Rezygnacja

Komunikaty, wydarzenia i aktualności Komisji Modelarskiej i Aeroklubu Polskiego.
Link do strony modelarskiej AP: https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 21:36

Wojciech Lesiuk napisał:Twoje domniemania w sprawie rankingu dotyczące mojej osoby są po prostu obrzydliwe!!!
Po prostu przerwij ten łańcuch niegodziwości, którym Cię oplatam i podaj W KOŃCU logiczne ARGUMENTY dla 10'ciokrotnie większej wagi Pucharów Świata w rankingu uwięziowym, do którego autorstwa się przyznajesz.
Argument Pawła Rozbiewskiego, o zmuszaniu polskich zawodników do wyjazdów za granicę, bo wtedy organizatorzy z innych państw przyjadą do nas, jest tyleż bezsensowny, co śmieszny. Jak można wypisywać podobne "argumenty"? Czyż to nie kpina z inteligencji czytelników? A jest to jedyny konkret w waszych wypowiedziach.
Znajdźcie sponsora, ufundujcie efektowną nagrodę, wypromujcie zawody rok wcześniej, to zwali wam sie pół Europy, a nie tylko organizatorzy PŚ na których byli nasi. Proste, a wykręciecie największą imprezę F2C w Europie nie zmuszając nikogo do wyjazdu za granicę. Będziecie mogli "uczyć się" na miejscu.

Wojciech Lesiuk napisał:Robię ten ranking (dla F2) od kilku lat (zawsze konsultując z innymi kolegami od F2 ABCD)
Konkretnie, to robisz co chcesz, bo opinie negatywne zwyczajnie ignorujesz...
Ile lat jeszcze Tobie i Twoim kolegom potrzeba żeby "dopracować wielce skomplikowany """system rankingowy"""", jak to nazwał Paweł?
Jaki system? - pytam. To nie żaden system, tylko prosta suma dwóch podstawowych współczynników(MP + PP) oraz kosmetyczny - lub wyolbrzymiony 10x ponad miarę - dodatek punktowy za PŚ.

Wojciech Lesiuk napisał:Oczywiście Twoi podpowiadacze zapomnieli Ci powiedzieć, a może pominąłeś ten fakt, że zwycięski Zespół na MP miał w modelu silnik, który trudno nazwać juniorskim - z tego co mi wiadomo to - zmienione fazy rozrządu, zmienione łożyska, zmniejszona komora spalania, cylinder made by PROFI, tłok made by MOKI, śmigło Mistrzów Świata z 2008 roku
O niczym nie zapomnieli. Jest dokładnie tak jak piszesz, tylko sens inny... Chłopaki wzięli tani juniorski silnik i bazując na swojej wiedzy podrasowali go. To wszystko, co wymieniłeś jest silnikowym abecadłem F2C. Należy im się uznanie, za udane próby opanowania istoty konkurencji, a nie umniejszanie ich sukcesu pisaniem, że poskładali jakieś "wyczynowe klocki lego".
Na marginesie...
O moich "podpowiadaczach", jak byłeś uprzejmy określić moich "starych" kolegów. Są to jedni z najwybitniejszych zawodników w historii F2C. Lubię z nimi dyskutować. Ich rzeczowość, konkret, umiejętność uchwycenia istoty problemu w lot, przy jednoczesnyej niechęci do kompromisów z zasadami fair play sprawia, że zawsze rozmawia mi się z nimi z przyjemnością. Dość często mamy też podobne zdanie.
Zamiast szyderczo nazywać ich moimi "podpowiadaczami" powinieneś raczej pilnie wsłuchiwać się w to, co mają o F2C do powiedzenia. Zwłaszcza jesli powaznie myślisz o rozwijaniu swojej kariery zawodniczej w tej konkurencji.

Wojciech Lesiuk napisał:Co do szyderstwa, wodolejstwa, zmian tematu, unikania i ataków personalnych to przeczytaj z uwagą swoje wypowiedzi na mlik-u
Wojtku, Ty nie musisz daleko szukać. Wystarczy, że przeczytasz swój poprzedni post.
Wyczuj w końcu kolosalną różnicę między atakiem na osobę - obrzucaniem kogoś epitetami lub wypaczaniem i zabagnianiem prostej logiki faktów, a wykazaniem miałkości argumentacji "przeciwnika". Nigdy nie kpię z OSOBY. Zdarza mi się wyśmiewać argumenty, zawsze wtedy jednak podaję solidną kontrargumentację.
Jeśli czasem Ci przykro, kiedy ktoś wytyka miałkość argumentów, manipulację faktami, ich sensem itp, to - powtórzę - zawsze możesz uciąć dyskusję żelazną logiką argumentacji opartej na faktach, a nie na myślowym i intencyjnym dobrochciejstwie.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Panie Krzysztofie, ja wole te grzechy - majstrowanie przy rankingu - nazywać włodarkizmem. Obejmował/obejmuje on wszystkie kategorie. Grzech wspomniany przez Pana dotyka tylko konkurencji swobodnych. W pozostałych to raczej efekt oszołomienia wolnością w epoce postwłodarkistycznej. Każdy kto poczuje blues'a kleci coś w przepisach na łapu-capu bez sensu i ładu.
Nie waham się tu użyć terminu włodarkizm, ponieważ piętno jakie wywarł ten Pan na ruchu modelarstwa lotniczego i kosmicznego w Polsce jest naprawdę mroczne.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 22:30

Paweł Rozbiewski napisał:Od dzisiaj po przeczytaniu jednego postu Tomka dowiedziałem się że:Nie mam wystarczającej wiedzy na temat sprzętu którego sobie nakupowałem.Mało tego nie mam podstawowej wiedzy o swoim sprzęcie.Nie mam wystarczającej wiedzy na temat latania i treningówWie mam wystarczającej wiedzy na inne tematy dlatego leję wodęNie staram się zdobyć wiedzy i reprezentować polskich modelarzy na zawodach międzynarodowych tylko uprawiam turystykę pucharową.Uczestniczyłem w pisaniu rankingu ?pod siebie? a następnie wymyśliłem na tą potrzebę pseudologiczne argumenty by uwiarygodnić to postępowanie. Nie mam szacunku do czytelników tego forum.
Nie pisałem konkretnie o Tobie. Pisałem ogólnie o przecenianiu roli Pucharów Świata w szkoleniu, na niekorzyść solidnie przygotowanych treningów i szkodliwym majstrowaniu przy rankingach. Jeśli czujesz się winny... Pewnie masz powody.

Paweł Rozbiewski napisał:Więc po rozważeniu za i przeciw zrezygnowaliśmy z organizowania zawodów PP na rzecz wyjazdów na PŚ co miało dać większe korzyści w zdobyciu doświadczenia i szanse zainteresowania zawodami PŚ w Polsce kolegów z poza granic kraju. Oba założenia zostały spełnione: jest więcej doświadczeń i kontaktów, wzrosło zainteresowanie zawodami w Polsce. Teraz jest czas na dyskusję o odbudowaniu zawodów PP chociażby dlatego że będzie następna lokalizacja z torem do kategorii F2 w Polsce czyli tor w Warszawie.
Czyli skasowaliście na rok czy na dwa lata Puchary Polski bo taniej jeździć tylko za granicę na Puchary Świata.
Skasowaliście je, by je teraz odbudowywać... Mimo, że jest drożej? Czy wiedza wam już niepotrzebna?

Paweł. Wybacz. Nie ogarniam tych subtelności

Aaaa... Wiedzę będziecie dalej zdobywać na tych Pucharach Świata organizowanych w Polsce?

Hmmm. Nieśmiałe pytania...
Czy nie można było tak od razu? Po co było przy rankingu majstrować?
Nie można było zmontować grupy zawodników chętnych do przyciągnięcia swoimi występami w Pucharach Świata zagranicznych zawodników do Polski?
Potrzebny był rankingowy przymus, tak?
Ile zespołów, ilu zawodników nie wzięło udziału w walce o kadrę i reprezentację Polski rezygnując z przesadnej liczby startów w Pucharach Świata?

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Nie no, bosko jest. Tylko litości błagam już nie dla mojej osoby, a dla mojej i innych czytelników inteligencji. Moja zaczyna sie zacierać w zderzeniu z tak dalekowzrocznymi planami i elastycznym podejściem do zasad rankingu. Powaga. Poddaję się.

PS 2
Zawodów to ja sie już trochę naorganizowałem. Teraz kolej na Ciebie. Miałeś przerwę 15'stoletnią... Wybacz mi moją 3letnią.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 23:19

Ranking na 2011 rok został zmieniony - więc przerzucanie się argumentami już nie ma sensu - zresztą podtrzymuję to co wcześniej napisał Paweł w tej materii - dyskutowaliśmy na ten temat z kolegami, a ja złożyłem wniosek do KM - niektórych kolegów przy dyskusji nie było, gdyż za zwyczaj myślą tylko o sobie a nie o drużynie jak to kiedyś napisałeś - ale cóż takie ich prawo, które szanuję :) - i nie muszę tego wyjaśniać.
Znajdź sponsora, ufunduj nagrodę, wypromuj zawody rok wcześniej - bardzo dobry pomysł :) - niestety tylko pomysł albo abecadło organizatora ale dla sportów masowych typu piłka nożna lub po układzie w zarządzie jakieś firmy
Zrozum, wyciągnij wnioski - już to zrobiłem :)
Posłuchaj starszych kolegów - od dawna ich słucham :)
Nie robię czego chcę i nie ignoruję negatywnych opinii - najlepszym świadectwem mojej postawy jest zmiana rankingu na 2011 rok w F2 i to nie tylko moja zasługa.
Co do rasowania silnika to koledzy go musieli podrasować, bo niestety chodził gorzej od RYTMA - nie obrażając RYTMA oczywiście i podejrzewam, że wcale nie mieli zamiaru go rasować - po prostu chybiony zakup :wink: i faktycznie należy im się szacunek i uznanie za doprowadzenie tego sprzętu do ładu :lol:
Reszty nie będę komentował - każdy oceni sobie sam. :roll:
Pzdr
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 1 Luty 2011, 01:16

Wojciech Lesiuk napisał:Reszty nie będę komentował - każdy oceni sobie sam.
Miast tylu komentarzy i emocji, chociaż jeden argument uzasadniający tę nieskrępowaną i nieskażoną głębszą refleksją twórczość rankingową. Choć jeden rzeczowy argument.
Zbyt wiele wymagam?

Dobranoc.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Wtorek, 1 Luty 2011, 01:37

Zbyt wiele wymagasz... przynajmniej odemnie :)
Pzdr i dobranoc
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 1 Luty 2011, 21:09

Ok, to po twojej beztroskiej wypowiedzi wypada podsumować wątek "rezygnacja" Trenera Kadry Narodowej...

Nie dziwne, że Trener zrezygnował, jeśli miał więcej podobnych asystentów, którzy wywracając zasady rankingu kadyry narodowej do góry nogami nie są w stanie wyartykułować jednego logicznego powodu zmiany, jednocześnie będąc ich największymi beneficjentami.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Wojciech Lesiuk napisał:Jak życie pokazało "Jedni" zajmują miejsce "Drugich" i nadal jest źle, więc co należy zrobić?
Jest takie powiedzienie - jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. Weź je sobie do serca, Wojtku... Choć nie wiem jak bardzo chciałbyś czegoś dokonać, to nie zajmuj się sprawami, które Cię przerastają.
Zwłaszcza kiedy możesz zaszkodzić innym swoimi nieprzmyślanymi działaniami.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Wtorek, 1 Luty 2011, 22:23

Nie będę się przed Tobą spowiadał, bo ani Ty mnie nie powoływałeś ani nie będziesz odwoływał. Zresztą nie możesz mnie oceniać bo nie latasz w F2 a na dodatek, jeśli TKN, faktycznie zrezygnował, to napewno będzie powoływana nowa struktura trenerska, więc ja napewno będę odwołany a TY ze swoją wiedzą, doświadczeniem, wykształceniem i uprawnieniami masz szansę pokierować nawet całą kadrą a w szczególności F2...
Wniosek dotyczący zmiany rankingu przekazany przeze mnie do rozpatrzenia przez TKN-a i KM miał uzasadnienie zarówno poprzednio jak i teraz - dysponentem tego dokumentu jest KM i nie jestem upoważniony do jego publikacji.
Ponadto, mniemam, że nie ma na świecie argumentów, które mogłyby Cię przekonać, gdyż kilkakrotnie zarówno ja jak i Paweł pisaliśmy na mlik-u dlaczego zostały zaproponowane takie zapisy...
Kolejny raz mnie obrażasz, gdyż już Ci napisałem, że nie podejmowałem procedury zmiany rankingu samodzielną decyzją i nie robiłem perfidnej symulacji w celu osiągnięcia jakichkolwiek korzyści !!! - powinieneś choć trochę się żachnąć, gdyż jak wiesz bycie asystentem TKN-a, to praca zupełnie społeczna!!!, a jak do tej pory chętnych nie było wcale... - obrażasz też innych kolegów asystentów TKN-a wplątując ich w wątek dotyczący F2...i rezygnacji TKN-a...

Co do pchania się na afisz, to dziękuję za cenną radę, znam ją bardzo dobrze.
Jak na razie nie odczułem aby to co robię przerastało moje możliwości, gdyż krytyka z którą się spotkałem miała raczej charakter konstruktywny (i motywowała mnie do dalszych działań, zmian i nauki) a nie destrukcyjny i tego się trzymam, bo inaczej mając za przeciwników takich oponentów jak Ty pozostaje jedynie usiąść i płakać i to nad sobą...co Ci zresztą polecam - doskonale oczyszcza umysł i ciało :) - ewentualnie intensywny wysiłek fizyczny jest też dobry :)

Jeśli znasz kogoś komu zaszkodziłem swoimi działaniami w ramach asystentury, to śmiało napisz, bo jak do tej pory nikt mi się nie poskarżył, że czuje się pokrzywdzony a gadanie po kątach jest dla mnie dziecinne i żenujące ale jakże charakterystyczne dla naszego światka nie tylko modelarskiego

Pzdr
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Dariusz Kaczmarek » Wtorek, 1 Luty 2011, 22:56

Witam. Chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami, co do rankingu. Jak to możliwe, że nie uczestnicząc w Mistrzostwach Polski a tylko w zawodach Pucharowych i zdobywając na nich jedne z ostatnich miejsc, wchodzi się w skład K.N. Natomiast osoby które uczestniczyły w M. Polski i zdobyły czołowe miejsca nie zostały powołane do K.M. Czy rozgrywanie Mistrzostw Polski ma jeszcze jakiś sens ? klasa F2D
Dariusz Kaczmarek
 
Posty: 0
Dołączenie: Wtorek, 1 Luty 2011, 01:48

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 1 Luty 2011, 23:48

Wojtek,
Chętnie zawiesiłbym dyskutowanie z Tobą, póki nie przestaniesz sie użalać na sobą w roli Judyma-społecznika.
Mów krótko i konkretnie o co Ci chodzi, nie pisz bajek.

Kiedy ktoś nie ma nic konkretnego do powiedzenia, prócz deklarowania swojej miłości i gotowości do ciężkiej społecznej pracy dla sportu, wtedy włącza mi się lampka ostrzegawcza w panelu administracyjnym forum.

Nie musze latać w wyścigu, żeby się wypowiadać o uwięzi. Co ma wspólnego akrobacja uwięziowa z wyścigiem? tyle samo co z rc czy swobodnymi - jest sportem.

Wojciech Lesiuk napisał:Jeśli znasz kogoś komu zaszkodziłem swoimi działaniami w ramach asystentury, to śmiało napisz
Odpisz koledze Darkowi najpierw.
A ja Ci wyjaśniam - Twoje majstrowanie przy rankingu daje wszystkim sygnał, że nie ma nic stałego w naszych zasadach sportowych, tylko kto pierwszy sie do nich dorwie, ten robi co chce, jak chce i jeszcze pieprzy, że nikomu nie musi się tłumaczyć, bo przecież pracuje społecznie.
Jest to wielce zniechęcający sygnał, dla ludzi ceniących fair play - gdybyś tego nie rozumiał.
Pracujesz społecznie dla siebie, że sie nie musisz tłumaczyc?
Czy w naszym imieniu?


Dobranoc.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 2 Luty 2011, 00:10

Darku,
Właśnie dlatego został zmieniony ranking, bo miał pewną niedoskonałość - aktualnie został poprawiony aby takie sytuacje nie miały miejsca a obowiązujący dla F2, na rok 2011 jest dostępny m.in na stronie http://www.f2c.pl.
Jeżeli czujesz się z tego powodu w jakiś sposób pokrzywdzony, to przepraszam Cię, gdyż byłem z jedną z osób, które przygotowywały propozycję rankingu, który obowiązywał w 2010 roku - ostateczną (lub prawie ostateczną:) decyzję odnośnie powoływania Kadry w F2 na 2011 rok podejmował Paweł Praus w porozumieniu z TKN-em i kolegami odpowiedzialnymi za poszczególne konkurencje w ramach F2 w oparciu o tenże ranking ale i tu podkreślę ale
Darku, z tego co pamiętam nie starowałeś w PŚ F2D w Wierzawicach i dlatego tak się stało, że Ci którzy byli za Tobą na MP lub wogóle tam nie startowali weszli do kadry bo zdobyli punkty które Ty pominąłeś...
Sam wiesz, że sytuacja w F2D jest lekko mówiąc trudna, bo ciężko zebrać 5-ciu ! zawodników na MP, o rozgrywaniu PP w Polsce, można pomarzyć - zostały tylko dwa ośrodki - Ty :)czyli Łódź i KM Wierzawice.
Od kilku lat nie ma również nikogo, kto podjąłby się jakiejkolwiek animacji (poza KM Wierzawice), czy działalności w polepszeniu frekwencji zawodników lub chociażby aktywnej asystentury przy TKN-ie - stąd też taka mizeria :(
Rozgrywanie MP ma sens i mam nadzieję, że w tym roku nie wejdzie wobec modelarzy jakiś nie do końca uzasadniony przepis AP, że np. musi być co najmniej 10 zawodników z trzech różnych klubów aby można było uznać tytuł MP za ważny...

Pzdr
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 2 Luty 2011, 00:48

Tomku,
nie pracuje w Twoim imieniu i dlatego zakończyłem dyskusję z Tobą.
Nie muszę Ci się tłumaczyć, gdyż nie jesteś beneficjentem mojej pracy.
Nie interesują mnie też Twoje lampki ostrzegawcze - zapal sobie co chcesz.
I nie użalam się nad sobą, tylko niestety niektórzy posądzają mnie, że ja pracuję w AP za wynagrodzenie, co jest kompletną nieprawdą i bzdurą - dokładam do tego interesu jak każdy modelarz... (zresztą pozostali asystenci, trenerzy, KM i TKN również z tytułu swojej pracy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia z AP!!! - dlatego wielki szacun dla nich, że potrafią coś robić bezinteresownie, poświęcając swój wolny czas, "oszukując" często swoje żony lub dzieci, wydając prywatne pieniądze) - jeśli tego Tomku nie jesteś w stanie zrozumieć i choć trochę uszanować, to jest mi przykro...

Darkowi napisałem wyjaśnienia i zrobię to każdemu zawodnikowi z F2.

Zapytałem Cię o konkrety - kto z F2 ma do mnie uwagi za moją pracę? Nie pisz mi że wszyscy, bo wszyscy to nikt!
Twoje uwagi już mnie nie interesują, gdyż właśnie ostatnimi zwrotami pod moim kierunkiem przekroczyłeś granice dobrego smaku i poziomu dyskusji.

I jako admin nie używaj w dyskusji słów powszechnie uznawanych za obraźliwe :( - to bardzo nie etyczne i nie przystoi sportowcowi :oops:
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 2 Luty 2011, 00:58

Wojciech Lesiuk napisał:Darkowi napisałem wyjaśnienia i zrobię to każdemu zawodnikowi z F2.
Uproszcze pytanie kolegi Darka dla Ciebie Wojtku i kolegów, z którymi konsulotwałeś i rozwijałeś swój "system rankingowy"...

Jak możliwe jest wybranie spośród grupy zawodników nalepszych do reprezentacji, jeśli nie zostali oni ze sobą skonfrontowani?

Jeśli nie Ty, to może Komisja Modelarska zdoła rozwikłać tę zagadkę hipernowoczesnego rankingu uwięziowego.
Zarząd AP pewnie by sie zdziwił, na jakiej podstawie kadrę uchwalił.

Jeśli tak jest, jak napisał kolega Darek.... ręce opadają.

Dobranoc, po raz ostatni.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Paweł Rozbiewski » Środa, 2 Luty 2011, 01:06

Witam

Ciekawe zjawisko można zaobserwować na tym forum. Kilkadziesiąt postów w wątku rezygnacja i wątek mocno aktualny Nowe zasady Rankingu F2 2011 który powinien być w centrum zainteresowania i co: jeden post publikujący zasady i żadnego komentarza. Zapewne ocen podobnych do tych zawartych w tym wątku będzie się można spodziewać po przyszłym sezonie jak będzie można już przypiąć łątkę kolejnemu beneficjentowi zasad rankingu. Przewiduję taki scenariusz analizując obecne zasady: pojawi się kolejny przypadkowy Mistrz Polski który pewnie maczał palce w ustalaniu rankingu bo się zna z osobami które uczestniczyły w jego ustalaniu.

Może w takim razie coś pozytywnego jako przykład że można inaczej.

Zawody pucharu świata w Wierzawicach w finale trzy zespoły ukraińskie dwa z nich lecą łeb w łeb młody zespół z Kijowa prowadzi niecałe 2 okrążenia. Byli mistrzowie świata wykonują nieprzepisowy manewr lot w stożku przez trzy cztery okrążenia w ten sposób nadrabiają stratę do przeciwnika i niecałym okrążeniem wygrywają bieg. Za przekroczenie przepisów zespół dostaje ostrzeżenie ale wygrywa. Oceny tego wydarzenia są różne jedni oceniają to jako świetną taktykę inni jako świństwo. I całość tej atmosfery jest tłem dla obrazka takiego: konkurenci schadzką z toru i z uśmiechem na twarzach gratulują sobie wyniku i sportowej walki i bez cienia pretensji omawiają szczegóły decydujące o końcowym wyniku.

Drugi przykład który pokazuje jak powinno się traktować sport:

Poprzednie mistrzostwa świata we Francji finał w F2C w którym wygrywa młody zespół z Australii z dwoma zespołami z Francji, zresztą w dramatycznych okolicznościach. Na tegorocznych mistrzostwach krążyła opinia że nie przepadają te zespoły za sobą, przypinano im negatywne nastawienie bo dla wielu było to logiczne i wręcz pożądane. No i teraz czytam ranking z Pucharu Swiata i co ciekawego obserwuję: Zespół sklasyfikowany w wyniku startu w jednych zawodach Pucharu Surugue/Simons. Nie sądzę by w klimacie niechęci udało się porozumieć obu zawodnikom w kwestji wspólnego bawienia się swoją pasją. Podobnych klimatów życzę sobie i moim kolegom na miejsce kłótni i zacietrzewiania się i budowania nastrojów nie mających nic wspólnego ze sportem.

Pozdrawiam

Paweł Rozbiewski
Paweł Rozbiewski
 
Posty: 0
Dołączenie: Czwartek, 27 Styczeń 2011, 03:11

Re: Rezygnacja

Postprzez morgan1169 » Środa, 2 Luty 2011, 01:11

Koledzy , ciągle czytam że to społecznie że za darmo i użalanie się nad sobą. Ja powiedziałem TK że każdy kto sie na taka pracę decyduje musi sie liczyć z kosztami z własnej kieszeni a jeżeli nie potrafi sie z tym pogodzić to powinien odejśc i to od razu a nie ciągłe płakanie że społecznie coś tam robi.Ja na własne uszy usłyszałem od jednego z asystentów że to reprezentanci mają pokryć koszty wyjazdu jemu z ekipa bo on już się napracował.Wstydzcie się bo pchaliście się na stiołki a teraz ciągłe lamentowanie i kombinowanie.
Hieronim Józef Morgała
POL-1169
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 2 Luty 2011, 02:08

Panie Hieronimie,
ja się nigdzie nie pchałem, nie użalam się nad sobą, nie lamentuje i nie kombinuje...
I o jakich "stołkach" Pan pisze - ręce opadają...
A jak Pan ma do któregoś ze swoich kolegów żal, że tak do Pana powiedział - to proszę zwrócić się do Niego,
a mi nie przypinać "łatki".
I nie mam czego się wstydzić, chyba, że za kolegów z F2, którzy sami otwarcie boją się powiedzieć co myślą.

Pzdr
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Powróć do Komisja Modelarska, Aeroklub Polski - informacje

cron