Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Komunikaty, wydarzenia i aktualności Komisji Modelarskiej i Aeroklubu Polskiego.
Link do strony modelarskiej AP: https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/

Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez kubit » Piątek, 23 Październik 2009, 16:11

Na posiedzeniu w dniu 22.10.2009 roku w Kutnie Komisja Modelarska powzięła uchwałę o modyfikacji struktury trenerskiej. W zwiazku z powyższym proszę wszystkich chętnych o zgłaszanie swoich kandydatur na społeczne stanowiska asystenta trenera obejmujace wszystkie klasy modeli latajacych i kosmicznych. Przy zgłaszaniu proszę o podanie swoich kwalifikacji oraz osiagnięć instruktorskich i sportowych. Zgłoszenia proszę przysyłać elektronicznie na adres mój qbit@digi.pl i równocześnie na adres Pana Przewodniczacego Komisji Modelarskiej mgr inż. Jerzego Bonieckiego boniecki@pro.onet.pl. Dla ułatwienia podjęcia decyzji podaję zakres praw i obowiązków asystenta trenera kadry narodowej. Oczekuję na zgłaszanie kandydatur do dnia 1.11.2009r

Prawa i obowiązki asystenta trenera kadry narodowej

Prowadzenie działalności w celu rozwoju podmiotowych klas modeli latających
w Polsce poprzez:
? Opracowanie całorocznych harmonogramów przygotowań i treningów członków Kadry Narodowej
? Inicjowanie organizacji zawodów sportowych:
o Puchar Polski, Mistrzostw Polski i Pucharów Świata
? Koordynowanie tworzenia corocznego ogólnopolskiego kalendarza imprez modelarskich
? Opracowanie zasad kwalifikacji do Kadry Narodowej i reprezentacji Polski
? Organizowanie i prowadzenie wspólnie z Biurem AP obozów przygotowawczych do Mistrzostw Europy i Świata
? Stymulowanie organizacji zawodów o Puchar Polski i Mistrzostw Polski
w pokrewnych klasach narodowych wspomagających rozwój klas mistrzowskich
? Organizację uaktualniania kodeksu sportowego FAI w zakresie przedmiotowych klas
? Dbanie o publikację w czasopismach modelarskich nowych rozwiązań technicznych i technologicznych, planów zwycięskich modeli z Mistrzostw Polski, Europy i Świata
? Tworzenie warunków zachęcania młodzieży do uprawiania przedmiotowych klas modelarstwa lotniczego
? Prowadzenie działań w kierunku popularyzacji przedmiotowych klas modeli latających w mediach oraz na arenie międzynarodowej
? Współpraca z trenerami poszczególnych kategorii i klas modeli latających
? Organizacja prowadzenia punktacji Pucharów Polski
? Proponowanie składów osobowych struktury trenerskiej
? Opiniowanie kandydatur do Kadry Narodowej i reprezentacji Polski
? Wizytowanie i opiniowanie zawodów w poszczególnych klasach
? Podejmowanie obowiązków kierownika reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy lub Świata



Trener modelarskiej Kadry Narodowej
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez Boniecki Jerzy » Sobota, 31 Październik 2009, 11:04

Witam
Na prośby kolegów przedłużam termin do 7 listopada. Nie ważne jak tą osobę nazwiemy, może się nazywać osobą odpowiedzialną za kategorię i organizującą wszystkie sprawy. Nie musi wszystkiego robić sama, wystarczy że ma kogoś kto zna język angielski, sprawy sędziowskie i organizacyjne, czyli może sobie zbudować zespół ale przed KM będzie odpowiadała ta jedna osoba.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez Czaro » Wtorek, 23 Luty 2010, 12:44

Kto i na czyj wniosek może odwołać starego i powołać nowego asystenta TKN w danej kategorii?
Czy odpowiedni wniosek poparty wynikami głosowania przeprowadzonego wśród zawodników danej kategorii na np. zawodach do PP będzie miał wystarczającą "ważność urzędniczą"?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Czarek Janas
Awatar użytkownika
Czaro
 
Posty: 48
Dołączenie: Piątek, 10 Luty 2006, 00:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez kubit » Wtorek, 23 Luty 2010, 20:45

Ja proponuję strukturę trenerską a Komisja Modelarska ją zatwierdza. I nie należy tego traktować w kategoriach urządniczych. Chętnie odstapię swoje "urzędnicze" stanowisko TKNa, gdy tylko zgłosi się odpowiednia osoba. Po prostu modelarze działają dla modelarzy. Zmiany w strukturze są możliwe ale musiałbym być do nich całkowicie przekonany. Głosowanie w gronie modelarzy to na pewno byłby ważny argument dla dokonania ewntualnych zmian choć obecna struktura wydaje mi się spójna i logiczna. Moim zdaniem składa się z samych wybitnych postaci naszej modelarskiej społeczności ( nie oceniam w tym przypadku siebie)
TKN
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 23 Luty 2010, 21:43

Do Trenera Kadry Narodowej...
Zestaw wątpliwości nr 1.
Pod jakim względem obecny skład struktury trenerskiej jest spojny i logiczny?
Skład struktury trenerskiej ma pasować Komisji Modelarskiej, Trenerowi Kadry Narodowej, czy zawodnikom?
Spójna i logiczna, to strukrura byłaby, gdyby jej skład pasował wszystkim. Skoro nie pasuje zawodnikom, to chyba ta spójność logiczna do końca nie jest.

Zestaw wątpliwości nr 2
Na jakim polu osoby ze struktury trenerskiej są wybitne? Zawodowym? Indywidualnych, sportowych osiągnięć? Na polu koleżeńskim?
Wybitny profesor, mistrz świata, dusza towarzystwa... te cechy mogą nie wystarczyć żeby zasłużyć na zaufanie braci modelarskiej.
Nie o wybitność w wirtualnych dziedzinach, a o skuteczność w pracy z zawodnikami raczej chodzi, kiedy szukamy treści w pojęciu Trener lub Asystent Trenera.

Do mojego wybitnego kolegi Staszka z pełnym szacunkiem...
Staszku, skończ wreszcie z tym miękkim szantażem odejściem, proszę, bo to do niczego dobrego nie prowadzi i nic w ten sposób nie osiągniemy.
Wiem że nie ty jeden z KM stosujesz tę taktykę. Na mlik'u w najdelikatniejszej jej wersji na szczęście.
Na miejscu Przewodniczącego i pozostałych członków KM każdą rezygnację złożoną w postaci szantazu przyjąłbym natychmiast.
Ktoś, kto nie zna pojęcia kompromis i musi postawić na swoim uciekając się do szantażu niekoniecznie nadaje się do pracy na rzecz braci modelarskiej. :wink:

Do Czarka...
Zróbcie wybory Podkomisji Specjalnościowej na Mistrzostwach Polski albo na imprezie o największej frekwencji.
Podkomisja niech poinformuje Asystenta TKN, że nie musi już zajmować się sprawami waszej kategorii, a całą energię może przeznaczyć na asystowanie Trenerowi Kadry Narodowej w jakichś innych, równie pilnych, a bardziej doniosłych zadaniach. Roboty jest w bród.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez kubit » Wtorek, 23 Luty 2010, 23:08

No to może rzeczywiscie przedstawiłem moje poglady za bardzo delikatnie.
W takim razie odpowiadam tak:

Komisja Modelarska została wybrana w jak najbardziej demokratycznych wyborach.
Mnie wybrała Komisja Modelarska wybrałą w sposób jak najbardziej demokratyczny.
W tym momencie skończyła się jakakolwiek demokracja aż do następnych wyborów. To jest całkowicie jasne.Nikogo nie szantażuję, natomiast mam prawo dobrać sobie asystentów według moich kryteriów, z których nie muszę się tłumaczyć na forum. Komisja Modelarska powinna ich zatwierdzić, . Oczywiście jestem otwarty na głosy społecznosci modelarskiej i na argumenty. Na razie ich nie widzę. Więc o co chodzi? Albo mówimy jasno na czym polega problem albo się nie odzywamy. Który z moich wybitnych asystentów komu się nie podoba i dlaczego. I dlaczego ktoś inny ma być od niego lepszy. Propaganda kawiarniana do mnie nie dociera.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 23 Luty 2010, 23:58

kubit napisał:Więc o co chodzi?
Ja mówiłem jasno o co chodzi w dwóch wątkach:
viewtopic.php?f=4&t=905 - prośba do komisji
viewtopic.php?f=20&t=904 - wniosek w sprawie podkomisji specjalnosciowych

Powtórzę w skrócie...

Chodzi o dualizm kompetencyjny i prawny w strukturze sekcji - konflikt między podkomisjami pochodzącymi z wyboru, a asystentami z mianowania. W efekcie chaos.
Dualizm > konflik > chaos... dzięki niezdecydowaniu lub braku koncepcji Komisji Modelarskiej w sprawie przyjęcia jednolitej, jednoznacznej, w pełni zdefiniowanej struktury organizacyjnej.
KM nie może głosić, że zawodnicą mogą, ale jak nie chcą, to nie muszą powoływać podkomisji, bo właściwie są asystenci TKN i oni coś tam zrobią, choć dobrze byłoby, gdyby robili o wiele więcej - to nie demokracja, to anarchia i chaos.

Pytanie Czarka to dowód, że konflikt istnieje a sekcja jest zarządzana chaotycznie.

kubit napisał:W tym momencie skończyła się jakakolwiek demokracja aż do następnych wyborów.
Nikomu nie zalezy na demokracji w sensie zbiorowego podejmowania decyzji. Ale...
Wszystkim zależy na porządku, przejrzystych zasadach gry i sprawnym kierowaniu sekcją.

kubit napisał:Oczywiście jestem otwarty na głosy społecznosci modelarskiej i na argumenty. Na razie ich nie widzę.
Kiedy pisałem we wspomnianych wątkach, nikt z modelarzy nie kwestionował moich spostrzeżeń poza Przewodniczącym KM i Trenerem KN, o ile pamiętam, a były tam ścisłe propozycje zmian i argumenty.

Rozumiem, że TKN, to nie cała KM i nie tylko do niego kieruję uwagi o chaosie w sekcji.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 24 Luty 2010, 00:04

Nie ma ludzi niezastąpionych panie Stanisławie. Dlaczego nie realizować wszelkiego rodzaju wyborów przez internet ?
Żyjemy w XXI wieku każdy ,albo prawie każdy ma internet lub dostęp do niego, zacznijmy wykorzystywać zdobycze techniki zamiast jeździć po 300 km na zebranie można wszystko rozwiązać drogą elektroniczną oszczędzając czas i pieniądze. Forum takie jak to może roziązać 90% spraw.

Admin.- Upomnienie, za niemerytoryczne nękanie Trenera Kadry Narodowej.
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez kubit » Środa, 24 Luty 2010, 11:49

Ostatnia działająca podkomisja (F4) rozwiązała się pod koniec 2009 roku. Aktualnie nie ma żadnej podkomisji. W związku z tym nie ma zadnego chaosu. I nie dlatego nie ma żadnej podkomisji, że nie chce powstania podkomisji Komisja tylko dlatego ,że sami modelarze widocznie nie odczuwają potrzeby powołania podkomisji. Więc o czym my mówimy. Modyfikacja struktury trenerskiej była przeprowadzona również pod koniec 2009 roku. Wszyscy kandydaci, którzy się wówczas zgłosili byli analizowani po kątem powołania ich na asystentów TKN-a. Skad więc teraz kolejna na ten temat dyskusja? A genialne pomysły kol. Kamyczka proponuję zastosować gdy powstanie ZWM.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 24 Luty 2010, 15:30

Kolego Tomku (adminie) ja nikogo nie nękam sugeruję tylko że ciągłe kłopoty z pozyskaniem chętnych do podkomisji wynikają z faktu ,że nikt nie ma ochoty na ciągłe wyjazdy na zebrania za własne fundusze, pomijając już efekt tych wyjazdów. Jeśli działanie podkomisji będzie opierało się na poczcie elektronicznej , forum lub podobnej konwencji nie wymagającej najkładow finansowych i czasowych więcej osób zdecyduje sie na branie udzialu w takiej działalności.
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 24 Luty 2010, 21:59

Mam nieodparte wrażenie, że usiłując DYSKUTOWAĆ z TKN biorę udział w konkursie na demagoga i sofistyka roku.
Od razu sie poddaje.

Nie mam szans, bo nie potrafie podać jako prawdziwe podobnych "związków przyczynowo skutkowych"...
kubit napisał:Aktualnie nie ma żadnej podkomisji. W związku z tym nie ma zadnego chaosu
Podobną "wartość ligiczną" ma zdanie: "jest chaos, bo jest Komisja Modelarska, a więc trzeba ją rozwiązać, wtedy będzie porządek."
I dalej...
kubit napisał:nie dlatego nie ma żadnej podkomisji, że nie chce powstania podkomisji Komisja tylko dlatego, że sami modelarze widocznie nie odczuwają potrzeby powołania podkomisji
A czemu nie napisać tak: nie ma podkomisji, bo modelarze czują się zniechęceni i bezradni wobec jawnego parcia Komisji Modelarskiej na utrzymanie kontroli nad bliskimi jej kategoriami za pomocą funkcji "asystent trenera kadry narodowej". Za prawdziwością tego zdania przemawia przynajmniej jeden dowód:
Boniecki Jerzy napisał:Nie ważne jak tą osobę nazwiemy, może się nazywać osobą odpowiedzialną za kategorię i organizującą wszystkie sprawy... ale przed KM będzie odpowiadała ta jedna osoba.
Czy to nie jest przejaw niechęci do podkomisji?

Trochę historii...
W 2006 roku, w sezonie po pierwszych prawdziwych wyborach KM natychmiast powstało 5-6 Podkomisji. Choć nie było wtedy żadnych podstaw regulaminowych, a jedynymi czynnikami sprawczymi był entuzjazm modelarzy i wyraźny sygnał ze strony KM w postaci Strategii KM - http://www.mlik.pl/doc/strategia.pdf

Tę tendencje należało utrwalić regulaminami - uczynić z niej obowiązującą zasadę funkconowania Sekcji Modelarskiej.

Dzieje się jednak inaczej.... W 2006 KM zatwierdza na wniosek TKN Strukturę Trenerską opartą na Asystentatch Trenera Kadry Narodowej.

Mamy teraz Asystentów chołubionych przez TKN'a, i równolegle Podkomisje. KM wysyła sygnały do modelarzy, że te Podkomisje to jakieś takie... nie wiadomo o co z nimi chodzi, regulaminów żadnych nie będzie, ale.... jak tam sobie chcecie, modelarze... to sie możecie bawić, bo my Komisja, już mamy właściwie Asystentów i może to ich powinniście wspierać, ale tylko jak Asystent zechce wsparcia, bo jak nie, to nie macie nic do gadania - jego wola, a w zasadzie nasza, Komisji.

Moja ocena takiego działania, to brak zdecydowania, wyobraźni, koncepcji i strategicznego/perspektywicznego myślenia.

Poza upadkiem koncepcji Podkomisji - dzięki niefrasobliwości KM i TKN - dzieją się takie rzeczy jak:
- komplikowanie regulaminów kadry narodowej(początkowo zdefiniowane i uproszczone)
- wprowadzenie obowiązkowych, corocznych badań lekarskich dla modelarzy, choć podstawa prawna, pozwala na ich zaniechanie,
- wprowadzenie regulaminu finansowego - opłaty od każdego rodzaju aktywności sportowej w Sekcji - KM mogła uchronić nas przed zapędami centrali,
- wprowadzenie zasad i warunków rozgrywania zawodów z kalendarza sportowego Sekcji M. AP.

Skomentuję to tak...
Niby po przełomie 2006 coś drgnęło w Sekcji, ruszyliśmy z miejsca, ale szybko ktoś zaciągnał ręczny hamulec, zrobilismy oberka o 180 stopni i wróciliśmy do punktu wyjścia.

Dowód - chociażby powielanie struktury trenerskiej i sposób jej powoływania. Jest to przecież wynalazek pana Pawła Włodarczyka. Słuzył mu przez wiele lat do zamknięcia ust tym, którzy żądali demokracji i nowoczesnego zarządzania w Sekcji.


Coś się zmieniło? Chyba nie bardzo.

No... chyba trochę sprawiedliwiej dzielona jest kasa na Mistrzostwa Świata. Można pojechać na MŚ bez pukania do gabinetu TKN'a na klęczkach.
Czyli dla 10% wyczynowców z AP, a ogółem 0,1% wszystkich modelarzy zmiana jest. Tylko...

Co z pozostałymi 99,9% modelarzy?

Dla dawnego TKN'a liczyły się tylko medale. Nie ludzie, podkreślam, same medale, ich liczba. Prócz kasy.
Co jest ważne dla obecnej Komisji Modelarskiej i obecnego TKN'a?


Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 25 Luty 2010, 11:02

Tomku podzielam Twoje zdanie przez ostatnie kilka lat nic się dla szarego modelarza nie zmieniło ,może poza tym że z roku na rok chcą więcej kasy i do tego za wszystko co się taką opłatą da obłożyć . Począwszy od członkostwa przez licencję zawody, kluby a kończąc na reprezentacji, za wszystko trzeba płacić . Róznica jest taka ,że parę lat temu nie było opłat za imprezy wpisane do kalendarza , opłaty członkoskie były znikome a niektórzy dostawali nawet trochę materiałów lub sprzętu. Jedyna zmiana ,która moim zdaniem jest pozytywna to usunięcie pana Pawła Włodarczyka z zajmowanego stanowiska. Zyjemy w XXI wieku w zjednoczonej Europie zamiast otwierac sie na świat i brać przykład z lepszych bardziej rozwiniętych panstw gdzie podobne struktury działają sprawnie ( Czechy , Słowacja ) my z uporem maniaków chcemy się nauczyć na własnych błędach tracąc przy tym czas i pieniądze.
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Modyfikacja struktury trenerskiej AP

Postprzez Wojciech Frąk » Czwartek, 25 Luty 2010, 18:03

To prawda żyjemy w zjednoczonej Europie, więc czasy się zmieniły i na nostalgię nie ma miejsca (komuno wróć) drogi Panie. Właśnie w normalnym świecie za wszystko trzeba płacić w ten lub inny sposób. Płacimy z własnej kieszeni, kieszeni podatnika lub członka stowarzyszenia. Jeżeli kolega nie potrafi uzyskać środków budżetowych, gminny czy innych to niech płaci z własnej kieszeni i nie biadoli. Nikt nikomu nic za darmo nie dana zasadzie:, bo się należy albo się kimś jest. Trzeba się nachodzić, napisać górę pism, nalobować, popracować społecznie itp., itd. Powiedzenie " Ja tak nie potrafię..." to przeważnie chęć ukrycia lenistwa lub niedostosowania do otaczającej nas rzeczywistości. Jeżeli rzeczywiście ze względów charakterologicznych nie jesteśmy w stanie uzyskać dofinansowań to pogódźmy się ze swoimi ograniczeniami i płaćmy z własnej kieszeni, ale nie krzyczmy na cały świat jak nam jest źle, bo "nie dali". Zestawy i materiały mój aeroklub otrzymuje, co roku od AP - trzeba tylko trochę popracować społecznie z młodzieżą.
I tak wracając do tematu zmiany w strukturze Trenerskiej i inne rewolucje nic dobrego nie wniosą. Zgadzam się z kol. Kubitem, że komisja i On sam zostali demokratycznie wybrani, więc decydują o tym, co dzieje się w sporcie modelarskim według tego, co znajduje się w przepisach Stowarzyszenia i innych aktów prawnych obowiązujących na terenie RP. Jeżeli nie chcesz brać udziału w demokracji sam siebie skazujesz na margines, a nadmierna i nieuzasadniona aktywność po fakcie, na tym forum przypomina warcholstwo. Pan przecież nie odpowiedział na żadne pytanie, które zadałem w dyskusjach na tym forum. Nieprzemakalny na argumenty jak ortalion i nie do zrąbania jak beton - tak w dawnych czasach nazywałem z kolegami taką postawę.

Ps. Drogi Adminie, jeżeli wytniesz, choć słowo uznam to za przejaw chęci ingerencji w sens i wolność wypowiedzi obywatela RP, czyli powrót cenzury. Nie używam słów wulgarnych, nie rzucam pomówień itd., itp. Jeżeli osoba, z którą dyskutuję poczuje się obrażona, pomówiona lub w inny sposób urażona niech pisze do mnie, bo to jej dobra osobiste zostały naruszone my to załatwimy między sobą. Jeżeli cenzura nadal bedzie miała miejsce to niestety wyniosę się z tego forum gdyż nie będzie mnie reprezentować. Będę wnioskował i czynił inne kroki, aby wykreślić z nazwy "Forum Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego".

pozdrawiam Wojtek

Admin.- Nie widzę podstaw do "cenzurowania" - Regulamin Forum. Jeśli jednak podejmą koledzy spór między sobą niezwiązany z tematem wątku, to rekomendowałbym przeniesienie się do Cafa Śmigiełko, lub do Hyde Park'u.
Pisanie nie na temat, więc utrudnianie dyskusji, co prawda nie narusza regulaminu, jednak mimo użycia kulturalnego języka, jest łagodną odmianą warcholstwa wspomnianego przez kolegę.
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin


Powróć do Komisja Modelarska, Aeroklub Polski - informacje

cron