Niezapomniany Pan Jan

Niezapomniany Pan Jan

Postprzez jerzy » Piątek, 10 Marzec 2006, 21:25

Prosze koleżeństwa , nie wiem czy ktoś z Was ma zapisanego Pana Jana na taśmie video. Chcę powiedzieć ,że ja mam. Było to podczas M.P w swobodnych w Lesznie - chyba to był rok - musiałbym zerknąc do archiw. 96- albo 97 , a może póżniej . Czułem że musze zapisać Jego głos , Jego postać . I tak sie stało -mam około 10-15 minut rozmowy z panem Janem na temat historii modelarstwa , techniki budowy gumówek i jeszcze innych modeli. Materiał ten jest teraz bezcenny. Życząc Panu Janowi wielu wspaniałych podniebnych dróg -zdaje sobie sprawę z tego żę bacznie obserwuje teraz nasze poczynania na niwie i kiedys nas z tych działań rozliczy z godną siebie precyzją i maestrią . Do zobaczenia Panie Janie. Byłeś i jesteś wspaniałym wzorcem dla wszystkich nas lataczy - przyjacielem i jednocześnie wspomnieniem wspaniałych dla modelarstwa czasów. I choć nie było "balzowych deseczek" to była wielka braterska przyjażń .
jerzy M. Tarnów
Awatar użytkownika
jerzy
 
Posty: 45
Dołączenie: Poniedziałek, 6 Luty 2006, 17:59
Miejscowość: Tarnów

Postprzez Roman Białoskórski » Sobota, 11 Marzec 2006, 09:37

Poznałem Pana Jana w 1972 roku w Krakowie na MP F 3A .Już wtedy był seniorem z wykrzyknikiem .
Wielkorotnie po tem były okazje do pogwarek modelarskich .Człowiek legenda..
Roman Białoskórski
 


Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum