nowe zasady w rankingu

Członkowie aeroklubów regionalnych i stowarzyszeń.

nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Środa, 7 Kwiecień 2010, 11:30

Franciszek Kańczok napisał wniosek do komisji modelarskiej
Wnisek do KM.doc
(26.5 KiB) Ściągnięto 837 razy
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Henryk Urban » Środa, 7 Kwiecień 2010, 15:07

Cześć.
Muszę się wypowiedzieć na temat tego nieszczęsnego wniosku o nowych zasadach rankingu,a mianowicie koledzy modelarze zgłosili propozycję zmiany zasad rankingu w 2009roku,na poczatku grudnia 2009 komisja mod. zatwierdziła zmiany,a już w poście z 8grudnia 2009 Pan Stanisław w temacie o zmianach rankingu F1,na naszym forum opisał zmiany. Więc ja już wiedziałem 8.12.2009r o nowych zasadach rankingu, wystarczy uważnie czytać. Czyli wniosek jest bez zasadny ,krótko i na temat. A pozostałe zagadnienia jak koszty 3-4tyś. na wyjazdy, teraz P.Ś.za granicą i u nas punktowane są razem,można jechać na 1 puchar za granicę wygrać go i może to wystarczy aby być najlepszym polskim zawodnikiem w końcowej punktacji p.ś. np. w F1A.Więc opowieści o startach w 3-4 zawodach za granicą obowiązkowych są mocno przesadzone.
I na koniec stypendia,dofinansowania: reprezentant załatwia kasę z samorządu terytorialnego(prezydent miasta),medaliści seniorzy dostają nagrody finansowe z Ministerstwa Sportu, a juniorzy mogą załatwiać stypendia za swoje sukcesy w urzędzie miasta ,jest odpowiednia komórka gdzie można to załatwić.
Z modelarskim pozdrowieniem.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Jonasz Wolny » Środa, 7 Kwiecień 2010, 19:30

koledzy modelarze zgłosili propozycję zmiany zasad rankingu w 2009roku,na poczatku grudnia 2009 komisja mod. zatwierdziła zmiany,a już w poście z 8grudnia 2009 Pan Stanisław w temacie o zmianach rankingu F1,na naszym forum opisał zmiany


Mogę wiedzieć dlaczego propozycja tych zmian nie została przedstawiona na forum?
Uważam że tak ważna rzecz powinna być dyskutowana w jakimś szerszym gronie. Zastanawia mnie kto poparł ten wniosek bo ja nie słyszałem jeszcze żadnej pozytywnej opinii na jego temat.
W ogóle dlaczego ranking został opublikowany na forum. Ja osobiście nie miałem czasu na czytanie forum a przed drugimi zawodami PŚ otworzyłem stronę AP i nie widziałem tam nowego rankingu. Myśląc że obowiązuje stary system odpuściłem sobie Czechy bo nie lubię latać w mrozie, ale byłem przekonany że te 30pkt zalicze przy innej okazji. W tym momencie jestem dwie szanse do tyłu.


A pozostałe zagadnienia jak koszty 3-4tyś. na wyjazdy, teraz P.Ś.za granicą i u nas punktowane są razem,można jechać na 1 puchar za granicę wygrać go i może to wystarczy aby być najlepszym polskim zawodnikiem w końcowej punktacji p.ś. np. w F1A.Więc opowieści o startach w 3-4 zawodach za granicą obowiązkowych są mocno przesadzone


Z tego co piszesz wynika że zawodnik który wystartuje w kilkunastu zawodach PŚ w klasie F1A od razu może sobie dopisać 50pkt do rankingu. Moim skromnym zdaniem jest to kompletnie pozbawione sensu. Natomiast w klasie F1E niektórzy zawodnicy zaliczają wiele zawodów. Dla przykładu Wiesław Dziuba w sezonie 2009 był chyba na 13 imprezach. Więc czy uważasz że ktoś kto był na jednym wyjeździe za granicą ma jakąkolwiek szanse na konkurowanie z nim?

Poza tym dlaczego mamy konkurować poza granicami Polski i zmuszać się do wyjazdów. Uważam że w kraju jest organizowana wystarczająca liczba zawodów aby odpowiednio wyłonić reprezentacje.

Pozdrawiam
Jonasz Wolny
 
Posty: 5
Dołączenie: Środa, 2 Grudzień 2009, 23:03
Miejscowość: Szczecin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Henryk Urban » Czwartek, 8 Kwiecień 2010, 11:01

Witam

Trzeba czytać wątki kolegów modelarzy -wnioski do KM o zmianach w rankingu w F1C.P więc była przedstawiona.
Dlatego powstało to forum aby każdy był aktywnym dyskutantem ,można pisać ile wytrzyma klawiatura
Oczywiście poparła KM i środowisko modelarskie,opinie zobaczymy po sezonie czy coś poprawić.
Na forum wiadomości są na bieżąco, a strona AP i szybkość jej uaktualniania pozostawia wiele do życzenia.
Podam przykład wyników końcowych P.Ś. 2009 F1A wg. nowych zasad ,66lokata-50pkt. do rankingu,94lokata-40pkt. do rank. itd. i w ilu zawodach uczestniczono.Nie każdy ma czas brać udział w 10,13 ,20 imprezach.
Poto są zawody międzynarodowe aby sprawdzić poziom naszych modelarzy na tle konkurencji, na swoim podwórku latając do dziś byśmy docierali balsowe modele z deterem na lont ,radośnie startując w niewiedzy jak świat daleko odjechał z techniką. :shock:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 8 Kwiecień 2010, 12:52

Całkowicie popieram Franciszka Kańczoka , ta uchwała spowoduje że ci co w kraju sobie nie radzą i tylko sporadycznie jakieś zawody uda im się wygrać to szukają punktów za pieniądze. Nie jest tak jak pisze Pan Urban że zostaniemy w dobie balzy , skoro są tacy dobrzy to dla czego nie potrafią wygrywać z tymi słabeuszami, dla czego szukają szczęścia po za granicami, w kraju są lepsi i tych stara się ta uchwała usunąć . To nie ma być reprezentacja Europy czy Swiata a reprezentacja Polski i na dobrą sprawę powinno brać się pod uwagę wyłoncznie zawody w kraju bo i tu też mamy P.Ś. To co wprowadzono jest generowaniem kosztów a nie podnoszeniem poziomu, taka jest prawda koledzy. Na inne tematy poruszane przez kol. Kańczoka na tym etapie nie będę się wypowiadał bo już kiedyś o tym pisałem.

Hieronim Józef Morgała
POL-1169
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Henryk Urban » Czwartek, 8 Kwiecień 2010, 22:47

Witam.
Panie Morgała o co tu chodzi ?
morgan1169 napisał: ta uchwała spowoduje że ci co w kraju sobie nie radzą i tylko sporadycznie jakieś zawody uda im się wygrać to szukają punktów za pieniądze.

Nowe zasady budzą kontrowersje,ale że aż takie.

Narazie.
Ostatnio edytowano Piątek, 9 Kwiecień 2010, 08:57 przez Henryk Urban, łącznie edytowano 1 raz
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Jonasz Wolny » Piątek, 9 Kwiecień 2010, 00:05

Moim zdaniem ranking powinien być opublikowany przed rozpoczęciem sezonu i na oficjalnej stronie AP. Uważam że nie każdy ma obowiązek śledzenia na bieżąco forum.
Piszesz że nie każdy ma czas jeździć po pucharach więc dlaczego ktoś kto tym czasem dysponuje ma mieć znacznie większe szanse na zdobycie tych punktów?
Stary ranking był idealny gdyż zmuszał do zaliczenia co najmniej jednych zawodów za granicą. Dzięki temu każdy przynajmniej raz wyjeżdżał na PŚ przy okazji sprawdzając swój poziom oraz stan techniczny sprzętu.
Jonasz Wolny
 
Posty: 5
Dołączenie: Środa, 2 Grudzień 2009, 23:03
Miejscowość: Szczecin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Piątek, 9 Kwiecień 2010, 00:50

Panie Heńku chodzi o to że w naszej klasie jest 8-10 zawodników na bardzo wysokim poziomie i doskonałym sprzętem , modele o ile nie są lepsze to na takim samym poziomie co światowa czołówka ale są też tacy co tymi modelami nie umieją latać i w krajowej rywalizacji nie odnoszą sukcesów w rankingu ale mają czas no i pieniądze więc wymyślili premie za puchar świata zdając sobie sprawę z tego że po za dwoma reszta nie będzie jeżdziła po świecie a tym samym będą otrzymywali po 50. 40 , punktów dodatkowo. Tak nie powinno być . Ja nie mam nic przeciw P.Ś jak kogoś stać to niech sobie jeżdzi ale po za pierwszą tróką w końcowej jklasyfikacji żadnych punktów dodatkowo a reprezentacja czy kadra powinna być wyłoniona z polskich zawodów .
Pisałem do Pana bo kiedyś przejazdem widziałem od północnej strony Głogowa dobre zbocza na których można latać na pięć min. i w takich właśnie warunkach gdzie lata się na maksa powinno się wyłaniać reprezentację,
Cała Europa tak robi i nie jeżdzi pio P,Ś nie naraża modelarzy na koszty i jakoś im to na dobre wychodzi więc po co to nam, Komisja nie może robić uchwał pod swoich i dla tego jest taki sprzeciw.
Jak ci co za tym głosowali i uchwalali niech wpierw wygraja tu w kraju a potem myślą o pucharach.

Hieronim Józef Morgała
POL-1169
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez kubit » Czwartek, 13 Maj 2010, 20:09

Startowałem ostatnio w dwóch zawodach zaliczanych do Pucharu Świata w klasie F1E w Niemczech. Koszt udziału w tych imprezach przedstawiał się następujaco:

Wpisowe 40 Euro
Koszt przejazdu 1300 km = 13 x7 x 5zł = 455 zł
Koszt hotelu - 2 dni = 60 Euro

Zakładając, ze jedzie 2 zawodników oraz, ze prowiant biorą ze sobą ( w Polsce w tym czasie musieliby coś jeść) i nie wydają pieniędzy w restauracjach, koszt startu w dwóch zawodach zaliczanych do Pucharu Świata na jednego zawodnika wynosi 100 Euro i ok 230 zł.

Czy to dużo, czy mało dla kogoś kto chce być reprezentantem Polski - oceńcie sami.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Krzysztof Różycki » Sobota, 15 Maj 2010, 17:19

I w taki sposób zawody Pucharu Świata powinny być postrzegane. Jeśli ktoś dysponuje czasem i środkami niech bierze udział. Niech szlifuje formę nawet na KSIĘŻYCU. A jaki poziom prezentuje zobaczymy na Mistrzostwach Polski w kolejnych latach. Tylko gdzie by była przestrzeń dla krętactwa i zielonego stolika w czym MAGISTER był tylko MAGISTREM.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Wojciech Frąk » Sobota, 15 Maj 2010, 22:21

Witam
Jaki sens ma powoływanie Kadry Narodowej, jeżeli ma ona być wyłaniana tylko na naszych krajowych zawodach? Chyba tylko po to, aby być tłem i obiektem drwin dla najlepszych w Europie i reszcie świata. Zamykanie się na własnym podwórku jest zaprzeczeniem idei współzawodnictwa, bez konfrontacji w zawodach poza granicami kraju tracimy kontakt z wszystkim tym, co jest nowe, twórcze i inspirujące do ciągłej pracy nad własnymi umiejętnościami i warsztatem.
W prawie każdej dyskusji o sporcie gdzieś za ścianą lub drzwiami stoją pieniądze. Możemy się gniewać, kłócić, pluć i obrażać, ale współczesny sport wyczynowy nie jest bez nich możliwy. Można uczestniczyć w nim ( to już nie jest zabawa) tylko wtedy, gdy ma się odpowiednie zaplecze finansowe. I bez znaczenie jest skąd mamy kasę: wujek z ameryki, odjęty od ust kawałek chleba, praca po godzinach, hojny sponsor czy wygrana w totka. Pieniądze muszą być na sprzęt, wyjazdy, wpisowe, noclegi, diety? itp. W klasie, w której startuje mój syn wszyscy się znamy i wiemy, jakimi umiejętnościami i sprzętem dysponuje krajowa czołówka ? jest to mniej więcej stałe od kilku lat. Aby naprawdę zmierzyć się z nowymi wyzwaniami trzeba wyjechać poza Polskę. Powalczyć z Niemcami, Słowakami, Chorwatami, Włochami, Litwinami?. Jeżeli jesteśmy słabiutcy oni na pewno do nas nie przyjadą, no może II liga. Panowie Polska nie jest pępkiem Europy, nie we wszystkim jesteśmy dobrzy. Czasami po naukę trzeba się ruszyć z miejsca zamieszkania te kilkaset kilometrów. Po co nam Super Mistrz Polski, który na Mistrzostwach Świata wypada kiepsko, bo stracił kontakt ze światową czołówką.
Porządne rankingi muszą uwzględniać dokonania poza granicami Polski.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Kańczok » Niedziela, 16 Maj 2010, 15:51

Witam. Koszt wyjazdu na WC do niemiec przedstawiany przez kol.S.Kubita jest oczywiście uproszczony i nie uwzględnia wszystkich kosztów: przejazd 1300 km x 0.84 zł/km = 1092 zł ( tak rozlicza się delegacje slużbowe )
startowe + hotel 100 euro = 400 zł
razem 1492 zł
Jeżel pomnożymy to przez minimum 3 imprezy to mamy kwotę 4500 zł. Oczywiście pieniądze to tylko część problemu ,trzeba dysponować także czasem.Poprzedni regulamin nikomu nie zabraniał startu w WC i podnoszenia swojego poziomu sportowego , do czego wszystkich namawiam ,jednak nowy wszystkich do tego zmusza co nie powinno mieć miejsca.W pełni popieram kol. Różyckiego , że zdobyte doświadczenia z WC powinien zawodnik zademonstrować w kraju na MP i PP, gdzie szansę startu mają wszyscy bez sztucznych ograniczeń.
Jesteśmy jedynym krajem na świecie, który ma tak skomplikowany regulamin wyłaniania kadry i uwzglednia zawody WC.Przykładowo Rumunia uznawana za najleprzą w F1E ma tylko 4 puchary kraju i mistrzostwa kraju czyli 5 impraz.
Wczoraj startowałem w WC F1E na Słowacji i pytałem o opinię na temat naszego regulaminu rankingu Słowaków,Rumunów i Czecha.Wszyscy bez wyjątku kwitowali to skrytym uśmieszkiem.

pozdrawiam F.Kańczok
Kańczok
 
Posty: 7
Dołączenie: Czwartek, 8 Kwiecień 2010, 17:27

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Wojciech Frąk » Niedziela, 16 Maj 2010, 22:42

Witam
Będę upierdliwy i zadam pytanie. Co to są "sztuczne ograniczenia"?
Co do kosztów wyjazdu na zawody zagraniczne mogę podać moje wydatki za wyjazd na EuroTour F3J na Ukrainę. Paliwo - pokrywa sponsor, wpisowe 0 euro( junior) , koszt zakwaterowania - 1 nocleg ok 110 zł dla 3 osób, wyżywienie na miejscu ok. 80 zł. Dochodzą mandaty i opłaty graniczne - czyli tzw. myto. Koszt wyjazdu 3 osobowej ekipy zamknął się w granicach ok. 500 zł. Więc jeżeli jesteśmy zaradni możemy w znaczący sposób ograniczyć wydatki z własnej kieszeni. Przecież nie musimy spać po hotelach można spedzić noc pod namiotem. Nie demonizujmy kosztów. Zawsze można w jakiś sposób zaoszczedzić. Polak jest przedsiębiorczy i zawsze kombinuje jak tu dostać coś za mniejsze pieniądze. Trzeba tylko chcieć, zaplanować i zrobić.
pozdrawiam Wojtek
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Krzysztof Różycki » Poniedziałek, 17 Maj 2010, 09:24

Witam,
Całość tej dyskusji można podsumować krótko: oto pewne osoby usiłują pisać DOKTORAT o tym jak się określić najlepszym wcale nim nie będąc. Dobrze, że na przepisy klas mistrzowskich zawarte w kodeksie FAI jak na razie nie mają wpływu. Pozostaje tylko poczekać na interwencję niebios.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Poniedziałek, 17 Maj 2010, 11:44

Amen.
Oby siĘ stało.

świĘte słowa Panie Różycki.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Następna

Powróć do Treść oficjalnych i roboczych wniosków do Komisji Modelarskiej

cron