Sezon 2007 - Zarząd przyspieszył zatwierdzenie Kadry

Sezon 2007 - Zarząd przyspieszył zatwierdzenie Kadry

Postprzez Boniecki Jerzy » Niedziela, 21 Styczeń 2007, 12:12

Informuję kolegów że:
1. Kadra na 2007 rok podobno została zatwierdzona przez Zarząd AP, tak oświadczyli członkowie zarządu ale nie ma odpowiedniej informacji na ten temat na stronie AP, zawodnicy ani ich kluby nie posiadają informacji na ten temat.
2. Regulaminy licencji zawodnika, sędziego itp. nie zostały zatwierdzone i ich po prostu nie ma. Poprzednie straciły ważnosć z mocy ustawy.
3. Kalendarz imprez nie został zatwierdzony.
Komisja odpowiednie projekty dostarczyła do biura ale nikt tego nie miał czasu przeczytać.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Radek Oleksy » Niedziela, 21 Styczeń 2007, 22:59

i co teraz ???
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Postprzez Bartekk » Niedziela, 21 Styczeń 2007, 23:04

Czyli mamy wolne
Super :|
Czy jest to związane z ekscesami na posiedzeniu Zarządu?

Pan Marek Szufa napisał w liście, że została usunięta pewna uchwała.
Czy obecna sytuacja jest tego konsekwencją?
Pozdrawiam Bartłomiej Janas, gg 8685213
Bartekk
 
Posty: 28
Dołączenie: Niedziela, 5 Luty 2006, 00:49
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Boniecki Jerzy » Poniedziałek, 22 Styczeń 2007, 09:29

Ma to związek z nieznajomością lub lekceważeniem prawa przez AP.
Po prostu 31 grudnia 2006 jest raz. AP jako związek sportowy jest jeden i wszystkie regulaminy wydawania uprawnień powinny być oparte na tych samych zasadach. Oczywiście warunki do spełnienia inne- wynikające ze specyfiki. Mamy nadzieję że w najbliższym czasie zostaną uchwalone i opublikowane odpowiednie regulaminy.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Radek Oleksy » Poniedziałek, 22 Styczeń 2007, 10:43

ale co z zawodami , sezonem, licencjami itp, po cholere układałem te imprezy, skoro zostało to OLANE, może trzeba ten stan przedłożyć FAI ????
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Postprzez Boniecki Jerzy » Poniedziałek, 22 Styczeń 2007, 15:42

Po prostu kalendarz i tak będziemy realizować nawet jak nie będzie na czas licencji itp. , oczywiscie kalendarz w naszej wersji. Kłopot mogą mieć tylko chcący startować w zawodach międzynarodowych. Nie narzekać ,tylko trzeba robić swoje.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Radek Oleksy » Poniedziałek, 22 Styczeń 2007, 17:10

no to rozumiem !!!!!!!!!!!!!! TAKI MIAŁEM ZAMIAR :)
Ale co np wtedy z dofinansowaniem Mistrzostw Polski (w tym przypadku F4 B, C, X) ??
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Postprzez Boniecki Jerzy » Poniedziałek, 22 Styczeń 2007, 18:53

Ja myśle ze powinno być wszystko zgodnie z planem, jest jeszcze trochę czasu.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 24 Styczeń 2007, 21:11

Witam,
Kadrę mamy już opublikowaną.
http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/dz ... 3d4e16323/

Boniecki Jerzy napisał:Informuję kolegów że:
Komisja odpowiednie projekty dostarczyła do biura ale nikt tego nie miał czasu przeczytać.


Nie wyobrażam sobie, żeby członkowie Zarządu AP mogli w sensowny sposób odnieść sie do składu 200'stu osobowej modelarskie kadry narodowej. Pozostałe sekcje specjalnościowe to następne blisko 200 osób. Musieliby chyba cały rok obradować non-stop żeby w sensowny sposób wypowiedzieć sie na temat 400 zawodników. :)

Ja wiem, że odpowiedni zapis istnieje w statucie. Może pora go wymazać. To przecież martwy przepis. Obciąża niepotrzebnie Zarząd sprawami o których i tak nie ma i nigdy nie będzie mieć pojęcia. Dezorganizuje pracę Komisji Specjalnościowych.

Zarząd i jego biuro powinni sie raczej zająć stypendiami dla CZŁONKÓW AKTUALNEJ KADRY NARODOWEJ a nie dla medalistów Mistrzostw Świata i
Europy. Medaliści nie zawsze przecież dostają się w następnym roku do kadry, więc po co im środki na przygotowania? Czy nie wystarczy nagroda za zdobycie medalu?

Jak widać członkowie Zarządu AP i pracownicy biura ZAP nie potrafią sobie poradzić z decyzją komu przyznać stypendia... co by było gdyby chcieli ingerować w skład kadry? Mam nadzieję, że do takiego absurdu nie dojdzie.
Kadra powinna być zatwierdzana przez Komisję Specjalnościową na wniosek Trenera Kadry Narodowej. Jej skład powinien być ustalany na podstawie regulaminów opracowanych przez specjalistów od właściwych dyscyplin... Czyli tak jak jest w tym roku po raz pierwszy od niepamiętnych czasów.

Za to chciałem podziękować tu Komisji Modelarskiej w imieniu wszystkich zawodników wiernych zasadzie fair play. Koledzy, to wasz wielki sukces. :)

Bo decydować o czymś, brać za coś odpowiedzialność można tylko wtedy, kiedy ma sie o tym pojęcie.

Boniecki Jerzy napisał:Informuję kolegów że:
Komisja odpowiednie projekty dostarczyła do biura ale nikt tego nie miał czasu przeczytać.


Kalendarz imprez, skład kadry narodowej to kluczowe dla sekcji dokumenty.
Jerzy, komu z biura Komisja je powierzyła?
Portierowi, czy Sekretarzowi Generalnemu?Czy jakiemuś wybitnemu specjaliście?

Kadra została zatwierdzona-skąd wynikały kłopoty z opublikowaniem dokumentu na stronie modelarskiej AP?. Co z kalendarzem? Kogo mamy pytać o zatwierdzenie kalendarza? Na kogo składać skarge do Zarządu za opóźnienia w planowaniu sezonu?
Na pewno nie na całe biuro - nie wierze w odpowiedzialność zbiorową.

Jak pokazują wydarzenia z rezygancją Marka Szufy... Już odrobina jawności i publicznego przedstawienia działań pracowników biura i członków Zarządu daje bardzo pozytywne pozytywne efekty.
Życzyłbym sobie i wam, żeby zwyczaj pełnej jawności w kontaktach KM z Zarządem i jego biurem stał sie stałą zasadą.
Po to w końcu to forum powstało między innymi.

Pozdrawiam,
Tomek Osiński
Ostatnio edytowano Środa, 24 Styczeń 2007, 23:32 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 1 raz
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Boniecki Jerzy » Środa, 24 Styczeń 2007, 21:24

Tomek czytaj wolniej. Kadra została zatwierdzona 21 grudnia, tylko nie było to opublikowane. W swoich wywodach sam sobie przeczysz. Nie znasz procedur to najpierw je poznaj. A miałem przez najbliższe dni nie zabierać głosu. Wkurzyłeś mnie.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 24 Styczeń 2007, 23:34

Jerzy, dzięki za uwagę - już poprawiłem poprzedniego posta. :)
A czym cie wkurzyłem najbardziej? :)))
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa


Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum