ZAPROSZENIE NA ZAWODY!

ZAPROSZENIE NA ZAWODY!

Postprzez ORLIK » Środa, 28 Luty 2007, 14:53

Serdecznie zapraszam wszystkich na VII Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Dużej Skali
które odbędą sie w dniach 26-27.05.2007 r w Kurowie i Tęgoborzu.
Rozpoczecie zawodów 26-05-2007 r o godz 9.00 na lotnisku modelarskim w Kurowie (przy drodze Nowy Sącz - Brzesko)
Zawody połaczone są z jubileuszem 10-ciolecia działalnosci Sądeckiego Towarzystwa Lotniczego ORLIK.
Z tej okazji w sobotę wieczorem organizujemy okolicznościowe ognisko na Jodłowcu.
Ponieważ zawody są rozgrywane według regulaminu własnego dlatego wymagamy tylko ubezpieczenie OC. Nie wymagamy licencji.
Zapraszamy wszystkich modelarzy ponieważ zawody mają charakter zlotu modelarskiego.
Szczególnie zapraszamy pilotów posiadajacych modele samolotów które mogą holować szybowce.

Pozdrawiam

Tomasz Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 28 Luty 2007, 16:52

Witam.
Przy aktualnym stanie prawnym, lepiej nazywać tego typu imprezy zlotami lub spotkaniami.
Proponuję dla bezpieczeństwa nie używać zwrotu zawody, bo jest to zgodnie z literą prawa lotniczego obarczone obowiązkiem posidania badań lotniczo-lekarskich przez uczestników takiej imprezy, gdyż zawody są formą współzawodnictwa sportowego.
Wiem, że to dziwne, ale tak jest.
Trzeba to zmienić usuwając z tej nieszczęsnej ustawy punkt 1b artykułu 105.
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Bartekk » Środa, 28 Luty 2007, 19:15

To już prawie paranoja.
Niedługo nie będzie można powiedzieć "latam modelami", bo się w nim nie siedzi.
Pozdrawiam Bartłomiej Janas, gg 8685213
Bartekk
 
Posty: 28
Dołączenie: Niedziela, 5 Luty 2006, 00:49
Miejscowość: Warszawa

Postprzez ORLIK » Czwartek, 1 Marzec 2007, 08:59

A ja myśłe że to jest nadinterpretacja. W świetle tego co pisze Pan Wojciech Lesiuk nie powinny odbyć się w polsce żadne szkolne zawody czy rozgrywki ( bo kazdy uczeń musiałby posiadac zaświadczenie od lekarza sportowego. Myślę że trzeba dokładnie zinterpretować współzawodnictwo sportowe. Według mnie jest to wspólzawodnictwo w dyscyplinach i klasach które sa gdzieś zarejestrowane. Bo jeśli zechce zorganizowac np zawody w pluciu na odległość to czy potraktujemy to jako sport kwalifikowany?
Póki co nasze zawody nie sa umieszczone w kalendarzu AP ani tez nie ma oficjalnie takiej kategori w której rozgrywamy zawody.
Pozdrawiam

T. Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Radek Oleksy » Czwartek, 1 Marzec 2007, 10:18

Wojtku !!! nie strasz ludzi paragrafami, bo dolewasz oliwy do ognia !

Robią zawody to ... BRADZO DOBRZE !!!! POTRZEBA NAM TEGO !!!

NIE MOŻNA ZARAZ ŚCINAĆ CZŁOWIEKA Z NÓG , BO CHCE COŚ ZROBIĆ !!

Ja chetnie bym widział tą imprezę w kalendarzu AP, bo jest to POLPULARYZACJA MODELARTWA !! , a z tego co wiem to takie jest nasze zadanie !
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Postprzez Wojciech Lesiuk » Czwartek, 1 Marzec 2007, 12:31

Radku, ja nie straszę tylko stwierdzam fakty - i nie jest to moje osobiste mniemanie, tak sadzą również ludzie, którzy na codzień puszczają duże prawdziwe samoloty - to prawo jest ślepe i głupie, ale jak coś się wydarzy staje się bezwzględne!!!

To co napisał kolega Tomasz Kosecki, ma głęboki sens - trzeba natychmiast zmienić ten nieszczęsny zapis, lecz na razie trzeba uważać co się robi i pisze.
Niemniej jednak dostrzegam w tym wszystkim pewien kierunek obrany przez ustawodawcę - współzawodnictwo jest szerokie ale raczej sięga rywalizacji sportowej i wyników, natomiast naszą działalność należy raczej rozumieć - przynajmniej w pewnej cześci jako popularyzację, rekreację i szkolenie kadr. Problem polega jednak na tym, że nie można być w dwóch miejscach jednocześnie - nie można rywalizować i się bawić! Rywalizacja ma reguły, a od spełniania tych reguł uzależnione jest pozyskiwanie środków w oparciu o wyniki sportowe.
Popularyzacja natomiast, jest wolna od zasad, lecz o wiele trudniej jest zdobyć na nią środki.
Popieram w całej rozciągłości kolegę Tomasza Koseckiego w Jego twierdzeniach - tak to trzeba uporządkować i odpowiednio opisać regulaminem, co w ramach AP i AP PZS jest tym cholernym sportem kwalifikowanym i co jest tym współzawodnictwem.
Jeśli pytasz kto to zrobi - to mogę Ci odpowdzieć, że pewnie KM, bo inne dyscypliny i tak muszą robić te cholerne badania i mają Nas w poważaniu.
Są też w tym wszystkim pozytywy - w tym roku będzie więcej o 1/3 kasy na Naszą działalność - niestety sportową, mamy spójne regulaminy, jednakowe stawki opłat, brak obowiązku stowarzyszania się z AP w celu prowadzenia sportowej działalności modelarskiej zarówno dla zawodnika jak i klubu, itd.
Z wyrazami szacunku - W.Lesiuk
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Radek Oleksy » Czwartek, 1 Marzec 2007, 16:09

No to jest to co chciałem Wojtku usłyszeć !!!!!! Szczególnie od członka KM !!!
Nie zamieżam się "stawiać okoniem" , bo mam świdomość zmian :?

Chodziło mi tylko o to, że jak zapewne Wiesz Ldziska źle znoszą zmiany i dodatkowe obowiązki (tak było jest i będzie) - trzeba to po prostu delikatnie dawkować,i dobrze argumentować , a będzie O.K.

Swoją drogą mam nadzieję, że coraz więcej modelarzy zacznie wstępować i udzielać się na tym forum, bo to pozwoli KM mieć szerszą opinię o nastrojach, jakie panują w "terenie" i na pewno wyjaśni wiele , wiele niedomówień !

Pozdrawiam !
Radek
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Postprzez Boniecki Jerzy » Czwartek, 1 Marzec 2007, 18:50

Z zaproszenia na zawody zrobiła się dyskusja na tematy wszystkie. Proponują ją zakończyć w tym miejscu.
O tym co jest sportem kwalifikowanym decyduje związek sportowy. Czekam na propozycje co zaliczyć do sportu kwalifikowanego. Najważniejszym kryterium jest finansowanie czyli jak jakieś stowarzyszenie robi imprezę i nie finansuje jej budżet Ministerstwa Sportu i nazwie to zawodami to jest sprawa tego stowarzyszenia.
Organizowanie różnych imprez na pewno nie zaszkodzi aeroklubowi i modelarstwu.
Ewentualną dyskusję proponuję przeniesć do Hyde Parku.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Andrzej Grodzki » Czwartek, 1 Marzec 2007, 18:53

A jeszcze nie tak dawno, gdy zadzwoniłem do ZGAP na Krakowskie, udzielenie mi jakiejkolwiek informacji, uzależnione było od odpowiedzi czy jestem członkiem AP. Fakt autentyczny jaki mnie spotkał. Zatkało mnie wtedy.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Radek Oleksy » Czwartek, 1 Marzec 2007, 18:57

Jurku dobrze , że w ogóle zaczelismy dyskutować !!
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Zawody

Postprzez model2002 » Czwartek, 1 Marzec 2007, 22:44

Witajcie!
Zobaczcie ile kategorii modeli i ile imprez mają Czesi.
http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... al2007.php
A u nas zamiast wzrostu, dołowanie.
Pozdrawiam
Mieczysław Czapla POL-157 skype - czaplam1
Awatar użytkownika
model2002
 
Posty: 27
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 18:43
Miejscowość: Białystok


Powróć do Zawody i imprezy modelarskie archiwum

cron