Rezygnacja

Komunikaty, wydarzenia i aktualności Komisji Modelarskiej i Aeroklubu Polskiego.
Link do strony modelarskiej AP: https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/

Re: Rezygnacja

Postprzez morgan1169 » Środa, 2 Luty 2011, 09:44

Panie Wojtku nie było to bezpośrednio do Pana ale ogolnie do KM bo bo na dzień dobry z każdej strony to właśnie słysze.
Hieronim Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Rezygnacja

Postprzez Krzysztof Różycki » Środa, 2 Luty 2011, 13:12

Koledzy; w kwestii nowej struktury trenersjiej. Ustawa o sporcie kwalifikowanym wymaga wyraźnie, aby osoba pełniąca funkcję TRENERA danej dyscypliny czy podkategorri sportu legitymowała się przewidzianym w ustawie poziomem wykształcenia.
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 2 Luty 2011, 21:09

Paweł Rozbiewski napisał:Ciekawe zjawisko można zaobserwować na tym forum.
Zwłaszcza to, które tworzysz razem z Wojtkiem...
Masz powyżej swojej wypowiedzi konkretne pytanie...
Jak możliwe jest wybranie zawodników nalepszych do reprezentacji, jeśli nie zostali oni ze sobą skonfrontowani?
... a nie zauważasz go wcale i lejesz wodę na zupełnie inne tematy.

Paweł Rozbiewski napisał:Kilkadziesiąt postów w wątku rezygnacja i wątek mocno aktualny Nowe zasady Rankingu F2 2011 który powinien być w centrum zainteresowania i co: jeden post publikujący zasady i żadnego komentarza.
Wszyscy są po prostu ciekawi, kto i po co tak spaprał ranking 2010. Jak to możliwe, że zespoły/zawodnicy przegrywający w kraju, albo w ogóle nie startujący w Mistrzostwach Polski nagle lądują na 1'szych miejscach w kadrze/reprezentacji?

Będzie kolejny referat nie na temat, albo lista osób, które obrażam zadając wam proste pytania?

Miłego wieczoru,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 2 Luty 2011, 22:25

Miłego wieczoru Tomku :)
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Paweł Rozbiewski » Czwartek, 3 Luty 2011, 04:05

Odpowiedź na pytanie postawione na forum zgodnie z moją pamięcią i zasobami meilowymi z przed 1,5 roku.

1. We wrześniu 2009 roku bardzo krótko przed terminem możliwego zgłaszania wniosków ujawnia się propozycja zasad wyłaniania kadry narodowej.
Zawiera ona zapis który mówi: kategorie bez zorganizowanych pucharów Polski nie będą miały prawa do organizacji Mistrzostw Polski, i co za tym idzie nie będą miały wyłonionej kadry narodowej

W kategoriach uwięziowych jest następująca sytuacja: F2A, F2D nie ma chętnych do latania i chętnych do organizacji zawodów PP, w kategorii F2C z powodu zakazu lotów na torze w Warszawie także nie ma perspektyw na przeprowadzenie pełnego PP. Te trzy kategorie uwięziowe mają perspektywę niemożności wyłonienia kadry na 2011 rok przy jednoczesnym składaniu wniosku z realną szansą uzyskania prawa organizacji Mistrzostw Europy ( jak wiemy stało się to faktem )

Następuje obszerna dyskusja w gronie uwięziowców z przedstawicielami KM, i po jakimś czasie udaje się przekonać pomysłodawców że niekoniecznie trzeba uzależniać MP od PP i w związku z tym wyłonienia kadry. Ponieważ w tych kategoriach nie było szansy na rozegranie PP pojawiła się propozycja dotycząca rankingu uwzględniającego zawody PŚ, by móc wogóle wyłonić kadrę. Ponieważ działo się to wszystko na ostatnią chwilę i w gorącej jak zwykle atmosferze nikomu już nie starczyło czasu by przeanalizować szczegóły i mamy to co mamy. Dzisiaj już nikt nie pamięta jakie były powody tego zamieszania, co widać po postach, niemniej takie właśnie były fakty. Propozycje rankingu były rozsyłane i konsultowane z całym środowiskiem. I tu ja zadam pytanie do Tomka i proszę o odpowiedź. Czemu próbujesz przypisać winę za tą sytuację właśnie Wojtkowi.
Tak więc Tomku na pytanie kto: kilkudziesięciu modelarzy którzy wzięli sprawy w swoje ręce i jak widać nie zawsze udaje im się stworzyć idealne rozwiązanie.
Po co: aby móc wyłonić reprezentację kraju z tego co na tamtą chwilę można było zrobić.
Maile za pomocą których odświeżyłem sobie pamięć powinieneś mieć także bo albo ja ci je podsyłałem albo dostałeś je od Michała.
Tutaj należy przyznać tobie rację że takie tematy powinny być omawiane na MLikU może ten feler by był wyłapany.
Problem tylko w tym że nieliczni się decydują na podejmowanie dyskusji na MLIKU dzieje się tak głównie ze względu na sposób prowadzenia tej dyskusji przez niektórych forumowiczów. Pewnie głównie dlatego że takiej retoryki jaką tu się funduje mają dosyć na co dzień w mediach powszechnych.
Muszę przyznać że czasami retoryką jednej z partii zalatuje, wszędzie są widziani kombinatorzy, beneficjenci układów, i chętni na kupienie sobie zaszczytu uczestniczenia w kadrze narodowej za pieniądze. Czy nie wydaje wam się że to jest trochę już przesada.

Pozdrawiam

Paweł Rozbiewski

I tak na koniec: Jest takie powiedzenie " nie popełniają błędów tylko ci co nic nie robią".
Paweł Rozbiewski
 
Posty: 0
Dołączenie: Czwartek, 27 Styczeń 2011, 03:11

Re: Rezygnacja

Postprzez Darek Kuras » Czwartek, 3 Luty 2011, 08:56

Witam

Jeżeli chodzi o ranking F2 w 2010, to nie były w nim złe zasady ale metodyka obliczania ( w zasadzie wzięta z powietrza ). O co chodzi: ranking generalnie był oparty na kodeksie FAI, czyli w zależności od zajętego miejsca, ilości zawodników otrzymywało się pkty. Sumę stanowiły punkty z MP, PP ( lub w przypadku ich nie rozgrywania w danym roku, pkt-y z innych zawodów ogólnopolskich - o tym wspominał Paweł) oraz PŚ.

Co sie teraz wydarzyło: z MP sprawa prosta ale z PP i PŚ zamiast przejąć gotową ilość pkt. z klasyfikacji końcowej zaczęto obliczać jak ja to nazywam ranking do rankingu czyli jeżeli zawodnik X w PŚ zdobywając w 3 najlepszych dla niego imprezach łącznie np. 30pkt i tym samym zajmując 15 miejsce w klasyfikacji końcowej (na 100 np) to wg naszych "rankingowców" zdobył 100-14= 86 pkt. Te 86pkt zostały więc wliczone do naszego wzoru P=A+B+C.

Wymyślono więc, że pkt-y. PP i PŚ liczone wg powyższego schematu zostaną podzielone przez magiczną liczbę 3, czemu byłem i jestem przeciwny. Moim zdaniem należy bezpośrednio przejąc pkt. z końcowych klasyfikacji PP i PŚ. Oczywiście będą trochę większe niż pkty z MP ale PP i PŚ to turnieje nie pojedyncze choć ważne zawody takie jak MP. Nie będę tu przytaczał ale robiłem do tego symulacje na podstawie wyników z 2010, różnice nie były "kominowe".

Stąd moja propozycja rankingu dla F2 na 2011 z której razem z propozycja Wojtka wybraliśmy co najlepsze i przedstawiono ją w Lisich Kątach. Niestety nie mogłem tam być i pierwotna idea została trochę wypaczona tzn. opierało się to bardzo mocno o kodeks FAI czyli zasady obliczania pktów tak jak w FAI dla F2 i końcowy rezultat to MP+PP+PŚ (żadnej rewolty) ale pkty z PP i PŚ miały być przejęte z końcowej klasyfikacji. Niestety jakieś lobby przepchnęło dzielenie pkt. z PP i PŚ przez 3, co odwraca znów sprawę o 180stopni. Teraz kominem strzelającym w górę bedą MP a w PP i PŚ nie będzie sie opłacało startować ( jedynie poza F2A ). Teraz z PŚ, wg moich symulacji 95% zawodników dostanie do naszego rankingu mniej niż 10 pkt. a z tego zdecydowana większość ok 1-3 pkt. (część wejdzie w ułamki).

Tak czy siak przekonamy się " w praniu" i możliwe że znów będzie trzeba coś modyfikować. Nie jest to dobre, zaraz będą krzyki ze trzeba wrócić do zasad jakie były z Gierka. Idziemy wg mnie w dobrym kierunku ale zbyt chaotycznie. Były tez pomysły żeby do F2 zaimplementować zasady np. z F1 ( 100, 50 ..itd) pomysł nie tyle głupi co niezgodny z kodeksem, równie dobrze można stosować zasady z S2.
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Rezygnacja

Postprzez Krzysztof Różycki » Czwartek, 3 Luty 2011, 10:43

I tak ma być kolego Kuras, ponieważ system eliminacji musi być adekwatny do celu jakiemu służy. Mistrzostwa Świata czy Europy to w modelarstwie impreza jednorazowa w sezonie (w przeciwieństwie np. do wyścigów samochodowych F1) i system eliminacji musi to odzwierciedlać. Dzisiejsze pomysły oparte o KUBIZM przypominają sytuację ucznia, który ma piękny zeszyt, jest wzorowym uczniem tylko nigdy nie potrafi zdać egzaminu a bardzo by chciał.
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 4 Luty 2011, 19:06

Paweł Rozbiewski napisał:I tu ja zadam pytanie do Tomka i proszę o odpowiedź. Czemu próbujesz przypisać winę za tą sytuację właśnie Wojtkowi.
Nieczego nie przypisuję. Wojtek Lesiuk sam się przyznał do tego bubla, a Paweł Praus do złożenia wniosku, jako że ma bliżej do Komisji Modelarskiej. Masz to kilka postów wcześniej.

Jak można przeoczyć fakt, że Puchar Świata będzie miał 10x większą wagę do rankingu reprezentacji niż Puchar i Mistrzostwa Polski?
I jednocześnie pozwolić na powoływanie do reprezentacji zawodników, którzy nie wystartowali w Mistrzostwach Polski.
To zwyczajnie skrajna nieodpowiedzialnośc i ignorancja, albo wręcz zła wola... Każdy niech sobie wybierze, co chce.


Jeśli ktoś podejmuje się działania na rzecz ładu w przestrzeni publicznej, to ma działac rzetelnie, albo sobie odpuścic i nie robić bałaganu.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Jak napisał Darek Kuras... Wystarczyło zrobić prostą symulację, by się przekonac, co się święci.
Był czas na szerokie, społeczne konsulatacje w F2, a nie było na symulację?
To co było przedmiotem tych konsultacji jeśli nie waga 3'ech podstawowych i wyłącznych współczynników: MP + PP + PŚ?
Przecież waga tych współczynników jest całą istotą rankingu.
Ech!Bawcie się chłopaki dalej, tylko nie zmuszajcie nikogo do wiary w waszą rzetelność, wierność zasadom fair play i troskę o losy polskiego modelarstwa.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Darek Kuras » Piątek, 4 Luty 2011, 20:48

Z tego co pamiętam sprawa rankingu pierwszy raz pojawiła się TU czyli we wrześniu ubiegłego roku.

Były to pierwsze propozycje. Teraz na pewno będzie wielu specjalistów od rankingu ale jak była o tym mowa to niestety ale ich nie było. W tym kraju tak jest zawsze, jak trzeba coś stworzyć nowego, pomyśleć, wykazać jakieś zaangażowanie, to wtedy cisza.
A jak już coś powstanie to speców, znawców itp. cała masa - w myśl zasady: weźmy się i zróbcie, a my to potem ocenimy (wiadomo tak łatwiej i bezpieczniej).
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Piątek, 4 Luty 2011, 20:52

Tomku,
jak poświęcisz swoją pisarską energię, którą obserwuję na mlik-u, na opracowywanie modelarskich dokumentów chociaż w 1/3 części, to napewno powstanie zbiór atrakcyjnych, wyważonych, przemyślanych, przeanalizowanych, przeliczonych i zgodnych z wolą ogółu przepisów, regulaminów i dokumentów, czego z całego serca Ci życzę.
Wierzę, że masz na to dużo czasu, wiedzy i doświadczenia.

Rozumiem, że oczekujesz mojej rezygnacji posądzając m.in mnie o działanie na szkodę ogółu i niszczenia ładu publicznego, bo działam nierzetelnie i zrobiłem bałagan - Twoja retoryka jest podobna do sejmowej opozycji - nie mniej masz rację, przemyślę tą ukrytą sugestię.

To bardzo potrzebna i konstruktywna krytyka, nie ma jak rzetelna ocena czynnika społecznego - cenzora, który co prawda wogóle nie jest beneficjentem tychże zasad, niemniej trafnie punktuje swego przeciwnika i dba o czystość zasad fair play.

Wkrótce będą zmiany w strukturze trenerskiej, mam nadzieję, że znajdziesz tam miejsce dla siebie, gdyż oceniając poziom Twojego zażenowania obecnym stanem a w szczególności moim błędem, rzucisz się na tą jakże ciekawą i pouczającą społeczną działalność.
p.s
a ja w tym czasie z miłą chęcią pojadę sobie do modelarni albo pójdę polatać :), czego wszystkim społecznikom życzę :)

Pozdrawiam, Wojtek
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 9 Luty 2011, 22:30

Wojtku,
Skoro już całą uwagę koncentrujesz na mnie, miast na wątku, a nie mogę Ci tego zabronić, to podejmę tę "retorykę" - w jakiś tam sposób wiąże się z tematem...
Wojciech Lesiuk napisał:Rozumiem, że oczekujesz mojej rezygnacji posądzając m.in mnie o działanie na szkodę ogółu i niszczenia ładu publicznego, bo działam nierzetelnie i zrobiłem bałagan - Twoja retoryka jest podobna do sejmowej opozycji - nie mniej masz rację, przemyślę tą ukrytą sugestię.
Nic nie sugeruję. F2 to nie moja działka - nie mi wybierać wam "asystentów".
Gdyby jednak sprawa dotyczyła F3, to już bym do Ciebie dzwonił nie z sugestią, a z żądaniem rezygnacji.
Z drugiej strony, gdyby mnie wytknięto podobne "niedbalstwo", przyznałbym się do błędu, wyjaśnił jak do niego doszło i podał do dymisji bez marudzenia.
Rozumiem jednak, że jako człowiek zawodowo związany z urzędami publicznymi nie jesteś przyzwyczajony do ponoszenia konsekwencji swoich działań. Niestety, słowo "przepraszam" w mentalności polskich urzędników trwa, jako wyraz najwyższej skruchy, autobiczowania i zadośćuczynienia w jednym.
Dlatego...
Doceniam twoją ekspiację w jednym z poprzednich postów do kolegi Darka Kaczmarka.
Z mojej perspektywy - dobre i to. Nie wiem, czy to wystarczająca satysfakcja dla kogoś, kogo miejsce w reprezentacji zajęła osoba, która nie wystartowała w Mistrzostwach Polski.

Wojciech Lesiuk napisał:To bardzo potrzebna i konstruktywna krytyka, nie ma jak rzetelna ocena czynnika społecznego - cenzora, który co prawda wogóle nie jest beneficjentem tychże zasad, niemniej trafnie punktuje swego przeciwnika i dba o czystość zasad fair play.
Nie chciałbym być beneficjentem zasad rankingu, a wyłącznie ich podmiotem, razem z innymi zawodnikami. No, ale jeśli dla Ciebie to to samo, cóż... Freudowska pomyłka?

Wojciech Lesiuk napisał:Wkrótce będą zmiany w strukturze trenerskiej, mam nadzieję, że znajdziesz tam miejsce dla siebie, gdyż oceniając poziom Twojego zażenowania obecnym stanem a w szczególności moim błędem, rzucisz się na tą jakże ciekawą i pouczającą społeczną działalność.
I to zdanie, Wojtku, definiuje twój problem - wydaje ci się, że WYSTARCZĄ DOBRE CHĘCI, ZAPAŁ i... I jakoś to będzie. A potem - Ups! Przepraszam.

Także, Wojtku, jeśli już sobie tak doradzamy, to...
Daj sobie spokój z pisaniem regulaminów sportowych itp. Zostaw je wytrawnym znawcom.
Jednak...
Zawsze robiłeś ładne zawody. Jesteś w tym dobry. Rób je dalej. Coraz większe i okazalsze.
Mam nadzieję, że w tej dziedzinie się wyżyjesz i spełnisz z pożytkiem dla WSZYSTKICH.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Apropo zawodów - miej w pamięci niezawisłych i niezawistnych sędziów. To warunek udanych zawodów z perspektywy zawodników.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Rezygnacja

Postprzez Wojciech Lesiuk » Czwartek, 10 Luty 2011, 01:29

Tomku,
masz rację, dziękuję Ci za cenne uwagi - być może się zastosuję.

Pzdr
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Powróć do Komisja Modelarska, Aeroklub Polski - informacje

cron