Struktura Trenerska 2006, wątpliwości

Struktura Trenerska 2006, wątpliwości

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 8 Marzec 2006, 00:34

Witam,
Mam kilka pytań do KM i TKN.

1. O co chodzi z tą strukrutą? Kiedy zobaczymy "ogólny regulamin struktury trenerskiej? (tak bardzo mi się nie śpieszy oczywiście, tak tylko pytam, bo może już jest napisany i uchwalony tylko nie opublikowany)

2. Jak ma się powołana już przez KM "podkomisja makiet" i jej regulamin do "struktury trenerskiej"? Czy we wszystkich kategoriach może istnieć taka podkomisja, jakieś kolegium, którego przewodniczący reprezentować będzie zawodników przed KM i TKN i asystentem TKN od właściwej grupy klas?

Dlaczego pytam?
Wiem, że istnieje już podkomisja makiet.

Zawodnicy f3a, jedni z lepiej zorganizowanych chyba, w ostatni piątek powołali do życia podobne ciało. Swoją drogą, to prośba do kolegów z f3a o krótki opis w waszym dziale z tego Sejmiku F3A. Podobne zadanie przecież stoi przed pozostałymi klasami. Wasze doświadczenia będą cenne dla wszystkich. :)

W identycznej fazie organizowania się są zawodnicy F3F.
Być może grupa klas szybowcowych powinna powołać jedną, wspólną podkomisję.
Warto by się nad tym zastanowić. Jednak najpierw...
Musimy znać jakieś regulaminy, musimy wiedzieć na czym stoimy, żeby nie tworzyć bytów organizacyjnych, które potem trzeba będzie odwoływać.
Słowem...
Kiedy zobaczymy regulaminy?

PS
Jak na wstępie w nawiasie zaznaczam, że nie jest to dla mnie w tej chwili najważniejsza sprawa. Po prostu dowiedziałem się, że "klasy" pracują nad powoływaniem własnych kolegiów trenerskich/podkomisji.
Jeśli KM uzna, że teraz jest ważniejsze przygotowanie SM do sezonu modelarskiego(Mistrzostwa Polski, Świata - finanse, itd., itp.) to oczywiście, sądzę że większość modelarzy zgodzi się ze mną, można to odłożyć na później, na końcówkę sezonu na przykład.
Teraz wystarczą jakieś podstawy zakresu kompetencji poszczególnych ciał struktury trenerskiej w stylu:

1. W ramach danej klasy w miejsce jednego asystenta TKN można powołać(albo nie można) kolegium trenerskie, którego przewodniczący będzie reprezentował to kolegium przed TKN.

2. Za wszystkie sprawy wewnątrz danej klasy (także regulaminy kadry i reprezentacji, organizacja wyjazdu reprezentacji, zmiany w przepisach sportowych, opracowywanie i publikowanie wyników zawodów) odpowiada kolegium tej klasy, jeśli nie zostało powołane, to osoba wyznaczona/powołana przez KM na wniosek większości zawodników w czasie MP na przykład.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum

cron