UWAGA!! Nowe Licencje

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Piątek, 11 Luty 2011, 00:50

Kamilu,
nie do końca jestem we wszystkim zorientowany ale według mnie to:
możesz być członkiem zwyczajnym aeroklubu regionalnego (opłacając odpowiednią składkę AP + AR) i za 40 PLN wykupić LSFAI, możesz wykupić członkostwo w AR za 40 PLN o ile tenże aeroklub pokryje za Ciebie pozostałe 240 PLN składki do AP - są takie sytuacje, jest to indywidualna decyzja Zarządu danego AR i wtedy możesz wykupić LSFAI za jedyne 40 PLN. Co do bycia członkiem w jakimś klubie, to ważne jest jaki ten klub ma status wobec AP.
Co do pierwszego pytania, to nie mam uprawnień aby Ci merytorycznie na ten temat odpowiedzieć ale jak życie pokazuje, nic nie jest tańsze w perespektywie czasu.
Natomiast, na drugie pytanie odpowiedź jest w regulaminie przyznawania LSFAI, jeśli ja masz, to korzystasz z systemu - przynajmniej tak było do tej pory.

Pozdrawiam
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Piątek, 11 Luty 2011, 02:34

Wobec tego czekamy nadal na krok w stronę modelarzy NZ tylko od ZAP zależy czy chce mieć więcej licencji i członków a tym samym realną gotówkę od tych ludzi .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 11 Luty 2011, 18:55

Wojciech Lesiuk napisał:ja używam swego doświadczenia do dyskusji w trudnych przypadkach...I być może jest to perfidia ale napewno nie brednie.
Sformułowanie "kto ma władzę ten ma media" w kontekście forum mlik, jest podłą i perfidną insynuacją.

Jak napisałem wcześniej... Nikt tu jeszcze nie został zbanowany na stałe. Nikt nie krzyczy, że forum jest cenzurowane poza Wojtkiem Frąkiem, którego znam osobiście, dobrze nam się dyskutuje w realu i który przyzna mi racje, kiedy pył "bitwy" Wojtka z Kamilem opadnie.

Więc, Wojtku, jakież to doświadczenie każe Ci insynuować podobne brednie o mediach i władzy na mliku?
Doświadczenie w robieniu idiotów z obywateli w urzędach publicznych?
Popraw się.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Piątek, 11 Luty 2011, 23:48

Tomku ja nie mam zamiaru atakować nikogo jedynie szukam osoby z AP władnej do dyskusji z modelarzami NZ. KM nie ma ochoty reprezentować nas i naszych interesów więc ktoś z AP powinien rozmawiac z nami bo jest nas spora grupa . Nie jesteśmy przeciwnikami AP jako organizacji ,negujemy jedynie słuszność nakładania opłat w wysokości nie mającej uzasadnienia w kosztach związanych z naszym uczestnictwem w AP. Jeśli zostaniemy pozostawieni bez zainteresiwania ze strony AP zostaniemy zmuszeni do zadbania o nasze interesy. A zobimy to zgodnie z przysłowiem "Jak kuba Bogu tak Bóg Kubie..."
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 13 Luty 2011, 22:15

Tomku,
odstosunkuj się od mojej pracy, bo przeginasz!
Nie ten poziom!
I to Ty się popraw usuwając zdanie dotyczące mojej pracy, czego oczekuję od Ciebie jako administratora.
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Henryk Urban » Poniedziałek, 14 Luty 2011, 20:33

Cześć
Link do forum szybowników :
http://www.szybowce.com/news/article.ph ... olski#1205
:shock:
Zobaczcie jak fajnie zorganizowane zawody :
http://www.f3f-klif.pl/2011/02/f1n-pruszcz-gdanski/
czy AP zafunduje również takie nagrody na "swoich" imprezach ?
Pozdrówka.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Poniedziałek, 14 Luty 2011, 21:26

AP nie rozdało dyplomów za PP F3F 2010 więc jakie nagrody kolega ma na myśli ?
Powiem inaczej to AP spotka nagroda za licencję i politykę wobec nas ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez morgan1169 » Poniedziałek, 14 Luty 2011, 22:51

Witam Panie Henryku.
Poczytałem tę stronę szybowników, jednego nie rozumiem czy oni nie wiedzą że każdy z nas, kto znajdzie się w kadrze musi zainwestoać około 20 tyś w modele? do treningów to sami musimy poszukać sobie miejsca a jak na zawodach traci się model albo dwa to nikt nam niczego nie rekompensuje to jest nasza strata. Piloci choć uszkodzą szybowiec to remont i tak idzie w koszt aeroklulbu i nie martywi sie tym. Modelarze to zupełnie inna sfera sportów lotniczych i nie mamy zamiaru utrzymywać dziadostwa i nieudaczności.
Pozdrawiam H.J. Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 16 Luty 2011, 19:14

Piloci szybowców i samolotów mogą być za równą składką na AP i nic w tym dziwnego . Powód jest banalny to oni korzystają że sprzętu który jest własnością Aeroklubów w 95% szybowiec z AP lotnisko , holówka , spadochron ratunkowy też AP . W przypadku zróżnicowania składek te grupy poniosły by największy wydatek ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 24 Luty 2011, 11:41

I takim to sposobem działacze z AP nie mając wytłumaczenia na sposób wykorzystania środków finansowych ,które mają wnieść modelarze przy okazji płacenia za licencje wolą się odciąć od forum niż przyznać że mamy płacić za długi poprzednich zarządów i karygodne decyzje finansowe. Co ciekawe usłyszałem z niepotwierdzonego źródła że w przyszłym roku ma być jeszcze drożej . Może faktycznie przyszła pora wyprowadzki modelarzy z AP ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 24 Luty 2011, 13:56

Cześć, pisałem o tym od dawna że tak należy zrobić, wymienię tylko Słowację czy Słowenię , tam jest związak modelarzy a osobno jest aeroklub. Oba te twory są w FAI a nam przychodzi płacić za nieudolność zarządów AP z tym należy skończyć , niech sobie sami to piwo piją skoro go naważyli.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 24 Luty 2011, 18:03

W zasadzie to dlaczego mamy się przenosić na Słowacje czy w inne miejsce . Uważam że wystarczy wynieść się z AP lub zrobić czystkę w szeregach farbowanych działaczy i tych co mówią wszem i wobec że gdyby nie oni to by nie było Eurotour-a F3F na klifie. F3F i modelarze byli i będą nawet jak po AP zostanie szyld i długi, bo na więcej nie można liczyć ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 24 Luty 2011, 18:24

Kamilu , nie o to mi chodziło by wynosić się po za granice ale skoro w innych państwach taka struktura istnieje i działa zgodnie z przepisami FAI to dlaczego nie u nas, niech sobie piloci będą w aeroklubach a modelarze niech będą w federacji i skończy się ten bajzel finasowy.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 24 Luty 2011, 21:33

Analizując kondycję finansową AP i zapędy działaczy jestem zdania że należy poważnie się zastanowić nad stworzeniem autonomicznej organizacji dla modelarzy. Niektórzy pewnie boją się zacząc od zera , ale moim zdaniem zero to znacznie wyżej niż poziom AP w obecnej chwili. Dlaczego mamy ponosić konsekwencje destrukcyjnego działania poprzednich zarządów AP ,skoro członek KM napisał do mnie nie jesteś w AP , nie jesteś w klubie zarejestrowanym w AP to nie mamy o czym rozmawiać . Jeśli na pytania na tym forum odpowiedzią jest ucieczka z forum działaczy z AP to dowód na to że nas tam nie chcą poza naszą gotówką . Jestem Polakiem i chcę reprezentować Polskę ale nie jestem frajerem i nie dam się chołocie z Warszawki naciągać na kasę bo tak trzeba . Trzeba to się panowie rozlizyć z kasy modelarzy , i jasno poinformować co ile i z jakiego powodu bo inaczej z ponad 500 licencji w tym ponad 100 NZ może się zrobić 100 a może i mniej . Jeśli AP wystawia fakturę na 600PLN za zrobienie informacji na temat Eurotour-a F3F na klifie a my mamy już zamknięte listy startowe od miesiąca to ja zapytam grzecznie gdzie jest kasa za MP 2010r, gdzie są dyplomy za PP 2010 ?
Dla takiego organizatora to powinniście już 3 miesiące temu wysłać kasę ,bo nie ruszyliście palcem żeby impreza się odbyła a przybicie pieczątki i wysłanie opłaty startowej jest w waszym obowiązku. Do sukcesu przyznają się wszyscy jeden przez drugiego może znajdzie się ktoś ,kto przyzna sie do błedów i działan których efektem jest finansowy upadek AP i błoto w które nas wciągają . Powiem wprost ja nie kradłem i nie będę dopłacał ...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 24 Luty 2011, 23:00

Kamyczek F3F napisał:należy poważnie się zastanowić nad stworzeniem autonomicznej organizacji dla modelarzy. Niektórzy pewnie boją się zacząc od zera , ale moim zdaniem zero to znacznie wyżej niż poziom AP w obecnej chwili.
Chętnie przeczytałbym plan wyjścia z AP Sekcji Modelarskiej, a także:
- plan powołania nowej organizacji,
- plan przejęcia wszystkich zadań jakie realizuje SM AP,
- plan rozszerzenia tych zadań.
W tych planach wyjścia i powołania chciałbym zobaczyć:
- źródła finansowania wszystkich zadań (składki członkowskie? jak wysokie?, jeśli sponsorzy, to kto ich znajdzie?),
- miejsca realizacji (lotniska AP?),
no i oczywiście...
- kto będzie realizował przejęte od AP i rozszerzone zadania nowego związku modelarskiego?

Nie proszę o precyzję. Wystarczy mi zarys, kocept, bo to biadolenie bez konkretów już mi się przejadło troche.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum

cron