Posiedzenie Komisji Modelarskiej 17.02.2005

Posiedzenie Komisji Modelarskiej 17.02.2005

Postprzez Radek Pilski » Sobota, 18 Luty 2006, 22:01

W piątek mieliśmy z Tomkiem Osińskim i Wojtkiem Lesiukiem okazję uczestniczyć w charakterze gości, w części posiedzenia KM. Moim zdaniem sam fakt zaproszenia modelarzy na posiedzenie KM wróży dobrą współpracę między komisją a szeroko rozumianym środowiskiem modelarzy. Podczas posiedzenia, dowiedzieliśmy się m.in. o strategii komisji dot. podejmowania decyzji w sprawach specjalistycznych dla poszczegolnych kategorii. Tak jak juz napisal na forum przewodniczący Marek Szufa, komisja zamierza powoływać podkomisje odpowiedzialne za podejmowanie decyzji dotyczących poszczególnych kategorii. Czyli decyzje dot. poszczególnych kategorii będą podejmowały osoby zainteresowane daną kategorią i znające jej specyfikę. Zachęcam do zapoznania się z dokumentem Strategia i główne kierunki działań Komisji Modelarskiej AP" (do pobrania tutaj).

Po zakończeniu posiedzenia mieliśmy okazję, omówić również sprawy dot. forum i oraz (przyszłej) strony internetowej KM.
Pozdrawiam,
Radek
Awatar użytkownika
Radek Pilski
 
Posty: 62
Dołączenie: Sobota, 4 Luty 2006, 20:52
Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

Postprzez Andrzej Grodzki » Niedziela, 19 Luty 2006, 13:41

Ciekawi mnie szczególnie sprawa strony WWW, tym bardziej że pojawił się na niej napis którego chyba nie było. Mam na myśli obecną stronie WWW AP:
http://www.aeroklubpolski.pl/modelarstwo/index.htm
"oficjalna strona modelarska Aeroklubu Polskiego".
Wiem, że sprawa strony www nie jest najpilniejszą sprawą.
Forum przekazuje błyskawicznie informacje do zainteresowanych, ale strona WWW też jest i powinna wspierać to działanie.
A nic z bieżących spraw nowej Komisji na stronie się nie pojawiło.

Czy jest już coś wiadomo jaka jest oficjalna umowa na prowadzenie tej strony :?:
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Roman Białoskórski » Niedziela, 19 Luty 2006, 15:18

Andrzej Grodzki napisał:Ciekawi mnie szczególnie sprawa strony WWW, tym bardziej że pojawił się na niej napis którego chyba nie było. Mam na myśli obecną stronie WWW AP:

Forum przekazuje błyskawicznie informacje do zainteresowanych, ale strona WWW też jest i powinna wspierać to działanie.
:


Rozumiem ,że wiesz kto redaguje tą stronę i rozumiesz jaki ma interes -służbowy rzecz jasna- by było wszystko "po bożemu " ......... :idea:
Roman Białoskórski
 

Postprzez Radek Pilski » Niedziela, 19 Luty 2006, 18:37

Andrzej Grodzki napisał:...
Wiem, że sprawa strony www nie jest najpilniejszą sprawą.
Forum przekazuje błyskawicznie informacje do zainteresowanych, ale strona WWW też jest i powinna wspierać to działanie.
A nic z bieżących spraw nowej Komisji na stronie się nie pojawiło.

Czy jest już coś wiadomo jaka jest oficjalna umowa na prowadzenie tej strony :?:

Będzie nowa strona. Być może zostaną wykorzystane jakieś materiały z obecnej strony. Koncepcja utworzenia a nstępnie prowadzenia (redagowania) nowej strony jest jeszcze w trakcie tworzenia.
Pozdrawiam,
Radek
Awatar użytkownika
Radek Pilski
 
Posty: 62
Dołączenie: Sobota, 4 Luty 2006, 20:52
Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

Postprzez Andrzej Grodzki » Niedziela, 19 Luty 2006, 21:49

Radek Pilski napisał:Będzie nowa strona. Być może zostaną wykorzystane jakieś materiały z obecnej strony. Koncepcja utworzenia a nstępnie prowadzenia (redagowania) nowej strony jest jeszcze w trakcie tworzenia.

Jeśli potrzeba chętnie pomogę w tworzeniu, ale bardziej w szybkim publikowaniu materiałów na stronie www, "aktualności". Oczywiście praca na rzecz strony www AP całkowicie społeczna z mojej strony.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Radek Pilski » Niedziela, 19 Luty 2006, 22:35

Andrzej Grodzki napisał:Jeśli potrzeba chętnie pomogę w tworzeniu, ale bardziej w szybkim publikowaniu materiałów na stronie www, "aktualności". Oczywiście praca na rzecz strony www AP całkowicie społeczna z mojej strony.

Pomoc z pewnością się przyda. Szczegóły wyjdą "w praniu". Na razie trzeba zdecydować się na jakąś "platformę" (ja jestem za jakimś CMSem Open Source) do publikacji.
Pozdrawiam,
Radek
Awatar użytkownika
Radek Pilski
 
Posty: 62
Dołączenie: Sobota, 4 Luty 2006, 20:52
Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

Postprzez Andrzej Grodzki » Niedziela, 19 Luty 2006, 23:50

(ja jestem za jakimś CMSem Open Source)
jestem za, może Mambo.pl :?: http://www.mambopl.com/
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 20 Luty 2006, 01:31

Witam,
Taaak, tak sobie dumam od dwóch dni co mam napisać o tym posiedzeniu KM, na którego końcówkę załapaliśmy się z Radkiem i Wojtkiem.
Niestety Komisja zobowiązała mnie do pewnej powściągliwości w "pisarstwie". Stąd właśnie mam problem. Bo niby co mam pisać? KM zapewne swój porządek obrad na ten dzień przedstawi sama zaraz po zredagowaniu... a mnie chwalenie zdecydowanej większości składu obecnej Komisji już się znudziło. Nie to, że nie zasługują na pochwały, ale gdybym dalej wypowiadał się w podobnym tonie, to mógłbym zarobić sobie na opinię lizusa. 8)

A wiec powściągliwie, ale nieoficjalnie - bez autoryzacji przez KM mojej wypowiedzi:
1. KM uznała forum www.mlik.pl za oficjalne narzędzie dyskusji i wymiany informacji Sekcji Modelarskiej AP, jednocześnie KM wyraziła zadowolenie, że administratorem naszego forum jest Radek – jest jakby gwarantem rzetelności, forum ma być w przyszłości uzupełnieniem prawdziwej strony
modelarskiej.

2. Pojawienie się w ostatnich dniach na stronie www.aeroklubpolski.pl/modelarstwo napisu "oficjalna strona modelarstwa lotniczego w Polsce" w połączeniu z zablokowaniem dostępu do składu Komisji Modelarskiej zebrani skomentowali w żartobliwym, kabaretowym tonie – choć ta strona to przykład raczej smutnego kabaretu.

3. Wojtek Lesiuk został powołany na członka Komisji Modelarskiej – uwięziowiec, instruktor, popularyzator, współorganizator (razem z Bogdanem Wierzbą) „Dni małego lotnictwa” na lotnisku Babice w Warszawie. Kto był na tej imprezie w jej ostatnich latach ten wie, że było to chyba największe wydarzenie modelarskie w kraju... największe pod względem liczby widzów i nagłośnienia medialnego – prasa, telewizja. Coś obaj chyba wspominali o wznowieniu tej imprezy. J

Dygresja: były Trener KN, koordynator wielu Mistrzostw Świata mgr. Paweł Włodarczyk stwierdził publicznie na Sejmiku 28stycznia, że modelarstwo jest niemedialne. Pomine już fakt, ze chyba nie był na Bemowie w „Dniach Małego Lotnictwa” i nie widział setek zaparkowanych na płycie lotniska samochodów, tłumów ludzi i telewizyjnych kamer. Chodzi o zwykłą urzędniczą rzetelność. Człowiek odpowiedzialny za popularyzację modelarstwa powinien, musi nawet, mieć urzędniczy optymizm, wiarę w sens tego co robi, a nie z rozbrajającą naiwnością publicznie wygłaszać teorie... że przecież to niemedialne i niepoważne.

4. Zaproponowałem KM’iej powołanie mnie na jej rzecznika prasowego – taki miałem radosny pomysł przez chwilę. Komisja wytłumaczyła mi, że rzecznika nie potrzebuje bo skandali odtąd ma nie być, a po przekazaniu „władzy” i pełni inicjatywy w nasze, modelarzy ręce funkcja ta byłaby tym bardziej bezwartościowa. Co racja, to racja. No niestety... chciałem dobrze, ale mi nie wyszło, pocieszam się, że nie tylko mi. Jest nas co najmniej dwóch. :roll:
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa


Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum