Komunikat AP - WAŻNE!!!

Komunikaty, wydarzenia i aktualności Komisji Modelarskiej i Aeroklubu Polskiego.
Link do strony modelarskiej AP: https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/

Komunikat AP - WAŻNE!!!

Postprzez Wojciech Lesiuk » Piątek, 29 Styczeń 2016, 11:21

Zarząd Aeroklubu Polskiego
oraz Sekretarz Generalny przedstawiają informację o stwierdzeniu nieprawidłowości na rachunkach bankowych Związku

Zarząd Aeroklubu Polskiego wraz z Sekretarzem Generalnym stwierdzili narażenie majątku Aeroklubu Polskiego na uszczuplenie, możliwe fałszowanie dokumentów oraz przypuszczalne systematyczne i długotrwałe wprowadzanie w błąd Zarządu AP na temat sytuacji finansowej naszego Związku przez główną księgową Aeroklubu Polskiego Katarzynę S. Niepodważalne dowody na powyższe uzyskaliśmy w toku przeprowadzonego wewnętrznego postępowania wyjaśniającego.

Niezwłocznie przekazaliśmy organom ścigania uzyskane materiały dowodowe wraz z doniesieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Katarzynę S. W wyniku tego, w dniu 25 stycznia 2016 Policjanci z Wydziału Przestępstw Gospodarczych zatrzymali główną księgową AP. Policja zabezpieczyła również dokumenty i komputer, które pomogą im w odpowiedzi na pytania w związku ze śledztwem. Po przesłuchaniach, Policjanci doprowadzili podejrzaną do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty za popełnione przestępstwa. Prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór.

Jesteśmy niezwykle poruszeni i zmartwieni zaistniałą sytuacją. Tym niemniej zapewniamy, że zrobiliśmy wszystko, aby ograniczyć szkody, powstałe przez nielegalne operacje głównej księgowej AP.

Aktualnie członkowie Zarządu Aeroklubu Polskiego, Sekretarz Generalny oraz pracownicy biura AP przeprowadzają szczegółową analizę operacji księgowych i bankowych oraz na bieżąco współpracują z organami ścigania. Ponadto podejmujemy wszelkie możliwe kroki w celu skutecznej ochrony interesów Aeroklubu Polskiego przed utratą wiarygodności na jaką naraziła nas ta sytuacja.

Obecnie naszym priorytetem jest ochrona interesów Aeroklubu Polskiego. Zaręczamy, że będziemy nieustępliwi w działaniach, aby taka sytuacja już nigdy więcej nie miała miejsca w naszej organizacji.

We współpracy z zaangażowaną do tej sprawy Kancelarią Prawną przygotowujemy także plan działań zmierzających do odzyskania strat, na które zostaliśmy narażeni.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że najważniejsze cele i bieżące działania organizacji nie są zagrożone.


Sekretarz Generalny AP Prezes Aeroklubu Polskiego
Marcin Kwiatosz Włodzimierz Skalik
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Komunikat AP - WAŻNE!!!

Postprzez Andrzej Grodzki » Niedziela, 31 Styczeń 2016, 14:59

Tekst, który napisałem w 2011 roku.
Oczywiście Polska to wolny kraj, każdy może mieć inne zdanie, przynajmniej teoretycznie :wink:

Diagnoza.jpg
Diagnoza.jpg (88.25 KiB) Obejrzany 14899 razy
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Re: Komunikat AP - WAŻNE!!!

Postprzez Wojciech Dziurzyński » Czwartek, 4 Luty 2016, 17:29

Zaiste ironią jest fakt iż Szanowny Przedstawiciel Komisji Modelarskiej jest zmuszony do publikowania tego typu oświadczeń na Mliku a nie na jaśnie oświeconej stronie miłościwie Nam Panującej Komisji Modelarskiej.

Pozdrawiam
Wojciech Dziurzyński
 
Posty: 8
Dołączenie: Wtorek, 11 Marzec 2008, 14:28
Miejscowość: Leszno

Re: Komunikat AP - WAŻNE!!!

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 7 Luty 2016, 00:10

Nikt mnie do niczego nie zmuszał.
A co jest ironią, to sam już nie wiem...

Pozdrawiam
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Komunikat AP - WAŻNE!!!

Postprzez Pawel Praus » Wtorek, 9 Luty 2016, 09:27

Też sobie pracę społeczną na rzecz AP w pewnym momencie odpuściłem, po dokonaniu pewnych przemyśleń - jakże zbieżnych z Twoimi Andrzeju...
Jedno jest dla mnie pewne: modelarstwo i to zarówno to przez małe "m" jak i to przez duże "M" przetrwa pomimo burz i myślę, że nieuniknionego i rychłego upadku AP - przynajmniej w takiej formie jak obecna.
Czego sobie i wszystkim życzę.
Róbmy swoje.
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39


Powróć do Komisja Modelarska, Aeroklub Polski - informacje

cron