RELACJA Z POSIEDZENIA KM I PRZEWODNICZĄCYCH SM A. REG.

RELACJA Z POSIEDZENIA KM I PRZEWODNICZĄCYCH SM A. REG.

Postprzez Marek Szufa » Czwartek, 6 Kwiecień 2006, 11:29

W sobotę 8 kwietnia 2006 roku odbędzie się w siedzibie AP (ul. Krakowskie Przedmieście 55, Warszawa) kolejne posiedzenie Komisji Modelarskiej.

Przewodniczący Komisji Modelarskiej zaprasza przewodniczących i kierowników sekcji modelarskich aeroklubów regionalnych (lub ich przedstawicieli) na godzinę 11:00 w celu przedyskutowania najważniejszych spraw na najbliższe miesiące.


Kilka wiadomości niżej jest już moja relacja z posiedzenia. Jeśli coś pokręciłem, proszę członków KM o poprawienie lub komentarz. Tomek
Z lotniczym pozdrowieniem
Marek
Marek Szufa
 
Posty: 26
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 00:47
Miejscowość: Podkowa Lesna

Postprzez Radek Oleksy » Czwartek, 6 Kwiecień 2006, 15:09

Szkoda , że dopiero teraz się dowiaduję !!!! o spotkaniu - niestety sobota i niedziela już zaplanowana !!
Czy rozsyłane były pisam do Aeroklubów Regionalnych ??
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Re: ZAPROSZENIE NA POSIEDZENIE KOMISJI MODELARSKIEJ

Postprzez Roman Białoskórski » Czwartek, 6 Kwiecień 2006, 16:45

Marek Szufa napisał:W sobotę 8 marca 2006 roku


W Międzynarodowy Dzień Kobiet ????????!
Panowie !! Cóż za maniery ?????!
Roman Białoskórski
 

Postprzez Łukasz Toczewski » Czwartek, 6 Kwiecień 2006, 17:47

Radek ! Już dawno był 8 marca więc się nie martw :P A tak apropo to chyba 8 kwietnia :)
Łukasz Toczewski
 

Postprzez Radek Pilski » Czwartek, 6 Kwiecień 2006, 17:55

Przepraszam koledzy za ten Dzien Kobiet :). Mea culpa.
Pozdrawiam,
Radek
Awatar użytkownika
Radek Pilski
 
Posty: 62
Dołączenie: Sobota, 4 Luty 2006, 20:52
Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 8 Kwiecień 2006, 10:27

Radek Oleksy napisał:Szkoda , że dopiero teraz się dowiaduję !!!! o spotkaniu - niestety sobota i niedziela już zaplanowana !!
Czy rozsyłane były pisam do Aeroklubów Regionalnych ??


Radku,
Postaram się zdać relację ze spotaknia. Właśnie wychodzę z modelarni i jadę do centrali. :D
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 383
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Radek Oleksy » Sobota, 8 Kwiecień 2006, 11:03

No ja myslę , a jakby co to jestem z WAMI !!!!!
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 9 Kwiecień 2006, 15:22

Witam,
Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam relację ze spotkania KM z przewodniczącymi i kierownikami sekcji a. regionalnych.
Jedno jest pewne. Spotkanie było potrzebne. Udało się wyjaśnić wiele drażliwych i palących problemów.
Przewodniczący Komisji Modelarskiej Marek Szufa miał okazję osobiście wyjaśnić przedstawicielom modelarzy z całej Polski na czym ma polegać realizacja postanowień dokumentu „ Strategia i główne kierunki działań Komisji Modelarskiej AP”(treść tu: http://www.mlik.pl/doc/strategia.pdf ).

W tej chwili ograniczę się do rzeczy najpilniejszych pod kątem sezonu modelarskiego.

Licencje sportowe modelarza w tym ubezpieczenie OC i nowy regulamin finansowy.
Zgodnie z relacją członków KM...
W tym roku obowiązuje nas stary regulamin finansowy włącznie ze wszystkimi wysokościami opłat.
Opłaty za licencje można już wpłacać na konto SM AP według zasad opublikowanych na stronie modelarskiej (link do oficjalnej strony Komisji Modelarskiej na pierwszej stronie forum albo tu http://modelarstwo.proart.pl/ )
Zamieszanie z wnoszeniem opłat było związane z zablokowniem kont AP i niejasną sytuacją nowego regulaminu finansowego sekcji modelarskiej.
Z relacji Jerzego Bonieckiego wiemy, że próba forsowania w tym roku nowego, restrykcyjnego dla klubów, organizatorów i modelarzy regulaminu finansowego przez Szefa Pionu M. Pana Pawła Włodarczyka okazała się sprzeczna z uchwałą Zarządu AP. Uchwała mówi, że każda zmiana regulaminu finansowego na następny rok powinna być przez KM zatwierdzona i ogłoszona najpóźniej do końca grudnia roku poprzedzającego wejście zmian w życie.
Komisja M. opracuje nowy regulamin finansowy do końca września 2006, następnie odda go do zaopiniowania przewodniczącym sekcji m. a. regionalnych i uchwali jako obowiązujący od 1 stycznia roku 2007.
Polisa OC wynegocjowana przez KM z firmą filar obejmuje teren całego kraju i wszystkie formy aktywności związane z uprawianiem modelarstwa, a więc udział w zawodach, treningach oraz lotach rekreacyjnych.
Zdanie z ostatniego biuletynu mówiące o tym że OC w ramach licencji obowiązuje wyłącznie na zawodach modelarskich AP jest nieprawdą. Treść polisy powinna pojawić się na stronie modelarskiej(oczywiście na tej nowej) w najbliższych dniach.

Dotacje dla reprezentacji sportowych.
KM zdementowała krążącą plotkę jakoby niepewne były w tym roku dopłaty do wyjazdów reprezentacji. Środki na te wyjazdy absolutnie nie podlegają żadnym zajęciom komorniczym. Są całkowicie bezpieczne. W tej chwili Ministerstwo Sportu ma już przygotowaną pierwszą część przelewu, a jedyna zwłoka polegała na zablokowaniu kont AP przez komornika. Dlaczego konta były zablokowane przez komornika i kto ponosi za to odpowiedzialność można przeczytać na głównej stronie AP. Link jest dostępny w wątku „Znikająca Kasa”.
100%’owej pewności oczywiście nie ma, że wszystko pójdzie bez przeszkód, ale KM ocenia szanse sfinalizowania wszystkich dotacji na 90%.
Absolutnej pewności nie ma, bo zawsze przecież może nas zaskoczyć jakiś „pomysłowy” działacz aeroklubowy.

Prócz wyżej wymienionych, kluczowych przed sezonem spraw zgromadzeni wysłuchali relacji KM i dyskutowali na następujące tematy:

1. Zachowanie Szefa Pionu Modelarskiego Pawła Włodarczyka względem działań Komisji Modelarskiej – publikowanie nieprawdziwych informacji w biuletynie, działania zmierzające do wprowadzenia restrykcyjnego licencjonowania pilotów modeli o masie powyżej 5kg w ULC itp.

2. Przyczyny trudności w opublikowaniu nowej istniejącej już strony modelarskiej AP i rola Pana wiceprezesa Włodzimierza Skalika w nieporozumieniu związanym z dwoma stronami modelarskimi: oficjalną nową stroną Komisji Modelarskiej AP, oraz starą stroną nad którą kontrolę ma tylko Pan Paweł Włodarczyk.

3. Zakończenie, ogłoszenie wyników, konsekwencje i stosunek Zarządu Aeroklubu Polskiego do akcji zbierania naszych opinii na temat jakości pracy Pana Pawła Włodarczyka w SM AP zainicjowanej przez pana wiceprezesa Włodzimierza Skalika.

4. Zgromadzeni zostali poproszeni przez Przewodniczącego Marka Szufę o ocenę dotychczasowych działań KM, także w kontekście panującej w SM AP „dwuwładzy” i chaosu w wyniku niemożności podjęcia współpracy z Panem Pawłem Włodarczykiem. Tu miała miejsce dość burzliwa i emocjonalna dyskusja. Zdaje się, że ostatnie osoby, które miały wątpliwości co do roli Pana Włodarczyka w SM AP straciły złudzenia.

Te ostatnie cztery punkty postaram się zreferować jeszcze dziś, lub jutro. Nie jest łatwo ogarnąć kilkugodzinną dyskusję i uporządkować dziesiątki nowych informacji ze sprawozdania KM.
Ostatnio edytowano Poniedziałek, 10 Kwiecień 2006, 00:03 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 2 razy
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 383
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 9 Kwiecień 2006, 21:39

Dalszy ciąg relacji.
Trzy miesiące pracy nowej Komisji Modelarskiej należy ocenić pozytywnie.
Mimo napotykanych przez nią trudności. Nawiązanie współpracy z Szefem Pionu Modelarskiego Biura ZAP okazało się niemożliwe.

O „dwuwładzy” w SM AP, chaosie informacyjnym i działaniach Szefa Pionu M.

1. Po styczniowym Sejmiku KS nowa Komisja Modelarska poprosiła Szefa Pionu M. AP o nawiązanie współpracy i przedstawienie planu i stanu subkont modelarskich. Szef Pionu Paweł Włodarczyk zadeklarował współpracę i poinformował Komisję, że w kasie modelarskiej nie ma żadnych pieniędzy.
Dwa tygodnie później Komisja Modelarska i my wszyscy dowiedzieliśmy się o ściągnięciu z subkonta sekcji prawie 90tyś zł na "pokrycie kosztów egzekucyjnych długu AP" (cyt. z biuletynu "Sport Modelarski" str. 11, tekst w ramce).
Szef Pionu Modelarskiego nie udzielił członkom Komisji żadnych wyjaśnień, dlaczego ukrył przed nimi stan konta modelarskiego.

2. Zgłoszenia reprezentacji modelarskich na Mistrzostwa Św. i E.
Przewodniczący Marek Szufa i Jerzy Boniecki kilkakrotnie przypominali Panu Włodarczykowi o dopełnieniu formalności związanych z preleminarzem zgłoszeń w terminie. Szef Pionu zwlekał do ostatniej chwili podając różne przyczyny opóźnienia. W końcu Przewodniczący KM odebrał od Pana Włodarczyka wymagane dokumenty i osobiście załatwił tę sprawę z Dyrektorem Biura ZAP Mirosławem Izydorczakiem.

3. Sprawa wydania ostatniego biuletynu „Sport Modelarski”.
KM modelarska poinformowała Szefa Pionu o wstrzymaniu wydawania biuletynu.
Szef Pionu zignorował polecenie KM. Opublikował biuletyn bez zgody KM i bez żadnych konsultacji z KM treści w nim zawartych. Nie wykluczone że będzie musiał zapłacić za to wydanie sam.

4. Pismo do kadrowiczów w sprawie powołania do reprezentacji. Wszelkie uzgodnienia w sprawie treści tego pisma z członkami KM zostały przez Szefa Pionu zignorowane.

5. Sprawa Świadectw Kwalifikacji Lotniczych dla pilotów modeli powyżej 5kg.
W trakcie „odkręcania” restrykcyjnej regulacji stało się oczywiste, że inicjatywa wyszła z wydziału modelarskiego Biura ZAP w czasie prac Komisji Sejmowej nad ustawą o prawie lotniczym.
Dzięki zaangażowaniu Przewodniczącego Marka Szufy sprawa jest już załatwiona. Przewodniczący KM po wielu rozmowach z Insprektorami i Prezesem ULC przekonał ich do zmiany stanowiska i poparcia korzystnych dla modelarzy regulacji prawnych. Należy podkreślić bardzo przyjazny stosunek do naszych problemów Panów Bogdana Chwazika i Henryka Krasowskiego.

6. Sprawa stron modelarskich.
Komisja Modelarska nie może opublikować żadnego komunikatu na starej stronie modelarskiej, którą administruje Paweł Włodarczyk.
Jedyną szybką formą kontaktu KM z modelarzami pozostawało forum MLIK.

Ostatnio została uruchomiona nowa strona AP dzięki inicjatywie wice Prezesa Włodzimierza Skalika.. Zarząd AP powierzył wice Prezesowi Skalikowi administrowanie stroną AP do jej ukończenia.
KM modelarska powołała kolegium redakcyjne w składzie Marek Szufa, Andrzej Grodzki, Radek Pilski, Bogdan Wierzba w celu uruchomienia nowej podstrony modelarskiej. Kolegium zostało zaakceptowane przez wice Prezesa Skalika. Nowa podstrona modelarska istnieje już od dwóch tygodni.
Wice Prezes Włodzimierz Skalik jej nie zaakceptował. Wstrzymuje zamianę starej podstrony na nową... Nie wiadomo dlaczego. Argument o nieodpowiedniej czcionce budzi zdziwienie. Zdziwienie tym większe iż funkcjonujace od początku podstrony Balonowa i Spadochronowa mają nie tylko inną czcionkę, ale zupełnie inną szatę graficzną.
Nowa podstrona miała zamienić starą natychmiast po wypełnieniu jej treścią. Tak przewidywała umowa słowna między Przewodniczącym KM a wice Prezesem AP. Ostatni termin zamiany stron obiecany przez wice Prezesa Skalika minął w czwartek 6 kwietnia.
Nie wiadomo kiedy nowa podstrona modelarska znajdzie miejsce na stronie Aeroklubu Polskiego.

Trzeba zauważyć, że tylko strona modelarska uzyskała tak ścisły "patronat" wice Prezesa. Strony innych sekcji specjalnościowych zostały opublikowane mimo, iż niektóre nie zawierają prawie żadnych materiałów.

11.04.2006 Moderator
Nowa strona modelarska AP już działa pod adresem http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/
Tomek


7. Sprawa sondy wśród modelarzy AP na temat pracy Pawła Włodarczyka zainicjowana przez wice Prezesa Włodzimierza Skalika.
Pomysł dodatkowych konsultacji środowiskowych pojawił się po złożeniu wniosków KM do Zarządu AP o odwołanie Pawła Włodarczyka z funkcji delagata AP do CIAM-FAI.
Informację o sondzie zamieściłem na MLIK’u. Po 2 godzinach zdjąłem ją na prośbę Przewodniczącego KM. O usunięcie sondy z MLIK’a zwrócił się do niego wice Prezes Skalik.
Sonda była kontynuowana pocztą elektroniczną. Opinie wysyłaliśmy na maila Przewodniczącego Szufy i wice Prezesa Skalika. Sonda spotkała się żywym odzewem w środowisku. Po czterech dniach koledzy z Prezydium KM Marek Szufa, Jerzy Boniecki i Michał Wójcik przedstawili 36 stron wydruku członkom Prezydium Zarządu Aeroklubu Polskiego. Prócz pojedynczych modelarzy AP wypowiedziały się także całe sekcje modelarskie kilku a. regionalnych. Do momentu spotaknia Prezydiów nie przyszedł żaden głos poparcia dla Pawła Włodarczyka.
Prezes Aeroklubu Polskiego Gromosław Czempiński zadeklarował że sprawa stanie na najbliższym posiedzeniu Zarządu AP.

Tomasz Osiński

PS
Proszę wszystkich obecnych na zebraniu, zwłaszcza członków KM o uzupełnienie i rozwinięcie mojej relacji, jeżeli uważacie, że jest niepełna.
Ostatnio edytowano Środa, 12 Kwiecień 2006, 00:22 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 3 razy
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 383
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Roman Białoskórski » Poniedziałek, 10 Kwiecień 2006, 10:44

Mocno mi się nie podobają sytuacje ,które powodują zdziwienie,nadopiekuńczość ze strony v-ce prezesa i ogólna atmosferka....
Panowie-coś tu śmierdzi.
Relacje szefa pionu powinny byc przedstawiane na piśmie -podpisanym piśmie.Może i tak jest. Jeśli tak jest to kłamstwo ma podpis ! Jeśli nie to ma ....grono "wiernych" naiwnych słuchaczy i.....protektorów ,którzy wiedzą co robią i dla czego .Będą w decydujących momentach podkładać nogę logicznym reakcjom KM .
Pisałem kiedyś ,że jeśli już ktoś raz skłamał i oszukał to to zrobi kolejny raz -zahamowań już nie ma żadnych .Kasa jest kasa.
Coś tu śmierdzi....
Zdajmy sobie sprawę ,że wyszło na jaw jak można zarobić na modelarstwie i teraz trwają biurowe harce jak to zrobić by zjeść ciasteczko a ciągle było całe. I oczywiście by piekarz z młynarzem nie załapali o co chodzi.
I to są te niejasne decyzje i zachowania. Tu należy poszukiwać przyczyn ociężałości oficjeli na istniejacą sytuację i sytuacje.
Jeśli komuś wyda się ,że jestem podejrzliwy nad miarę to wystarczy zadać sobie pytanie ......kto tam jest żoną Cezara?
Nie ma takich. I to warto pamietać !
Roman Białoskórski
 


Powróć do Informacje Komisji Modelarskiej AP archiwum