UWAGA!! Nowe Licencje

Wydarzenia, regulaminy, kalendarze, licencje, kadra - sprawy organizacyjne - dyskusja.

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 7 Luty 2011, 19:47

Witam,
Andrzej, skąd to wziąłeś? ktoś jakoś skomentował/wytłumaczył te opłaty?
Zwłaszcza czemu AP nie chce nikogo spoza związku na zawodach.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez morgan1169 » Poniedziałek, 7 Luty 2011, 20:24

Dowiedz Się Tomku , to jest masło maślane i dalej dyskryminacja i wyzysk. Trzeba przygotować pismo do rzecznika praw obywatelskich i paru innych instytucji z dokładnym opisem co dzieje sie w AP w sprawach finansowych.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Frąk » Poniedziałek, 7 Luty 2011, 21:57

Witam
Zanim napiszesz informacje do Rzecznika Praw Obywatelskich i kilku innych instytucji zapoznaj się z nową ustawą o sporcie i statutem AP. Proszę tylko o czytanie ze zrozumieniem. Jeżeli nic z tego nie wyniknie to najlepiej zatytułować pismo zwrotem: " Uprzejmie donoszę..." Po takim początku powinno wszystko ruszyć z kopyta, po mimo wszelkich przepisów i uregulowań prawnych. Ach, gdyby jeszcze PIS był u władzy... pomarzyć... miodzio... :lol:
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 7 Luty 2011, 22:36

Wojciech Frąk napisał:Zanim napiszesz informacje do Rzecznika Praw Obywatelskich i kilku innych instytucji zapoznaj się z nową ustawą o sporcie i statutem AP
Sądzisz, że autorzy nowej ustawy o sporcie chcieli utrudnić ludziom dostęp do rywalizacji sportowej?
NIe wierzę.
Czytałem fragmenty tej ustawy. Daje ona dużo swobody ludziom i PZS'om w organizowaniu sportu. I chyba problem polega na tym, że działacze związków sportowych, a przynajmniej AP, zaczynają tę wolność przechwytywać dla siebie.
Wolność oferowaną przez ustawę zrozumieli jako wolnośc w kreowaniu najdurniejszych regulaminów i składek.
:|
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 7 Luty 2011, 22:47

Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez morgan1169 » Poniedziałek, 7 Luty 2011, 23:18

Zanim napiszę to powiem że do żadnej kliki partyjnej nie należę : po pierwsze licencje to opłata jednorazowa i powinno być dla juniorów powyżej 15 lat i seniorów bez rozdziału na członka takiej czy innej organizacji, po drugie opłaty i składki to płacimy do własnych klubów i organizacji, każdy członek wtedy powinien liczyć na pomoc w swoim klubie , kluby i tak płacą daninę do Ap więc podwójna opłata bo tak wam sie podoba po trzecie to musi być normalnie a nie stanie nie na głowie ale na uszach.O ile mogę przyjąć jakieś opłaty by AP łatał sobie dziury to nie tak to powinno wyglądać, a skoro już taki tekst został napisany ublizając mojej osobie to na pewno są przekręty że aż tak niektórymi zatrząsło. Trzydzieści zł. junior , siedemdziesiąt senior i nie ma dzielenia na nadludzi i podludzi i nie zmuszajcie mnie do napisania prawdy o opłatach jakie poniszą modelarze przez idiotyczne uchwały czy stawy, nawet strategiczny sponsor LOT za reklamę na dresie każe sobie zapłacić zamiast taki byle jaki dres reprezentant powinien otrzymać od AP za darmo.
Zastanówcie sie co wy tam tak naprawdę robicie i kogo kosztem modelarzy chcecie ratować.
H.J. Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Frąk » Poniedziałek, 7 Luty 2011, 23:53

Witam
Wzywam kolegę do napisania prawdy o opłatach. Nie wiem jak tam u was na Śląsku, ale porównania do ludzi i podludzi zalatują myszką hitleryzmu. Kilka kilometrów ode mnie sterczy w niebo komin krematorium Majdanka. Moja rodzina odbyła turnusy w "sanatoriach tego typu?, więc proszę o wyzbycie się zaszłości. Proszę pisać merytorycznie i na temat. Aluzje i podjazdy tego typu proszę zachować dla siebie.
z poważaniem Wojciech Frąk
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez morgan1169 » Wtorek, 8 Luty 2011, 00:16

Panie Frąk jest Pan bezczelny bo moja rodzina już po wojnie była przez Polaków zamykana w obozach i prześladowana włoncznie do zmiany nazwiska została przymuszona, więc niech Pan nie zaczyna bo obraża mnie Pan beczelnie.Więc pytam : gsdzie są stypendia , gdzie normalne nagrody za medale , co sie dzieje z pieniędzmi z ministerstwa skoro reprezentant i tak musi płacić za reprezentowanie Państwa Polskiego, itd. ja sprawdziłem parę razy ile pieniędzy przyznano z ministerstwa i prawie 100% żądano dopłaty na wyjazd , na pytanie po co ta dpłata skoro są pieniądze z ministerstwa odopiedziano : { bo tak sobie wyliczyłem } mam prawo wiedzieć co dzieje się z każdą moją ciężko zarobioną złotówką a skoro nie wyjaśniacie tego to wychodzi na to że wyłudzacie od nas te pieniądze na własne potrzeby { czytaj AP ]. zarząd Ap już raz doprowdził do ograbienia modelarzy za soją nieudolność nikt za to nie poniół odpowiedzialności a teraz szukacie podobnego sposobu, nie odpowiedział Pan dla czego płacimy za reklamę LOT bo te dresy nie są dla nas tanie a panowie pilci i cała świta w garnitórkach klubowych i na ewno za nie nie płacili bo to są PANOWIE przeca, różnicowanie opłat to jawna dyskryminacja części modelarzy , dzielenie na lepszych i gorszych, na naszych i tych obcych. Czy Pan sie choć przez chwilę zastanowił nad tym co wy robicie? powiem wam, likwidujecie modelarstwo a najlepszym wypadku likwidujecie rywalizację by została garstka cwaniaków. Jeszcze trochę jaśniej co do opłat: wszystkie koszty podawane są na necie przez organizatora , znając kwotę na wyjazd z MS to i nieuk wyliczy że wystarcza a żądanie dopłat to złodziejstwo.
H.J. Morgała
PS tak samo znaczek to koszt może 5 zł. a reszta to wyłudzenie jak złodzieje bo niczego z AP my nie dostajemy i z niczego nie kożystamy
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 8 Luty 2011, 00:22

Art. 5 punkt 3 Regulaminu licencjonowania
Wniosek o przyznanie/przedłużenie licencji powinien zawierać:
a. oświadczenie o zobowiązaniu się wnioskodawcy do przestrzegania postanowień Statutu AP, regulaminów AP oraz przepisów Kodeksu Sportowego Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI, w tym także do poddania się odpowiedzialności dyscyplinarnej,...
Jeśli już zawodników niezrzeszonych nie można na siłę wcielić do AP, to przynajmniej można ich zmusić do przestrzegania Statutu AP.
Ciekawa utopia...
Jak rozumiem, niezrzeszeni w AP mają przejąć obowiązki członków Aeroklubu Polskiego, nie otrzymując żadnych praw zapewne, poza możliwością startu w zawodach, które i tak sami zorganizują.
Boskie. Machiavelli by na to nie wpadł.

Art. 2 Warunki wydawania Licencji sportowej FAI
3. Osoba ubiegająca się o wydanie LSFAI musi być członkiem klubu sportowego,
posiadającego licencję klubu sportowego w dyscyplinie sportu lotniczego, dla jakiej
ma być wydana LSFAI.
Czyli gdzieś trzeba się zapisać, jeśli chcemy dostać licencję.
Zagadka/pytanie...
Dla kogo jest opłata podstawowa - 180zł - jeśli nie dla osób niezrzeszonych nigdzie?
Znów, jeśli dobrze pojmuję, to Regulamin nakazuje się zapisać, pod groźbą niewydania licencji, ale jednocześnie ustanawia wysoką opłatę dla niezapisanych.
Ten punkt Regulaminu licencjonowania jest chyba wyrazem wewnętrznej walki, jaką w autorach stoczyły niechęć i odraza do niezrzeszonych z pożądaniem do ich pieniędzy.
Tu, Machiavelli zachichotałby raczej.

Ech! Jak mawia mój kolega - kiedy rozum śpi, budzą się upiory.
Demon postkomunizmu, upiór tępego biurokraty będzie nas straszył jeszcze przez dziesięciolecia radosnej twórczości swoich tyleż beztroskich, co bezmyślnych wyznawców.

Oto dostaliśmy LICENCJE/zezwolenia SPORTOWE, które służą - w/g regulaminu ich wydawania - corocznemu:
- policzeniu nas,
- sprawdzeniu czy pamiętamy statut AP i kodeks FAI,
- i czy nie zapomnieliśmy jak się puszcza model.
Aaaa, i sprawdzeniu czy mamy wyczuwalny puls.
Postępu nalezy upatrywać chyba w tym, że wszystkie te zobowiązania Aeroklub przyjmuje "na wiarę" - bez kursów i egzaminów. No, ale wiara, jak wiemy, bezpłatna nie jest...

Dobranoc.
Tomek

PS
Koledzy, nie kłóćmy się. Obecne władze AP i tak wystarczająco mocno starają się nas zniechęcić do sportu... kwalifikowanego.
Pokasujcie te, co mięsistsze fragmenty, proszę.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Frąk » Wtorek, 8 Luty 2011, 01:00

Witam
Z chwilą wejścia w życie nowej ustawy zniknął sport kwalifikowany. Ba.. jest zupełnie inna definicja sportu. Pan Andrzej Grodzki zamieścił link do regulaminu. Możemy sobie krzyczeć i pohukiwać, ale dzisiaj obowiązuje nas to, co jest zatwierdzone. Jeżeli chcemy zmian to nie płaczmy, że teraz jest źle tylko pracujmy, aby wprowadzić zmiany w już obowiązującym prawie. Jeżeli ktoś myśli, że da się to zrobić wciągu jednego sezonu to jest w poważnym błędzie. Taka praca wymaga wytrwałości i elastycznego umysłu. Gardłowanie na forach tylko szkodzi a nie pomaga.
Panie Morgała jest taka bajka Paweł i Gaweł A.Fredry proszę sobie ją przypomnieć ewentualnie powiedzenie " Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" To prawda należymy do innych regionów i mamy inną historię, ale bezkarnie nie można deptać czyjeś godności.
pozdrawiam Wojciech Frąk
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez morgan1169 » Wtorek, 8 Luty 2011, 01:17

No właśnie , Pan moją chciał zdeptać pisząc że zalatuje hitleryzmem, powinien Pan mnie za to przeprosić. Ja Panu nie wypomniałem że jakies porównanie czym zalatuje bo mam własną godność, i takie dyskusje to na forum politycznym a nie modelarskim.
Jestem przekonany że KM wiedziała co kombinuje AP a że w komisji mamy pilotów to jest jasne że Ci bedą dbać w pierszej kolejności o pilotów bo tam koszty są wyższe i jak by mieli za wszystko płacić tak jak modelarze to dawno by ich nie było, więc nie powinien żaden pilopt byc KM a w zarządzie AP powinni być przedstawiciele wszystkich sportów lotniczych i to w ilościach według ilości członków . Obecnie jest to klika kolesi bo nie informują modelarzy na co idą pieniądze z składek , licencji itp. To nie jest demokracja to jest dyktatura i kolesiostwo, Ja po prostu to bym zamknoł tych co doprowadzili Ap do takiego stanu ale kolesie zamiotli pod dywan bo znajdą sie głupole co zapłaca za ich nieudolność.Jeżeli Pan Skalik z całą świtą chciał by modelarze ratowali AP to powinien poprosić oficjalnie .
H.J.Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Wtorek, 8 Luty 2011, 09:38

Tomku,
też się zastanawiałem co oznacza opłata podstawowa (180 PLN) ale moje wątpliwości wyjaśnia art. 2 ust. 2 nowego regulaminu, który wymienia enumeratywnie kto może otrzymać licencję LSFAI - niezrzeszony nie może otrzymać licencji LSFAI.
Zresztą w załączniku nr 3 są podane wszystkie opcje członka dostępne ze statutu AP, więc dla kogo jest to 180 PLN? - trzeba poprosić kogoś z KM o wyjaśnienia, w szczególności od osób które były na ZAP.

Tak na marginesie, to nowy regulamin, w moim odczuciu jest napisany bardzo poprawnie i czytelnie - w zgodzie z literą ustawy, o innych kwestiach nie będę się wypowiadał - już wiele na ten temat napisano i nie chcę się powtarzać.

Pozdrawiam - Wojtek
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Andrzej Kiepsch » Wtorek, 8 Luty 2011, 10:14

Cześć Wojtku!
Art.5 pkt 3 c mówi o ulgach w opłatach za licencje.Aby stosować jakieś ulgi trzeba mieć bazę od której
będzie się je odejmowało.Przypuszczam iż "opłata podstawowa"jest tą bazą.

Pozdrawiam andrzej
Andrzej Kiepsch
 
Posty: 32
Dołączenie: Poniedziałek, 29 Październik 2007, 08:41
Miejscowość: Aeroklub Leszczyński

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Mariusz Jarecki » Wtorek, 8 Luty 2011, 11:05

Witam serdecznie.
Wojciech Lesiuk napisał:Tomku,
też się zastanawiałem co oznacza opłata podstawowa (180 PLN) ale moje wątpliwości wyjaśnia art. 2 ust. 2 nowego regulaminu, który wymienia enumeratywnie kto może otrzymać licencję LSFAI - niezrzeszony nie może otrzymać licencji LSFAI.


Chcę podkreślić, że zapisy cytowanych artykułów wchodzą w życie z dniem 01.01.2012.
Art. 9 regulaminu zamieszczonego przez pana Andrzeja Grodzkiego.
Przepisy przejściowe
3. Przepisy art. 2 ust 2 oraz art. 2 ust 3 wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2012 roku.

Myślę, że może mieć to związek z faktem, iż na stronie Aeroklubu Polskiego została opublikowana lista zawodników Modelarskiej Kadry Narodowej na rok 2011 w modelarstwie lotniczym, gdzie jest kilku zawodników niezrzeszonych (np. F2C). Wg nowych przepisów nie mogliby oni otrzymać licencji sportowych FAI a więc nie mogliby reprezentować kraju w zawodach. W przyszłym roku jednak mogą oni nie dostać powołania do kadry ze względu na brak możliwości otrzymania licencji, no chyba, żę się zapiszą.
Pozdrawiam.
Mariusz Jarecki
 
Posty: 4
Dołączenie: Środa, 19 Sierpień 2009, 22:58

Re: UWAGA!! Nowe Licencje

Postprzez Wojciech Lesiuk » Wtorek, 8 Luty 2011, 19:41

Dziękuję za wyjaśnienia :)
jakoś przeoczyłem te zapisy nowego regulaminu dot. przepisów przejściowych i końcowych.
Czyli w moim odczuciu, opłata podstawowa dotyczy tylko 2011 roku i tylko tych zawodników, którzy będąc niezrzeszonym lub nie mając ochoty na zrzeszanie chcą w 2011 roku posiadać LSFAI i uczestniczyć we współzawodnictwie lub kadrze narodowej czy reprezentacji, natomiast od przyszłego roku, tj. od 2012, każdy kto chce mieć licencję LSFAI musi się zrzeszyć w klubie sportowym.
W moim odczuciu, to przejściowe rozwiązanie wynika chyba z praw posiadaczy licencji APFAI na rok 2010 - zapisów praw określonych starym regulaminem - co jest niejako rozsądne dla ciągłości decyzji.

Czytając literalnie nowy regulamin, nie ma określonych terminów składania wniosków o wydanie LSFAI ani konieczności posiadania członkostwa w klubie sportowym już w 2011 roku, co w moim odczuciu pozwala na dowolne traktowanie terminu zrzeszenia się, nawet w przypadku pretendowania do kadry narodowej na 2012 rok, jedyny zawity i terminowy warunek, to taki, że w przyszłym roku, aby wogóle mówić o otrzymaniu LSFAI trzeba się zrzeszyć bezwarunkowo aby być w reprezentacji.

Pozdrawiam
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sekcja Modelarska AP - sprawy organizacyjne - forum