[K/P] modele klasy: A 1/2, A1 (F1H), A2, F1K, F1C i mniejsze

[K/P] modele klasy: A 1/2, A1 (F1H), A2, F1K, F1C i mniejsze

Postprzez Ryszard » Piątek, 25 Wrzesień 2009, 09:17

założyłem / reaktywowałem modelarnię lotniczą w Pszowie na Śląsku:

http://pszow.pl/portal3/index.php?optio ... Itemid=179


może ktoś ma niepotrzebne kurzące się modele klasy: A 1/2, A1 (F1H), A2, F1K, F1C i mniejsze np. F1N, w dowolnym stanie (nawet niekompletne i do remontu), ale najlepiej niezłożone (nawet niekompletne) zestawy takie jak: Zuch, Iskra, Bolek i Lolek, Świerszczyk, Młodzik, Jaskółka, Tukan, Dzięcioł, Kowalik, Sowa, rzutki itp., no i może jakiś F3J/M do remontu - może być staromodny, bo to do szkolenia,

to prosiłbym o kontakt

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


powinienem już zacząć budować z dziećmi na rzutki F1N, ale modelarnia jest nowa więc nie dorobiła się własnych skrawków, stąd potrzeba pozyskania takich skrawków materiałów z innych modelarni, takich jak: różne kawałki listewek z mat. krajowych i balsowych, deseczek balsowych, dobrego depronu itp.

nie całe nowe, a właśnie takie kawałki, byle dużo, bo chłopcy (8-12 lat) w tej chwili budują rzutki z papieru, ale za chwilę przejdą do F1N i będą budować rzutki klasowe o budowie mieszanej balsa na kadłub (lub zwykła listewka na kadłub), balsa na przód skrzydeł ew. na stateczniki, reszta skrzydeł (od max wysokości cięciwy do tyłu) z tworzywa typu depron
Ostatnio edytowano Środa, 15 Czerwiec 2011, 10:18 przez Ryszard, łącznie edytowano 1 raz
Rysiek
Ryszard
 
Posty: 34
Dołączenie: Sobota, 5 Wrzesień 2009, 09:32
Miejscowość: Śląsk

Re: [K/P] modele klasy: A 1/2, A1 (F1H), A2, F1K, F1C i mniejsze

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 14 Listopad 2009, 10:47

Witam,
Jest jakiś odzew?
Mógłby Pan spróbowac z naszymi producentami. Wiem, że zdarza im się rozdawać lub unicestwiać czasem nawet spore partie wyrobów z ich punktu widzenia wadliwych, w rzeczywistości całkiem przydatnych do użytku.
Nasi producenci chyba rozumieją, że ułatwiając start takim kajtkom wychowują sobie przyszłych klientów.

Jeśli miałby Pan pozytywny odzew, to proszę napisac od kogo, bo warto.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: [K/P] modele klasy: A 1/2, A1 (F1H), A2, F1K, F1C i mniejsze

Postprzez Ryszard » Sobota, 12 Grudzień 2009, 13:02

odzew jest zerowy - parę osób do mnie napisało ale na tym się skończyło, jak na razie tylko ja sponsoruję zakup zestawów modeli i materiałów dla modelarni ..., zdarzają się nam prezenty od "modelarzy rekreacyjnych", ale są to modele całkowicie gotowe i do tego absolutnie pozaklasowe, te modele robią sobą wspaniały lotniczy nastrój na modelarni, ale dalej nie mam co dać dzieciom do zrobienia, ani z czym pojechać na zawody

Image
Image
Image

pierwszy ukończony w modelarni model "silnikowy"
Image

na pierwszym planie pierwszy w modelarni złożony żeberkowy centropłat do Tukana, w planie dalszym "pogromca Monsunów" i jego Bo209 (Monsun),
Image
Rysiek
Ryszard
 
Posty: 34
Dołączenie: Sobota, 5 Wrzesień 2009, 09:32
Miejscowość: Śląsk

Re: [K/P] modele klasy: A 1/2, A1 (F1H), A2, F1K, F1C i mniejsze

Postprzez Pawel Praus » Niedziela, 20 Grudzień 2009, 23:05

Zapraszam do mnie, coś przydatnego się znajdzie pod warunkiem, że zobaczę to w powietrzu na jakichś zawodach...
Pozdrawiam Paweł Praus
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39


Powróć do A. regionalne, stowarzyszenia, modelarnie, lotniska, łaki - gdzie, co, jak i kiedy - forum

cron