Komornik z nakazem eksmisji biura AP na Krakowskim w Wawie

Komornik z nakazem eksmisji biura AP na Krakowskim w Wawie

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 21 Grudzień 2007, 16:35

Witam,
Przed chwilą dowiedziałem się, że na dziś na Krakowskim Przedmieściu w biurze Aaeroklubu Polski pojawił się komornik z nakazem eksmisji i wsparciem policji do wykonania tego zadania.
Informacja jest potwierdzona "u źródła".

W tej chwili przedstawiciele zarządu, prezes, dyrektor AP negocjują z komornikiem odroczenie terminu wykonania eksmisji.

Sprawa własności kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - siedziby biura AP przewijała się od lat. W latach 90'tych odnalazł się właściciel/spadkobierca tej kamienicy.
AP z racji zasiedzenia(prawdopodobnie) miał pewne prawa do tej nieruchomości – prawo pierwokupu. Takie chodziły słuchy.
Były pomysły odkupienia kamienicy. Miały na to pójść pieniądze ze sprzedaży lotniska aeroklubowego w Łodzi kilka lat temu(jeszcze za poprzedniego zarządu z prezesem Karpińskim na czele). Lotnisko zostało sprzedane – pieniądze na trafną inwestycję w Aeroklubie były... Rozeszły się szybko. Sprawa własności kamienicy pozostała dla AP nieuregulowana.

Jeszcze kilka lat temu biuro AP czerpało dochody z wynajmu bankowi kilku pierwszych pięter kamienicy - czynsze w tek reprezentacyjnym miejscu są kosmicznie wysokie. Dwa najwyższe piętra zajmowało biuro AP. Właściwie nie wiadomo dlaczego nikt z kolejnych zarządów nie wpadł na pomysł i nie zrealizował przeniesienia biura AP gdzieś na obrzeża Warszawy. Kamienicę można było wynająć w całości czerpiąc z tego tytułu ogromne korzyści na działalność sportową związku. Aeroklub to nie bank, nie towarzystwo ubezpieczeniowe – nie musiał mieć siedziby zarządu w najbardziej reprezentacyjnym miejscu stolicy... między zamkiem królewskim a pałacem prezydenckim.

Co tu więcej dodawać? Kiedy sobie myślę o kolejnych zarządach... może najlepiej powstrzymam się od wszelkich komentarzy. Smutno jakby trochę.

Pozdrawiam wszystkich członków zwyczajnych AP
Życzę udanych głosowań w wyborach do zarządów aeroklubów regionalnych w nadchodzącym roku i dobrych kandydatów na Zjazd Krajowy – oni wybiorą następny zarząd AP

Tomasz Osiński
Członek zwyczajny Aeroklubu Polski
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Eksmisja?

Postprzez morgan1169 » Sobota, 22 Grudzień 2007, 22:16

Przeczytałem to z uw3agą i jeżeli to ptrawda to jest to smutna prawda i na dodatek przed świętami. Ale to co poprzedni zarząd wyczyniał w stosunku do nas , modelarzy czyszcząc nam konto za nie nasze długi to nie mam ochoty ich żałować a wręcz przeciwnie obecny zarząd ten poprzedni powinien dokładnie rozliczyć .Smutne ale może lepiej bo mogło by być jeszcze gorzej?. Życzę zarządowi i wszystkim członkom spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 23 Grudzień 2007, 22:29

Aeroklub Polski eksmitowany ze swojej siedziby
2007-12-21 15:41

Informacja Polskiej agencji prasowej

21.12.Warszawa (PAP) - W piątek rozpoczęła się eksmisja Aeroklubu Polski z siedziby przy ul. Krakowskie Przedmieście 55 w Warszawie.

"O terminie eksmisji zostaliśmy powiadomieni 1 grudnia, nie mieliśmy czasu na znalezienie nowej siedziby. Obiekty, które nam zaproponowały władze miasta, są w bardzo złym stanie technicznym, wymagają kapitalnego remontu. Klucze od budynku przekazaliśmy właścicielom i uzgodniliśmy, że ostatecznym terminem wyprowadzki jest 10 lutego. Jeżeli do tego czasu nie znajdziemy nowej siedziby, Aeroklub Polski znajdzie się na bruku. Mam jednak nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie" - powiedział PAP sekretarz generalny AP Piotr Niewiarowski. (PAP)
Codzienny Serwis Informacyjny PAP
Wydawca: Polska Agencja Prasowa SA ul. Bracka 6/8 00-502 Warszawa


I jakże wyczerpujące wyjaśnienie sekretarza generalnego:
http://aeroklubpolski.pl/dzialalnosc_ap ... edmiescia/

Ja wiem czy obecny zarząd i dyrektor biura działają lepiej?
W poważnej firmie na rok albo i lata wcześniej wiadomo gdzie będzie nowa siedziba... nie było czasu pomyśleć o tym?
Brak mi słów po prostu.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa


Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum