wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Członkowie aeroklubów regionalnych i stowarzyszeń.

wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Adam Kopacz » Środa, 25 Listopad 2009, 21:37

Niniejszym składam wniosek o zmianę od 2010 r. systemu punktacji Rankingu Kadry Narodowej modeli swobodnie latających.
Zawodnicy w kategorii wiekowej junior powinni być klasyfikowani w Rankingu KN juniorów i seniorów.
lub
Zawodnicy w kategorii wiekowej junior w ostatnim roku swojego wieku juniorskiego powinni być klasyfikowani w Rankingu KN juniorów i seniorów.
Uzasadnienie:
System punktacji Rankingu KN dotychczas obowiązujący przenosi połowę punktów zdobytych w roku ubiegłym do punktacji roku bieżącego.
Zawodnik po przekroczeniu wieku juniorskiego w pierwszym roku seniorskim punktów tych nie otrzymuje, bo nie był klasyfikowany w rankingu seniorów.
Powoduje to, że część zawodników - juniorów w ostatnim roku wieku juniorskiego startuje (jest klasyfikowanych na własne żądanie) w grupie seniorów, aby pozyskać punkty do przyszłorocznego rankingu seniorów.
System punktacji wymusza na zawodnikach takie zachowanie wbrew ich woli.
Wypacza to też rywalizację wśród juniorów i praktycznie wyłącza najstarszych juniorów z juniorskiej rywalizacji.
Celem prowadzenia Rankingu jest wyłonienie najlepszych w Polsce zawodników: w kategorii wiekowej juniorów - do 18 roku życia i w kategorii seniorów - bez względu na wiek.
W reprezentacji Polski seniorów powinni znaleźć się aktualnie najlepsi polscy zawodnicy bez względu na wiek.
Zatem w Rankingu KN powinna być prowadzona osobna klasyfikacja dla juniorów i osobna dla wszystkich.
Przyjęcie takiego rozwiązania niesie konieczność podwójnej klasyfikacji w Pucharze Polski juniorów w grupie juniorów i w grupie seniorów (otwartej). Tak zresztą, jak jest w punktacji Pucharu Świata.
Pozostaję w przekonaniu, że wniosek ten zostanie omówiony i przyjęty na najbliższym posiedzeniu Komisji Modelarskiej (4.12.2009).
Z poważaniem,
Adam Kopacz
Krosno
Adam Kopacz
 
Posty: 32
Dołączenie: Poniedziałek, 21 Lipiec 2008, 21:46
Miejscowość: KS

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez morgan1169 » Środa, 25 Listopad 2009, 21:54

Witam, kol. Adamie tu nie potrzeba nic zmieniać bo wystarczy że ten ostatni rok junior będzie latał i w juniorach i seniorach więc będzie miał punkty nic nie stoi na przeszkodzie zawodnikowi. Trochę pomyśleć i nie trzeba biurokracji. Pozdrawiam Krosno.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Henryk Urban » Środa, 25 Listopad 2009, 23:07

Cześć.Pan Adam ma całkowicie rację,czas wprowadzić tą zmianę zasad dla juniorów przechodzących do seniorów.Powinni zaczynać z premią punktową, a nie zaczynać od zera.Obecna zasada takiego punktowania tego szczególnego przypadku trochę juniorów dyskryminuje.Trzeba oficjalnie wprowadzić tą zmianę,poprostu taki junior będzie na liście startowej również z seniorami , w P.P,P.Ś,W.Cup i punkciki w obydwu grupach zdobędzie.Taka mała zmiana a tak dużo daje :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Adam Krawiec » Środa, 25 Listopad 2009, 23:26

Witam

Bardzo mi się podoba taki sposób rozgrywania zawodów. Kiedyś tak lataliśmy w małych formach. Były dwie klasyfikacje ?open? oraz młodzicy. Młodzik wygrywając zawody zbierał dwie nagrody, oraz był klasyfikowany w dwóch kategoriach. Czyli tak jak jest teraz w PŚ. Właściwie to nie wiem dlaczego został zaniechany taki system rozgrywania zawodów.

Pozdrawiam
Adam Krawiec
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Roman Sowa » Środa, 25 Listopad 2009, 23:40

Witam Panów.
Nie wiem o co panowie się tak sprzeczają, wystarczy tylko trochę poszperać w starych rankingach i przekonają się Panowie,ze juniorzy zdobywali już punkty w klasyfikacji seniorów.Dowodem na to może być Bartek Modrzejewski lub Monika Sowa. Tylko ktoś musi tego przypilnować (instruktor lub rodzic). Problem jest tylko wtedy jeżeli junior zajmie miejsce w pierwszej trojce Pucharu Świata juniorów .
Jeżeli junior zajął takowe miejsce to nie może być wg. naszego rankingu automatycznie w reprezentacji. W świecie jest tak, jeżeli junior zdobędzie Mistrzostwo Świata i przejdzie do seniorów to może wystąpić w seniorach jako obrońca tytułu(przykład w tym roku Mistrz w F1C i F1P). Ostatniego wątku radziłbym nie podejmować bo to tylko zmarnowany czas. Sam to przerabiałem i co do niektórych to nie dociera.
Roman Sowa
 
Posty: 21
Dołączenie: Środa, 5 Wrzesień 2007, 22:41

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 26 Listopad 2009, 00:37

Przeczytałem wszystkie posty i zaczynam odnosić wrazenie że szuka się tylnego wejścia do kadry . Jeszcze raz , taki junior co ma ambicje kadrowe może startować z seniorami opłacając startowe jako senior i zbierać punkty do rankingu , również może startować jako junior zgodnie z wiekiem i opłacając startowe juniora, należy prowadzić podwójny ranking takiego zawodnika i wszystko będzie jasne i proste. Trzeba tylko chcieć Panowie instruktorzy a nie robić tak jak w Polskim rządzie gdzie przepisy są o cztery litery roztrzaść.Proszę wybaczyć ale czytam to i coś mnie trafia bo wszystko ma być jasne i czyste.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Roman Sowa » Czwartek, 26 Listopad 2009, 22:27

Panie Józefie czytając Pana ostatni post odnoszę wrażenie, że nie zna Pan szczegółowo zasad kwalifikacji do Reprezentacji Polski. Z góry przepraszam jeżeli się mylę, ale jakoś nie doczytałem się w roku 2007 takiego punktu, że junior przechodzący do seniorów zdobywając miejsce w pierwszej trójce w Pucharze Świata nie może być reprezentantem. Są w rankingu pewne luki nie do końca obwarowane przepisami. Wiadomo, że wszystkiego do końca nie da się przewidzieć, jeżeli chodzi o prawo stanowione. Błędy zdarzają się nawet w kodeksach karnych, a ile osób nad nimi pracuje. Niech pan nie pisze takich głupot, że do kadry ktoś chce wejść tylnym wejściem. W ubiegłych latach zdarzało się reprezentować barwy Polski zawodnikom, którzy nie byli w reprezentacji Polski seniorów tylko juniorów. Wina w tym przypadku jest po stronie seniorów, bo nie było CHĘTNEGO trzeciego seniora na wyjazd.
Pan jako doświadczony instruktor i wychowawca Polskiego narybku modelarskiego wypisuje takie niestworzone rzeczy jak opłata startowa przez juniorów. Pan będąc czynnym zawodnikiem doskonale wie, jakie są koszty uczestnictwa w zawodach. Tylko człowiek bezduszny obciążałby młodych adeptów modelarstwa tak wielkimi kosztami. W dobie kryzysu i bezrobocia, kogo jest teraz stać na takie wydatki. Dowodem na to jest spadająca liczba uczestników w zawodach. Ile klubów stać jest na pokrycie kosztów uczestnictwa i dojazdu na zawody swoich zawodników( ewenementem jest tu MOSiR Suwałki i starający się o to pan Stanisław Skibicki). Może dobrze by było by młodzi modelarze, za których uważam juniorów płacili tylko symboliczne sumy a koszty związane z organizacją zawodów przenieść na seniorów.
Roman Sowa
 
Posty: 21
Dołączenie: Środa, 5 Wrzesień 2007, 22:41

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 26 Listopad 2009, 23:33

Cześć Romku , nie piszę głupot bo w P.Ś sprawa jest jasna , punktacja open i osobno juniorów tak samo wygląda to w P.P ale już w M.P jest rozdzielczość czasawa i terminowa . Skoro junior będzie seniorem to niech sobie punkty zbiera z seniorami . Osiemnastolatek to już nie dzieciak i powinien myśleć, a co do tylnych drzwi to już raz nie tak dawno miało to miejsce i wiesz o kim piszę i dla tego nie będzie żadnych ulg, raz na zawsze takie zachowania muszą się skończyć. Przykro mi że ubywa młodych zawodników ale winę ponoszą właśnie ci co załatwiają reprezentację takim juniorom co nie powinno ich tam być. To jest właśnie to bo młodzi to widzą i nie rozumieją takich poczyniań a w końcu odchodzą i ja ich rozumię.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez kubit » Piątek, 27 Listopad 2009, 20:30

W dyskutowanej sprawy zdążyły się wyłonić dwa wątki.
1. W jaki sposób klasyfikować juniorów ? razem z seniorami czy osobno. Moje zdanie jest jasne i niezmienne- oczywiście osobno. Nie widać żadnego powodu, aby robić wspólne klasyfikacje np. w Pucharach Polski czy w rankingach. To, że FAI sporządza klasyfikację w Pucharach Świata jedną dla juniorów a drugą ?open? nie musi być powielane u nas tym bardziej, że wiele ?wynalazków? FAI jest moim zdaniem całkowicie bezsensownych. Na przykład - dlaczego tylko połowa startujących zawodników w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata zdobywa punkty. Karani są w ten sposób modelarze startujący, za to, że inni nie przyjechali na zawody. Udało się tego absurdu uniknąć w naszych Pucharach Polski. Ostatnia totalna bzdura, którą wprowadziła FAI to możliwość łączenia punktacji klas F1C i F1P. ?Komu i do czemu? to było potrzebne? Jest to czysty generator nieporozumień, awantur i kłótni. Owszem zdarza się, że junior czasami osiąga na danych zwodach lepszy wynik od seniora. Ale czy to oznacza, że juniora od razu należy podwójnie nagradzać i robić z niego nie wiadomo jaką gwiazdę. Czy 19 letni junior tak naprawdę musi już startować w reprezentacji seniorów i jeżeli rzeczywiście jest dobry czy nie może trochę na to poczekać? Ile tak naprawdę juniorów samodzielnie buduje oblatuje modele i startuje w zawodach? Czy dobrze wpłynie na współpracę instruktora ze swoim zawodnikiem, gdy obydwaj będą rywalizować bezpośrednio ze sobą w zawodach? Ilu obecnie w modelarstwie polskim mamy takich ?oczekujących? na start w reprezentacji 19-letnich juniorów lepszych od seniorów? Otóż nie mamy ani jednego!
Praktycznie rzecz biorąc jest to problem czysto akademicki. Nie chciałbym oczywiście wyjść na wroga młodzieży i muszę powiedzieć, że zawsze starałem się jej jak najbardziej pomagać w rozwijaniu zainteresowań modelarskich. Uważam też, że 18 letni juniorzy powinni być klasyfikowani w rankingu dla seniorów.
Formalnie rzecz biorąc to w klasach F1A,B,C juniorzy bez problemu mogą startować w MP seniorów. W klasie F1E w kategorii seniorów startować mogą juniorzy 18-letni. Nie ma problemu, aby 18-latkowie byli w Pucharach Polski klasyfikowani jako juniorzy i tylko dla potrzeb rankingu również jako seniorzy. Należy tylko zadbać, aby mogli startować w ewentualnych dogrywkach zarówno z juniorami jak i seniorami i aby osoby prowadzące ranking to uwzględniały.
2. W trakcie dyskusji ?morgan 1169? pisze ?a co do tylnych drzwi to już raz nie tak dawno miało to miejsce i wiesz o kim piszę?. Może i Romek Sowa wie o kim ?morgan 1169? pisze, natomiast ja nie wiem. A ponieważ od trzech lat pełnię funkcję TKN-a to ta uwaga jak najbardziej mnie dotyczy. Bardzo proszę o wyjaśnienie ?morgana 1169? kogo miał na myśli ? oczywiście na forum i uzasadnienie swojej ?tezy?, gdyż w przeciwnym wypadku będę zmuszony bronić swojego dobrego imienia w każdy przewidziany prawem sposób.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez morgan1169 » Piątek, 27 Listopad 2009, 21:25

Oczywiście że odpowiem T.K. jak zasugerował, chodzi o Pawelca i jego pozycja rankingowa która go nie uprawniała do kadry a tym bardziej do reprezentacji, coś podobnego zrobił Paweł Włodarczyk w stosunku do innego juniora a ja jako jego instruktor usłyszałem od młodego człowieka że w takim razie już nic nie chce mieć wspólnego z takimi oszustami. Dlatego ja jestem na tym punkcie uczulony bo tylu przykrych słów co ja usłyszałem od juniorów na temat władzy to chyba nikt.Oczywiście nie ma ludzi ideałów ani nieomylnych ale sport modelarski musi być czysty i tylko wyniki , suma punktów rankingu powinna decydować i nic więcej. Ta sytuacja o którą pyta T.K. była, mineła i mam nadzieję że już więcej się nie powtórzy.
Między innymi przez takie posunięcia tracimy dobrych juniorów mnie osobiście jest przykro że tak czasami się dzieje takich przypadków jest oczywiście więcej jak sędziowanie, nie takie modele jakie są w ramach przepisów a w końcu samo zachowanie instruktorów którzy dla wyniku swojego juniora są w stanie złamać wszelkie zasady i nie mają skrupułow.To by zmienić zależy tylko od nas od ludzi których nie da się ani przekrzyczeć ani zastraszyć. To jest temat do dyskusji a nie jakieś przywileje dla juniorów.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez kubit » Piątek, 27 Listopad 2009, 23:15

W rankingu juniorów na 2009 rok Mateusz Pawelec ( Aeroklub Rybnicki) był za Karolem Beniszem i Pawłem Durajem( obydwaj też Aeroklub Rybnicki). Niestety zarówno Karol Benisz jak i Paweł Duraj zrezygnowali z udziału w reprezentacji o czym "morgan 1169" doskonale wie i na co jest wiele świadków łącznie z kol Wiesławem Dziubą moim asystentem w tej klasie modeli. Powracanie obecnie do tego tematu ma na celu jedynie zrobienie kolejnego fermentu i zamieszania. Oczekuję od "morgana 1169" przeprosin, bo żadne wchodzenie tylnymi drzwiami do reprezentacji za mojej kadencji nie miało miejsca. W innym przypadku kieruję sprawę do sądu.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez morgan1169 » Piątek, 27 Listopad 2009, 23:40

Panie T.K ja wiem jak to było i jak bardzo staraliście się razem z Dziubą bo na moje pytanie dlaczego tak zrobiono to przecież nie kto inny jak T.K. mi odpowiedział że tak postanowił Dziuba . Ja mam swoje zdanie nie będę go zmieniał i nie będę dalej prowadził tej dyskusji.Mnie się zastraszać nie da i wielu myśli o odejściu z AP do ościennych państw i z tym należy coś zrobić a nie ludzi zastraszać tak jeszcze dwa lata temu postępował PiS w stosunku do obywateli. Przykro mi to pisać ale nie robi prawie nic ta komisja by przywrócić rozwój modelarstwa tylko niektórzy zajmują się szczuciem i wprowadzaniem niezgody.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Adam Kopacz » Sobota, 28 Listopad 2009, 21:59

Panowie
Bardzo się cieszę, Ze projekt zmian w systemie punktacji "Zasad tworzenia list rankingowych..." w kategorii F1 znalazł takie poparcie.
Pozostaje tylko wprowadzić odpowiedni zapis do "Zasad...", np:
"Na potrzeby tworzenia list rankingowych zawodników juniorów w wieku 18 lat (w ostatnim roku wieku juniorskiego) kwalifikuje się łącznie z seniorami."
Myślę, że będzie to z korzyścią dla poziomu rywalizacji sportowej wśród juniorów i spełni ich oczekiwania.
Będzie również obiektywnym porównaniem poziomu sportowego juniorów i seniorów.
Szacuneczek,
Adam Kopacz
Adam Kopacz
 
Posty: 32
Dołączenie: Poniedziałek, 21 Lipiec 2008, 21:46
Miejscowość: KS

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Wiesław Dziuba » Sobota, 28 Listopad 2009, 22:51

Chciałbym wyjasnić sprawę o której na forum pisali Trener Kadry i Kolega morgan.Nie wszyscy wiedzą o co chodzi.W roku
2008 nast.juniorzy w rankingu zajęli nast.miejsca:1.Kańczok ateusz 2.Szymańska Katarzyna3.Benisz Karol4.Duraj Paweł
5.Pawelec Mateusz.Pod koniec roku 2008 Trener Kadry zarządził spotkanie Kadry F1E i zaprezentowanie przez każdego
zawodnika min.5 modeli.Na to spotkanie nie przyjechał kolega Duraj,a kol.Benisz po telefonicznej interwencji zaspany przywiózł bodajże 2 modele ale nie swoje tylko......brata!Na zadane pytanie co z kol.Durajem kol.Morgała odpowirdział że kol.Duraj go nie interesuje i że nie ma tyle modeli.Wcześniej na zawodach kol.Morgała opiekował się kol.Durajem.
W związku z tym kol.Benisz i Duraj mieli na wiosennych zawodach przedstawić swoje modele.Niestety kol.Benisz nie pokazał się na wiosennych zawodach,a kol.Duraj poinformował Trenera Kadry i mnie że rezygnuje z Kadry i Reprezentacji.Tym samym został powołany do Kadry i Reprezentacji na Mistrzistwa Świata kol.Pawelec.
A więc kto tu coś kręcił i matoczył?A jeśli chodzi o próbę wprowadzenia do Kadry i Reprezentacji kogoś kuchennymi czy
tylnymi drzwiami/jak to napisał kol morgan czyli J.Morgała/to właśnie kol.Morgała coś takiego próbował zrobić!
Na zawodach o Puchar Świata F1E w Liptowskim Mikulaszu jesienia 2008 było nas kilku zawodników zPolski-Koledzy Kubit,Szymański,Morgała,Łysakowski,ja i jeszcze kiku innych.Jakie było moje /I nie tylko moje/zdziwienie i zdumienie
gdy po kilku dniach od zakończenia zawodów zobaczyłem wyniki.Na liście wyników na ostatniej pozycji figurował........
......kol.Paweł Duraj!Z jednym wykonanym lotem/kilkanaście sekund/Tego zawodnika nikt z nas na oczy nie widział na starcie w Liptowskim Mikulaszu!Dzięki tekiemu udziałowi w Pucharze należało sie kol.Durajowi w rankingu 15 pkt.
i tym sposobem przeskoczył by w rankingu Karola Benicza i miałby w rankingu 3 miejsce.Po interwencji Trenera sprawa
została zablokowana,a kol.Morgała przyznał się do "załatwienia"sprawy.Gdy w póżniejszym czasie rozmawiałem
z jednym z organizatorów Pucharu potwierdził że na prośbę kol.Morgały/morgan/Dopisali kol.Duraja do listy startowej!

A więc kto tu wprowadał kogoś tylnym wejściemMyślę że komisja w końcu zajmie sie ta sprawą.Wiesław Dziuba
Wiesław Dziuba
 
Posty: 6
Dołączenie: Sobota, 28 Listopad 2009, 11:28

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez slomkaeugeniusz » Niedziela, 29 Listopad 2009, 19:57

Czytając forum,muszę zabrać głos w dyskusji.Ponieważ jestem opiekunem wymienionego juniora-Mateusza Pawelca,absolutnie nie zgadzam się z tym co już kilka krotnie wypisywał kol.Morgała.Byłem świadkiem tej rozmowy ( i nie tylko ja )o której pisze pan Kubit TKN i pan Dziuba,jak po przeglądzie modeli w Gotartowicach gdzie jak wiadomo nie było juniora Duraja,kolega Morgała oświadczył-że Duraj nie ma tyle modeli a na pytanie kto się nim opiekuje-kto go prowadzi (myślę o modelach) powiedział że jest sam przed siebie, a on nie jest jego opiekunem.Nie wiem o co Ci kolego Józefie chodzi,ale jeżeli Ci tak zależało, aby Ci juniorzy którzy byli kolejni w rankingu przed Mateuszem Pawelcem, weszli do kadry, to mieli do tego wiele możliwości aby je wykazać z czego nie skorzystali.Co do przekrętów ,to to przemilczę-szkoda pisania.Wstyd.
Pozdrawiam forum.Cześć.
slomkaeugeniusz
 
Posty: 1
Dołączenie: Wtorek, 21 Październik 2008, 21:53

Następna

Powróć do Treść oficjalnych i roboczych wniosków do Komisji Modelarskiej