39 Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszy

39 Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszy

Postprzez Andrzej Grodzki » Sobota, 17 Maj 2008, 00:30

39 Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych
Gliwice 13-14.06.2008.
pod patronatem
Przewodniczącego Rady Miejskiej miasta Gliwice
mgr Marka Pszonaka

Z G Ł O S Z E N I E
do udziału w 39 Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych
pn. Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start?

PRZEPISY TECHNICZNE ZAWODÓW DLA JUNIORÓW MŁODSZYCH
w klasach F1A/M, F1H, F1G, F1K, F1P/M, F2A/M, F2B/M, F3J/M, F4S, S6A
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Holownik

Postprzez Piotr Gałkowski » Wtorek, 3 Czerwiec 2008, 11:19

Mam nadzieję że nie będzie incydentu z holowaniami . W zeszłym roku była przecież kontrowersja że holownikiem zawodnika z ziemi Rybnickiej był chłopak który miał 17 lat. Znam tego chłopaka osobiście.
Pozdrawiam Piotr Gałkowski

GG: 9036816
Piotr Gałkowski
 
Posty: 29
Dołączenie: Poniedziałek, 18 Czerwiec 2007, 21:08
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Boniecki Jerzy » Wtorek, 3 Czerwiec 2008, 22:40

Zapytaj kolegów jak jest na Mistrzostwach Świata, Europy i zawodach miedzynarodowych.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Piotr Gałkowski » Wtorek, 3 Czerwiec 2008, 22:55

Dobra, było minęło, nie wracajmy do tego i pilnujmy żeby do takiej sytuacji już nie doszło. Bo to jest niesprawiedliwe wobec innych zawodników. I trzymajmy się tego żeby była sportowa, równa rywalizacja. Zabawa przede wszystkim. I szukanie nowych talentów. :wink:
Pozdrawiam Piotr Gałkowski

GG: 9036816
Piotr Gałkowski
 
Posty: 29
Dołączenie: Poniedziałek, 18 Czerwiec 2007, 21:08
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Jerzy Markiton » Czwartek, 5 Czerwiec 2008, 11:13

Również mam nadzieję, że zawody w Gliwicach odbędą się bez incydentów....
Ponieważ wypowiedź kolegi Piotra odbieram pejoratywnie, zwracam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie kto może holować i kto pomagać na starcie juniorowi młodszemu startującemu w klasie F3J/M ?
"Przepisy techniczne" tu zamieszczone tego nie precyzują. W przepisach do których jest odnośnik - też tego nie zauważyłem. Coś przeoczam ?
Rok temu zadałem pytanie - nikt nie raczył odpowiedzieć. Chłopcy startowali zgodnie z wytycznymi Sędziego Głównego ustalonymi na płycie lotniska. Wytyczne były rozsądne ale mają się nijak do przepisów....
Rozsądne w kontekście sytuacji obserwowanej zbyt często na starcie. W pogoni za punktami, opiekunowie wyciągają swoje stare modele, na starcie pokazują młodzikowi gdzie jest lewo i prawo i każą startować. Chroniąc nasze życie słusznym wydała mi się decyzja p.Kubita, że instruktor może zostać w pobliżu młodego "zawodnika", aby w kryzysowej sytuacji przejąć (wyrwać mu z rąk) nadajnik. Ale proszę to porównać z przepisami. To może wreszcie poprawić przepisy ?
W tym roku powtórka ? "Zabawa przede wszystkim" ?
Kogo mają wyłonić te Mistrzostwa - utalentowanych "holowników" czy sprytnych interpretatorów niedopowiedzianych przepisów ? To są zawody lekkoatletyczne gdzie ścigają się biegacze ma 1000m z modelarzami ? Troszkę się już gubię - przepraszam. Proszę również o zajęcie wyraźnego stanowiska.
Pozdrawiam.
Jurek
Jerzy Markiton
 
Posty: 14
Dołączenie: Sobota, 2 Grudzień 2006, 00:55
Miejscowość: Rybnik

Postprzez Piotr Gałkowski » Czwartek, 5 Czerwiec 2008, 16:59

TUTAJ SĄ WSZELKIE PRZEPISY TECHNICZNE:

http://www.mlik.pl/doc/Mistrzostwa%20Po ... niczne.doc

Holownicy mogą mieć maksymalnie 16 lat.
To nie są zawody lekkoatletyczne. Tylko poruszyłem temat z bieganiem po hol. A niech pan przyzna że bieganie po hol a holowanie to jest różnica.

I te zawody mają wyszkuać talentów modelarzy a nie holowników
I przypominam że Modelarstwo to też sport i mają swoje zasady.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Piotr Gałkowski

GG: 9036816
Piotr Gałkowski
 
Posty: 29
Dołączenie: Poniedziałek, 18 Czerwiec 2007, 21:08
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Boniecki Jerzy » Czwartek, 5 Czerwiec 2008, 23:25

W tych przepisach nie znalazłem że holownik ma mieć maksymalnie 16 lat. Proszę podać ten wiersz.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Jerzy Markiton » Czwartek, 5 Czerwiec 2008, 23:42

Ponieważ też nie zauważyłem tego ograniczenia ośmieliłem wyżej zapytać. Zawsze to milej, że nie jestem tu jedyny ze słabym wzrokiem....
Pozdrawiam - Jurek.
Jurek
Jerzy Markiton
 
Posty: 14
Dołączenie: Sobota, 2 Grudzień 2006, 00:55
Miejscowość: Rybnik

Postprzez Piotr Gałkowski » Piątek, 6 Czerwiec 2008, 07:52

Ale jak rozmawiałem rok temu z kierownikiem ekipy AW to była informacja o tym na zebraniu kierowników ekip.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Piotr Gałkowski

GG: 9036816
Piotr Gałkowski
 
Posty: 29
Dołączenie: Poniedziałek, 18 Czerwiec 2007, 21:08
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Jerzy Markiton » Piątek, 6 Czerwiec 2008, 09:09

Moje pytanie do p. Grodzkiego - latamy na MP Juniorów Młodszych w/g przepisów, które zamieścił Pan powyżej, czy w/g ustaleń, które zapadną w piątkowy wieczór przed startem ?
Pozdrawiam - Jurek
Jurek
Jerzy Markiton
 
Posty: 14
Dołączenie: Sobota, 2 Grudzień 2006, 00:55
Miejscowość: Rybnik

Postprzez chomiq » Piątek, 6 Czerwiec 2008, 10:26

Z tego co kojarzę, to problem wieku holowników regulują ogólne przepisy, z których wynika, ze pomocnik musi należeć do grupy wiekowej nie starszej niż grupa wiekowa zawodnika. Czyli zawodnika juniora powinien holować junior. (jak na mój gust powinien również podpowiadać tylko junior, ale...)

Regulacje te powstały z myślą o klasach wolnolatających, aby o regulacji i momencie startu modelu decydował młody zawodnik (a nie doświadczony instruktor). W RC największa jest rola pilotażu. Dlatego przypisy ogólne niby są, ale w zawodach RC na świecie nie widziałem, aby juniorom mogli pomagać tylko juniorzy. Przykładowo, holownicy wyglądają raczej na sprinterów albo zawodników footballu amerykańskiego ;)

Problem nie jest nowy ... warto było go poruszyć wcześniej i prosić organizatora o sprecyzowanie. W F3J z wyciągarkami po wielu dyskusjach udało się wypracować kompromis ... i dzięki temu jest nas coraz więcej :) Powodzenia
Ostatnio edytowano Sobota, 20 Wrzesień 2008, 14:11 przez chomiq, łącznie edytowano 1 raz
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Postprzez Andrzej Grodzki » Piątek, 6 Czerwiec 2008, 12:14

Jerzy Markiton napisał:Moje pytanie do p. Grodzkiego - latamy na MP Juniorów Młodszych w/g przepisów, które zamieścił Pan powyżej, czy w/g ustaleń, które zapadną w piątkowy wieczór przed startem ?
Pozdrawiam - Jurek

Odpowiedz jest prosta. Będziemy latać do regulaminu, który ustalimy po zawodach, tak aby Aeroklub Warszawski wygrał, to oczywista oczywistość :lol:

To oczywiście żart, tak dobrze się składa że masz na forum obecnego sędziego głównego tych zawodów, Jerzego Bonieckiego. Myślę że Twoje Pytanie jest właśnie do niego.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Jerzy Markiton » Piątek, 6 Czerwiec 2008, 12:37

Krzysztof - jak można zauważyć, poruszyłem temat rok temu. Reakcję można sprawdzić...Do odświeżenia sprowokowała mnie wypowiedź Piotra. Chciałbym uniknąć dalszych dyskusji na poziomie j/w, bo to niczego nie zmienia. Stoję na stanowisku, że jeżeli coś nie jest zabronione to jest dozwolone !
Jeżeli p. Grodzki publikuje przepisy techniczne w/g których mają być rozgrywane Mistrzostwa Polski to jest to dokument, dla nas instruktorów modelarstwa lotniczego obowiązujący ? Czy jak to potraktować, jeszcze jedno "niby" ?

pozdrawiam,
Jurek
Jerzy Markiton
 
Posty: 14
Dołączenie: Sobota, 2 Grudzień 2006, 00:55
Miejscowość: Rybnik

Postprzez Jerzy Markiton » Piątek, 6 Czerwiec 2008, 12:39

Widzę, że pisaliśmy razem. Mam wrażenie, że Jurek już swoje zdanie powiedział....
Pozdrawiam,
Jurek
Jerzy Markiton
 
Posty: 14
Dołączenie: Sobota, 2 Grudzień 2006, 00:55
Miejscowość: Rybnik

Postprzez chomiq » Piątek, 6 Czerwiec 2008, 13:27

Ha, znalazłem :D Tu jest coś u juniorach w F3J i B na zawodach międzynarodowych, ale o juniorach młodszych nawet nie wiem gdzie szukać. Jak widać przepisy są praktyczne ... obniżają liczbę i koszty pomocników. Tyle ode mnie. Dobrej zabawy i wyników.

FAI Sporting Code
Section 4
B.3.4. Age Classification for the Contest
A competitor is considered to be a junior up to and including the calendar year in which he attains the age
of 18. All other competitors are classed as Seniors.
a) World or Continental Championships may be organised specifically for juniors. At these Junior
Championships, all competitors and all helpers, team members, mechanics and assistants must all be
juniors. Except at RC Soaring (F3B and F3J) Championships, the team managers and/or their duly
registered assistants and organising officials are the only seniors allowed in the starting area.
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Następna

Powróć do Zawody i imprezy modelarskie archiwum

cron