Regula. kadry i reprezentacji na 2007r-propozycje i dyskusja

Regula. kadry i reprezentacji na 2007r-propozycje i dyskusja

Postprzez Bartekk » Czwartek, 9 Luty 2006, 19:08

Moderator: Ponieważ w wątku o reprezentacji na 2006r wywiązała się dyskusja o oczekiwaniach zawaodników względem kształtu przyszłego "regulaminu kadry i reprezentacji" postanowiłem podzielić pierwotny wątek.
Odtąd jest to wątek poświęcony przyszłemu regulaminowi, którym prawdopodobnie końca roku 2006 obdarzy nas nowa KM.
Tomek Osiński




Mam pewną sugestię w sprawie ustalania składu reprezentacji.
O wiele wygodniej dla zawodników byłoby, gdyby wiedzieli czy są w reprezentacji czy też nie, zaraz po zakończeniu "sezonu startowego".
Powinno sie ustalać skład na podstawie zdobytych punktów z Pucharze i wyniku na Mistrzostwach, bez żadnych zawodów na zgrupowaniu kadry w Lesznie. Na zgrupowaniu reprezetacja powinna juz trenować i zgrywać się przed Mistrzostwami, a nie walczyć o miejsce w reprezentacji. Do tej pory wszyscy zainteresowani czekali zniecierpliwieni do wiosny, żeby się dowiedzieć czy mają się szykować do mistrzostw czy nie. To jest dla mnie trochę niezrozumiałe.
Czy ustalenie składu reprezentacji na prawdę trwa kilka miesięcy?
Pozdrawiam Bartłomiej Janas, gg 8685213
Bartekk
 
Posty: 28
Dołączenie: Niedziela, 5 Luty 2006, 00:49
Miejscowość: Warszawa

Reprezentacja narodowa

Postprzez kubit » Czwartek, 9 Luty 2006, 21:37

Zawsze uważałem, że reprezentacja powinna być ogłaszana na zakończenie danego sezonu na podstawie klarownych kryteriów punktowych ( a nie po "uważaniu"). Obóz miałby na celu jedynie trening i zgranie członków reprezentacji. Dotyczy to także juniorów. Do tej sprawy jeszcze na pewno wrócimy.

Pozdrawiam

Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Postprzez Tomek Nita » Czwartek, 9 Luty 2006, 23:10

Witam

Myślę że, w najbliższej przyszłości, najlepiej przed sezonem, powstaną jasne kryteria naboru do reprezentacji. Jasne ogólne zasady znane przed sezonem przetną dotychczasowe dyskusje nad wyższością pucharów nad mistrzostwami polski itp odnośnie powoływania reprezentacji. Dotychczasowe praktyki służyły raczej skłócaniu zawodników w danej konkurencji a nie podnoszeniu poziomu sportowego itd.
Nie będę się rozpisywał na ten temat w tym wątku, myślę że, wszyscy zainteresowani dokładnie wiedzą o czym mówię.
Jednocześnie nie ukrywam żo to kolejny palący problem stojący przed nową Komisją Modelarską.

Pozdrawiam
Tomasz Nita
Szybowce RC F3B!!!
Awatar użytkownika
Tomek Nita
 
Posty: 16
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 22:46

Re: Reprezentacja narodowa

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 15 Luty 2006, 17:06

kubit napisał:Zawsze uważałem, że reprezentacja powinna być ogłaszana na zakończenie danego sezonu na podstawie klarownych kryteriów punktowych ( a nie po "uważaniu"). Obóz miałby na celu jedynie trening i zgranie członków reprezentacji. Dotyczy to także juniorów. Do tej sprawy jeszcze na pewno wrócimy.

Pozdrawiam

Stanisław Kubit


Panie Stanisławie!
Teraz, kiedy jest Pan już Trenerem Kadry Narodowej, Pana wypowiedź brzmi po prostu jak cudowna muzyka w uszach większości zawodników zmęczonych manipulacjami przy składach reprezentacji i kadry.
Nareszcie będziemy mieć czas na kontakty ze sponsorami i nikt nie powie sponsorowi, że wyjad jego zawodnika na MŚ to wytwór jego wyobrażni, bo AP nie ma czasu na takie "głupoty".
Nareszcie zawodnicy na obozie/zgrupowaniu będą mogli skupić się na treningu, zgraniu zespołu i opracowaniu taktyki na najważniejsze imprezy w roku.

Pozwolę sobie założyć odzielny wątek dla dyskusji o kształcie przyszłego regulaminu kadry i reprezentacji. :)

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wojtek_F3J » Środa, 15 Luty 2006, 20:15

Witam!

Zgodze się z sugestią, że kadra powinna być ustalona pod koniec sezonu.
Ja bym wprowadził jeszcze obowiązek startu w Pucharze Świata albo Europy bo dopiero na takich zawodach widzi się swoją pozycje na tabeli wyników...
Mam nadzieje, że obecny Trener Kadry Narodowej rozpatrzy tą propozycje...


Pozdrawiam

Wojciech Byrski
Awatar użytkownika
Wojtek_F3J
 
Posty: 32
Dołączenie: Środa, 15 Luty 2006, 19:38
Miejscowość: Bielsko Biała

Postprzez Bartekk » Środa, 15 Luty 2006, 20:33

Wojtek, a na podstawie miejsca zajętego na Pucharze miałby być ustalany skład reprezentacji? Bo nie rozumiem. Wydaje mi się, że już sitko zawodów krajowych starczy. Po co widzieć swoje miejsce? Wiadomo, że nie będziemy od razu w czołówce. Narazie trzeba po prostu jeźdźić na zawody.
Pozdrawiam Bartłomiej Janas, gg 8685213
Bartekk
 
Posty: 28
Dołączenie: Niedziela, 5 Luty 2006, 00:49
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 15 Luty 2006, 20:40

Wojtek_F3J napisał:Ja bym wprowadził jeszcze obowiązek startu w Pucharze Świata albo Europy...
Mam nadzieje, że obecny Trener Kadry Narodowej rozpatrzy tą propozycje...


Wojtek,
Na kogo ty chcesz nałożyć obowiązek startu w Pucharze Świata? :shock:

Ja zaraz złożę wniosek do TKN żeby nałożył na ciebie obowiązek wygrania Mistrzostw Świata, a na Straż Graniczną sprawdzenie Cię na granicy czy wygrałeś, jak nie, to szansę powrotu do Polski będziesz miał po następnych Mistrzostwach Świata. Ok?

Bo wniosek to my sobie możemy złożyć dowolny, a Komisja może go nawet uchwalić... Choćby taki żeby księżyc świecił prawie tak mocno jak słońce w celu umożliwienia treningu w nocy. 8)

Premiowanie zawodnika za start w Pucharze Świata w regulaminie reprezentacji jest wskazane i rozsądne. Trzeba się tylko zastanowić jak to klarownie i rozsądnie ująć, jaki ciężar ma mieć PŚ w stosunku do PP i MP.
Ale nakładanie na zawodników obowiązku startu w PŚ? Wojtuś, zagalopowałeś się odrobinę. :D

P.S.
W ogóle to miał być wątek o sprawach tegorocznej reprezentacji... coś nam się temat rozmył.
Postaram się z Andrzejem i Radkiem coś poradzić. Odzielimy może swobodną dyskusję o przyszłościowych regulaminach kadry od spraw bieżących.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wojtek_F3J » Środa, 15 Luty 2006, 20:54

Tomek,

Chce dodać ,ze obowiązek ten dotyczył by zawodników którzy zostali powołani do Kadry Narodowej.
Takie starty pozwoliły by zapoznać się ze światową elitą oraz lotniskami, bo kto wie gdzie odbędą się kolejne zawody takiej rangi?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek_F3J
 
Posty: 32
Dołączenie: Środa, 15 Luty 2006, 19:38
Miejscowość: Bielsko Biała

Postprzez chomiq » Środa, 15 Luty 2006, 23:46

Na jakiej podstawie chcemy ustalać skłąd kadry F3J?
Wynik Mistrzostw Polski.
Wynik klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.(problem z wymieszaniem juniorów i seniorow)
Wyniki zawodów zaliczanych do klasyfikacji Eurotour i Pucharu Świata.

Pytanie tylko jakie wagi przyjąc dla poszczególnych składowych.
Jak to ustalić, aby było przejrzyste i przewidywalne?
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB


Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum