Regulamin Finansowy w Modelarstwie Lotniczym i Kosmicznym

Regulamin Finansowy w Modelarstwie Lotniczym i Kosmicznym

Postprzez Marek Szufa » Niedziela, 19 Luty 2006, 14:25

Witam

Przed wczoraj na posiedzeniu Komisji Makiet między innymi rozpatrywaliśmy sprawę Regulaminu Finansowego w modelarstwie lotniczym i kosmicznym.
Regulamin ten, stworzony przez Wydział Modelarstwa, nie został przez nas przyjęty. Dokonaliśmy w nim poważnych korekt i obniżek opłat, a kilka pozycji zostało w ogóle wykreślonych. W ciągu tego tygodnia Regulamin zostanie przedstawiony Zarządowi do zatwierdzenia i kiedy się to dokona, regulamin zacznie obowiązywać-tak więc nie należy obawiać się kar za nieterminowe wpłaty.
Chciałbym, korzystając z okazji prosić Was o to byście jednak przemyśleli problem różnych opłat za pewne konkretne czynności. Na całym Świecie są pobierane opłaty za czynności administracyjne. Rozumiem, iż przestawienie się z realiów poprzedniej epoki, w której wiele spraw było załatwianych na innych zasadach (po prostu było za darmo),
na realia obecne jest dla niektórych z Nas trudne do zrozumienia i zaakceptowania, ale myślę, że niestety nie ma powrotu do poprzednich zasad. Jedynym wyjściem, które może złagodzić ten „szok” jest włączenie się w pracę społeczną w naszym Stowarzyszeniu.
Cała nasza K.M. jest takim ciałem, wykonujemy naprawdę dużą pracę, wykorzystując swój wolny od czynności zawodowych czas, poświęcając rodziny nasze Hobby i tracąc własne pieniądze na tą działalność. Jednak na załatwianie Waszych spraw potrzebne są konkretne pieniądze, których jest coraz mniej. Dlatego opłaty choć denerwujące muszą istnieć. Chciałbym Was tutaj zapewnić, iż obecna K.M. będzie je wydawała rozsądnie, zgodnie z regulaminami a sprawozdania będą klarowne i na czas. Waszą formą takiej działalności społecznej, może być wyszukiwanie sponsorów, dla Waszych klubów. Zdobyte w ten sposób środki są formalnie usankcjonowane a na pewno złagodzą wydatki z Waszego domowego budżetu.

Z modelarskim pozdrowieniem

M.Szufa
Z lotniczym pozdrowieniem
Marek
Marek Szufa
 
Posty: 26
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 00:47
Miejscowość: Podkowa Lesna

Powróć do Informacje Komisji Modelarskiej AP archiwum

cron