Licencje 2008

Postprzez Boniecki Jerzy » Piątek, 22 Luty 2008, 21:24

Tylko Palikot, wymóg badań jest w ustawie i tylko zmiana ustawy może zmienić aktualny stan prawny, plus rozporządzenie ministra zdrowia bo on mógłby napisać że wystarczą np. badania tylko raz jak na prawo jazdy.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Wojciech Frąk » Niedziela, 24 Luty 2008, 22:38

Witam !
Badania lekarskie do licencji – niekończący się temat jak sznurek do snopowiązałek za czasów PRL-u. Pewnie na najbliższe kilka lat nie zabraknie nam zapału aby na początku roku odgrzewać ten temat. Czyżby tylko zmiana pokoleniowa (tj. sposobu myślenia rodaków) mogłaby nas uwolnić od „mielenia” co roku tego samego nieświeżego kotleta? Problemem naszym jest nie to, że taki przepis istnieje, ale że nasze środowisko nie robi prawie nic, aby go zmienić. Marzę, aby zamiast czczej gadaniny koledzy skrzyknęli się i stworzyli grupy społeczne (i inne twory), które odwiedzą i przekonają do naszych racji Parlamentarzystów i polityków innej maści, zasypią mailami i listami ministerstwo sportu i zdrowia, kancelarię Premiera i Prezydenta. Spróbują pójść i dogadać się z brydżystami i szachistami abyśmy razem ( w kupie siła) walczyli o zmiany. Wszystkiego tego nie zrobi kilka osób z komisji albo jakiś inny nawiedzony Don Kichot. Polska, Polacy - kochamy gadać i narzekać tylko jakoś nie widać chętnych do wspólnej pracy społecznej :( .

P.S. Mnie osobiście ten przepis za bardzo nie uwiera. Kiedyś musiałem mieć pozwolenie PIR-u na aparaturę RC i jakoś dożyłem do normalności. Innymi słowy jeżeli nie ma chętnych do roboty i to upierdliwe zarządzenie przeżyję. Albo ono mnie…
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

KFS

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 25 Luty 2008, 01:10

Jerzy tak czytam o planach prac Sejmowej Komisja Kultury Fizycznej i Sportu:
czerwiec
I. Aktualny stan aktów prawnych, w tym wykonawczych, regulujących sposób funkcjonowanie sportu polskiego.
II. Rozpatrzenie informacji Ministra Sportu i Turystyki o założeniach przygotowywanej ustawy o sporcie.

zródło: http://www.sejm.gov.pl/komisje/plany/plan_kfs.htm

A w nich czytam o przygotowywanej przez Ministra Sportu i Turystyki ustawie o sporcie.
Czy może się orientujesz :
Czy to w tej ustawie można zmienić ten nasz nieszczęsny przepis ?
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wojciech Lesiuk » Poniedziałek, 25 Luty 2008, 03:21

Andrzeju oraz koledzy.
Temat problemu badań lekarskich dla modelarzy, został zgłoszony na piśmie przez KM (a dokładnie rzecz ujmując w imieniu KM przygotowałem stosowne uwagi osobiście - są one nawet w całości zamieszczone na MLIK-u - w wątku dotyczącym problemów związków sportowych) do Pani Lidii Kosk - Dyrektor Sportowego AP. Według posiadanych informacji, miało odbyć się spotkanie przedstawicieli AP (Biura AP) w Ministerstwie Sportu z Pracownikami Ministerstwa oraz członkami sejmowej komisji d/s sportu - osobiście widziałem zaproszenie ze strony kancelarii sejmu do współpracy w zakresie problemów oraz projektowanych zmian w ustawodastwie dot. funkcjonowania związków sportowych czy sportu w szerokim rozumieniu.
Tak naprawdę to jest wszystko, co przeciętny, zrzeszony w stowarzyszeniu obywatel może uczynić - reszta zależy od ministerialnych urzędników, Ministra Sportu, Premiera, Posłów i Prezydenta oraz wszechobecnej polityki.
Proponuję zamknąć temat, bo dyskusja w tej materii na aktualny stan prawny jest bezowocna.
Jeśli chcemy w tej sprawie zrobić cookolwiek więcej, to powinniśmy posłuchać kol. Wojciecha Frąk - jeśli połączymy siły, to może coś zmienmy - trzeba zainteresować tym tematem prasę i telewizję.
Jak na dzień dzisiejszy, mamy ponad 500 licencjonowanych modelarzy, z czego może jest około 60-ciu działaczy, w większości społeczników - rzeszta kolegów ogranicza się jedynie do krytykanctwa i poszukania kawałka trawnika, góry lub asfaltu do latania.
Jeśli kogoś uraziłem, to z góry serdecznie przepraszam, ale kierunek dyskusji marnuje wasz czas i energię.
Z wyrazami szacunku
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Krzysztof Różycki » Czwartek, 28 Luty 2008, 15:52

Przepis o bzdurach dotyczących badań lekarskich nie jest nowy, istnieje on już kilka dobrych lat ale osoby, które potrafiły myśleć i wiedziały gdzie szukać złotówek znalazły już dawno sposób na to aby nie utrudniać życia osobom chcącym zapłacić za licencję. Bezmyślne negowanie wszystkiego co istnieje i istniało oraz wielkie ambicje urzędasów doprowadziły do tego co mamy. A może pomysł z dwoma licencjami /krajową i FAI/ ponownie wskrzesić? Krajowa na potrzeby zawodów organizawanych w kraju dla KAŻDEGO kto opłaci składkę i zobowiąże się do przestrzegania regulaminu a dla uzyskania tej drugiej dotyczącej węższej grupy ludzi można ustawiać różne wymysły jak np. odbycie pielgrzymki do Mekki lub iloraz inteligencji 159.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Wojciech Lesiuk » Czwartek, 28 Luty 2008, 23:32

No cóż. W takim przypadku mam pewną propozycję:
Proszę przygotować stosowny wniosek do Komisji Modelarskiej z wyszczególnieniem zaproponowanego przez Pana rozwiązania, najlepiej wsparty głosami środowiska oraz z projektem regulacji regulaminowych, wysokości opłat, źródłem finansowania działalności modelarskiej w rozumieniu ogólnym - tzn. zakupów materiałowych, szkoleń, zgrupowań, kadry itd.
Życzę powodzenia
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Piotr Zawada » Piątek, 29 Luty 2008, 00:24

Cześć Wojtku, :D
Nieco wyluzuj. wyczuwam w Twojej odpowiedzi , zresztą nie tylko ja ale także wielu modelarzy , ton nieco mentorski - taki waqrśafski . To my Was utrzymujemy - od 1945 roku " cały kraj odbudowuje swoją stolicę" , ja też . Nawet cegły woziliśmy z rozbiórek pieknych zabytkowych budowli do Was !!!. :?: Moje podatki również są odprowadzane są w gminie Warszawa-Centrum pomimo, że pracuję w Poznaniu i wyłącznie dla wielkopolskich klientów.HA! stąd powstała najbogatsza gmina w Polsce!!!
Szanuj innych jeżeli chcesz być szanowany. Krzysztof ma takie osiągnięcia dla Polski , że należy mu się uznanie , obojętnie czy go prywatnie lubisz czy nie.
Pozdrawiam
Piotr
Piotr
Piotr Zawada
 
Posty: 4
Dołączenie: Poniedziałek, 21 Styczeń 2008, 23:01

Postprzez Krzysztof Różycki » Piątek, 29 Luty 2008, 09:34

Po przeczytaniu postu Pana Lesiuka i wcześniejszego postu Pana Boneckiego wyłania się bardzo jasny obraz sytuacji. Po prostu Komisja Modelarska nie ma nawet pomysłu co zrobić aby problem rozwiązać. Jednocześnie w/w Panowie są tak zadufani w sobie, że nie mając własnego pomysłu nawet nie potrafią zaadoptować rozwiązań sąsiadów nie mówiąc o wnioskach płynących z historii. Im jest dobrze jak jest. Najpotężniejsze mocarstwo świata zbudowano poprzez odrzucenie skostniałych więzów krępujących wolność i rozwój ludzkości. W demokratycznym kraju osobę funkcyjną wybraną na określone stanowisko odwołuje się a urzędnika zwalnia gdy ich działania, postawa społeczna i efekty pracy nie spełniają oczekiwań. Proponuję zastanowić się nad wnioskami. I słusznie zauważył Piotr, że pewne instytucje utrzymują się z naszych podatków a od siebie dodam: jeśli są kierowane przez mądrych ludzi to krzywda się mi nie dzieje.
Ostatnio edytowano Piątek, 29 Luty 2008, 10:03 przez Krzysztof Różycki, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Wojciech Lesiuk » Piątek, 29 Luty 2008, 09:50

Cześć Pawle, :)
w sprawach modelarskich przeważnie jestem wyluzowany a wypowiedzi w sprawach KM mają przeważnie charakter merytoryczny i asertywny. Poza tym jestem osobą stosunkowo żywiołową, ale na przytyki do soób których nie znam raczej sobie nie pozwalam, więc jeżeli ktoś czuje się urażony, to jeszcze raz serdecznie przepraszam :( - być może moja asertywność jest postrzegana jako ten "wagrśaski" ton :).
Dosyć ciekawe dzieje opisujesz dot odbudowy "Stolycy" oraz całej prawdy o naszych podatkach, że nie koniecznie trafiają tam gdzie powinny - ale wybacz jak na razie nic na to nie poradzę choć mam pewne przemyślenia w tej materii :) - ale to nie to forum.
Gminy Warszawa-Centrum już nie ma od ponad czterech lat, ale mechanizm i ilość pieniędzy jest podobna :)
Dla riposty, Poznań do tych najbiednieszych nie należy :).
Gratujuję koledze Krzysztofowi osiągnięć modelarskich i szanuję odmienność Jego poglądów.
Niestety, i tu będę konsekwentny, napisałem to co myślałem w danym momencie, gdyż problematyka poruszona przez kol. Krzysztofa zabrała mi z życiorysu trochę czasu, a i ta dzisiejsza noc dla spraw modelarskich bardzo się skróciła :).
Szacunek dla Ciebie i kol. Krzysztofa :).
Pozdrawiam
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wojciech Lesiuk » Piątek, 29 Luty 2008, 10:23

Dla porządku i jasności sytuacji wyjaśniam, że nie trzymam się kurczowo żadnych stanowisk - tym bardziej społecznych - i jeszcze raz to powiem, że skoro jest pomysł to można go zrealizować - pytanie tylko jak??? i skąd na to brać pieniądze???
Być może w innych krajach obowiązują inne przepisy w tym zakresie, ale proszę nie wymagać od członków KM, aby zajmowali się procesami legislacyjnymi - bo od tej materii mamy w tym kraju inne instytucje :(
Sytuacja prawna AP nie jest świetlana - trzeba pogodzić cechy Stowarzyszenia i Związku Sportowego - i nie są to pomysły KM, lecz wymogi prawne i dzieje się tak czy Nam się podoba czy nie.
Pierwszy krok został uczyniony - mamy niższe opłaty za licencję zwodnika i z tego małego sukcesu należy się cieszyć, choć do niedawna wydawało mi się, że tego nie da się zmienić.
Teraz krok drugi - badania lekarskie - tak jak pisałem wraz z kol. Wojciechem Frąk - trzeba zjednoczyć siły i szukać poparcia u posłów czy mas-mediów - przecież w całej Polsce mamy możliwość zgłoszenia im tejże problematyki.
Każda cegiełka się liczy - wtedy można coś zbudować :) - nie koniecznie "Stolycę" :), bo wcale łatwo tutaj się nie żyje.
Jest to moja ostatnia wypowiedź w tym wątku.
Pozdrawiam wszystkich, którzy bardzo licznie odwiedzali ten wątek, szkoda, że w innych panuje martwa cisza.
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Andrzej Grodzki » Piątek, 29 Luty 2008, 12:32

Cześć.
Osobiście już pomału powstaje ( w głowie:) mój list, zwykłego obywatela w sprawie zniesienia tych badań. Tak jak doradzacie, napiszę od siebie podpiszę i wyślę jeszcze nie wiem do kogo ale zrobię to. Spokojny wyważony list nie obraźliwy, uzasadniający na przykładach szkodliwość tego przepisu. Nie będzie to list na uraaa... ja wam wszystkim pokaże, ja wam paskudni dowalę. Co jak co ale walczyć to my umiemy nikt nam tego zarzucić nie może że nie, ale nie walczmy ze sobą, "chopy cza budować". Tak jak po wojnie aby pokazać całemu Światu i Niemcom, że Polska odradza się jak feniks z popiołu, że zrównana z ziemią nakazem Adolfa Hitlera stolica Polski Warszawa, symbol Państwa Polskiego znowu jest.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Łukasz Toczewski » Wtorek, 4 Marzec 2008, 08:23

Andrzej... ja osobiście śmiało się pod nim podpiszę... jeśli będzie taka możliwość...
Łukasz Toczewski
 

Postprzez Władek Jarochowski » Środa, 12 Marzec 2008, 17:50

No wszystko pięknie... Byłem w AP przed przeprowadzką zostawiłem badania lekarskie, zapłaciłem za licencję i pytam się GDZIE ONA JEST?
Sezon się zaczyna a tu cisza. Czy ktoś wie czy będą nowe karty, a może same znaczki do naklejenia, a może nic nie będzie.
My tu gawędzimy o zaświadczeniach lekarskich, a gdzie licencje? Jest szansa że cokolwiek będzie? Może samo zaświadczenie, że wpłacono kasę i przyjęto zaświadczenie lekarskie.
Ajj wstyd jak cholera...... :oops:
Władek Jarochowski
 
Posty: 17
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 11:29
Miejscowość: Jabłonna

Postprzez Henryk Urban » Czwartek, 13 Marzec 2008, 13:26

Na druku wniosku pisze do 30 dni otrzymamy licencje,zobaczymy czy dotrzymają tego terminu 8) . Właśnie czy to będzie karta licencja,czy znaczek naklejka? Jak było w 2007r miałem przerwe w startach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Postprzez Krzysztof Różycki » Czwartek, 13 Marzec 2008, 14:37

Czytając uważnie REGULAMIN dotyczący trybu i warunków przyznawania licencji wyraźnie widać wprowadzone w nim wyłączenia z pod obowiązujących wymogów. Tak jak już wcześniej postulowałem wystarczy ponownie wprowadzić dwie licencje /np. krajową i FAI/ zapisem w REGULAMINIE i nie potrzeba zawracać głowy ustawodawcy. Licencje krajowe mogą być z powodzeniem obsługiwane przez Kluby i Aerokluby Regionalne jak to już z powodzeniem bywało. Tylko aby TEGO dokonać, trzeba być obecnym przy tworzeniu przepisów i mieć przysłowiową rękę na pulsie. Jakoś takowych działań nie widać i to już nie po raz pierwszy.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

PoprzedniaNastępna

Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum

cron