Rezygnacja

Komunikaty, wydarzenia i aktualności Komisji Modelarskiej i Aeroklubu Polskiego.
Link do strony modelarskiej AP: https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/

Re: Rezygnacja

Postprzez Pawel Praus » Poniedziałek, 17 Styczeń 2011, 22:53

Wdług mojej najlepszej wiedzy na chwilę obecną brak jakichkolwiek wiążących rozstrzygnięć....
A co do F1C to jak jest każdy widzi.
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

Re: Rezygnacja

Postprzez Paweł Rozbiewski » Piątek, 28 Styczeń 2011, 21:33

Witam kolegów modelarzy.
Zaciekawiła mnie sprawa rankingu omawiana w tym poście i może dla ostudzenia nastrojów warto podać parę faktów.
Akurat ranking mimo że wadliwy to był konstruowany przy udziale zainteresowanych czyli uczestników kategorii uwięzionych i miał na celu spowodowanie nie tylko zwiększenia zainteresowania naszych modelarzy zawodami poza granicami kraju, ale spowodowania by modelarze z poza granic naszego kraju z czołówki światowej zainteresowali się pucharami u nas.
I w zeszłym sezonie ten mechanizm zadziałał, nawet nie trzeba było czekać na efekty do następnego sezonu, bo już na pucharze u Darka Kurasa była interesująca frekwencja. O ile pamiętam historię tej dyscypliny to poza zawodami MŚ i ME to były pierwsze zawody z taką frekwencją i z takim poziomem. Polecam galerię na f2c.pl
Czy ten mechanizm dalej będzie działał w ten sposób w tym sezonie. Okaże się na razie z zapowiedzi modelarzy na MS w Gyuli wynika że będzie tendencja do jeszcze większego udziału modelarzy z zagranicy, nie tylko z za wschodniej granicy.
O ile pamiętam to odwrotne zarzuty były do poprzedniego rankingu zgodnie z którego logiką wystarczyło przyjechać na MP wygrać je przypadkowo i w ten sposób wejść do kadry.
Warto może podać jakie były ustalone intencje w naszym gronie być może to będzie jakaś podpowiedź dla kolegów z innych kategorii. A więc:
Będzie ?nas? więcej na zawodach pucharowych poza granicami kraju znaczenie tych zawodów w pucharach wzrośnie.
Koledzy organizatorzy tych zawodów w rewanżu pojawią się na zawodach u nas i spowodują że po pierwsze te zawody zostaną zauważone ze względu na frekwencję, po drugie podniosą swoją obecnością znaczenie ?naszych? zawodów pucharowych lokalnie. Po co? By łatwiej było je zorganizować i by więcej można pokazać młodzieży. Jest także argument dla sponsorów. A każdy taki argument dla szukających sponsora przy organizacji zawodów jest bezcenny.
Tomek wydaje mi się że nietrafnie ocenił znaczenie i rolę zawodów krajowych, przynajmniej na obecnym etapie rozwoju kategorii uwięzionych.
Do Tomka: Przecież parę lat temu przy okazji twojego wyjazdu na MŚ F3B sam dzieliłeś się spostrzeżeniami ze mną że nigdzie nie zdobywa się tyle doświadczenia ile na zawodach międzynarodowych. Ja tamtą twoją opinię podzielam w pełni. Mimo fatalnych wyników zeszły sezon zaliczam do najważniejszych ze względu na zebrane doświadczenia.
Co do faworyzowania bardziej zasobnych w fundusze modelarzy to ten problem także można rozwiązać pod warunkiem wspólnego działania i planowania. Dużą grupą wyjazd nie jest już tak kosztowny dla jednostki, a opłaty za udział są bardzo zbliżone do tych jakie mamy u nas na zawodach w Polsce. A korzyści z takiego wyjazdu są nieocenione, i trudno sobie wyobrazić by w kraju na zawodach lokalnych np. PP udało się uzyskać podobne warunki do treningu ?ciła? i ?ducha?.
Podsumowując Organizacja w Polsce zawodów PŚ i starty w zawodach poza granicami kraju szybciej nas rozwiną i przybliżą wynikami do najlepszych, dadzą szybciej efekt zainteresowania ze strony młodzieży bo więcej na takich zawodach ta młodzież może zobaczyć i więcej jest ? pozytywnego szumu? wokół takich zawodów. Być może z perspektywy czasu w zakresie rankingu proporcje były trochę przesadzone, ale moim zdaniem warto było, a poza tym czyż nie jest możliwe w spokoju z większą dozą asertywności po prostu korygować takie ustalenia z sezonu na sezon krok po kroku udoskonalając te zapisy.

Pozdrawiam Wszystkich życząc udanego sezonu ( bo zbliża się dużymi krokami )
Paweł Rozbiewski
Paweł Rozbiewski
 
Posty: 0
Dołączenie: Czwartek, 27 Styczeń 2011, 03:11

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 29 Styczeń 2011, 17:55

Paweł,
Dobrze Ci lanie wody wychodzi - na lany poniedziałek jak znalazł ta umiejętność.

Pewną trudność sprawia mi odniesienie się tego merytorycznego grochu z kapustą, ale niech tam, spróbuję...

Wśród przyczyn niejakiego wzrostu poziomu F2C w Polsce zapomiałeś wspomnieć o najważniejszej: wróciliście po 10-15'stu latach, jako dojżali faceci o ustabilizowanej sytuacji zawodowej i finansowej. Więc...(asertywnie, jak chciałeś i bez eufemizmów, jak lubię)
Nakupiliście rosyjskiego sprzetu na potęgę, na który kiedyś nie bardzo mogliście sobie pozwolić. To stąd biorą się pojedyńcze/przypadkowe niezłe wyniki.
Nie ma w waszych startach żadnej regularności, bo nie macie wystarczającej wiedzy o sprzęcie, lataniu i treningach.
Dowodem na poparcie mojej tezy jest fakt, że młodzi zawodnicy latający powtarzalnie na "juniorskim" silniku zostali Mistrzami Polski 2010 w seniorach. W 100% wykorzystując prosty sprzęt zostawili za sobą wszystkich próbujących latać na drogich, wyczynowych cackach technicznych i technologicznych wydumkach.

Co więcej?...
Na zawodach w kraju nie potraficie sobie zapewnić obiektywnych sędziów. To porażka, bo latają zawodnicy, którzy na zawodach międzynarodowych natychmiast byliby zdyskwalifikowani. W wyniku tolerowania przez sędziów niebezpiecznych zachowań w kręgu, dochodzi do niszczenia sprzętu czy przerywania lotu innych zawodników.

Wobec powyższego...
Owszem, można zaliczyć 1'ną, 2'wie imprezy międzynarodowe w sezonie. Jeśli rozumiesz swoją konkurencję i potrafisz obserwować, to masz materiału treningowego i z teorii budowy/konstrukcji na miesiące, jeśli nie lata.
Kiedy koś uprawia turystykę pucharową częściej, to zwyczajnie nie ma już czasu i energii na treningi czy wprowadzanie zmian/udoskonaleń w sprzęcie.

Na koniec...
Nauczcie się podstaw o waszym sprzęcie, nauczcie się trenować, zamiast szukać postępu w turystyce pucharowej. Spróbujcie wykorzystać wasz sprzęt powtarzalnie i w większym stopniu, jak Ci młodzi Mistrzowie Polski właśnie. Prosty sprzęt na miarę umiejętności - dzięki temu wykorzystany w 100% - daje bardzo dobry wynik.

Wysoce nieprzyzwoite i niesmaczne jest pisanie zasad rankingu "pod siebie", a potem wymyślanie naciąganych pseudologicznych argumentów.
Wypada mieć minimalny szacunek dla inteligencji czytelników.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Mój tekst, opinia na temat wagi pucharów świata w rankingu, umiejętności trenowania itp dotyczy właściwie wszstkich kategorii - nie tylko F2C.
Żeby nie było, że czepiam się tylko waszej kategorii.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Sobota, 29 Styczeń 2011, 20:11

Tomku,
jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy na temat minionego sezonu w F2C oraz innych kategorii jak napisałeś w P.S.
Zastanawiam się skąd masz taką merytoryczną wiedzę, szczególnie w F2C? :) - prasa modelarska nic na ten temat nie pisała (czego szalenie żałuję ale właśnie czasu nie starcza...) - z plotek? Nie sądzę, że to wiedza wynikająca z analizy wyników zawodów? :lol: (jedyna słowna zapowiedź i relacja z zawodów - Memoriału Jana Jóźwiaka znajduje się na stronach ACz)
W zeszłym roku polskie zespoły były w sumie na 6-ciu imprezach różnej rangi i znaczenia (po raz pierwszy tak licznie i intensywnie zdobywając doświadczenia, kontakty, sprzęt, składniki do paliwa, wymianę międzynarodową, itp.) - z tego co sobie przypominam nigdzie Cie nie było?
Więc asertywnie, bez eufemizmów, tak jak lubisz: zupełnie nie masz racji...

Twoja ocena jest zgorzkniała i wygląda jakby była zlepioną fotorelacją jednego lub dwóch modelarzy z F2C - ale cóż, forum ma to do siebie, że każdy ma prawo napisać swoją opinię...
Korzystając z tego prawa uważam, że obrażasz Nas wszystkich, nie tylko F2C... - dotyczy P.S.
Staramy się robić to co lubimy, w sposób, który jest do przyjęcia dla wszystkich (przynajmniej większości w F2C), uczymy się na błędach i obserwujemy, że kategoria F2 rozwija się (lub przeżywa renesans jak wolisz) w Polsce (i tak jak Paweł napisał wcale tu nie chodzi o geometryczny przyrost młodych, polskich zespołów) więc zupełnie nie rozumiem Twojej retoryki,
i nawet nie będę z Tobą więcej dyskutował w tej materii, bo mi szkoda czasu... idę do modelarni... :)

I jeszcze jedno: nikt niczego nie pisał "pod siebie"... - to bardzo nieładne stwierdzenie, jeśli możesz to udowodnij że tak było?

Pozdrawiam wszystkich modelarzy czytających ten watek :) - szczególnie z F2C :)
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez morgan1169 » Sobota, 29 Styczeń 2011, 22:50

Panie Lesiuk, niczegio Pan nie zrozumiał z tej dyskusji, Tomek Osiński ma rację nikt wam nie zabrania wycieczek krajoznawczych po PŚ ale żadnych dodatków do rankingu . Skoro stac was na super modele i wycieczki to dlaczego nie potraficie w kraju wygrywać i być w tej reprezentacji tylko szukacie furtek za pieniądze.To jest brak własnej godności i szacunku dla innych.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Rezygnacja

Postprzez Pawel Praus » Sobota, 29 Styczeń 2011, 23:06

Tomek Osinski napisał:
PS
Mój tekst, opinia na temat wagi pucharów świata w rankingu, umiejętności trenowania itp dotyczy właściwie wszstkich kategorii - nie tylko F2C.
Żeby nie było, że czepiam się tylko waszej kategorii.


W takim razie czekam na komentarz dotyczący kategorii F2A...
Sam w końcu napisałeś, że znasz się na wszystkim.
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

Re: Rezygnacja

Postprzez leszek przytocki » Sobota, 29 Styczeń 2011, 23:21

Tomek Osinski napisał:Paweł,
Dobrze Ci lanie wody wychodzi - na lany poniedziałek jak znalazł ta umiejętność.

Pewną trudność sprawia mi odniesienie się tego merytorycznego grochu z kapustą, ale niech tam, spróbuję...

Wśród przyczyn niejakiego wzrostu poziomu F2C w Polsce zapomiałeś wspomnieć o najważniejszej: wróciliście po 10-15'stu latach, jako dojżali faceci o ustabilizowanej sytuacji zawodowej i finansowej. Więc...(asertywnie, jak chciałeś i bez eufemizmów, jak lubię)
Nakupiliście rosyjskiego sprzetu na potęgę, na który kiedyś nie bardzo mogliście sobie pozwolić. To stąd biorą się pojedyńcze/przypadkowe niezłe wyniki.
Nie ma w waszych startach żadnej regularności, bo nie macie wystarczającej wiedzy o sprzęcie, lataniu i treningach.
Dowodem na poparcie mojej tezy jest fakt, że młodzi zawodnicy latający powtarzalnie na "juniorskim" silniku zostali Mistrzami Polski 2010 w seniorach. W 100% wykorzystując prosty sprzęt zostawili za sobą wszystkich próbujących latać na drogich, wyczynowych cackach technicznych i technologicznych wydumkach.

Co więcej?...
Na zawodach w kraju nie potraficie sobie zapewnić obiektywnych sędziów. To porażką, bo latają zawodnicy, którzy na zawodach międzynarodowych natychmiast byliby zdyskwalifikowani. W wyniku tolerowania przez sędziów niebezpiecznych zachowań w kręgu, dochodzi do niszczenia sprzętu czy przerywania lotu innych zawodników.

Wobec powyższego...
Owszem, można zaliczyć 1'ną, 2'wie imprezy międzynarodowe w sezonie. Jeśli rozumiesz swoją konkurencję i potrafisz obserwować, to masz materiału treningowego i z teorii budowy/konstrukcji na miesiące, jeśli nie lata.
Kiedy koś uprawia turystykę pucharową częściej, to zwyczajnie nie ma już czasu i energii na treningi czy wprowadzanie zmian/udoskonaleń w sprzęcie.

Na koniec...
Nauczcie się podstaw o waszym sprzęcie, nauczcie się trenować, zamiast szukać postępu w turystyce pucharowej.



Pozdrawiam,
Tomek

PS
Mój tekst, opinia na temat wagi pucharów świata w rankingu, umiejętności trenowania itp dotyczy właściwie wszstkich kategorii - nie tylko F2C.
Żeby nie było, że czepiam się tylko waszej kategorii.




Admin napisał coś takiego???? Ta wypowiedz znacznie obniżyła poziom tego forum..... Admin w roli mentora, TKN-a i krytyka .
leszek przytocki
 
Posty: 11
Dołączenie: Czwartek, 7 Styczeń 2010, 02:11

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 30 Styczeń 2011, 02:53

Panie Morgan 1169,
po pierwsze, proponuje nie nadużywać dobrego tonu dyskusji i proszę nie wywoływać mnie po nazwisku :),
po drugie, proponuje zamienić swój "nick" na imię i nazwisko :),
po trzecie, Pan też zna się na F2 i F2C?
i po czwarte, proszę nie posądzać mnie zaocznie o brak godności i szacunku...

Pozdrawiam
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez morgan1169 » Niedziela, 30 Styczeń 2011, 11:18

Panie Lesiuk.
Chodzi o ranking i jego punktowanie, jak na razie to kraj w którym mieszkamy nazywa się Polska i wyniki sportowe w tym kraju powinny decydować o kadrze i reprezentacji a nie jakieś wyjazdy na P Ś. Jak ktoś będzie w trójce końcowej to jeszcze rozumiem, jest dobry i można to brać pod uwagę ale zmuszanie do takich startów jest niedopuszczalne.
Ja też czasem wyskakuję na P Ś ale po to by spotkać się z kolegami , zobaczyć co maja nowego by nie odstawać od nich przy konfrontacji na zawodach ale żadnych punktów nie powinno sie za to dostawać. Każdy kto ma na to ochote jedzie i zbiera nowinki techniczne ale wykorzystywać to należy tu na miejscu.Nie ma państwa na Świecie co miał by tak porąbany system rankingu jak Polska. Ja jestem za tym by były organizowane P Ś w Polsce bo to dobry kierunek , niech wszyscy mają możliwość sprawdzenia się a nie tylko ci z grubymi portfelami, a kto ma ochotę niech sobie jeździ , to jest jego indywidualna sprawa ale wara od rankingu i dodatkowych puntów. Nie znam się na waszej kategorii a wy nie znacie się na mojej kategorii ale problem jest ten sam, tu też są tacy co kombinowali jak sobie dorobic do rankingu za pieniądze bo w kraju jakoś przeciętnie im idzie. Zmiany tego regulaminu są konieczne jak z resztą i parę innych przepisów wprowadzonych wyłącznie pod określonych ludzi czy małe klany. Dlatego ktoś kto forsuje obecne przepisy nie ma własnej godności bo inni go nie interesują i poziom tych innych dla nich czym gorszy to tym dla tych cwaniaków lepiej.Chory system należy zlikwidować.
Niku nie bedę zmieniał bo tak sie Panu podoba ,
Hieronim Józef Morgała
lic. POL 1169
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Niedziela, 30 Styczeń 2011, 22:08

Dziękuję za odpowiedź Panie Hieronimie,
rozumiem Pana intencje.
Niestety mam trochę odmienne zdanie w tej materii, którą opisał Pan powyżej.
W sumie to dobrze, że są różnice, przynajmniej jest ciekawie :)
Rozumiem, że nadal będzie Pan orędownikiem zmian w rankingu F1?
Życzę więc powodzenia.

Pozdrawiam - W.Lesiuk
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 00:19

Witam,
Panie Józefie, dziękuję za uzupełnienie mojej wypowiedzi. Dokładnie jak Pan napisał...
Absolutnie nie jestem przeciw konfrontowaniu umiejętności ze światem. Jestem nawet za. Każdy kto ma możliwości i czuje blues'a powinien jeździć na PŚ ile dusza zapragnie.
Przestrzegam tylko przed myśleniem typu:
1. liczba zaliczonych Pucharów Świata jest proporcjonalna do wzrostu umiejętności i formy, a więc...
2. powinniśmy podporządkować się "ustawowemu" przymusowi zaliczania PŚ w walce o kadrę i reprezentację.

Oba zdania są fałszywe.

Ad. 1. Z pozycji zawodnika początkującego, zdobywającego podstawy rzemiosła istotny jest rzeczywiście każdy start i kontakt z innymi zawodnikami.
"Staremu" wyjadaczowi o ugruntowanej pozycji nic nie pomoże kolenych 5 imprez z zaliczonych wcześniej 100 pucharów.
"Stary" wyjadacz o niebo bardziej potrzebuje rozumnego i umiejętnie skomponowanego treningu wszystkich najistotniejszych aspektów swojej konkurencji.
Gdzieś już pisałem - wielu polskich zawodników stawało na podium w MŚ i E zaliczając wcześniej pojedyńcze PŚ. Są i tacy, którzy wygrywali cały PŚ a nigdy nie stanęli na podium MŚ lub E.
Podobnych argumentów można by przytoczyć wiele - nie miejsce i czas.

Ad. 2. Jeśli AP nie finansuje Pucharów Świata, i jednocześnie nie ma istotnego związku między liczbą startów w PŚ a poziomem i wynikami sportowymi, to wszelkie próby podreślenia wagi PŚ w rankingu kadry i reprezentacji na Mistrzostwa Świata i Europy są nieuzasadnione i wręcz szkodliwe. Należy z nimi jak najszybciej skończyć na rzecz czytelnego, obiektywnego i klarownego rankingu - jednolitego dla wszystkich kategorii.

O moich prawach pisania o F2C i innych kategoriach...
Modelarzem/zawodnikiem jestem od wielu lat. Osobiście znam i cenię wielu najwybitniejszych polskich zawodników przeróżnych kategorii. Także F2C. Od lat dyskutuję z nimi, czasem toczę spory o różnicach w specyfice naszych dyscyplin, ale także o podobieństwach. Jest kilka płaszczyzn wspólnych dla wszystkich dyscyplin sportowych, których nie wolno zaniedbywać, ani ignorować zasłaniając się ową "odrębnością specyfiki", jak:
- umiejętne planowanie i dopasowanie treningów,
- ilość i rozłożenie startów w sezonie,
- psychologia sportu - praca nad psychiką,
- duch/morale w zespole - nawet w konkurencjach indywidualnych trafna ocena fachowca patrzącego z boku na treningi jest na wagę medalu,
i wreszcie...
- zasady fair play - czym byłby sport bez czystości, stałości i klarowności zasad? - Niesmaczną konfrontacją ludzi o ambicjach rozrośniętych do rozmiaru małej planety.
Wypaczenie zasad rankingu kadry narodowej w ostatnim amatorskim sporcie - modelarstwo lotnicze i kosmiczne - jest właśnie pogwałceniem zasad fair play. Bo czemu młodemu zawodnikowi, lub komuś kto nie ma ochoty ścigać się w 10'ciu Pucharach Świata odmawiać prawa udziału w reprezentacji na Mistrzostwa Świata, jeśli na zawodach w kraju wypada doskonale?
To tyle.

Do Wojtka...
No no, kilka asertywnych zdań bez eufemistycznej otoczki a już tracimy z horyzontu argumenty. Na gwałtu-rety szukamy czegoś, by odmówić prawa do wypowiadania się niewygodnemu dyskutantowi lub chociaż przylepić łatkę... zgorzkniałego krytykanta, co Wojtku? Zgorzkniały nie jestem. Lekko poirytowany czasem, to wszystko. Zwłaszcza twoimi unikami od merytorycznej dyskusji na argumenty i wpsomnianymi próbami podważania prawa do wypowiadania się.
Wojciech Lesiuk napisał:I jeszcze jedno: nikt niczego nie pisał "pod siebie"... - to bardzo nieładne stwierdzenie, jeśli możesz to udowodnij że tak było?
Fakt, że jesteś autorem i największym beneficjentem nowych zasad rankingowych w uwięzi, a w tym roku są Mistrzostwa Świata w Częstochowie, to czysty przypadek, jak mniemam.
Dobrze, że ci młodzi Mistrzowie Polski załapli się do reprezentacji, choć mało brakowało im punktów za PŚ zwłaszcza .
Wojciech Lesiuk napisał:i nawet nie będę z Tobą więcej dyskutował w tej materii, bo mi szkoda czasu...
Ufff. Zawsze czułem lekki dyskomfort w dyskusji z osobami, dla których podstawowym narzędziem jest unikanie i zmiana tematu, wodolejstwo, atak personalny w końcu szyderstwo.

leszek przytocki napisał:Admin napisał coś takiego???? Ta wypowiedz znacznie obniżyła poziom tego forum..... Admin w roli mentora, TKN-a i krytyka .
Piszę tu jako normalny użytkownik nie Admin. Forum nie potrzebuje wybujałej administracji, bo każdy podpisuje nazwiskiem posty i odpowiada sam za ich treść i poziom. Także Kolega.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 11:23

Tomku, - odpowiadam na Twoje zarzuty, choć czynię to niechętnie bo wiem, że ostatnio dyskutowanie stało się Twoją pasją wypierając gdzieś modelarstwo...
to że jestem jak napisałeś największym beneficjentem rankingu F2C o niczym nie świadczy, i z chęcią odstąpię zaszczytu bycia Asystentem TKN-a Tobie lub w szczególności tym twoim podpowiadaczom-relacjonującym przebieg zawodów.
Robię ten ranking (dla F2) od kilku lat (zawsze konsultując z innymi kolegami od F2 ABCD) i niczego nie pisałem pod siebie. Być może jest tak, że lepiej znam jego mechanizm funkcjonowania ale powiem Ci szczerze, że gdy liczyłem punkty we wrześniu 2010, byłem bardzo zdziwiony, że znalazłem się na pierwszym miejscu, co nie oznacza, że przez cały ubiegły sezon nie walczyłem o jak najlepsze wyniki na wyjazdach i w kraju, utrzymując się cały czas w czołówce - przynajmniej wśród polskich zawodników.
Ja się nie wyrywam do pisania tych rankingów ani do animowania działań - myślisz że mam na to czas? - a jak myślisz że chętni pchają się drzwiami i oknami, to jesteś w błędzie...
Twoje domniemania w sprawie rankingu dotyczące mojej osoby są po prostu obrzydliwe!!! i potwierdzają, że dalsza dyskusja w tej materii z Tobą nie ma sensu...
Idąc dalej tym wątkiem, co do zespołu który zajął I miejsce na MP, to bardzo mnie to ucieszyło, bo koledzy latają od kliku ładnych lat - chyba 10...więc bardzo im się to należało, tym bardziej, że weszli do kadry - i nie są już juniorami co najmniej 7 lat!
Oczywiście Twoi podpowiadacze zapomnieli Ci powiedzieć, a może pominąłeś ten fakt, że zwycięski Zespół na MP miał w modelu silnik, który trudno nazwać juniorskim - z tego co mi wiadomo to - zmienione fazy rozrządu, zmienione łożyska, zmniejszona komora spalania, cylinder made by PROFI, tłok made by MOKI, śmigło Mistrzów Świata z 2008 roku (prawie takie samo :) model wykonany zgodnie z najnowszymi technologiami, więc o jakim juniorskim sprzęcie tu piszesz? - po prosu piszesz bzdury, nie mając zupełnie wiedzy na ten temat!
Co do szyderstwa, wodolejstwa, zmian tematu, unikania i ataków personalnych to przeczytaj z uwagą swoje wypowiedzi na mlik-u - wypisz wymaluj cały komplecik - co gorsza nic z tego nie wynika prócz pustej dyskusji dla modelarstwa
I to chyba na tyle...
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Krzysztof Różycki » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 13:52

Z perspektywy kategorii "swobodnych" w pełni popieram bardzo logiczną i spójną argumentację Tomka Osinskiego, który bardzo trafnie jako kolejny zawodnik wypunktował podstawowe grzechy KUBIZMU.
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 18:36

Argumentacja jest być może słuszna, gdyż jak każda argumentacja ma swoje wady i zalety.
Jak życie pokazało "Jedni" zajmują miejsce "Drugich" i nadal jest źle, więc co należy zrobić?
Pzdr
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Paweł Rozbiewski » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 19:35

Witam
Zadziwiające jak wiele można się o sobie dowiedzieć po opublikowaniu swojej opini na forum modelarzy.
Od dzisiaj po przeczytaniu jednego postu Tomka dowiedziałem się że:
Nie mam wystarczającej wiedzy na temat sprzętu którego sobie nakupowałem.
Mało tego nie mam podstawowej wiedzy o swoim sprzęcie.
Nie mam wystarczającej wiedzy na temat latania i treningów
Wie mam wystarczającej wiedzy na inne tematy dlatego leję wodę
Nie staram się zdobyć wiedzy i reprezentować polskich modelarzy na zawodach międzynarodowych tylko uprawiam turystykę pucharową.
Uczestniczyłem w pisaniu rankingu ?pod siebie? a następnie wymyśliłem na tą potrzebę pseudologiczne argumenty by uwiarygodnić to postępowanie.
Nie mam szacunku do czytelników tego forum.

Tomek przedostatnim sformułowaniem oskarżyłeś wszystkich nie tylko mnie którym leży na sercu rozwój kategorii uwięzionych, ponieważ poza może jednym zespołem w F2C wszystkie uczestniczyły w dyskusji na ten temat, a i pozostałe kategorie także w dyskusji brały udział i propozycję rankingu ustalaliśmy wspólnie.
Czy ta ocena mojej osoby jest właściwa inni może niech też się wypowiedzą może będę miał jakiś temat do przemyśleń ale na pewno takie ocenianie forumowiczów nie ma nic wspólnego z dyskusją na temat rankingu. Prościej było napisać: nie akceptuję lub nie lubię. Chyba że jest to istotą Tomka istnienia, wtedy z mojej strony na zdrowie jak ci to pomaga.

Wracając do tematu, ranking rzeczywiście uwzględniał zbyt mały udział punktowy np. PP w liczeniu ale to wynikało z dyskusji której wnioski w skrócie wyglądały tak:
Zawody pucharu świata i pucharu polski to zbyt duża ilość wyjazdów i nie stać nikogo na taką ilość wyjazdów.
Więc po rozważeniu za i przeciw zrezygnowaliśmy z organizowania zawodów PP na rzecz wyjazdów na PŚ co miało dać większe korzyści w zdobyciu doświadczenia i szanse zainteresowania zawodami PŚ w Polsce kolegów z poza granic kraju.
Oba założenia zostały spełnione: jest więcej doświadczeń i kontaktów, wzrosło zainteresowanie zawodami w Polsce.
Teraz jest czas na dyskusję o odbudowaniu zawodów PP chociażby dlatego że będzie następna lokalizacja z torem do kategorii F2 w Polsce czyli tor w Warszawie.
Teraz takie moim zdaniem ważne spostrzeżenie forum powinno służyć jako źródło nie tylko ocen i rozważań co jest ?be?. Proces który opisałem dotyczący zeszłorocznego rankingu dotyczył działań i zaistniałych faktów. Czyli był etap rozważań i był etap wykonania założeń. Nikt nie jest w stanie odmówić środowisku kategorii F2 działań, może je oceniać negatywnie ale działamy i to co jest ważne to są zauważalne pozytywne wyniki tego działania.
Zachęcam więc do działania a nie tylko do krytykowania to da zdecydowanie więcej korzyści dla całego środowiska modelarzy.
Swoją drogą czytając z jakim animuszem Tomek rozprawia się z forumowiczami w tematach organizacyjnych pachnie to co najmniej organizowaniem przez niego jednych a może i całego cyklu zawodów w nadchodzącym sezonie, czego jemu i wam życzę.

Pozdrawiam

Paweł Rozbiewski
Paweł Rozbiewski
 
Posty: 0
Dołączenie: Czwartek, 27 Styczeń 2011, 03:11

PoprzedniaNastępna

Powróć do Komisja Modelarska, Aeroklub Polski - informacje

cron