Rezygnacja

Komunikaty, wydarzenia i aktualności Komisji Modelarskiej i Aeroklubu Polskiego.
Link do strony modelarskiej AP: https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/

Rezygnacja

Postprzez kubit » Środa, 22 Grudzień 2010, 18:50

Informuję, że w dniu 20 grudnia 2010 roku złożyłem rezygnację z dalszego pełnienia funkcji trenera modelarskiej kadry narodowej. Funkcję tę sprawowałem przez 5 lat ( 2006-2010). Chciałbym podziękować za współpracę moim asystentom oraz wszystkim zawodnikom, których powoływałem do kadry w w.wym. okresie czasu. Wszystkim życzę szczęśliwych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności ( szczególnie na niwie sportowej) w 2011 roku.

Stanisław Kubit
Trener I klasy
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Rezygnacja

Postprzez leszek przytocki » Czwartek, 23 Grudzień 2010, 01:55

Panie Staszku dlaczego Pan zrezygnowal? Przy okazji zyczę Panu i Całej Pana Rodzinie Wesołych Swiąt i Szczesliwego Nowego Roku :))
leszek przytocki
 
Posty: 11
Dołączenie: Czwartek, 7 Styczeń 2010, 02:11

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 23 Grudzień 2010, 19:20

Wzajemnie, Pogodnych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia dla Trenera i dla Wszystkich Czytelników, Użytkowników Forum.

Podtrzymuję pytanie kolegi Leszka...
Staszku, wyjawisz powód rezygnacji?

Świątecznie pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Henryk Urban » Czwartek, 23 Grudzień 2010, 20:03

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2011,sukcesów w nowym sezonie
dla wszystkich modelarzy.

Mnie ta rezygnacja też zaskoczyła.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: Rezygnacja

Postprzez kubit » Czwartek, 23 Grudzień 2010, 20:32

Dziękuję za zyczenia Leszkowi, Tomkowi i Heniowi.
Powodem mojej rezygnacji był fakt, ze Komisja Modelarska nie zaakceptowała proponowanego przeze mnie składu kadry narodowej. W mojej propozycji kadry nie znalazło się dwóch zawodników, którzy według moich wiarygodnych źródeł zachowali się skandalicznie na Mistrzostwach Europy w Turcji. Komisja wbrew mojej woli wstawiła tych dwóch zawodników do kadry. Sprawa trafiła na obrady Zarzadu AP, na którym według moich informacji nie przedstawiono Zarządowi mojego zdecydowanego stanowiska w tej sprawie i osoby, które powinny mnie poprzeć - nie uczyniły tego. Zarzad skierował sprawę do rozpatrzenia Komisji Sportowej. Nie chcę czekać na rozstrzygnięcie Komisji, nie chcę też blokować procesu powołania kadry. Z drugiej strony kadry w formie zaproponowanej przez Komisję Modelarską nie mogę zaakceptować. Dlatego aby sprawę ułatwić złożyłem rezygnację.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 23 Grudzień 2010, 21:42

Znam sprawę.
Uważam, że najbardziej "efektywną" karą dla zawodników, o których mowa, byłaby publiczna nagana. Z akcentem na publiczna.
Wykluczenie, to kara zbyt sroga - ostatecznie stawili się do pomocy na starcie na czas, chociaż innym transportem niż samochód drużyny.

A czemu publiczna nagana, zamiast wykluczenia?
Kara z założenia winna mieć rolę edukacyjną i być raczej dotkliwą, niż twardym odwetem, wręcz zemstą.

W tym przypadku upublicznienie nagany z precyzyjnym wyjaśnieniem okoliczności przewinienia pomogłoby uprzytomnić wielu zawodnikom(nie tylko "winowajcom") takie rzeczy jak:
1. rola dyscypliny na zawodach każdego członka zespołu, nie tylko zawodników,
2. waga współpracy w zespole.
Rola edukacyjna spełniona, dotkliwość też.

Wykluczanie kogokolwiek i za cokolwiek z kadry bez opisania okoliczności i wskazania blędu nie ma sensu moim zdaniem.

Co do twojej rezygnacji, Staszku, powiem tak...
Może i dobrze się stało. Koledzy z KM będą musieli się zmierzyć ze znalezieniem odpowiedniej osoby na miejsce TKN. Już wydawało się, że jesteś na tym stanowisku niezastąpiony...
Nie jest dobrze, kiedy jakość działania danej organizacji w 100%'ach nieomal zalezy od umiejętności, intencji i woli jednostki. Co się wtedy dzieje, dobrze pamiętamy z modelarskiego pdwórka i wiadomo z historii.
Trochę mi nie pasuje jednak, że rezygnujesz w atmosferze skandalu. To oznacza, że Sekcja Modelarska wciąż nie ma wypracowanych standardów działania. Tu - system kar/nagród, oficjalny trby wnoszenia o nie, czyja jest decyzja o ostatecznym kształcie kadry itp. itd.?
Brak standardów działania źródłem nieporozumienia.

Świątecznie pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Krzysztof Różycki » Piątek, 31 Grudzień 2010, 12:48

Witam Kolegów!
W perspektywie ostatnich doniesień należy się poważnie zastanowić; czy po doświadczeniach z przeszłości jakikolwiek mieszacz pod pseudonimem społeczny TKN jest w polskim modelarstwie potrzebny. Inna sprawa to pracownik etatowy AP, do którego obowiązków należy w szczególności zorganizowanie i obsługa wyjazdów reprezentacji. Opracowane zasady funkcjonowania mechanizmów tworzenia reprezentacji ujęte w ramy prawne muszą być w okresie ich obowiazywania bezwzględnie stosowane i tutaj moja pełna aprobata dla stanowiska Komisji Modelarskiej.
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: Rezygnacja

Postprzez gonzo » Poniedziałek, 3 Styczeń 2011, 13:08

Witam Kolegów, Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2011.

Rezygnacja czy spekulacja? (żadnej oficjalnej rezygnacji niebyło, tylko meil)
Naprawde byłoby bardzo miło gdyby tak się stało, lecz jeszcze troche będziemy musieli poczekać
Chciałbym poinformowac kolegów iż mamy do czynienia z władzą absolutną, po trupach do celu, władza i tylko władza, zero sprawiedliwości,
Wpadliśmy z deszczu pod rynnę,
Nie zamieżam rozpisywać sie w szczegółach na temat tego co pisze TKN, moge to ująć dwoma słowami: "OSZCZERSTWA I POMÓWIENIA"
Pamietajcie nie liczą sie wyniki sportowe, liczy sie "mieszacz" jak napisał Krzysztof,
I wychodzi na to iż najprawdopodobnie pan TKN dopiął swego, usunął dwóch zawodników z KN,
Panie Stanisławie, myślę że sprawę tych paszkwili rozpatrzą inne władze i podejmą słuszną decyzje i sprawiedliwości stanie sie zadość
Apeluje do Kolegów z Reprezentacji by tu na forum sie wypowiedzieli, i odnieśli do tego co napisał TKN !!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam Mariusz Gąsiorowski
gonzo
 
Posty: 3
Dołączenie: Niedziela, 17 Wrzesień 2006, 23:30
Miejscowość: Chrzanów

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 3 Styczeń 2011, 21:11

gonzo napisał:Apeluje do Kolegów z Reprezentacji by tu na forum sie wypowiedzieli, i odnieśli do tego co napisał TKN !
Opinia uczestników tych feralnych Mistrzostw Europy byłaby ciekawa. Ja jednak chciałbym usłyszeć oficjalny komunikat Komisji Modelarskiej w tej sprawie.
Jest wiele pytań bez dopowiedzi:
1. Czy i do kogo wpłynęła oficjalna skarga na na polskich zawodników? - jeśli tak, to kto ją złożył? kto podpisał? organizator turecki? czy może ktoś z ekipy polskiej?
Jeśli skarga wpłynęła, to kto wystąpił z wnioskiem o karę dyscyplinarną?
2. Na czym polegało i jak udokumentowane jest "naganne zachowanie winowajców"? - opiera się na swobodnej wypowiedzi jednego z uczestników zawodów? czy może do skargi dołączona jest nota tureckich organów porządkowych?
3. Jak wygląda podstawa prawna/regulaminowa wymierzenia tak srogiej kary? inaczej - kto i za co ma prawo wykluczyć dyscyplinarnie zawodnika z kadry?
4. Czy "winowajcy" mieli szansę oborony?

Dyscyplinarnie wywala się z kadry srebrnych medalistów Mistrzostw Europy, Komisja Modelarska milczy jak zaklęta, Trener Kadry Narodowej drze szaty... Nie wygląda to profesjonalnie. Obciachowo raczej.
Szkoda klimatu w kadrze swobodnie latających.

Chciałbym wierzyć, że "zbrodnią" ukaranych jest coś więcej niż aktywny udział w bankiecie na zakończenie zawodów - biczować musieliby się wszyscy nieomal reprezentanci co roku. Więcej... Zawodnicy pewnych nacji w/g polskiego regulaminu kar dyscyplinarnych powinni natychmiast popełnić sppuku. Wszak w bankietowaniu są lepsi od nas na świecie.

Ech!...
Normalny PZS wydałby już 2 lub 3 komunikaty:
1. Wpłynął wniosek o ukaranie tego i tamtego.
2. Toczy się postępowanie wyjaśniające.
3. Właściwy organ orzekł uniewinnienie, pogrożenie palcem, bądź wbicie na pal oskarżonych.

Zero polityki, czysta informacja, pełna przejrzystość i jawność - w Aeroklubie Polskim i Sekcji Modelarskietj to utopia?

Noworocznie pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Henryk Urban » Wtorek, 4 Styczeń 2011, 23:06

Witam.
Jak pisze tkn skandaliczne zachowanie to musi być jakiś poważny zarzut pod adresem kolegów. Czy aby te wiarygodne żródła nie wprowadziły w błąd (jakie to żródła ).
Może Komisja Modelarska poinformuje o co chodzi ,a może to ściśle tajne.A teraz to można sobie spekulować.
Każdemu można przypiąć łatkę , ale czy to mieści się pod pojęciem skandaliczne?
A co dziwne to kadra F1C zlikwidowana, a może jest? Tak jak Tomek pisał pełna informacja,bo potem są niedomówienia,podejrzenia.

Pozdrówka.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: Rezygnacja

Postprzez Krzysztof Różycki » Środa, 5 Styczeń 2011, 11:24

Podsumuję całą sprawę krótko: jak nie można z kimś wygrać to trzeba w inny sposób go wyeliminować. I jeszcze jedno bardzo znane Kolegom stwierdzenie: MAGISTER był tylko magistrem krętactwa.
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: Rezygnacja

Postprzez morgan1169 » Środa, 5 Styczeń 2011, 12:44

Nie znam tej sytuacji co się działo w Turcji ale kolega Różycki napisał prawdę że jeżeli nie umie się pokonać rywala w sportowej rywalizacji to szuka się innych sposobów nieuczciwych i bezczelnych, tak się dzieje i w naszej kategorii gdzie grupa bliskich TKN w taki sposób właśnie postępuje.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Rezygnacja

Postprzez Krzysztof Różycki » Środa, 5 Styczeń 2011, 14:19

Witam,
Jest to jeszcze jeden, kolejny głos za niezwłoczną likwidacją tego dziwnego tworu pod nazwą "społeczny TKN". Czasy KOMUNY i CZYNÓW SPOŁECZNYCH mamy na szczęście już za sobą.
Pozdrawiam.
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: Rezygnacja

Postprzez Maciej Czajka » Czwartek, 6 Styczeń 2011, 13:51

Witam serdecznie.
Od dawna nie zabierałem głosu. Niestety po "zmianach" jakie nastąpiły w sytuacji i sposobie w jaki nastąpiły można było spodziewać się "efektów".
Okazuje się, że społecznie to można sobie .....! Układ trener-zawodnik też się nie sprawdza /następują "Kargulowe" sytuacje, tak ma być bo JA tu DOWODZĘ
lub inne sytuacje np. rodzinne, "bo JA ciebie nie lubię/. Jeśli komuś zdawało się, że można wszystko załatwić społecznie to teraz odzywając się "mnie za to nie płacą" przyznaje się do błędu lub co najmniej niewiedzy. Wniosek z tego taki, że dobrze funkcjonująca w istniejącej organizacji lub jak kiedyś było w projektach samodzielnej organizacji modelarskiej daje szansę uniknięcia nieprawidłowości, rozliczenia ewentualnych odpowiedzialnych.
I to by było na tyle.
Życząc wszystkim pomyślności Nowym Roku, serdecznie pozdrawiam
Maciej Czajka
Maciej Czajka
 
Posty: 17
Dołączenie: Wtorek, 17 Lipiec 2007, 20:13
Miejscowość: MTS Kwidzyn

Re: Rezygnacja

Postprzez morgan1169 » Poniedziałek, 10 Styczeń 2011, 00:38

Wszystkim Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

Mój post który tu zamieściłem wcześniej spowodował że zaszły bardzo dobre zmiany.
Czy kol. Kubit będzie dalej trenerem czy też nie to uważam że jest to jego osobista decyzja i nic mi do tego , jest mi to obojętne ale mój post doprowadził do spotkania i jak dawniej do otwartej szczerej rozmowy.Osobiście jestem z tego zadowolony.
Wspomniana sytuacja nie dotyczyła kol. Kubita ale wychodziłem z przekonania że o wszystkim wie i za winy podwładnych odpowiada przełożony.Wyszło podczas wymiany poglądów , zdań i uwag że o wielu sprawach nie ma pojęcia a dostawało się mu ode mnie no i nie słusznie za co go przepraszam a rozmowa którą przeprowadziliśmy była bardzo potrzebna dla dobra modelarstwa.Tak więc czy trenerem będzie Kubit czy ktoś inny to nie jest problemem. Problem tkwi gdzie indziej i te moje uwagi również mu przekazałem , czy wyciągnie wnioski czy nie to czas przyniesie.
Myślę że wielu mnie zna i wie że mam swoja dumę i że nie dban o swoje a o wszystkich modelarzy sam zaś jestem na samym końcu i dobrze by było by ci co tak jak mają coś do powiedzienia poszli moimi śladami a uda się zmienić dużo w tym sporcie i uda się na przyszłość uniknąć ekstremalnych sytuacji.
Powinien pojawić się nowy temat co zrobić by wszyscy mieli równe szanse , by przepisy były dla wszystkich jednakowe pod każdym względem , by wreszcie ludzie co myślą tylko o sobie i własnym interesie byli odsuwani od funkcji.
Na koniec jasna struktura trenerska z podziałem na kompetencje.
Jedna osoba nie jest w stanie zapanować nad zaczynajacym się bajzlem gdzie asystenci rządzą a trenerowi się dostaje.
Pamiętajcie że od takich jak ja ze starzem zawodniczym prawie 45-letnim i instruktorski 30-letnim zależy jak potoczą się losy modelarstwa w kraju, czy będzie to sport dla wszystkich , czy prywatą dla nielicznych bogaczy.

Pozdrawiam i przyjemnego sezonu w 2011r.

Hieronim Józef Morgała
POL-1169
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Następna

Powróć do Komisja Modelarska, Aeroklub Polski - informacje

cron