Kalendarz

Kalendarz

Postprzez Boniecki Jerzy » Piątek, 27 Październik 2006, 11:01

Witam, chyba czas sie obudzić i myślec o przyszłym sezonie a konkretnie o organizacji zawodów, w tym roku do końca października projekt kalendarza na 2007 rok musi być w Ministerstwie Sportu, jak sami sobie nie zorganizujecie zawodów to ich poprostu nie będzie.
Gdzie podkomisje?
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 2 Listopad 2006, 00:53

Witam,
Wydaje mi się, że zawsze sami sobie organizowaliśmy zawody. Oczywiście niektórzy z nas zajmują się tym często (chwała im za to), inni rzadziej (wielkie dzięki - oby każdy choć raz w roku potrzymał przysłowiowy stoper sędziego), a jeszcze inni mają to w nosie...
Rozumiem, że swoje słowa kierował Kolega Przewodniczący do tych ostatnich. W takim kontekście uważam uwagę Kolegi Przewodniczącego za słuszną i popieram ją z entuzjazmem.

Nikt nigdy nam żadnych zawodów nie organizował. Żadne tajemnicze siły nie przyłożyły do tego ręki. Nikt jeszcze długo za nas niczego nie zrobi - wszystkich, którzy jeszcze nie brali udziału w organizacji niskobudżetowych zawodów krajowych zachęcam do "poświęcenia" choć dwóch weekend'ów w roku.

Jedyne czego mogliśmy spodziewać się wcześniej po tajemniczych siłach wrośniętych mocno w struktury AP, a nie dających się wyplenić niczym uporczywe chwasty, to:
1. decydowanie, które zawody krajowe moga być organizowane, a które nie - jakbyśmy sami nie wiedzieli jakie zawody są nam potrzebne,
2. obciążanie pionu modelarskiego monopolem na organizację wysokobudżetowych imprez międzynarodowych - jakby nie można było powierzyć dochodowej imprezy sekcji modelarskiej aeroklubu regionalnego.
Czy te czasy się skończyły? Ano zobaczymy... Słyszałem, że w Centrali AP powstał projekt umowy z A. Regionalnym organizującym imprezy międzynarodowe. Umowa zapewnia Centrali 30% procent prowizji(od dochodu chyba) i powierza nadzór nad organizacją imprezy jednoosobowej instytucji zwanej w Centrali Dyrektorem Do Spraw Sportu... Będzie ten Nadzwyczajny Zjazd Krajowy, czy nie?

Zmiana tematu.
Kalendarz modelarski 2007.
Słyszałem w połowie tego roku w kręgach Komisji Modelarskiej o pomyśle zbudowania elektronicznej wersji prekalendarza. W ten sposób osoby chcące organizować zawody w roku 2008(na przykład) mogłyby już w styczniu 2007 dodawać swoje propozycje. Dzięki temu można byłoby zsynchronizować terminy imprez.
Pomysł został zarzucony, czy nie starczyło czasu na wszystko?
Warto moim zdaniem do pomysłu wrócić. Sądzę, że w ciągu 2-3lat przyzwyczaimy się do tej metody budowy kalendarza i w efekcie będzie on "układał się sam".

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

kalendarz

Postprzez Boniecki Jerzy » Czwartek, 2 Listopad 2006, 08:30

Układanie układaniem ale jak nie ma organizatora to nie ma co układać.
Chodziło mi bardziej o imprezy "Mistrzostwa Polski" gdzie zmienił sie termin ich zgłaszania do Ministerstwa Sportu, został przyspieszony.
Inne imprezy czytaj "nie dotowane z budżetu" jeżeli będzie taka potrzeba zawsze można zorganizować. Mój tekst miał miał obudzic niektórych działaczy co dużo mówią a jak trzeba cos zrobić to udają ze ich to nie dotyczy. Tomek dziękuję, przynajmniej się odezwałeś i wiem że jak trzeba będzie to pomożesz w organizacji zawodów.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański


Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum

cron