Licencje 2008

Licencje 2008

Postprzez Boniecki Jerzy » Poniedziałek, 7 Styczeń 2008, 19:33

Koledzy proponuję nie czekać tylko rezerwować sobie terminy na badania bo sezon zaraz sie zacznie i będzie płacz że za tydzień zawody a licencji brak. Można sie dogadać w kilka osób i wtedy będzie taniej i sprawniej.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Czaro » Wtorek, 8 Styczeń 2008, 01:16

A może zamiast napominać nas trzeba przypomnieć Szanownej Komisji, że powinna reprezentować interesy modelarzy przed ustawodawcą? Bo jakoś nic nie słychać, żeby ktokolwiek wziął się za zmianę tego kretyńskiego przepisu.
Gdzieś czytałem, że Komisja ma zajmować się stworzeniem sprzyjających warunków dla popularyzacji, rozwoju sportu, modelarzy-hobbystów i dla powrotu do wyczynowego latania byłych zawodników. Jak na razie, to warunki sprzyjają żartowaniu z przepisów.
Aeroklub jest po to, żeby służyć jego członkom, a nie na odwrót.

PS. Czy w tym roku również będzie obowiązywała nieformalna umowa z Panem Szufą, że zaświadczenie "wymagane zaświadczenie lekarskie dostarczę później" będzie wystarczającym sposobem obejścia przepisów.
jedyna pewność to niepewność, reszta to niezawodność

Czarek Janas
Awatar użytkownika
Czaro
 
Posty: 48
Dołączenie: Piątek, 10 Luty 2006, 00:25
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Boniecki Jerzy » Wtorek, 8 Styczeń 2008, 04:51

Może ktoś kto trochę bliżej mieszka wytłumaczy koledze co napisał.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Czaro » Wtorek, 8 Styczeń 2008, 11:39

Zamieniam się w słuch. Może faktycznie czegoś tu nie rozumiem?
jedyna pewność to niepewność, reszta to niezawodność

Czarek Janas
Awatar użytkownika
Czaro
 
Posty: 48
Dołączenie: Piątek, 10 Luty 2006, 00:25
Miejscowość: Warszawa

Postprzez model2002 » Wtorek, 8 Styczeń 2008, 21:29

Witajcie!
Popieram wypowiedż kol. Czarka Janasa w sprawie badań lekarskich dla modelarzy. Rozumiem potrzebę posiadania licencji sportowej ale do czego potrzebne są badania lekarski to nie wiem. Może ktoś z wysokiej Komisji Modelarskiej mnie oświeci.
Pozdrawiam
Mieczysław Czapla POL-157 skype - czaplam1
Awatar użytkownika
model2002
 
Posty: 27
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 18:43
Miejscowość: Białystok

Postprzez Wojciech Lesiuk » Czwartek, 10 Styczeń 2008, 00:03

Koledzy, nie ma co strzępić języka, przeczytajcie sobie uważnie wątek dyskusyjny o licencjach z roku 2007 - niestety nic tu się nie zmieniło, niestety nawet szachiści muszą się badać, niestety loobby sportowe i lekarskie jest silniejsze i to ono pilnuje swych interesów, niestety wydarzenia ubiegłego roku (tzw. wypadek Odesski) napweno wykluczają jakiekolwiek odstępstwa od przepisu dot. badań lekarskich przez Biuro jeśli mamy na uwadze działalność AP jako PZS.
Z tego co mi wiadomo, są prowadzone nieformalne rozmowy, aby dla pewnych dyscyplin sportu zostały rozporządzeniem MS złagodzone wymagania co do badań - np. mogłoby wystarczyć posiadanie ważnego prawa jazdy
Resztę już znacie - z tzw. codzienności, prawo jest dla urządników a nie ludzi.
Osobiście ja również wolałbym zapłacić 10 PLN i latać :cry:
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Czaro » Czwartek, 10 Styczeń 2008, 02:03

Wojciech Lesiuk napisał:Z tego co mi wiadomo, są prowadzone nieformalne rozmowy, aby dla pewnych dyscyplin sportu zostały rozporządzeniem MS złagodzone wymagania co do badań - np. mogłoby wystarczyć posiadanie ważnego prawa jazdy

Mam nadzieję, że ktoś z KM uczestniczy w tych rozmowach. Jeśli tak, to bardzo świetnie i trzymam kciuki.
Żeby nie było niedomówień. Ja nie mam na myśli składek na poziomie 10zł. Wiadomo, wszystko kosztuje, a pozatym jak się za coś dobrze zapłaci to ma się dobry produkt. CHodzi mi o to, że wszystkie formalności powinny zostać zredukowane do niezbędnego minimum, szczególnie w okresie kiedy wstąpienie do Aeroklubu nie jest zbyt atrakcyjne, a korzyść jest niewspółmierna do poniesionych kosztów.
jedyna pewność to niepewność, reszta to niezawodność

Czarek Janas
Awatar użytkownika
Czaro
 
Posty: 48
Dołączenie: Piątek, 10 Luty 2006, 00:25
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 13 Styczeń 2008, 22:48

Wracając jeszcze raz do wątku badań lekarskich, sprawa nie jest łatwa, ale nie beznadziejna - pożyjemy, zobaczymy co i komu uda się wywalczyć.

Reasumując: w chwili obecnej przepisy są jednoznaczne: wymóg badań jest oblgatoryjny dla wszystkich uczestniczących we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polskie związki sportowe.
P.S.
Muszę zrobić rozeznanie na rynku i być może uda mi się zorganizować badania dla chętnych z Warszawy - już o tym rozmawiałem z kolegami z F2C - jak na razie nie chcę niczego obiecywać - dam znać o ile ustalę coś atrakcyjnego.
Pozdrawiam :)
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Piotr Zawada » Środa, 23 Styczeń 2008, 00:23

Fajnie się Was słucha (czyta). Każdy jest tu indywidualistą - sam sobie " sterem , żeglarzem i okrętem" . A może posłuchacie opinii nauczycieli modelarstwa - tych , którzy szkolą Waszych nastepców , i którzy poświęcili wiele godzin i lat na wychowanie młodzieży.
W klubie Avia uczestnicy płacą 20,- zł miesięcznie + składka do Aeroklubu Poznańskiego . Jeżeli chcą wystartować w zawodach to muszą wykupic dodatkowo licencję ( za 2-3 starty) i jeszcze opłacić lekarza !!!! To już paranoja !!!. Moi pracownicy przewożący izotopy promieniotwórcze przechodzą badania lekarskie - psychotechniczne RAZ NA PIĘĆ LAT !!! A junior musi się badać corocznie aby wypuścić modelik . Komuś to ODBIŁO . Mnie na to stać , ale już mi się znudziło dopłacać z moich dochodów kosztem rodziny na te nie najbogatsze dzieci. Kluby w "terenie" nie mają takich dotacji jak klub na Bemowie , w końcu ich rodzice wciąż budują i dopłacają na swoją stolycę. Niedługo będą mistrzostwa seniorów i może kilku juniorów ( dzieci seniorów) . Czy o to chodzi ???
Piotr
Piotr Zawada
 
Posty: 4
Dołączenie: Poniedziałek, 21 Styczeń 2008, 23:01

Postprzez Czaro » Środa, 23 Styczeń 2008, 01:16

http://www.mlik.pl/forum/viewtopic.php?t=560
Kolejny przykład na to, że Aeroklubowi opłaca się tworzyć jak najprostsze warunki otrzymywania licencji.
jedyna pewność to niepewność, reszta to niezawodność

Czarek Janas
Awatar użytkownika
Czaro
 
Posty: 48
Dołączenie: Piątek, 10 Luty 2006, 00:25
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Boniecki Jerzy » Środa, 23 Styczeń 2008, 11:20

Pisze na ten temat po raz ostatni. Na tym właśnie polega demokracja, wybrany przez nas sejm uchwalił taką a nie inną ustawę. I obowiązek badań lekarskich wynika z ustawy o sporcie kwalifikowanym. W poprzednich ustawach o kulturze fizycznej też był taki obowiązek. Zawodnicy do lat 21 mają te badania za darmo. Zakres badań okresla rozporzadzenie ministra sportu z 3 października 2006 DzU Nr 189, poz 1396. W tym roku lekarze już otrzymali wytyczne co maja badać i na pewno przy zorganizowanej grupie zapłacicie znacznie mniej. Jeżeli aeroklub by nie stosował wytycznych ministerstwa sportu to straci dotacje z których jest finansowana kadra i MP. Ten kto daje kasę ten dyktuje warunki( sprawa ograniczenia ilosciowego kadry itp.)
Opłaty w klubie i aeroklubie to jest tylko wasz problem, ustalił je wybrany demokratycznie zarząd i albo musicie go zmienić albo zapłacić.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Piotr Zawada » Środa, 23 Styczeń 2008, 21:54

Dzięki za info , że juniorzy do 21 lat NIE płacą za orzeczenie lekarza sportowego. W ubiegłym roku "prawy i sprawieddliwy " lekarz sportowy zainkasował od każdego z moich juniorów po 30,- zł.!!! za ten papierek dopuszczający do puszczania modelików . Czyżby o tym nie wiedział ?????
pozdrawiam
Piotr
Piotr
Piotr Zawada
 
Posty: 4
Dołączenie: Poniedziałek, 21 Styczeń 2008, 23:01

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 23 Styczeń 2008, 23:29

Witaj Piotrze,
niestety jest tak, że czasami idąc do lekarza trzeba wiedzieć na co jest się chorym, bo inaczej może Cię zabić jego diagnoza lub też rachunek za badania lub zalecone leki. :(
Jest taka stara maksyma, że nieznajomość prawa szkodzi lub też jak niektórzy wolą nie zwalnia od odpowiedzialności.
A swoją drogą to mam pytanie do Ciebie: dlaczego przedstawiciele Twojego Aeroklubu, czy też Sekcji Modelarskiej uczestniczący na corocznych spotkaniach szkoleniowych KM, które odbywały się w Grudziądzu nie przekazali informacji o przepisach obowiązujących w zakresie badań lekarskich dla osób które nie ukończyły 21 roku życia? :?:
Kol. Jurek mówił o tym w roku 2007 i 2006, a głos ma donośny :), zresztą była w tej materii burzliwa dyskusja, cytowaliśmy przepisy.
Ponadto, pisaliśmy o tym na MLIK-u w zeszłym roku oraz zawsze służymy głosem doradczym jako KM.
Wiem, że dzisiaj trudno na bieżąco śledzić prawo, ale te przepisy weszły w życie już bardzo dawno, tyle, że nikt ich nie przestrzegał.

Dla ocieplenia korespondencji informuję, że po ostatnim posiedzeniu KM, na prośbę Dyrektora Sportowego AP przygotowałem propozycje stosownych zmian legislacyjnych w obszarach, które dla Nas modelarzy, czy działaczy są uciążliwe - m.in. zmiany tegoż rozporządzenia lub ustawy. :wink:

Natomiast w chwili obecnej, po ostatnim posiedzeniu Zarządu Aeroklubu Polskiego, KM przygotowało projekt uchwały w sprawie obniżenia opłat licencyjnych dla dyscypliny modelarstwa lotniczego i kosmicznego.
Z uwagi na toczącą się w tej materii dyskusję oraz ostateczną rolę ZAP przy podejmowaniu stosownych decyzji, nie chcę rozkręcać emocji i nie podam proponowanych kwot ale mogę stwierdzić, że są one bardzo znacząco zredukowane :) - przynajmniej w projekcie proponowanym przez KM. :D
Ponadto, chciałbym Cię poinformować, że ja osobiście w zeszłym roku za badania zapłaciłem 80 PLN, za licencję 70 PLN oraz za opłatę startową 50 PLN za udział w MP w Częstochowie - razem 200 PLN za jeden start w zawodach ale tutaj powiem szczerze, że warto było - zdecydowanie taniej niż narty czy wędkarstwo i dało mi to wiele satysfakcji. :lol:
Z wyrazami szacunku dla kolegi z Poznania od kolegi z Bemowa, choć dla mnie w tym pięknym klubiku (jak to napisałeś) zabrakło miejsca, ale był to mój świadomy wybór, bo i dla mnie najważniejsze są dzieci :).
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Piotr Zawada » Sobota, 26 Styczeń 2008, 00:06

Hej Wojtku, :D
Dla mnie również najważniejsze są moi wychowankowie. Szkoda , że nikt z naszego zarządu sekcji nie powiedział wszystkim instruktorom na corocznym spotkaniu modelarzy Aeroklubu Poznańskiego , że juniorzy NIE płacą za te śmieszne badania. Przecież to oni byli na grudniowym ogólnopolskim spotkaniu a nie ja :D . :(
Ja również wspomniałem , że mnie na to stać i ja mogę ewentualnie za tą zabawę zapłacić , tak jak płacę dotychczas ; za badania licencje , udział w zawodach itd, itd. I tego nigdy nie żałowałem - to jest mój wybór i moja przyjemność . Natomiast NIE zapłacę ani PW ani jego następcom za dres reprezentacyjny i za naszywanego orzełka. ( Słynne moje starcie z P.W. i D.W. we Włocławku). Robię to dla mojej zasady : jeżeli Polsce nie będzie wstyd , że jej reprezentant wyjdzie na podium w brudnych dżinsach zamiast w przynależnym mu dresie , to mnie tym bardziej. Jeżeli mój Kraj chce abym go godnie reprezentował to niech mnie chociaż TYLKO odpowiednio ubierze w dres z godłem. I powinien opłacić chociażby tylko i jedynie wpisowe na mistrzostwa świata lub Europy ( oczywiście nie musi). W przeciwnym wypadku ( jeżeli ja wszystko opłacę) to wystepuję jako Piotr Zawada , ALE BEZ DOPISKU - POLSKA.
Juz mi się nieco znudziła rola " country man".
Serdecznie pozdrawiam
Piotr :)
Piotr
Piotr Zawada
 
Posty: 4
Dołączenie: Poniedziałek, 21 Styczeń 2008, 23:01

Postprzez Henryk Urban » Wtorek, 29 Styczeń 2008, 17:23

Cześć
Czy można już wysyłać wnioski o licencje pod stary adres a może jest nowy.Numer konta chyba bez zmian.Lekarz wypisał orzeczenie na kartce,myślałem że mają specjalne druki zapewnił mnie to wystarczy 75zł.
Chciał EKG,morfologia krew i mocz(wyniki z firmy).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Następna

Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum

cron