Pismo szefa pionu modelarskiego AP do członków kadry.

Pismo szefa pionu modelarskiego AP do członków kadry.

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 15 Marzec 2006, 17:02

Witam,
W ostatnich dniach członkowie kadry i reprezentacji otrzymali z wydziału modelarskiego AP pismo organizacyjne w sprawie reprezentacji i dofinansowań.
Image
Należy odnotować fakt, że ujawnienie wielkości dofinansowań podanej przy składzie reprezentacji jest absolutną nowością w pracy Sekcji M.(skład reprezentacji z dofinansowaniami opublikujemy jak najszybciej - problemy ze skanerem :D)
Jednak...
Sam list organizacyjny budzi moje wątpliwości ze względu na poruszane tam sprawy.
Proszę członków KM o ustosunkowanie się do treści tego listu.

Dlaczego uważam to za ważne?
List ten jest potwierdzeniem zakwalifikowania się zawodnika do kadry i reprezentacji. Jest dla zawodnika podstawą do ubiegania się o środki od sponsorów, a więc powinien mieć ściły, zwięzły, precyzyjny i urzędowy charakter.
Poza tym...
Czy rzeczywiście Trener Kadry Narodowej dr. Stanisłąw Kubit ma organizować wyjazdy wszystkich ekip na Mistrzostwa Świata i Europy?
Czy na tym polega rola TKN?
Do czego są w taki razie potrzebni kierownicy ekip, a przede wszystkim... Co w tym czasie będzie robił wydział modelarski AP ze swoim Szefem na czele?

Zastanawiam się czy ten list nie jest swobodną twórczością "literacką" naszego Szefa Pionu Modelarskiego?

W ostatnim akapicie Szef Pionu - "korzystając z okazji", jak się wyraził - podsumowuje swoją pracę w wydziale i dziękuje współpracownikom.
Czyżby zamierzał w końcu odejść?
Ostatnio edytowano Sobota, 1 Kwiecień 2006, 16:13 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 1 raz
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Pismo szefa pionu

Postprzez Boniecki Jerzy » Środa, 15 Marzec 2006, 17:39

Pismo które otrzymałem w dniu dzisiejszym jest dowodem na wysoką profesjonalnosć i chęć dalszej współpracy z modelarzami.
Po prostu jest bezimienne i mało konkretne, nie tego oczekują modelarze.
W 2006 roku samorządy na podstawie ustawy o sporcie kwalifikowanym określiły zasady dofinansowania zawodników. Podstawą jest powołanie do kadry oraz stwierdzenie że zawodnik jest objęty przygotowaniami do startu w MŚ lub ME oraz licencja na 2006 rok. Mimo że podałem szacunkowe wielkości kwoty,które zawodnik powinien zgromadzić, nie ma tego w piśmie mimo że na prosbę pracownicy biura wysłałem niezbędne dane. Szkoda pieniedzy na rozmowy telefoniczne, po co było to pytanie?
Terminy złożenia dokumentów już minęły a wraz z nimi wyparowały pieniądze.
Kolejna sprawa po co komu skład reprezentacji byłego trenera jak jest informacja że 3 marca komisja modelarska zatwierdziła skład reprezentacji na wniosek aktualnego TKN. Chyba czas tą pieczątkę schować do archiwum.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Radek Oleksy » Środa, 15 Marzec 2006, 22:42

No Pan Włodarczyk ciągnie na swoją stronę - to pismo to delikatna farsa.
List ten trąci takim "ja wam jeszcze pokaże !!!!" teraz zobaczycie ile zrobiłem dla modelarstwa.

A przecież można odejść z honorem ...

Myślę, że trzeba jak najszybciej doprowadzić do odejścia tego człowieka z POLSKIEGO MODELARSTWA .
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Re: Pismo szefa pionu

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 16 Marzec 2006, 19:52

Boniecki Jerzy napisał:W 2006 roku samorządy na podstawie ustawy o sporcie kwalifikowanym określiły zasady dofinansowania zawodników. Podstawą jest powołanie do kadry oraz stwierdzenie że zawodnik jest objęty przygotowaniami do startu w MŚ lub ME oraz licencja na 2006 rok.

Dokładnie o to mi chodziło.
To pismo powinno być stwierdzeniem wejścia zawodnika do kadry uzupełnionym o rekomendację Aeroklubu Polskiego dla zawodnika.
Rekomendację do przedstawienia sponsorowi, tak aby ten nie miał wątpliwości, że ma do czynienia z rzetelnym i wiarygodnym partnerem.

Jak ja mam to komuś pokazać, kiedy tam jest napisane, że nie ustalone są jeszcze ani zasady przelewania środków na konto, ani koszty udziału Mistrzostwach Świata? Na dodatek ktoś rozpisuje się o kompetencjach TKN.


Boniecki Jerzy napisał:Terminy złożenia dokumentów już minęły a wraz z nimi wyparowały pieniądze.

Jak mamy rozumiec to zdanie? Czyżby "żadnych dofinansowań reprezentacji nie będzie w tym roku".

Boniecki Jerzy napisał:Chyba czas tą pieczątkę schować do archiwum.

Dziesiątki, czy setki modelarzy - zawdników, instruktorów, działaczy - wydeptuje ścieżki do sponsorów, do gmin, stara się o środki w klubach macierzystych.
Wydział Modelarski AP pod przewodnictwem Szefa Pionu nie miał czasu przez całe lata wypracować mechanizmów rzetelnie wspierających nasze wysiłki... choćby szablony kilku prostych pisemek, kilku dyplomów od AP z podziękowaniem dla sponsorów.

Ja proszę od odrobinę szacunku ze strony Komisji Modelarskiej dla wysiłków setek modelarzy, a także dla pracy samej Komisji.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

dofinansowanie

Postprzez Boniecki Jerzy » Czwartek, 16 Marzec 2006, 23:30

Tomek mylisz pojęcia, inna sprawą jest dofinansowanie reprezentacji a inną jest dofinansowanie przez samorządy.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 17 Marzec 2006, 00:39

Panie Przewodniczący, Jerzy,
To proszę, wyrażaj się odrobinę precyzyjniej, bo już niepokój mnie dręczył lekki o te dofinansowania. I chyba nie tylko mnie.
No, po zastanowieniu, przyznaję, że cofnięcie dofinansowania z MENiS'u było mało prawdopodobne. Przypuszczalnie gdybyście w przyszłym roku w ogóle nie złożyli wniosków/zapotrzebowań to i tak sami by was zapytali czy kogoś wysyłacie czy nie, bo mają tu parę setek tysięcy zarezerwowanych dla modelarzy.

Jeśli chodzi jednak o składanie tego pisma gdziekolwiek, to ja i tak napisałem swoje razem z wyliczeniem "brakujących środków". Gdybym, coś takiego jak wyżej, pokazał poważnie traktującej swój zawód gł. księgowej, albo dał do przeczytania członkom jakiejś Komisji Kultury i Oświaty to przecież by mnie wyśmieli... "nie ustalone są jeszcze zasady przelewania środków na konto SM".
A do tej pory jak to się odbywało?
A może tego konta w ogóle nie ma?
To co w ogóle jest ustalone?
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa


Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum

cron