nowe zasady w rankingu

Członkowie aeroklubów regionalnych i stowarzyszeń.

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez kubit » Poniedziałek, 17 Maj 2010, 12:44

Odpowiadając kol Różyckiemu: Te osoby to Komisja Modelarska i większość czołowki polskich modelarzy w klasach modeli swobodnie latających. Nie muszą one nikomu nic udowadniać bo tak czy inaczej prezentują bardzo wysoki poziom i to potwierdzają na zawodach międzynarodowych. Jeśli większość z nich chciała mieć taki ranking jaki jest to jest ich prawo. Szkoda, że zdarzają się równie znakomici zawodnicy, którzy start w reprezentacji uzależniają od wyeliminowania z niej zawodników, których nie lubią. To jest dopiero prawdziwa paranoja.
A teraz odniosę się do wypowiedzi Franka Kańczoka. Modelarstwo należy do naszej prywatnej a nie służbowej sfery życia. Nie słyszałem aby ktoś jadą prywatnie na zawody i zabierając kolegów rozliczał to po stawce 0,84 zł za km. Co innego, jeśli to wyjazd słuzbowy i ma kto za to płacić ( czyli jest sponsor). Czy Kolega, jak na przykład jedzie na geburstag ciotki w Chebziu, to rozlicza taki wyjazd w rodzinie po stawce 0,84 zl/km? Jesli tak, to współczuję ciotce. Słyszałem co prawda, że jeden z organizatorów Mistrzostw Polski w F1E ( organizatorem był Aeroklub Rybnicki) rozliczył ileś tam delegacji z Rybnika do Toszka za 800 zł w taki właśnie sposób( aby te Mistrzostwa zorganizować tak jak były zorganizowane to potrzebny był jeden wyjazd , powiedzmy to służbowy - w sumie 140 km). Nie bardzo mi się chce w to wierzyć ale może kol Kańczok wie coś więcej na ten temat?
Ostatnio edytowano Poniedziałek, 17 Maj 2010, 15:34 przez kubit, łącznie edytowano 4 razy
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Krzysztof Różycki » Poniedziałek, 17 Maj 2010, 14:03

Kolego Kubit; nauczcie się od STUDENTÓW poprawnie pisać nazwiska.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez kubit » Poniedziałek, 17 Maj 2010, 15:15

Nie wiedziałem, że zmieniłeś nazwisko. Jesli nie brzmi zbyt egzotycznie to się może go nauczę.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Kańczok » Poniedziałek, 17 Maj 2010, 16:52

Witam.Skoro Staszku poruszyłeś temat mojej ciotki odpowiadam na ciepło.Obojętnie gdzie pojedziesz autem koszty są zawsze takie same .Tych do ciotki nie liczymy sukcesywnie , ale z pewnoscią zapłacimy je hurtem przy kupnie nowego auta(z podręcznika księgowej).Licząc koszty po Twojemu wystarczyłoby kupić kanister z benzyną i Europa leży u naszych stóp.
Co do organizacji MP przez nasz klub to było to tak dawno ,że dalibóg nie pomnę szczegółów , ale wiem że do transportu sprzętu ,sędziów i zaopatrzenia jeżdziły 3 auta osobowe przez 2 dni (juniorzy,seniorzy) X 152 km X 0,84zł =766 zł.Przyznam ,że nie rozumiem tej insynuacji.Jeżeli masz jakieś wątpliwości to możemy "pochylić się "razem nad rachunkami i sprawę wyjaśnić.
Nie wiem jak dwudniowe zawody MP można obsłużyć jednym autem i jednym wyjazdem, proszę oświeć mnie.

pozdrawiam F.Kańczok
Kańczok
 
Posty: 7
Dołączenie: Czwartek, 8 Kwiecień 2010, 17:27

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez kubit » Poniedziałek, 17 Maj 2010, 17:12

Oczywiscie Franku, że koszty są zawsze takie same. Problem tylko jak je liczymy. Gdyby liczyć koszty korzystania ze swojego samochodu dla załatwiania spraw modelarskich według stawki 0,84 zł/km to prawdopodobie nikogo w Polsce nie byłoby stać na to aby zorganizować jakichkolwiek zawody i również na to aby gdziekolwiek na zawody wyjechać. Jeżeli traktujemy to jako sprawy prywatne to nie zatruwamy sobie umysłu myśleniem ile stracimy rozliczając tylko paliwo. I o to mi tylko chodziło. Wiadomo, że do tego interesu wszyscy ( no może prawie wszyscy) dopłacamy - ku chwale ojczyzny.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Wtorek, 18 Maj 2010, 16:01

No tak, przeczytałem wyliczenia Pana Kubita i jest to możliwe za takie pieniądze pojechać na zawody WC ale to tylko jedne zawode i taki system był w ubiegłych latach. Obecnie potrzebne są trzy , cztery takie wyjazdy niektóre dużo droższe więc należy to trochę uśrednić i tak przyjmijmy średnią 9500 zł X 4 = 3800 zł. nie licząc własnego środka transportu i wyżywienia za które też musimy zapłacić w różnych formach.Więc informacja o kosztach wyjazdu jest ćwierć prawdą i nie należy w taki sposób wprowadzać ludzi w błąd , należy przyjąć wszystko razy cztery i dopiero zadać kolegom pytanie czy jest to drogo?
Pamiętajmy że nasz sport nie przynisi zysków finansowych i nikt za wyniki nie płaci nam premi jak to jest w innych sportach .
Odpowiedzmy czy wydanie prawie 4 tyś. by mieć jakieś punkty do rankingu ma sens i czy jest to tanio, czy poprzedni sposób liczenia był gorszy czy lepszy. Skoro są tacy co najbardziej się przy wyjazdach upierają to gdzie są na MP co sobą reprezentują , jaki mają poziom , jakoś ich nie widać a powinni nam wszystkim lać skórę bo jeżdżą po WC.
Zastanócie się nad tym czy komisja dba o rozwój modelarstwa zgodnuie z statutem czy o kolesiostwo i powolną likwidację.

Hieronim Józef Morgała
POL-1169
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Wojciech Frąk » Wtorek, 18 Maj 2010, 18:15

Witam
Czy kolega morgan nr... czytał to, co napisałem czy chce udowodnić swoją rację i tylko dop... trenerowi. Koszty są zmienne to każdy wie, ale zawsze można je ograniczyć. Ilu ludzi potrzebuje zawodnik klasy F1, aby wystartować w zawodach? Przypuszczam, że maksymalnie 1 pomocnika i to nie zawsze. Co mają powiedzieć zawodnicy klasy F3J gdzie potrzeba 2 holujących i taktyka za plecami startującego zawodnika. Można jeszcze zrezygnować z taktyka-podpowiadacza ( ale to nie jest wskazane). Więc na wyjazd zagraniczny trzeba zabrać przynajmniej dwóch ludzi extra, czyli opłacić im podróż, wyżywienie i nocleg. I wy Panowie jęczycie o strasznych kosztach wyjazdu... :shock: Powtarzam, wyjazd 3 osobowej ekipy F3j na Ukrainę kosztował nas ( własna kasa) aż 547 zł. Koszt amortyzacji samochodu niewliczony - to bzdura na resorach.
pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez kubit » Wtorek, 18 Maj 2010, 20:08

Dzięki Wojtku za zdrowe podejście do tematu. Koszt wyjazdu na zawody zagraniczne w przeliczeniu na jedną osobę Tobie wyszedł podobnie jak mnie. Tak wogóle to ja nie paliłem się do zmian rankingu. Uważałem, ze jeszcze kilka lat powinny obowiacywać poprzednie zasady, których zresztą byłem autorem. Spowodowały one znaczny wzrost zainteresowania startami w Pucharze Świata polskich zawodników, co skutkowało wieloma znaczącymi sukcesami i wzrostem poziomu sportowego w klasach F1. Teraz Komisja Modelarska ustaliła takie zasady jakie są i uważam, że trzeba spróbować je zastosować. Jak się nie sprawdzą to zawsze można przywrócić poprzedni system. Co do osób typu Morgan 1169 i podobnych to nie są w stanie mi dop....bo ja na ich bezsenowne insynuacje i podłe zaczepki zdążyłem się już skutecznie zaszczepić.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Kańczok » Wtorek, 18 Maj 2010, 20:24

Witam. Mój instruktor ś.p. Teoś Sikora wybrał się kiedyś na MP ze Śląska do Lisich Kątów .Aby zredukować koszty do minimum popłynął barką .Marynarze zabrali go za darmo , ale na zawody spóżnił się o dwa tygodnie.To też sposób na WC.
Kolego Wojtku broniąc trenera robisz mu krecią robotę bo właśnie TKN był przeciwny wprowadzeniu zmian w regulaminie.Powód: oprócz tych o których była już mowa to brak obiektywizmu.Bo np. jak można porównać 25 pkt za 4 miejsce w zawodach gdzie startowało 8 zawodniów (Czechy F1E) z Rumunią, gdzie wystartuje 88.
Kańczok
 
Posty: 7
Dołączenie: Czwartek, 8 Kwiecień 2010, 17:27

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Wojciech Frąk » Środa, 19 Maj 2010, 08:53

Witam
Bronię zasady przestrzegania przepisów i norm, które regulują ich zmiany. W polskim wydaniu walka z niechcianym lub złym przepisem najczęściej zaczyna i kończy się na zmywaniu głowy szefowi nielubianej instytucji np. ministrowi finansów, infrastruktury czy innej instytucji wykonawczej. Zapominamy, że pracują tak jak pozwalają i nakazują im przepisy. Przepisy są ustanawiane przez ciała kolegialne, czyli Sejm czy naszą Komisję Modelarską. To przekonanie członków komisji do swojej racji może zaowocować zmianami przepisów. Ostra dyskusja na forum niekoniecznie sprzyja zachęceniu jej członków do zmian. Rozumiem, że łatwiej jest uwiesić się na jednej osobie niż całym gremium, ale nie tędy droga. Łatwiej przekonywać logicznie i spokojnie argumentując.
Do czasu zmian trzeba się do obowiązujących przepisów dostosować i nie można mieć pretensji, że jakaś osoba umiejętnie z nich korzysta. To tak jakby jakiś zawodnik miał pretensję, że jego konkurent wstrzelił się w komin i lepiej mu poszło, a on tego nie widział/czuł/przewidział/zagapił się (niepotrzebne skreślić). Noszenie było możliwe do wykorzystania przez wszystkich.
Co do przykładu podanego w poprzednim poście to nie jest on zbytnio trafiony. Wybór taniego środka lokomocji nie zwalnia od myślenia. Czy aby barka w dobrą stronę płynie??
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Kańczok » Środa, 19 Maj 2010, 12:05

Bacznooość !!! Spocznij...tymi komendami wojskowymi chciałem zachęcić do zaczętej już dyskusji w moim poprzednim poście na temat obiektywizmu w nowym regulaminie.Daję następny przykład: zawdnik A startuje tylko w 3 zawodach do WC , a zawdnik B w 11(znamy takie przykłady).Gdyby sprowadzić to realii MP gdzie też można zdobyć max. 50 pkt to wyglądało by to tak: zawodnik A robi swoje 5 lotów konkursowych i liczy przewózki, a zawodnik B też robi 5 lotów . Jednak jutro , pojutrze i popojutrze też robi po 5 lotów, po czym zgłasza się Komisji i mówi - proszę mi z tych 20 lotów wybrać 5 najlepszych..........
Kańczok
 
Posty: 7
Dołączenie: Czwartek, 8 Kwiecień 2010, 17:27

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Krzysztof Różycki » Środa, 19 Maj 2010, 13:23

Szanowni Koledzy,
Ta dyskusja robi się czysto akademicka jak jej twórca. Brakuje tutaj prostych, obiektywnych i jednolitych zasad obowiązujących we wszystkich klasach modeli. I do czasu gdy nie ustanie radosna twórczość niektórych panów, którym wydaje się, że punkcikami za n-krotne zatańczenie kujawiaczka zawojują świat będziemy mieli polski bigos na pośmiewisko reszty świata.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Środa, 19 Maj 2010, 14:20

Panie Różycki, słuszna racja
obecnie punktacja wygląda tak że podzieliła modelarzy na tych bogatych i tych biedniejszych , dla tych bogatych należy się kadra i reprezentacja a dla tych biedniejszych pozostaje statystowanie choć pod względem sportowym i osiągnięć są o niebo lepsi od bogaczy.Dla tego powinno się wycofać z obecnego przepisu i wrócić do poprzedniego a lepsze by było branie do rankingu tylko wyników z zawodów rozgrywanych w kraju i to tych zamieszczonych w kalendarzu AP, było by to jasne i przejrzyste.Skończyły by się podziały i kłutnie a komisja pracowała by dla wszystkich ku ich zadowoleniu a nie dla paru popleczników.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Wojciech Frąk » Środa, 19 Maj 2010, 17:06

Witam
Nie czuję się bogaczem. Podział wynika bliżej lini zaradny - nie zaradny. Powtórzę po co nam reprezentant , ktory nie wie co dzieje się na świecie.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Środa, 19 Maj 2010, 17:49

Nie wiem na jakim poziomie Pan ma modele bo nie znam waszych konstrukcji ani zbytnio kategorii więc nie zabieram głosu jaednak w F1E już wcześniej pisałem jaki pozim prezentujemy i ilu ma doskonałe modele więc i tak niczego się nie nauczymy , jeżeli ktoś to potrzebuje to nikt mu nie broni pojeżdzić po swiecie . Tak to wygląda Panie Frak a skoro wy nie reprezentujecie nawet tej średniej to jeżdzijcie sobie gdzie chcecie ale bez bonusów za to. Nie jezt to kwestia zaradny czy nie bo tyle co ja latałem w P,Ś . to Panu nawet sie nie śniło
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

PoprzedniaNastępna

Powróć do Treść oficjalnych i roboczych wniosków do Komisji Modelarskiej