenie dzieci i młodzieży. Kilku zapowiedziało rezygnację z dotowania Stowarzyszenia.
Co w tej sytuacji można zrobić? Tylko solidarny opór całego środowiska modelarskiego i kategoryczne żądanie zmiany polityki AP względem modelarstwa. Żądanie poparte różnymi formami nacisku, wśród których wystawianie złego świadectwa Aeroklubowi Polskiemu w mediach i dyskusjach będzie najłagodniejszą formą.
Na częste zapytanie regionalnych mediów czy w dyskusjach organizacji pozarządowych: co najbardziej przeszkadza nam w tej bezinteresownej, pięknej i szlachetnej działalności na rzecz dzieci i młodzieży odpowiadam bez zająknięcia, że Aeroklub Polski. Nie brak środków finansowych, nie biurokracja, nie brak zainteresowania samorządów, lecz właśnie Aeroklub Polski. I będę powielał tę opinię wokoło, mimo że przez 50 lat dorosłego życia modelarskiego Aeroklub Polski dażyłem wielkim szacunkiem i sentymentem.
Na naszym podwórku w chwili obecnej podejmiemy następujące działania: nikt, kto nie jest zmuszony sytuacją "wyższą" nie wykupi licencji zawodnika, na wszystkich organizowanych zawodach modelarskich w Krośnie nie bedziemy żądać licencji od zawodników, nie wpłacimy żadnego haraczu do AP zarówno za wpis do kalendarza, jak i z innych powodów, nie wykupimy licencji klubu na 2011 r.
Taka jest nasza forma protestu. Jej skuteczność byłaby bardziej prawdopodobna, gdyby została zastosowana przez więcej ośrodków modelarskich w kraju.
Adam Kopacz
Adam Kopacz
 
Posty: 32
Dołączenie: Poniedziałek, 21 Lipiec 2008, 21:46
Miejscowość: KS

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Henryk Urban » Wtorek, 1 Luty 2011, 12:54

Cześć
Adam popieram wasze stanowisko całkowicie,tylko kadrowiczom będzie przykro jak wystartują na MP czy PP bez żadnych konkurentów :shock: Jak widać ZAP dba o partykularne interesy,a za nic mają przyszłość polskiego modelarstwa.
Kiedyś pisałem do Ciebie o składkach członkowskich na AP ,co za mądre głowy to uchwaliły:
członek zwyczajny AP sekcji samolotowej i szybowcowej 40zł/m-c
członek zwyczajny AP sekcji modelarskiej 30zł/m-c( proponuje 2 zł/m-c )
Tak horendalna danina także przyczynia się nawet w większym stopniu na brak popularności ,dostępności ,rozwoju modelarstwa. Z takimi składkami czas skończyć ,im szybciej tym lepiej.
Nasza Komisja Modelarska na spotkaniu z prezesem AP,musi też te żądania przedstawić :evil:

Narazie.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez morgan1169 » Wtorek, 1 Luty 2011, 22:01

Panie Heniu, ma pan całkowitą rację ale to tylko czubek góry , finansowych oprzekrętów jest wiele więcej niech tylko Pan pomyśli za co od Pana chcą pieniędzy to sam to Pan zrozumie. AP traktuje modelarzy jak maszynkę do robienia pieniędzy które znikają w czarnej dziurze.Czasami myślę czy powstanie Federacji czy związku modelarzy Polskich nie jest jedynym wyjsciem .Nie dziwię się Adamowi czy innym bo mam ten sam dylemat a sponsorzy jak słyszą aeroklub to dostają białej gorączki. Ta polityka jak finasowa tak kadrowa prowadzi prosto do likwidacji sportu modelarskiego.
Pozdrowienia dla wszystkich.
Hieronim Józef Morgałą
POL-1169
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 2 Luty 2011, 00:17

Modelarze byli i będą i zrobią sobie zawody , i kupią sobie nagrody i wypiszą dyplomy i zrobia kalendarz imprez na jakimś forum. Koledzy instruktorzy kupcie za kasę od sponsorów zestawy i nagrody dla dzieci i młodzieży nie marnujcie kasy na darmozjadów , farbowanych działaczy. Jak sie skrzyknie parę klubów każdy zrobi jedna imprezę w roku to kalendarz pęknie ... dla dzieci i młodzieży liczy się dyplom jakiś upominek i dobra zabawa na którą będzie stać każdy klub jak zaoszczedzi na wywalaniu pieniędzy sponsorów na wątpliwe korzyści z bycia pod szyldem AP.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 7 Luty 2011, 18:55

Po spotkaniu sytuacja licencji 2011 przedstawia się następująco:

2011.gif
2011.gif (18.91 KiB) Obejrzany 12558 razy
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron