UWAGA!! Nowe Licencje

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 9 Luty 2011, 18:55

Dla nas wygląda to tak: rozegramy naszą imprezę w 50 wyłonimy czołówkę której "wybaczymy i zasponsorujemy członkostwo w jakimś klubie ewentualnie w AP na rok" w liczbie odpowiadającej reprezentacji F3F na MŚ lub ME.
Kalkulacja: 180 na 50=3.60zł/na osobę (tyle dostanie AP w przeliczeniu na naszych zawodników...)
W MP F3F AP wystartuje tych 4 zawodników z naszej czołówki i takowe Mistrzostwa nie będą odbiegały od reszty tzw Mistrostw Polski w AP
Nasza propozycja jest taka 24zł rocznie składki na AP Plus 40 za licencję. I macie jakąś kasę inaczej dostaniecie 720 zł i 3 licencje na 50 o ile nikt z tych co wygrają naszą imprezę nie stwierdzi, że nie jest zainteresowany MP w ramach AP.
A żeby było jasne ME i MŚ są zapewne raz na 4 lata więć kwotę należy podzielić na 4. Pełna satysfakcja gwarantowana gratulujemy ZAP swietnej decyzji ... Już dawno ktoś powiedział że jeśc trzeba małą łyżeczką bo wiadro się w gębie nie zmieści i można się udławić ...

Moderator - Kosmetyka.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Frąk » Środa, 9 Luty 2011, 19:14

Witam
Kim jesteś, kogo reprezentujesz? Osoba fizyczna? Nikt tutaj nie ma prawa z tobą paktować, bo i z kim. Pomyliłeś adres. Czy niczego nie nauczyła cię odpowiedź z Genewy na list, który wysłałeś do FAI?
pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 9 Luty 2011, 20:09

Reprezentuje tych których nazywacie NZ a Włodarczyk nieopatrznie zwrócił im wolność wywalając F3F z AP!!! . W przeciwieństwie do niewolnictwa uprawianego przez AP i jego działaczy My jesteśmy wolni , niezależni i będziemy robić zawody , rankingi i wyłaniać zwyciężców nie macie na to co robimy żadnego wpływu tak jak P.Włodarczyk nie miał przez wiele lat . Obecny cennik licencji dla zawodników F3F jest jednoznaczny z tym co napisałem. TEAM F3F BYŁ JEST I BEDZIE A co roku nas przybywa a bez licencji będzie nas jeszcze więcej. Co nam oferujecie wirtualną dotację ? Kawalek kartonika ze znaczkiem ? Was panowie nie stać żeby dostarczyć trzy dyplomy za Mistrzostwa Polski F3F 2010 !!! To my dyktujemy warunki wy możecie teraz tylko prosić o datek na AP z naszej strony i to grzecznie ,bo to my mamy czas i kasę w ręce i jesteście nam potrzebni jak dziura w moście ... ... Wy macie długi i co roku jesteście bliżej dna ...Kolego Wojtku bierzcie grzecznie kase bo to wolny rynek i na wasze miejsce ustawia sie kilka innych organizacji z całej Europy powiem węcej oni pracują nad takim regulaminem który ułatwi nam rejestrację . I będzie jak z glajtami Ulami i całą resztą co lata bez Znaków SP i legitymuje się uprawnieniami z CZ , SK itp . macie panowie dwie alternatywy dostosować sie do wolnorynkowych zasad albo kontynuować spadanie na dno .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Frąk » Środa, 9 Luty 2011, 22:03

Witam
Historia ludzkości pełna jest samozwańczych króli, trybunów czy mesjaszy. Prawie wszyscy stracili głowę w wyniku niezadowolenia ?ludu?, którym chcieli przewodzić. Obejrzyj się za siebie jak wielki tłum widzisz? Ten, który stanie w twej obronie. Jak zorganizujesz swoich zwolenników i stworzysz ruch to możesz próbować pukać do bram AP i prosić o wysłuchanie przez Zarząd. Jałmużnę, którą proponujesz zostaw w którejś ze świątyń. Niech dadzą potrzebującym.
We wszystkim, co piszesz widzisz tylko koniec swojego nosa. Nie wiemy nawet czy masz poparcie zawodników startujących w F3F. Czy inne kategorie staną za tobą? AP to nie tylko modelarze. Już widzę, jaki efekt twoje krzyki zrobią na szybownikach. Spróbuj lobbować za swoim genialnym pomysłem na szybowce.com http://www.szybowce.pl Ich obowiązują takie same zasady otrzymywania licencji jak modelarzy. Nie można oderwać jednej kategorii i traktować w AP na zasadach szczególnych. Nie jesteś pępkiem świata. Ty dyktujesz warunki? Chyba u siebie w domu.
A tak z drugiej strony po zajrzeniu w rankingi F3F twoja propozycja ma pewny plus. Nie łapiesz się do pierwszej czwórki. W 2011 niepotrzebna jest ci licencja, i o co cały ten krzyk.

Moderator - Koledzy, to ostatni post waszej kłótni na forum. Obu wysyłam ostrzeżenie. Jeśli nie pomoże - ban.
Jeszcze raz proszę kolegów o pokasowanie postów nic nie wnoszących do tematu, a tylko wszczynających kłótnie personalne.
Przez podobne posty forum dyskusyjne przestaje być wiarygodne i możliwe do strawienia dla spokojnych czytelników i użytkowników.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 9 Luty 2011, 22:07

Wojciech Lesiuk napisał:Tak na marginesie, to nowy regulamin, w moim odczuciu jest napisany bardzo poprawnie i czytelnie - w zgodzie z literą ustawy, o innych kwestiach nie będę się wypowiadał - już wiele na ten temat napisano i nie chcę się powtarzać.
O innych kwestiach...

Przykład literalnego stosowania prawa: PRZEPIŁOWANA ŁAWKA W POPRZEK OGRODZENIA
Geodeta i robotnicy wytyczyli i wykonali ogrodzenie zapewne zgodnie z literą prawa.
Idę o zakład, że przepisy regulujące budowę podobnych ogrodzeń mają służyć poprawianiu komfortu mieszkańców - to duch prawa.
Zgodnie z literą prawa należało tę ławkę przeciąć lub zespolić z ogrodzeniem. Zgodnie z jego duchem przenieść lub ominąć.
Przenoszenie, to więcej roboty. Łatwiej było przeciąć ławkę.
Dlatego właśnie polscy urzędnicy wybierają drogę na skróty - z lenistwa, niechęci do samodzielnego myślenia, ze złej woli itp - potem z niewinną miną powołują się na literę prawa.

Omawiany tu Regulamin Licencjonowania jest wzorowym przykładem literalnego zastosowania przez AP nowej Ustawy o Sporcie przy odwróconym o 180 stopni rozumieniu jej ducha.
Literalnie Ustawa o Sporcie przyznaje PZS'om nieomal pełnię władzy, ale jej duch zawarty głównie w wyjaśnieniach krzyczy - ta władza ma służyć maksymalnemu ułatwieniu obywatelom dostepu do sportu i rywalizacji sportowej.


Zdaje się, że w kręgach Zarządu AP, i być może w kręgach KM też, mamy przedstawicieli głuchych na krzyk ducha nowej Ustawy o Sporcie.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 10 Luty 2011, 00:11

Szanowny kolego problem polega na tym ,że nie można np szybowników traktować tak samo jak modelarzy bo my mamy wszystko swoje , modele ,sprzęt , lotniska nie korzystamy z zasobów sprzetowych AP a jeśli nawet to w znikomym stopniu.
Szybownicy korzystają z lotniska , szybowca , holownika , wyciągarki , spadochronu itd. Zastanówmy się czy lotniarz ma płacić paliwo do samolotu - nie , czy skoczek ma płacić za amortyzację szybowców -nie dlaczego wiec wymagać pokrywania przez modelarzy kosztów np paliwa , szybowców , czy czego kolwiek innego nie związanego z użytkowaniem przez nas dóbr materialnych AP. Jak do tej pory nikt nie udowodnił na co ma być wykorzystana kwota pobierana od modelarzy. Zaproponowałem więc dobrowolnie kwotę "opodatkowania modelarzy do AP" 24zł/rocznie plus za licencję 40zł. Sa to realne pieniądze które ,może pozyskać AP w zasadzie za nic. Rozumiem że nie jest to adekwatna kwota do proponowanej przez ZAP ale w przeciwieństwie do niej realna i mogąca zasilić konto AP. Szanowni działacze apeluję o zdrowy rozsądek i urealnienie oczekiwań wobec nas. My nie oczekujemy od AP że kupi nam modele ,aparatury , serwa , nie oczekujcie więc od nas płacenia za marzenia...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Frąk » Czwartek, 10 Luty 2011, 00:58

Witam
Więc nasze drogi powoli rozchodzą się. Można pozwolić ?słusznie niezadowolonym? publikować to co jest po myśli moderatora ale innym używającym jego języka to ban. Ok. Jakoś mnie to nie dziwi. Przestudiowałem sobie dokładnie regulamin, pozwala on na dużą samowolę moderatora. I Ty to Tomku wykorzystujesz arbitralnie zajmując stanowisko. W nadchodzącym czasie należy zmienić nazwę strony na: Modelarstwo Lotnicze i Kosmiczne forum krytykantów Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego. Tak będzie uczciwiej. Jeżeli zabraniasz się bronić... To cóż pora szukać innych noszeń. Man nadzieje że ktoś będzie ożywiał dział szybowców RC. Oby nie tylko Kamyczek.
pozdrawiam Wojciech Frąk
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Czwartek, 10 Luty 2011, 02:00

Ten ma władzę, kto ma media :)
Czas rozpocząć sezon, bo śniegi zeszły :)
Pzdr
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 10 Luty 2011, 02:30

Kolega Wojciech mnie zasmuca . Nikt kolegi z tąd nie wygania ,wręcz przeciwnie oczekujemy na przedstawienie choć zarysu kosztów AP związanych z modelarzami. Brak dialogu między ZAP i KM utwierdza mnie tylko w przekonaniu , że AP nie potrafi racjonalnie i rzeczowo wyjaśnić zmiany wysokości opłat za licencje i członkostwo w AP. Tu ucieczka nie załatwi problemu opłat i licencji proponujemy rozmowę i przedstawienie argumentów obu stron i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i pytań.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Czwartek, 10 Luty 2011, 09:19

Wcale nie czuję się wyganiany, ani nie uciekam...
Ja nie pracuję ani w AP ani w KM (ani na etacie ani społecznie - jedyną funkcję, którą pełnię to asystent TKN-a w F2C), więc nic tu po moich wyjaśnieniach - sam muszę złożyć wniosek o wydanie licencji.
Już wiem ile mam zapłacić, chcę dalej uprawiać modelarstwo sportowe, więc teraz pozostaje jedynie decyzja którą opcję wybrać z tabelki - i tyle w temacie.

Pozdrawiam
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 10 Luty 2011, 11:04

To było do Wojciecha .F . i szanownych przedstawicieli AP ,którzy od dawna stosują technikę uciekania od niewygodnych pytań i tematów . Smutne jest to że i ich przekonaniu takie rozwiązanie załatwia problem a tak nie jest . Nie można chować przysłowiowej " głowy w piasek " jedynie otwarty dialog może spowodować wypracowanie jakiegoś rozwiązania które zaakceptują obie strony. Trzeba zrozumieć że czlonkowie AP korzystają z majątku AP w róznym stopniu i nie można ich wkładać do jednego wora . Następnym problemem jest spora grupa kolegów tzw N.Z z F3K , F3F i innych klas ,której nie da się zmusić i skusć na dobrowolne opodatkowanie nierealną kwotą wymyśloną przez ZAP. Nie można się też dziwić że zabralem głos i zaproponowałem jakies rozwiązanie Kolega Jan.O zapytany o ustalenia KM -ZAP zapytał jesteś w AP lub innym klubie zarejstrowanym w AP , nie to miłego dnia. Myślę że to wystarczająca sugestia kolegi Jana ,że nie jest zainteresowany naszą grupą i jej interesami. Logicznym więc jest propozycja ,która padła z mojej strony że zapłacimy 24pln rocznie i za licencję 40 zł. Sa to realne pieniądze których włascicielem może się stać co roku AP bez zbędnych pytań co, dlaczego i na co. Jak już pisałem w poprzednich postach chętnych na pozyskanie tych pieniędzy jest więcej tym bardziej że to kasa przektycznie za nic . Apeluję więc do ZAP o rozsądek i ratowanie modelarstwa pod szyldem AP.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Czwartek, 10 Luty 2011, 11:36

Oto co znalazłem na stronie AP:

PISMO INFORMUJĄCE O WPROWADZENIU W ŻYCIE
'REGULAMINU LICENCJONOWANIA ZAWODNIKÓW'.
'Zarząd AP wprowadził w życie nowy regulamin pod nazwą 'Regulamin Licencjonowania Zawodników' regulujący zasady wydawania Licencji Sportowych FAI.
Podczas posiedzenia Zarządu Aeroklubu Polskiego w sobotę, dnia 05.01.2011 r. wprowadzono w życie 'Regulamin Licencjonowania Zawodników'.
Od tego dnia Licencje Sportowe FAI upoważniające do uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym są wydawane i przedłużane w oparciu o nowy dokument. Licencje Sportowe FAI wydane na 2011 rok na starych zasadach zachowują ważność do dnia 31.12.2011.
Nowy regulamin zawiera wiele udogodnień dla wnioskodawców i docelowo powinien wpłynąć na obniżenie kosztów związanych z procesem wydawania licencji. Już teraz zmieniono cennik, który zaowocował zniżką dla członków Aeroklubu Polskiego odprowadzających część składki członkowskiej na rzecz AP. Kolejna zmiana to możliwość przesłania pocztą elektroniczną zeskanowanego, wypełnionego wniosku o wydanie/przedłużenie licencji bez konieczności załączania kopii licencji, świadectwa kwalifikacji czy badań lekarskich.
Wystarczy podpisać stosowne oświadczenia umieszczone we wniosku.
W tym roku licencje będą wydawane również osobom niezrzeszonym w klubach sportowych jak i działającym poza strukturami Aeroklubu Polskiego. Licencje Sportowe FAI na 2012 rok nie będą przyznawane osobom niezrzeszonym w klubach sportowych i nie posiadających statusu członka Aeroklubu Polskiego lub członka Stowarzyszenia wspierającego AP. Zachęcam do zapoznania się z nowym regulaminem i wnioskiem, które są umieszczone na stronie internetowej AP w dziale BIP ? Dokumenty organizacyjne ? Regulaminy ? regulaminy sportowe.'

Dyrektor Sportowy AP
Regulamin Licencjonowania Zawodników
Wniosek o przyznanie licencji sportowej

Dostępne na stronie AP
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 10 Luty 2011, 14:09

Czy dobrze rozumiem że mogę być czlonkiem AP zapłacić za członkostwo i 40 zl za licencję FAI. Lub być czlonkiem dowolnego klubu ,który zapłacił te 100 zł do AP i zapłacę w klubie składki plus w AP za Licencję 40 PLN.? Jeśli tak pozostaje mi tylko zadać dwa pytania :
1. Czy składka członka AP w modelarstwie ulegnie jakiejs zmianie , jeśli tak to jaka to będzie kwota ?
2. Czy członek klubu zarejstrowanego w AP bedzie miał takie same prawa dotyczące udziału w reprezentacji i korzystania z dotacji na ten cel przeznaczonej ?

Ps. Jak składka członkoska w AP dla modelarzy będzie 24PLN / rok Idę zapisać se z radością do Aeroklubu Jeleniogórskiego.
Mimo że Licencję mam już wykupioną na rok 2011.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 10 Luty 2011, 21:04

Wojciech Frąk napisał:Jeżeli zabraniasz się bronić... To cóż pora szukać innych noszeń.
Kamil ma do Ciebie pretensje, jakbyś był prezesem AP, lub przynajmniej członkiem Zarządu... Ty się "bronisz". Rozmowa przeradza się w personalną pyskówkę, za co dostajecie obaj ostrzeżenie....
Gdzie tu moja stronniczość?
Przepraszam, ale po czyjej niby jestem tu stronie?
Wyluzujcie troche.

W całej histori forum miało miejsce 5'ć ostrzeżeń i jeden tygodniowy ban dla Kamila Chipczyńskiego.

Wojciech Lesiuk napisał:Ten ma władzę, kto ma media
Zastanów się co, o kim, o czym, a przede wszystkim po co piszesz.
Twoja wypowiedź może i jest dowcipna, ale jest też skrajnie perfidna, ponieważ jako człowiek z niejakim doświadczeniem politycznym masz pełną świadomość jaki skutek ma powtarzanie podobnych bredni.

Gratuluję 2'm Wotkom i Kamilowi skutecznego "zagadania" kolejnego tematu.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Piątek, 11 Luty 2011, 00:27

Tomku,
różnica miedzy nami jest taka, że Ty używasz pewnych schematów nieświadomie, natomiast ja używam swego doświadczenia do dyskusji w trudnych przypadkach...
I być może jest to perfidia ale napewno nie brednie.
Takie życie, trzeba umieć się przystosować.

Pozdrawiam
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron