Przedzjazdowe Forum Dyskusyjne Aeroklubu Polskiego

Przedzjazdowe Forum Dyskusyjne Aeroklubu Polskiego

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 7 Kwiecień 2008, 12:04

Drogie koleżanki i koledzy.
Na stronie AP pojawiła się informacja o powstaniu :
[url=http://aeroklubpolski.pl/dzialalnosc_ap/aktualnosci/przedzjazdowe_forum_dyskusyjne/]Przedzjazdowego Forum Dyskusyjnego
Aeroklubu Polskiego[/url]

Mnie osobiście nasuwa się natychmiast pytanie dlaczego tylko Forum przedzjazdowe ?
Dlaczego nie stałe oficjalne Forum ułatwiające wyjaśnianie wszystkich spraw dotyczących działalności Aeroklubu Polskiego ?
Osobiście nie miałbym nic przeciwko przeniesieniu naszego Forum jako części tego nowopowstałego, które powinno stać się Forum stałym.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Boniecki Jerzy » Poniedziałek, 7 Kwiecień 2008, 20:25

Mam nadzieję że Andrzej żartujesz, po dokładnym przeczytaniu zasad tamtego forum mimo że jestem delegatem nie napisałem nic.

:SEKRETARZ GENERALNY INICJUJE TEMATY I JEST MODERATOREM NOWE TEMATY MOGĄ BYC ZAMIESZCZANE NA WNIOSEK UCZESTNIKÓW:
Czegoś tu nie rozumiem.
Na oficjalnej stronie AP znajdziesz ciekawe informacje np: komisja rewizyjna według strony zebrała sie w styczniu 2007 czyli ponad rok temu, więcej informacji brak. Z posiedzeń Zarządu jest kilka sprawozdań ale nie ze wszystkich, brak wielu istotnych informacji. Bardziej to przypomina stronę organizacji podziemnej. Zjazd ma trwać jeden dzień a jest 35 punktów, nie znamy propozycji zmian statutu, o czym mamy rozmawiać z członkami naszych klubów? Sprawozdania powinny byc dostarczone delegatom wcześniej, szkoda czasu na ich czytanie podczas zjazdu, lepiej podyskutować nad ich trescią.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Boniecki Jerzy » Wtorek, 8 Kwiecień 2008, 21:26

Czy ktoś z kolegów wie gdzie można znaleźć uchwały poprzedniego zjazdu AP, ja na stronie znalazłem tylko informację o przebiegu obrad. W paragrafie 17.2. Statutu, Do Zarządu Aeroklubu Polskiego należy w szczególności:
1/realizowanie Uchwał Zjazdu Krajowego.
Jak można ocenić pracę bez znajomości uchwał?
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Andrzej Grodzki » Wtorek, 8 Kwiecień 2008, 22:56

Boniecki Jerzy napisał:Jak można ocenić pracę bez znajomości uchwał?

Jerzy a co mówi statut, jakie są obowiązki Zarządu ?
Jakie dokumenty powinny być przedstawione przed takim Zjazdem do zapoznania się przez delegatów?
Jakieś sprawozdania finansowe ?
Sprawozdania z realizacji uchwał itp.
To gdzieś musi być sprecyzowane. Zjazd musi być przygotowany zgodnie ze statutem, ze wszystkimi dokumentami.
Jak jest w tym konkretnym przypadku trzeba poczytać statut.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Andrzej Grodzki » Czwartek, 10 Kwiecień 2008, 14:10

Cześć.
Poczytałem sobie tą "burzliwą" dyskusje na forum AP, wszystkich dwóch dyskutantów.
I tak już czuję jak AP będzie gromadzić te środki własne, jak pisze Pan Niewiarowski:
Do środków własnych możemy zaliczyć (oprócz składki) wpłaty z licencji zawodników, klubów sportowych, opłaty za wpis do kalendarza imprez sportowych, środki od sponsorów zarówno pozyskane lokalnie od organizatora zawodów jak i centralnie (np. w 2007 LOT, Orlen)
To chyba tylko w tym roku licencje są tanie.
Ta opinia jest też ciekawa
Członkowie mojego Klubu póki co, w tym także ja, są przekonani że tak funkcjonujący AP jest przeszkodą w dobrej działalności Klubu

Poczytajcie sami naprawdę warto.
forum.aeroklubpolski.pl
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 10 Kwiecień 2008, 20:29

Dzięki Panie Andrzeju , poczytałem sobie tą lekturę. Odebrałem to jednoznacznie że z nami modelarzami nikt sie nie liczy tylko mamy płacić składki i licencje. Jednego nie rozumię , wspomina się o stypendiach za medale ale według mnie to nie są stypendia tylko nagrody za medale jak w każdym kwalifikowanym sporcie a stypendia należą się kadrze co ma się przygotować do startu w M.Ś czy M. E. Po to są stypendia by mieć za co skompletować odpowiedni sprzęt i na treningi. My modelarze musimy kupić sobie wszystko sami a nie jest to tanie, nikt nam modeli nie daje do latania jak pilotom samoloty czy szybowce. Ciekawy jestem jak by musieli sobie kupić samolot czy szybowiec za własne pieniądze ilu by ich było i jakie by mieli osiągnięcia. Rozumie truną sytuację ale nie moge zgodzić się na wciskanie ciemnoty . Aeroklub Polski myślę że jest po to aby wszyscy byli traktowani równo a nie my piloci jesteśmy wspaniali i tylko my mamy rację. Staciliśmy już wielu modelarzy przez głupie posunięcia a stracimy jeszcze więcej jeżeli nie będzie normalności. Niech wszyscy modelarze się zastanowią bo wymaga sie przepisami od nas jak od wyczynowców a traktuje sie nas jak amatorów. Pozdrawiam wszystkich . H.J. Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Postprzez Boniecki Jerzy » Piątek, 11 Kwiecień 2008, 10:13

Proszę kolegów o konkretne propozycje, czyli jaki paragraf i punkt statutu zmienić. Ja swoje propozycje napiszę w niedzelę bo będe poza internetem.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Forum AP

Postprzez Andrzej Grodzki » Piątek, 11 Kwiecień 2008, 15:23

Podtrzymuje swoją propozycję, przeniesienia naszego forum na forum utworzone przez ZAP.
Dlaczego tak uważam, pomimo zastrzeżeń Jerzego Bonieckiego o braku możliwości swobodnej dyskusji na tamtym forum ?

Ponieważ jeśli powstało Forum rekomendowane przez oficjalną stronę AP, automatycznie wszystkie pozostałe fora, które pomimo że mają status oficjalnych for poszczególnych dyscyplin AP stają się podrzędnymi forami, o których zawsze można powiedzieć że są nieoficjalne a co za tym idzie nie reprezentują AP, a dyskusja na nich nie jest w żaden sposób wiążąca dla AP.
Jako pełnoprawni członkowie AP, powinniśmy dążyć do, możliwości wpływania na to co dzieje się w naszej organizacji, również za pomocą takich nowoczesnych środków komunikacji jak Forum Internetowe. Może przytoczę w tym miejscu stare wyświechtane hasło „nic o nas bez nas”.
Dlatego domagajmy się szerokiego dostępu do tego nowego forum.
Jeżeli po przeniesieniu nie będzie możliwości swobodnej dyskusji, będzie to złamanie podstawowego prawa w demokratycznym państwie, ale nie ubiegajmy faktów.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa


Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum

cron